
415/5459/18
3/415/1218/18
ПОСТАНОВА
Іменем України
26.07.18 року місто Лисичанськ
Суддя Лисичанського міського суду Луганської області Грибанова Л.О., розглянувши адміністративний матеріал, наданий ГУ ДФС у Луганській області ДФС України, про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, заміжньої, ІНФОРМАЦІЯ_3, головного бухгалтера ВПУ №94, члена комісії з припинення ЛПБЛ, РНОКПП НОМЕР_1 від 10 вересня 1996 року, зареєстрованої та проживаючої у ІНФОРМАЦІЯ_4 (Свердлова), 352/154,
за скоєння адміністративного правопорушення, передбаченого ст.163-4 ч.1 КУпАП, –
встановив:
19 червня 2018 року, під час проведення документальної позапланової невиїзної перевірки Лисичанського професійного будівельного ліцею, на кв-лі Дружби народів,33 «б», міста Лисичанська, з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період – з 01 січня 2015 року по 05 червня 2018 року, - правильності нарахування, обчислення та сплати військового збору за період – з 01 січня 2015 року по 05 червня 2018 року, а також – по єдиному внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, співробітниками ГУ ДФС у Луганській області ДФС України (акт №485/12-32-14-01/02540769 від 19 червня 2018 року), встановлено, що правопорушник ОСОБА_1, являючись членом комісії з припинення ЛПБЛ, порушила вимоги:
п.51.1 ст51, абз. б) п.176.2 ст.176 Податкового Кодексу України від 02 грудня 2010 року (№2755-VІ зі змінами та доповненнями), в частині – неповідомлення державним податковим інспекціям за встановленою формою відомостей про доходи громадян, а саме - в частині відображення з недостовірними відомостями та/або з помилками у податкових розрахунках сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку (форма №1ДФ) за І, ІІ, ІV квартали 2015 року, І, ІV квартали 2016 року та - І,ІІ,ІІІ квартали 2017 року з кодами помилок «77», «98», «99».
У судовому засіданні правопорушник ОСОБА_1 провину – у скоєнні інкримінованого адміністративного правопорушення, передбаченого ст.163-4 ч.1 КУпАП, визнала у повному обсязі, факту відображення з недостовірними відомостями у податкових розрахунках сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку (форма № 1 ДФ) за І, ІІ, ІV квартали 2015 року, І, ІV квартали 2016 року та І,ІІ,ІІІ квартали 2017 року – не спростовувала та пояснила, що, працюючи головним бухгалтером ВПУ №94, та одночасно – членом комісії з припинення діяльності ЛПБЛ, дійсно, допустила порушення вимог податкового, валютного та іншого законодавства у вищевказані періоди, що і було виявлено співробітниками ГУ ДФС у Луганській області ДФС України, під час проведення документальної позапланової невиїзної перевірки Лисичанського професійного будівельного ліцею, котра відбулася – 19 червня 2018 року. Свою провину - усвідомила, щиро розкаялася, до адміністративної відповідальності притягується вперше та зобов’язалася надалі дотримуватися вимог податкового законодавства.
Із дослідженого у судовому засіданні акту «Про результати документальної позапланової невиїзної перевірки Лисичанського професійного будівельного ліцею, на кв-лі Дружби народів, 33 «б», міста Лисичанська, з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період – з 01 січня 2015 року по 05 червня 2018 року, - правильності нарахування, обчислення та сплати військового збору за період – з 01 січня 2015 року по 05 червня 2018 року, а також – по єдиному внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» за №485/12-32-14-01/02540769 від 19 червня 2018 року (а.с.2-3) вбачається, що співробітниками ГУ ДФС у Луганській області ДФС України, під час проведення перевірки зазначеного закладу, з боку головного бухгалтера Лисичанського професійного будівельного ліцею – правопорушника ОСОБА_1, виявлено порушення вимог п.51.1 ст51, абз. б) п.176.2 ст.176 Податкового Кодексу України від 02 грудня 2010 року (№2755-VІ зі змінами та доповненнями), в частині неповідомлення державним податковим інспекціям за встановленою формою відомостей про доходи громадян, а саме - в частині відображення з недостовірними відомостями та/або з помилками у податкових розрахунках сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку (форма № 1 ДФ) за І, ІІ, ІV квартали 2015 року, І, ІV квартали 2016 року, І,ІІ,ІІІ квартали 2017 року з кодами помилок «77», «98», «99».
Суд, заслухавши пояснення правопорушника ОСОБА_1, та, дослідивши письмові матеріали справи, в тому числі, і акт «Про результати документальної планової виїзної перевірки Лисичанського професійного будівельного ліцею, на кв-лі Дружби народів, 33 «б», міста Лисичанська, з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період – з 01 січня 2015 року по 05 червня 2018 року, - правильності нарахування, обчислення та сплати військового збору за період – з 01 січня 2015 року по 05 червня 2018 року, а також – по єдиному внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» за №485/12-32-14-01/02540769 від 19 червня 2018 року (а.с.2-3), тощо, вважає, що винність правопорушника ОСОБА_1 - у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.163-4 ч.1 КУпАП, знайшла своє повне підтвердження у суді, і дії правопорушника ОСОБА_1 вірно і обґрунтовано кваліфіковані за ознаками ст.163-4 ч.1 КУпАП, оскільки остання, являючись посадовою особою установи, порушила порядок повідомлення державним податковим інспекціям за встановленою формою відомостей про доходи громадян.
При призначенні стягнення, суд враховує характер та обставини вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, майновий стан та обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність: правопорушник ОСОБА_1 – працює, інвалідом - не являється, утриманців – не має, до адміністративної відповідальності – притягується вперше.
В якості обставин, що, згідно зі ст.34 КУпАП, пом’якшують відповідальність правопорушника, суд приймає до уваги повне визнання своєї провини та щире розкаяння винної.
Обставин, що, згідно зі ст.35 КУпАП, обтяжують відповідальність правопорушника, суд не вбачає.
Відповідно до вимог ст.38 КУпАП – адміністративне стягнення може бути накладене не пізніше, як через три місяці з дня вчинення правопорушення, при триваючому правопорушенні – не пізніше трьох місяців з дня його виявлення (ст.38 ч.2 КУпАП), при цьому, у випадку відмови в порушенні кримінальної справи або закриття кримінальної справи, але за наявності в діях правопорушника ознак адміністративного правопорушення, адміністративне стягнення може бути накладене не пізніше, як через один місяць з дня прийняття рішення про відмову в порушенні кримінальної справи або її закриття (ст.38 ч.4 КУпАП).
У судовому засіданні встановлено, що порушення порядку утримання та перерахування податку на доходи фізичних осіб і подання відомостей про виплачені доходи – з боку правопорушника ОСОБА_1 – мали місце у І, ІІ, ІV кварталах 2015 року, І, ІV кварталах 2016 року, І,ІІ,ІІІ кварталах 2017 року, були виявлені - 19 червня 2018 року, відповідно, – термін притягнення правопорушника ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за скоєння інкримінованого останній адміністративного правопорушення, слід відраховувати з дня вчинення зазначеного адміністративного правопорушення, в даному випадку – з 04 жовтня 2017 року (дата подання зазначених відомостей за ІІІ кв-л 2017 року).
Однак, оскільки матеріал щодо скоєння правопорушником ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ст.163-4 ч.1 КУпАП, пов’язаного із порушенням порядку повідомлення державним податковим інспекціям за встановленою формою відомостей про доходи громадян, надійшов до суду 17 липня 2018 року (вх.№11220/18 від 17 липня 2018 року), на момент розгляду справи в суді, з обов'язковим викликом правопорушника ОСОБА_1, з метою дотримання прав особи, що притягується до адміністративної відповідальності, на підставі ст.268 КУпАП, – перебіг строків притягнення правопорушника ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за фактом порушення повідомлення державним податковим інспекціям за встановленою формою відомостей про доходи громадян, вчиненого останньою у І, ІІ, ІV кварталах 2015 року, І, ІV кварталах 2016 року, І,ІІ,ІІІ кварталах 2017 року, – закінчився, у зв’язку з чим, провадження у справі про адміністративне правопорушення, передбачене ст.163-4 ч.1 КУпАП, стосовно ОСОБА_1, підлягає закриттю на підставі ст.247 п.7 КУпАП.
Речові докази по справі – відсутні.
На підставі викладеного, керуючись ст.33, ст.38, ст.163-4 ч.1, ст.221, ст.247 п.7, ст.284, ст.289, ст.294 КУпАП,-
постановив:
Справу стосовно ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст.163-4 ч.1 КУпАП, на підставі ст.38 КУпАП, – провадженням закрити, у зв’язку з перебігом строків притягнення до адміністративної відповідальності.
Постанову може бути оскаржено протягом десяти днів з дня її винесення до Апеляційного суду Луганської області через Лисичанський міський суд.
Суддя: