
ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 грудня 2018 року м. ПолтаваСправа № 440/4230/18Полтавський окружний адміністративний суд у складі судді Бойка С.С., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження у письмовому провадженні справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області про зобов'язання вчинити певні дії,
В С Т А Н О В И В:
27 листопада 2018 року ОСОБА_1 звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області про зобов'язання провести перерахунок та виплату пенсії з 01.01.2016 відповідно до Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей" №900 від 23.12.2015, ст. 63 Закону України "Про пенсій забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", постанов Кабінету ОСОБА_2 України №988 від 11.11.2015 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" та довідки № 4/843 від 30.07.2018 про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, яка виготовлена Ліквідаційної комісією УМВС України в Полтавській області відповідно до постанови Октябрського районного суду м. Полтава.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що позивач, як колишній працівник органів внутрішніх справ, має право на перерахунок та виплату пенсії у зв'язку із підвищенням розміру грошового забезпечення поліцейських, однак, відповідач листом відмовив у такому перерахунку та виплаті з посиланням на те, що постанова суду на підставі якої видана довідка №4/843 від 30.07.2018 не містить будь-яких зобов'язань щодо перерахунку пенсії.
Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 03.12.2018 відкрито провадження у справі за даним позовом, розгляд справи здійснюється за правилами спрощеного позовного провадження без виклику учасників справи (у письмовому провадженні).
Згідно з частиною п'ятою статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше.
Статтею 258 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що суд розглядає справи за правилами спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів із дня відкриття провадження у справі.
При цьому, як визначено частиною другою статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України, розгляд справи по суті за правилами спрощеного позовного провадження починається з відкриття першого судового засідання. Якщо судове засідання не проводиться, розгляд справи по суті розпочинається через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі.
За відсутності клопотань сторін про розгляд справи у відкритому судовому засіданні чи за правилами загального позовного провадження, зважаючи на достатність наданих сторонами доказів та повідомлених обставин, суд розглянув справу у порядку письмового провадження.
18.12.2018 судом одержано відзив Головного об'єднаного управління Пенсійного фонду України Полтавської області на позов, у якому представник відповідача просив у задоволенні позовних вимог відмовити посилаючись на їх необґрунтованість та безпідставність. Зазначав, що довідка Ліквідаційної комісії УМВС України в Полтавській області на підставі якої позивач просить зробити йому перерахунок пенсії не відповідає вимогам чинного законодавства, оскільки до складу, зазначеного в ній, грошового забезпечення входять надбавки та доплати, які чинним законодавством не передбачені для поліцейських.
Дослідивши матеріали справи, з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги та заперечення, оцінивши докази, що мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив такі факти та відповідні до них правовідносини.
Позивач проходив службу в органах внутрішніх справ і на даний час є пенсіонером органів внутрішніх справ України та отримує пенсію відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".
Постановою Октябрського районного суду м. Полтава від 20.12.2017 у справі №554/9890/17, яка набрала законної сили 09.02.2018, за позовом ОСОБА_1 до Управління МВС України в Полтавській області в особі Ліквідаційної комісії Управління МВС України в Полтавській області про визнання протиправною бездіяльності та прийнятті рішення щодо перерахунку пенсії задоволено: визнано протиправною бездіяльність Ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України в Полтавській області щодо не виготовлення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 нової довідки про розмір грошового забезпечення, з врахуванням всіх складових грошового забезпечення, передбачених чинним законодавством, за формою передбаченою Додатком 2 до постанови Кабінету ОСОБА_2 України від 13 лютого 2008 року №45 "Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", та внесення змін до постанови Кабінету ОСОБА_2 України від 17 липня 1992 року №393", з урахуванням змін в грошовому забезпеченні, передбачених постановою Кабінету ОСОБА_2 України від 11.11.2015 №988 та не направлення її до ГУПФУ в Полтавській області; зобов'язано Ліквідаційну комісію Управління Міністерства внутрішніх справ України в Полтавській області виготовити та направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області нову довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 з повною реальною інформацією, за формою, передбаченою додатком 2 до постанови Кабінету ОСОБА_2 України від 13.02.2008 року № 45, з урахування змін в грошовому забезпеченні, передбачених постановою Кабінету ОСОБА_2 України від 11.11.2015 №988 із зазначенням основних і додаткових видів грошового забезпечення в наступних розмірах: посадовий оклад 2600,00 грн, оклад за військовим (спеціальним) званням полковник міліції - 1800,00 грн, надбавка за вислугу років 50% 2200,00 грн, надбавка за виконання особливо важливих завдань 48% - 3168,00 грн, надбавки за службу в умовах режимних обмежень 10 % - 260,00 грн, премії 70% - 7019,60 грн, всього 17047,60 грн з дати виникнення права на перерахунок.
На виконання цієї постанови Ліквідаційною комісією УМВС України в Полтавській області ОСОБА_1 видано нову довідку №4/843 від 30.07.2018 із зазначенням вказаних у постанові Октябрського районного суд м. Полтави від 20.12.2017 по справі №554/9890/17 розміру грошового забезпечення з дати виникнення права на перерахунок за посадою старший інспектор-черговий чергової частини ДАІ при УМВС України в Полтавській області, а саме: посадовий оклад 260,00 грн, оклад за спеціальним званням капітан міліції - 1800,00 грн, надбавка за вислугу років 50% 2200,00 грн, надбавка за виконання особливо важливих завдань 48% - 3168,00 грн, надбавка за службу в умовах режимних обмежень 10% - 260,00 грн, премія 70% 7019,60 грн, всього 17047,60 грн.
14.09.2018 позивач звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області із заявою про перерахунок його пенсії з 01.01.2016 на підставі довідки від 30.07.2018 №4/843, яка видана відповідно до постанови Октябрського районного суду м. Полтава.
Листом від 27.09.2018 за №1463/Т-03 позивача повідомлено про те, що постанова суду на підставі якої видана довідки не містить будь-яких зобов'язань щодо проведення перерахунку пенсії.
Не погодившись з вказаної відповіддю, позивач звернувся до суду з цим позовом.
Відповідно до статті 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Це право гарантується загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення, створенням мережі державних, комунальних приватних закладів для догляду непрацездатними.
Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.
Основи соціального захисту, форми і види пенсійного забезпечення визначаються виключно законами України /пункт 6 частини першої статті 92 Конституції України/.
Спеціальним законом, який регулює правовідносини у сфері пенсійного забезпечення осіб, які перебували на військовій службі, та деяких інших осіб, є Закон України Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб.
Згідно з частиною четвертою статті 63 цього Закону усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом ОСОБА_2 України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.
Отже, законом передбачений обов'язок перерахунку пенсій у випадку підвищення грошового забезпечення працівників, які виконують таку ж саму роботу.
У зв'язку з набранням чинності Законом України "Про Національну поліцію" від 02 липня 2015 року №580-VIII втратив чинність Закон України "Про міліцію", при цьому підлягали ліквідації органи міліції.
Разом з тим, законодавець у пункті 15 Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про Національну поліцію" передбачив, що за колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб.
Також Законом України від 23 грудня 2015 року № 900-VII статтю 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" доповнено частиною 3, відповідно до якої перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.
Водночас частиною вісімнадцятою статті 43 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", серед іншого, передбачено, що у разі якщо на момент призначення або виплати пенсії відбулася зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення та/або були введені для зазначених категорій осіб нові щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії у розмірах, встановлених законодавством, пенсія призначається з урахуванням таких змін та/або нововведень, а призначена пенсія підлягає невідкладному перерахунку.
Згідно з частинами другою та третьою статті 51 цього Закону перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців /частина 2/.
Перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком /частина 3/.
Пунктом 1 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету ОСОБА_2 України від 13 лютого 2008 року №45 /у редакції, яка діяла на момент отримання відповідачем довідки/, встановлено, що перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом ОСОБА_2 України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.
Таким чином, підставою для перерахунку пенсії є рішення Кабінету ОСОБА_2 України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідної категорії осіб, які мають право на пенсію за вказаним Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.
Постановою Кабінету ОСОБА_2 України "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" від 11 листопада 2015 року №988 встановлено, що грошове забезпечення поліцейських складається з посадового окладу, окладу за спеціальним званням, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер), премії та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.
Цією ж постановою затверджено схему окладів за спеціальним званням поліцейських у розмірах згідно з додатком 1; схему посадових окладів курсантів вищих навчальних закладів Міністерства внутрішніх справ із специфічними умовами навчання в розмірах згідно з додатком 2; схеми посадових окладів поліцейських у розмірах згідно з додатками 3-10.
Відповідно до вказаної постанови грошове забезпечення поліцейських є вищим від раніше встановленого грошового забезпечення осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ. А відтак, позивач, як пенсіонер органів внутрішніх справ, має право на перерахунок пенсії з урахуванням видів та розмірів грошового забезпечення, встановлених законодавством для поліцейських.
Октябрський районний суд м. Полтава у постанові від 20.12.2017 у справі №554/9890/17, яка набрала законної сили 09.02.2018 і є обов'язковою до виконання на території України усіма державними органами, надавав оцінку видам та розміру грошового забезпечення, на які має право позивач станом на 01.01.2016, та зобов'язав Ліквідаційну комісію УМВС України в Полтавській області виготовити та направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області нову довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 із зазначенням основних і додаткових видів грошового забезпечення в наступних розмірах: посадовий оклад 2600,00 грн, оклад за військовим (спеціальним) званням полковник міліції - 1800,00 грн, надбавка за вислугу років 50% 2200,00 грн, надбавка за виконання особливо важливих завдань 48% - 3168,00 грн, надбавки за службу в умовах режимних обмежень 10 % - 260,00 грн, премії 70% - 7019,60 грн, всього 17047,60 грн з дати виникнення права на перерахунок.
На виконання цієї постанови Ліквідаційною комісією УМВС України в Полтавській області на ім'я ОСОБА_1 складено довідку №4/843 від 30.07.2018 із зазначенням розміру грошового забезпечення вказаного у постанові Октябрського районного суд від 20.12.2017 по справі №554/9890/17 відповідно до якої розмір грошового забезпечення з дати виникнення права на перерахунок за посадою старший інспектор-черговий чергової частини ДАІ при УМВС України в Полтавській області становить: посадовий оклад 260,00 грн, оклад за спеціальним званням капітан міліції - 1800,00 грн, надбавка за вислугу років 50% 2200,00 грн, надбавка за виконання особливо важливих завдань 48% - 3168,00 грн, надбавка за службу в умовах режимних обмежень 10% - 260,00 грн, премія 70% 7019,60 грн, всього 17047,60 грн.
Враховуючи те, що право позивача на перерахунок пенсії встановлено чинним законодавством України, а довідка про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії від 30.07.2018 №4/843 видана ОСОБА_1 Ліквідаційною комісією УМВС України в Полтавській області на виконання постанови Октябрського районного суду м. Полтава від 20.12.2017 по справі №554/9890/17, яка набрала законної сили, суд дійшов висновку про те, що ОСОБА_1 має законні підстави щодо перерахунку його пенсії на підставі такої довідки.
У ході розгляду справи судом встановлено, що перерахунок розміру пенсії позивачу не проведений з 01.01.2016 саме з вини відповідача. Тому право позивача щодо перерахунку пенсії з 01.01.2016 є абсолютним та не може бути обмежено будь-яким строком у силу вимоги статті 51 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".
Викладений у листі від 27.09.2018 №1463/Т-03 довід відповідача про те, що підстав для перерахунку пенсії немає, оскільки постановою Октябрського районного суду м. Полтава від 20.12.2017 по справі №554/9890/17 не було зобов'язано Головне управління здійснити перерахунок пенсії, суд вважає безпідставним з огляду на те, що обов'язок здійснити перерахунок пенсії передбачений вимогами чинного законодавства та не може залежати від наявності чи відсутності судового рішення про зобов'язання здійснити перерахунок.
Також суд відхиляє мотив відповідача, що полягає у його незгоді зі змістом довідки про розмір грошового забезпечення №4/843 від 30.07.2018, з огляду на те що така незгода фактично є незгодою із постановою Октябрського районного суду м. Полтава від 20.12.2017 по справі №554/9890/17, яке набрало законної сили 20.02.2018 і є обов'язковою до виконання у силу частини першої статті 370 Кодексу адміністративного судочинства України.
Щодо посилання відповідача на постанову Кабінету ОСОБА_2 України "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" від 21 лютого 2018 року №103, якою встановлений новий порядок перерахування та виплати пенсії пенсіонерам ОВС, суд зазначає наступне.
На момент виникнення у позивача права на перерахунок пенсії вказана постанова прийнята ще не була. Доказів того, що довідка Ліквідаційної комісії УМВС України в Полтавській області №4/843 від 30.07.2018 є відкликаною, нечинною чи такою, що втратила свою юридичну силу в інший осіб, до матеріалів справи не надано.
Як свідчать матеріали справи, Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області, не здійснюючи позивачу перерахунок та виплату пенсії на підставі зазначеної довідки після виникнення підстав для проведення перерахунку та виплати, допускає протиправну бездіяльність, яка безпосередньо впливає на права та інтереси позивача, пов'язані з отриманням пенсії у відповідному розмірі.
Зважаючи на викладене, суд вважає за необхідне з метою ефективного захисту прав позивача, слід вийти за межі позовних вимог та визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області щодо не здійснення з 01.01.2016 перерахунку пенсії ОСОБА_1 на підставі довідки Ліквідаційної комісії УМВС України в Полтавській області від 30.07.2018 №4/843.
Відповідно до Рекомендації Комітету ОСОБА_2 Європи № R(80)2, прийнятої Комітетом ОСОБА_2 11 березня 1980 року, під дискреційними повноваженнями необхідно розуміти повноваження, які адміністративний орган, приймаючи рішення, може здійснювати з певною свободою розсуду, тобто, коли такий орган може обирати з кількох юридично допустимих рішень те, яке він вважає найкращим за даних обставин. Натомість згідно з підпунктом 5 пункту 4 Положення про головні управління Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 22 грудня 2014 року № 28-2, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 15 січня 2015 року за № 40/26485, Головне управління Фонду відповідно до покладених на нього завдань здійснює призначення (перерахунок) та виплату пенсій військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу та іншим особам (крім військовослужбовців строкової служби та членів їх сімей), які мають право на пенсію згідно із Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб". Зазначена норма не передбачає дискреційних повноважень у відповідача щодо нарахування, перерахунку та виплати пенсії у розумінні Рекомендації Комітету ОСОБА_2 Європи № R(80)2, прийнятої Комітетом ОСОБА_2 11 березня 1980 року.
Суд зауважує, що викладені вище висновки відповідають правовій позиції, яку висловив Верховий Суд у рішенні від 15 лютого 2018 року за результатами розгляду зразкової справи №820/6514/17 (номер рішення в ЄДРСР 72290243), яке набрало законної сили 17 березня 2018 року.
Таким чином, позов у частині зобов'язання відповідача здійснити з 01.01.2016 перерахунок як пенсіонеру органів внутрішніх справ на підставі довідки Ліквідаційної комісії УМВС України в Полтавській області від 30.07.2018 №4/843 підлягає задоволенню.
Позовні вимоги в частині зобов'язання відповідача провести виплати пенсії задоволенню не підлягають оскільки у суду відсутні підстави вважати, що після набрання рішенням законної силу та проведення перерахунку пенсії Головним управлінням Пенсійного фонду України в Полтавській області не буде проведено виплату пенсії позивача.
Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають частковому задоволенню.
Згідно з частиною третьою статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.
Водночас, як визначено частиною восьмою цієї статті, у випадку зловживання стороною чи її представником процесуальними правами або якщо спір виник внаслідок неправильних дій сторони суд має право покласти на таку сторону судові витрати повністю або частково незалежно від результатів вирішення спору.
Оскільки спір у даній справі виник внаслідок неправомірних дій (бездіяльності) відповідача щодо не здійснення перерахунку пенсії позивача, суд вважає за можливе на підставі частини восьмої статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України покласти на відповідача судові витрати позивача повністю.
Відповідно до частини першої статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Як визначено пунктом 6 частини першої статті 2 Бюджетного кодексу України, бюджетне асигнування - повноваження розпорядника бюджетних коштів, надане відповідно до бюджетного призначення, на взяття бюджетного зобов'язання та здійснення платежів, яке має кількісні, часові та цільові обмеження.
Відповідно до пункту 12 Положення про головні управління Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 22.12.2014 №28-2, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 15.01.2015 за №40/26485, Управління є юридичною особою публічного права, має самостійний баланс та кошторис видатків, рахунки в органах Казначейства та уповноважених банках, печатку із зображенням Державного Герба України та своїм найменуванням.
Оскільки позивачем при зверненні до суду сплачено судовий збір у розмір 704,80 грн, а інші судові витрати у справі відсутні, суд, вважає за необхідне стягнути за рахунок бюджетних асигнувань відповідача на користь позивача понесені останнім судові витрати у розмірі 704,80 грн.
Керуючись статтями 241-245 Кодексу адміністративного судочинства України,
У Х В А Л И В:
Адміністративний позов ОСОБА_1 (пров. Димський, буд. 5, м. Полтава, 36020, ідентифікаційний код НОМЕР_1) до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області (вул. Соборності, 66, м. Полтава, 36000, код ЄДРПОУ 13967927) про зобов'язання вчинити певні дії задовольнити частково.
Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області (місцезнаходження: вул. Соборності, буд.66, м. Полтава, Полтавська область, 36029, ідентифікаційний код 13967927) щодо не здійснення перерахунку та виплати пенсії ОСОБА_1 (пров. Димський, буд. 5, м. Полтава, 36020, ідентифікаційний код НОМЕР_1) на підставі довідки Ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України в Полтавській області від 30.07.2018 №4/843.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області (місцезнаходження: вул. Соборності, буд. 66, м. Полтава, 36029, ідентифікаційний код 13967927) провести перерахунок пенсії ОСОБА_1 (пров. Димський, буд. 5, м. Полтава, 36020, ідентифікаційний код НОМЕР_1) з 01 січня 2016 року як пенсіонеру органів внутрішніх справ згідно із Законом України "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей" від 23 грудня 2015 року №900, статтею 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осію, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", постановою Кабінету ОСОБА_2 України від 11 листопада 2015 року №988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції", на підставі довідки Ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України в Полтавській області від 30.07.2018 №4/843 про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, яка виготовлена Ліквідаційною комісією УМВС України в Полтавській області на виконання постанови Октябрського районного суду м. Полтава.
В задоволенні іншої частини позовних вимог відмовити.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області (місцезнаходження: вул. Соборності, буд. 66, м. Полтава, 36029, ідентифікаційний код 13967927) на користь ОСОБА_1 (пров. Димський, буд. 5, м. Полтава, 36020, ідентифікаційний код НОМЕР_1) судові витрати зі сплати судового збору у сумі 704,80 грн (сімсот чотири гривні вісімдесят копійок).
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене до Харківського апеляційного адміністративного суду з урахуванням особливостей подання апеляційних скарг, встановлених пунктом 15.5 частини 1 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України в редакції від 03.10.2017 року.
Апеляційна скарга на дане рішення може бути подана протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
СуддяС.С. Бойко