Єдиний державний реєстр судових рішень
ЄУН справи 678/1563/18
Провадження № 1-кс-678-535/18
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 грудня 2018 року смт. Летичів
Летичівський районний суд Хмельницької області в складі:
слідчого судді ОСОБА_1 ,
за участю секретаря ОСОБА_2 ,
прокурора ОСОБА_3 ,
слідчого СВ ОСОБА_4 ,
розглянувши у судовому засіданні в залі суду в смт. Летичів клопотання старшого слідчого СВ Летичівського ВП ГУ НП в Хмельницькій області капітана поліції ОСОБА_5 про надання дозволу на проведення огляду по кримінальному провадженню, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12018240180000432 від 28.11.2018 за фактом порушення правил безпеки під час робіт з підвищеною небезпекою за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 272 КК України,-
ВСТАНОВИВ:
В клопотанні старший слідчий СВ ОСОБА_5 зазначає, що 28.11.2018 року з Летичівського відділення Хмельницької місцевої прокуратури надійшла інформація що, на території Летичівського району діють два об`єкти підвищеної небезпеки, без передбачених законодавством дозволів на здійснення такої діяльності, які розташовані за адресами: АДРЕСА_1 , та с. Требухівці, автодорога сполученням Стрий - Кропивницький - Знам`янка 278 км + 350 м.
Окрім цього, згідно відомостей з карти нелегальних АЗС України (http://perevirazs.info), створеної громадськістю з метою виявлення фактів тіньового ринку нафтопродуктів з метою захисту інтересів держави, громадян та чесного бізнесу на території Летичівського району діють два об`єкти підвищеної небезпеки без відповідних дозволів, що розташовані за адресами: смт. Летичів, вул. Богдана Хмельницького та с. Требухівці, траса М-12, територія готелю «Меджибізький замок».
Вказані нелегальні АЗС та АГЗП працюють без оформленого належним чином землекористування, без отримання дозволів на будівництво та введення в експлуатацію об`єктів нерухомості, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об`єктів із значними наслідками та є об`єктами підвищеної небезпеки.
Внаслідок їхнього порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою створюється загроза загибелі людей чи настання інших тяжких наслідків.
28.11.2018 року відомості про зазначене кримінальне правопорушення внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12018240180000432, за попередньою кваліфікацією вчиненого злочину - ч. 1 ст. 272 КК України.
В ході досудового слідства встановлено, що об`єкти підвищеної небезпеки, які розташовані за адресами: АДРЕСА_1 , та с. Требухівці, автодорога сполученням Стрий - Кропивницький - Знам`янка 278 км + 350 м. належать ТОВ «ПРОКАР» юридична адреса: 31500, Хмельницька обл., Летичівський район, смт. Летичів, вул. Соборна, 6/1.
При отриманні інформації з ДСНС було встановлено, що з 16.04.2018 по 20.04.2018 року посадовими особами ДСНС України а саме: Летичівським PC ГУДСНС України у Хмельницькій області на чолі з начальником Летичівського PC ГУДСНС України у Хмельницькій області капітаном служби цивільного захисту ОСОБА_6 проведено планову перевірку належного ТОВ «ПРОКАР» АГЗП за адресою: 31500, Хмельницька обл., Летичівський район, смт. Летичів, вул. Б.Хмельницького, 1/1, в ході якої було виявлено ряд недоліків.
Тому, з метою повного, всебічного та об`єктивного встановлення всіх обставин вчиненого кримінального правопорушення, які неможливо отримати в інший спосіб старший слідчий СВ просить надати дозвіл на огляд приміщень та іншого володіння (території АЗС, побутових та господарських споруд, тощо) об`єктів підвищеної небезпеки які розташовані за адресою смт. Летичів, вул. Богдана Хмельницького, 1/1, та с. Требухівці, автодорога сполученням Стрий - Кропивницький - Знам`янка 278 км + 350 м. та належать ТОВ «ПРОКАР» юридична адреса: 31500, Хмельницька обл., Летичівський район, смт. Летичів, вул. Соборна, 6/1, ЄДРПОУ 41059752, з метою відшукання, виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, а саме: порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою, яке створило загрозу загибелі людей чи настання інших тяжких наслідків, до якого залучити працівників Управління держпраці в Хмельницькій області (код ЄРДПОУ 39793137), Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Хмельницькій області (код ЄРДПОУ 38662200), Державної архітектурно-будівельної інспекції (код ЄРДПОУ 37471912) для надання висновків щодо законності діяльності зазначених автозаправних станцій та автогазозаправних пунктів в межах компетенції.
В судовому засіданні прокурор та слідчий СВ клопотання підтримали і просять його задовольнити.
Прокурор ОСОБА_3 та слідчий СВ ОСОБА_4 суду пояснили, що по результатам планової перевірки АГЗП за адресою смт. Летичів вул. Б.Хмельницького,1/1, належного ТОВ «ПРОКАР», проведеної посадовими особами ДСНС України з 16.04.2018 по 20.04.2018 року, був складений відповідний акт та директору підприємства винесений припис, однак чи усунені недоліки які були зазначені в акті та в приписі їм не відомо, так як такої інформації від служби ДСНС не отримували.
Перевірка ТОВ «ПРОКАР» іншими контролюючими органами, в тому числі архітектурно-будівельною інспекцією, не проводилися, так як посадові особи вказаних контролюючих органів до керівництва ТОВ «ПРОКАР» із клопотаннями про проведення перевірки не зверталися.
Вказане товариство зареєстровано в реєстрі платників податку із 01.03.2017 року та сплачує відповідні податки.
Відповідно до ч.1 ст.237 КПК України слідчий, прокурор проводять огляд місцевості, приміщення, речей та документів з метою виявлення і фіксації відомостей щодо обставин вчинення кримінального правопорушення.
Відповідно до ч. 2 ст. 237 КПК України огляд житла чи іншого володіння особи здійснюється згідно з правилами КПК України, передбаченими для обшуку володіння іншої особи.
Відповідно до ч. 1, 2, 3 ст. 234 КПК України обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення.
Згідно ст. 235 КПК України ухвала слідчого судді про дозвіл на обшук житла чи іншого володіння особи з підстав, зазначених у клопотанні прокурора, слідчого, надає право проникнути до житла чи іншого володіння особи лише один раз.
Із клопотання старшого слідчого СВ ОСОБА_5 не вбачається наявність ознак кримінального правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 272 КК України або ч. 1 ст. 115 КК України в діях ТОВ «ПРОКАР» і такі докази не додані до цього клопотання. Разом з тим і в судовому засіданні слідчий СВ та прокурор не довели та не надали необхідні докази у підтвердження доведеності вимог зазначених у клопотанні.
Крім того, із матеріалів справи вбачається, що ТОВ «ПРОКАР» зареєстроване як платник податку на додану вартість індивідуальний податковий номер 410597522116 з 01.03.2017 року та здійснює свою діяльність на території Летичівського району, що підтверджується витягом № 1722114500007 з реєстру платників податку на додану вартість, згідно із витягом з ЄДР юридичних осіб місцезнаходження ТОВ «ПРОКАР» смт. Летичів вул. Соборна, 6/1, Летичівського району Хмельницької області.
Згідно реєстраційного посвідчення № 3000303459 виданого Красилівською ОДПІ ГУ ДФС (Летичівське відділення) 09.03.2017 року зареєстрована газова АЗС.
Окрім того, в клопотанні про проведення огляду зазначено, що воно складено старшим слідчим СВ Летичівського ВП ГУНП в Хмельницькій області капітаном поліції ОСОБА_5 , однак вказане клопотання підписано слідчим СВ Летичівського ВП ГУНП в Хмельницькій області лейтенантом поліції ОСОБА_4 та погоджено прокурором Летичівського відділу Хмельницької місцевої прокуратури юристом І класу ОСОБА_3 .
В супровідному листі до даного клопотання зазначено що до суду направлено клопотання по кримінальному провадженню внесеному до ЄРДР № 12018240180000432 від 28.12.2018 року за ознаками злочину передбаченого ч. 1 ст. 115 КК України.
За таких обставин суд приходить до висновку про неможливість задоволення клопотання в зв`язку з суперечливою кваліфікацією проведення огляду за умисне вбивство (ч. 1 ст. 115 КК України) чи за порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою (ч. 1 ст. 272 КК України).
Окрім того, до матеріалів клопотання, в підтвердження виявлених порушень зазначених у клопотанні доданий акт від 16.03.2018 року ДНСН про проведення планової перевірки приватного малого комерційного підприємства «ЛАН», яке зареєстроване в м. Хмельницький вул. Грушевського, 99 к. 106, перевірку якого проведено в АЗС ПМВКП «ЛАН» Хмельницька область Летичівський район а/д Львів-Кіровоград-Знам`янка 298 км+545 м. де було виявлено порушення зазначені в клопотанні, як порушення допущені ТОВ «ПРОКАР» та виявлені в ході проведеної перевірки посадовими особами ДСНС, що свідчить про неналежну підготовку вказаного клопотання та про упередженість при прийнятті рішення щодо спрямування клопотання до суду.
Вивченням матеріалів кримінального провадження внесеного до ЄРДР за №12018240180000432, наданих органами досудового розслідування суду встановлено, що згідно відповіді Державної екологічної інспекції у Хмельницькій області від 06.12.2018 року у період 2017-2018 року проводилася перевірка ТОВ «Алькотрон» та ПМВКП «Лан», а перевірка ТОВ «ПРОКАР» не проводилася.
Також встановлено, що в матеріалах кримінального провадження відсутня інформація, яка підтверджувала би відмову керівництва ТОВ «ПРОКАР» від надання дозволу на проведення перевірки зазначеного підприємства контролюючими інспекціями (управління Держпраці в Хмельницькій області, Державної архітектурно-будівельної інспекції, ДСНС та інші) на які покладено контроль за дотриманням законодавства, спрямованого на дотримання правил охорони праці та безпеки при виконанні робіт із підвищеної небезпеки.
Крім того, в клопотанні не конкретизовано, які конкретно відомості та обставини вчинення кримінального правопорушення за ч. 1 ст. 115 КК України чи ч. 1 ст. 272 КК України має на меті відшукати слідчий на об`єктах підприємства ТОВ «ПРОКАР» при здійсненні ними виробничої діяльності із залученням фахівців архітектурно-будівельної інспекції, посадових о сіб ДНСН у Хмельницькій області та працівників управління держпраці в Хмельницькій області.
За таких обставин суд вважає, що органом досудового розслідування не доведено наявності достатніх підстав вважати, що було вчинене кримінальне правопорушення ТОВ «ПРОКАР» за вищезазначеними статтями, а також необхідності проведення огляду, який є найбільш доцільним та ефективним способом відшукання та вилучення речей і документів, які мають значення для досудового розслідування, а також заходом пропорційного втручання в господарську діяльність зазначеного підприємства із залучення фахівців державних інспекцій, які перевірку вказаного підприємства не проводили, так як робота підприємства не викликала у них сумніву у додержанні ТОВ «ПРОКАР» вимог чинного законодавства.
Керуючись ст.ст. 110, 235, 372 КПК України,
ПОСТАНОВИВ:
У задоволенні клопотання старшого слідчого СВ Летичівського ВП ГУ НП в Хмельницькій області капітана поліції ОСОБА_5 ( ОСОБА_4 ) про надання дозволу на проведення огляду по кримінальному провадженню, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12018240180000432 від 28.11.2018 року за фактом порушення правил безпеки під час робіт з підвищеною небезпекою за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 272 КК України - відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя: ОСОБА_1