Рішення № 78894219, 26.12.2018, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
26.12.2018
Номер справи
360/4019/18
Номер документу
78894219
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

8.2.3

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

Іменем України

26 грудня 2018 рокуСєвєродонецькСправа № 360/4019/18

Луганський окружний адміністративний суд

у складі головуючого судді Чиркіна С.М.,

за участю

секретаря судового засідання Кравцової Т.О.,

без участі представників сторін,

розглянувши у судовому засіданні у порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом 360/4019/18 за позовом Головного управління ДФС у Луганській області до комунального підприємства «Сєвєродонецьккомунсервіс» про стягнення коштів в рахунок погашення податкової заборгованості у сумі 1458051,25 грн,

ВСТАНОВИВ:

03 грудня 2018 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Головного управління ДФС у Луганській області (далі позивач, ГУ ДФС у Луганській області) до комунального підприємства «Сєвєродонецьккомунсервіс» (далі відповідач, КП «Сєвєродонецьккомунсервіс»), в якому позивач просить:

- стягнути кошти за податковим боргом з рахунків платника податків у банках, що обслуговують боржника та з рахунку у системі електронного адміністрування податку на додану вартість у загальній сумі 1458051,25 грн.

В обґрунтування позовних вимог зазначено, що Комунальне підприємство «Сєвєродонецьккомунсервіс», не сплачувало до бюджету узгоджених сум податкових зобовязань, що призвело до виникнення у підприємства податкового боргу з податку на додану вартість у загальній сумі 1 458 051,25 грн., який виник на підставі поданих відповідачем податкових декларацій: від 19.12.2016 № НОМЕР_1 на суму 50705,00 грн по терміну сплати 30.12.2016, від 19.01.2017 № НОМЕР_2 на суму 49344,00 грн по терміну сплати 30.01.2017, від 17.02.2017 № 90227467312 на суму 30222,00 грн по терміну сплати 02.03.2017, № НОМЕР_3 на суму 7384,00 грн по терміну сплати 30.03.2017, від 19.04.2017 № НОМЕР_4 на суму 82109,00 грн по терміну сплати 30.04.2017, від 19.05.2017 №9092189618 на суму 24655,00 грн по терміну сплати 30.05.2017, від 19.06.2017 №9116409729 на суму 56974,00 грн по терміну сплати 30.06.2018, від 18.07.2017 №9138641247 на суму 169255,00 грн по терміну сплати 30.07.2017, від 18.08.2017 №9166117412 на суму 51591,00 грн по терміну сплати 30.08.2017, від 18.09.2017 №9190139969 на суму 18886,00 грн по терміну сплати 30.09.2017, від 19.10.2017 №9216852218 на суму 10258,00 грн по терміну сплати 30.10.2017, від 19.12.2017 №9271501387 на суму 21726,00 грн по терміну сплати 30.12.2017, від 18.01.2018 №9295995624 на суму 18497,00 грн по терміну сплати 30.01.2018, від 15.02.2018 №9022180423 на суму 68132,00 грн по терміну сплати 02.03.2018, від 19.03.2018 №9047648088 на суму 37489,00 грн по терміну сплати 30.03.2018, від 18.04.2018 №9070991149 на суму 151170,00 грн по терміну сплати 30.04.2018, від 18.05.2018 №9096807189 на суму 125532,00 грн по терміну сплати 30.05.2018, від 30.06.2018 №9119162066 на суму 65070,00 грн по терміну сплати 30.06.2018, від 20.07.2018 №9149768282 на суму 8683,00 грн по терміну сплати 30.07.2018, від 17.08.2018 №9174491747 на суму 8039,00 грн по терміну сплати 30.08.2018, від 20.09.2018 № НОМЕР_5 на суму 8131,00 грн по терміну сплати 30.09.2018, від 19.10.2018 № НОМЕР_6 на суму 17033,00 грн по терміну сплати 30.10.2018 та нарахованого за податковими повідомленнями - рішеннями від 13.08.2018 за № НОМЕР_7 на загальну суму 21985,64 грн, № НОМЕР_8 на суму 1014,57 грн та пені в сумі 299871,11 грн.

ДПІ у м. Сєвєродонецьку з метою погашення податкового боргу, відповідно до ст. 59 ПК України, було особисто вручено уповноваженій особі відповідача податкову вимогу №2/248 від 11.12.2001. Однак заходи з погашення податкового боргу, які були вжиті ДПІ, не дали позитивного результату, сума податкового боргу почала збільшуватись.

З вищевикладених підстав, позивач просить суд стягнути з відповідача податковий борг з податку на додану вартість у розмірі у загальній сумі 1458051,25 грн до Державного бюджету.

Ухвалою суду від 06.12.2018 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі, вирішено справу розглядати у порядку спрощеного позовного провадження у судовому засіданні з викликом (повідомленням) сторін (а.с. 1-2).

Представник позивача у судове засідання не прибув, про дату, час та місце проведення судового засідання повідомлений належним чином, через канцелярію суду надав заяву про розгляд справи за його відсутності (а.с. 191).

Представник відповідача у судове засідання не прибув, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином (а.с. 188, 191), причини не прибуття суду не повідомив.

Відповідно до частини третьої статті 194 Кодексу адміністративного судочинства України (далі КАС України) учасник справи має право заявляти клопотання про розгляд справи за його відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі учасники справи, судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження на підставі наявних у суду матеріалів.

Згідно з частиною першою статті 205 КАС України неявка у судове засідання будь-якого учасника справи, за умови що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених цією статтею.

З огляду на положення статей 194, 205 КАС України, суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності представників сторін.

Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази відповідно до вимог статей 72-77, 90 КАС України, суд встановив таке.

Згідно з витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань від 26.12.2018 за № НОМЕР_9 КП «Сєвєродонецьккомунсервіс» (ідентифікаційний код 03327983) зареєстровано як юридичну особу, яка перебуває на обліку в ДПІ у м. Сєвєродонецьку Головного управління ДФС у Луганській області (а.с. 190 - 191-А).

Відповідач є платником податку на додану вартість, що підтверджується інформацією, зазначеною в свідоцтві про реєстрацію платника податку на додану вартість № 16632147 від 09.03.2005 серії НБ № 113587 (а.с. 215).

Вирішуючи адміністративну справу по суті заявлених вимог, суд виходить з такого.

Стаття 67 Конституції України передбачає, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначення вичерпного переліку податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулює Податковий кодекс України (далі - ПК України).

У відповідності із статтею 14 ПК України:

- грошове зобовязання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобовязання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у звязку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності (підпункт 14.1.39 пункту 14.1);

- податкове зобовязання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк) (підпункт 14.1.156 пункту 14.1);

- штрафна санкція (фінансова санкція, штраф) - плата у вигляді фіксованої суми та/або відсотків, що справляється з платника податків у звязку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням яких покладено на контролюючі органи, а також штрафні санкції за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності (підпункт 14.1.265 пункту 14.1);

- пеня - сума коштів у вигляді відсотків, нарахованих на суми грошових зобовязань, не сплачених у встановлені законодавством строки (підпункт 14.1.162 пункту 14.1);

- податковий борг - сума узгодженого грошового зобовязання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобовязання (підпункту 14.1.175 пункту 14.1).

Згідно з пунктом 54.1 статті 54 ПК України Крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.

У відповідності із пунктом 49.18 статті 49 ПК України податкові декларації, крім випадків, передбачених цим Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює:

- календарному місяцю (у тому числі в разі сплати місячних авансових внесків) - протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця (підпункт 49.18.1);

- календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі в разі сплати квартальних або піврічних авансових внесків) - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя) (підпункт 49.18.2);

- календарному року, крім випадків, передбачених підпунктами 49.18.4 та 49.18.5 цього пункту - протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року (підпункт 49.18.3);

- календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб - до 1 травня року, що настає за звітним (підпункт 49.18.4);

- календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб підприємців протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року (підпункт 49.18.5).

Відповідно до пункту 50.1 статті 50 ПК України у разі якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених статті 102 цього Кодексу) платник податків самостійно виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації (крім обмежень, визначених цією статтею), він зобов'язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою чинного на час подання уточнюючого розрахунку.

Платник податків, який самостійно виявляє факт заниження податкового зобов'язання минулих податкових періодів, зобов'язаний, за винятком випадків, установлених пунктом 50.2 цієї статті, зокрема надіслати уточнюючий розрахунок і сплатити суму недоплати та штраф у розмірі трьох відсотків від такої суми до подання такого уточнюючого розрахунку.

Відповідно до пункту 57.1 статті 57 ПК України платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Порядок обчислення податку на додану вартість визначений Розділом V ПК України, у тому числі:

Статтею 203 ПК України визначено, що податкова декларація подається за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю, протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця (пункт 203.1).

Відповідачем до ДПІ у м. Лисичанську ГУ ДФС у Луганській області подано таку податкову звітність з податку на додану вартість, у якій визначено до сплати суму податкового зобовязання, а саме:

- податкову декларацію від 19.12.2016 за листопад 2016 року на суму 50705,00 грн (по строку сплати до 30.12.2016) (а.с. 145);

- податкову декларацію від 19.01.2017 за грудень 2016 року на суму 49344,00 грн (по строку сплати до 30.01.2017) (а.с. 146);

- податкову декларацію від 17.02.2017 за січень 2017 року на суму 30222,00 грн (по строку сплати до 02.03.2017) (а.с. 147);

- податкову декларацію від 20.03.2017 за лютий 2017 року на суму 7384,00 грн (по строку сплати до 30.03.2017) (а.с. 148);

- податкову декларацію від 19.04.2017 за березень 2017 року на суму 82109,00 грн (по строку сплати до 30.04.2017) (а.с. 149);

- податкову декларацію від 19.05.2017 за квітень 2017 року на суму 24655,00 грн (по строку сплати до 30.05.2017) (а.с. 150);

- податкову декларацію від 19.06.2017 за травень 2017 року на суму 56974,00 грн (по строку сплати до 30.06.2017) (а.с. 151);

- податкову декларацію від 17.07.2017 за червень 2017 року на суму 169255,00 грн (по строку сплати до 30.07.2017) (а.с. 152);

- податкову декларацію від 18.08.2017 за липень 2017 року на суму 51591,00 грн (по строку сплати до 30.08.2017) (а.с. 153);

- податкову декларацію від 18.09.2017 за серпень 2017 року на суму 18886,00 грн (по строку сплати до 30.09.2017) (а.с. 154);

- податкову декларацію від 18.10.2017 за вересень 2017 року на суму 10258,00 грн (по строку сплати до 30.10.2017) (а.с. 155);

- податкову декларацію від 17.11.2017 за жовтень 2017 року на суму 80595,00 грн (по строку сплати до 30.11.2017) (а.с. 156);

- податкову декларацію від 19.12.2017 за листопад 2017 року на суму 21726,00 грн (по строку сплати до 30.12.2017) (а.с. 157);

- податкову декларацію від 18.01.2018 за грудень 2017 року на суму 18497,00 грн (по строку сплати до 30.01.2018) (а.с. 158);

- податкову декларацію від 15.02.2018 за січень 2018 року на суму 638132,00 грн (по строку сплати до 02.03.2018) (а.с. 159);

- податкову декларацію від 19.03.2018 за лютий 2018 року на суму 37489,00 грн (по строку сплати до 30.03.2018) (а.с. 160);

- податкову декларацію від 18.04.2018 за березень 2018 року на суму 151170,00 грн (по строку сплати до 30.04.2018) (а.с. 161);

- податкову декларацію від 18.05.2018 за квітень 2018 року на суму 125532,00 грн (по строку сплати до 30.05.2018) (а.с. 162);

- податкову декларацію від 14.06.2018 за травень 2018 року на суму 65070,00 грн (по строку сплати до 30.06.2018) (а.с. 163);

- податкову декларацію від 19.07.2018 за червень 2018 року на суму 8683,00 грн (по строку сплати до 30.07.2018) (а.с. 164);

- податкову декларацію від 17.08.2018 за липень 2018 року на суму 8039,00 грн (по строку сплати до 30.08.2018) (а.с. 165);

- податкову декларацію від 20.09.2018 за серпень 2018 року на суму 8131,00 грн (по строку сплати до 30.09.2018) (а.с. 166);

- податкову декларацію від 19.10.2018 за вересень 2018 року на суму 17033,00 грн (по строку сплати до 30.10.2018) (а.с. 167).

З огляду на викладені вище положення Податкового кодексу України, судом встановлено, що КП «Сєвєродонецьккомунсервіс» мало сплатити суму самостійно визначених податкових зобовязань, у визначений пунктом 57.1 статті 57 ПК України строк, чого ним зроблено не було.

Крім того, відповідно до пункту 120-1.1. статті 120-1 ПК України у разі порушення платниками податку на додану вартість граничного строку, передбаченого статтею 201 цього Кодексу, для реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування до такої податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних (крім податкової накладної, що не надається отримувачу (покупцю), складеної на постачання товарів/послуг для операцій: які звільнені від оподаткування або які оподатковуються за нульовою ставкою) тягне за собою накладення на платника податку на додану вартість, на якого відповідно до вимог статей 192 та 201 цього Кодексу покладено обовязок щодо такої реєстрації, штрафу в розмірі:

10 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації до 15 календарних днів;

20 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 16 до 30 календарних днів;

30 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 31 до 60 календарних днів;

40 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 61 до 365 календарних днів;

50 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації на 366 і більше календарних днів.

У разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних згідно з пунктом 201.16 статті 201 цього Кодексу штрафні санкції, передбачені цим пунктом, не застосовуються на період зупинення такої реєстрації до прийняття рішення щодо відновлення реєстрації таких податкових накладних/розрахунків коригування згідно з підпунктом 201.16.4 пункту 201.16 статті 201 цього Кодексу.

У разі реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування до податкової накладної до початку проведення перевірки, предметом якої є дотримання вимог цього Кодексу щодо своєчасності реєстрації таких документів в Єдиному реєстрі податкових накладних, штрафні санкції, передбачені пунктом 120-1.2 цієї статті, не застосовуються.

Згідно з пунктом 57.3 статті 57 ПК України у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.

У разі оскарження рішення контролюючого органу про нараховану суму грошового зобов'язання платник податків зобов'язаний самостійно погасити узгоджену суму, а також пеню та штрафні санкції за їх наявності протягом 10 календарних днів, наступних за днем такого узгодження.

ГУ ДФС у Луганській області за наслідками проведення камеральної перевірки податкової звітності з податку на додану вартість КП «Сєвєродонецьккомунсервіс» з питань своєчасності сплати реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних ЄРПН за 2016 2017 роки встановлено несвоєчасність реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних за червень листопад 2016 року, березень, травень грудень 2017 року. Результати камеральної перевірки оформлено актом від 23.07.2018 № 3119/12-32-12-06/3327983 (а.с. 172-173).

Зазначений акт вручено уповноваженому представнику відповідача 30.07.2018, про що свідчить особистий підпис уповноваженої особи відповідача в рекомендованому повідомленні про вручення поштового відправлення (а.с. 179).

На підставі акта камеральної перевірки від 23.07.2018 № 3119/12-32-12-06/3327983 ГУ ДФС у Луганській області винесено податкові повідомлення-рішення від 13.08.2018 №0042171206, № НОМЕР_7, яким за встановлене порушення граничних строків реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, визначених статтею 201 ПК України, зобовязано КП «Сєвєродонецьккомунсервіс» сплатити штраф у сумі 5951,72 грн та 25743,78 грн відповідно (а.с. 168, 170).

Зазначені податкові повідомлення-рішення 20.08.2018 вручено уповноваженому представнику відповідача, про що свідчить підпис уповноваженої особи на рекомендованому повідомленні про вручення поштового відправлення (а.с. 169, 171).

Відповідач правом оскаржити зазначені податкові повідомлення-рішення не скористався, у визначений пунктом 57.3 статті 57 ПК України строк грошове зобов'язання, визначене контролюючим органом, у повному обсязі не сплатив.

Також, згідно із підпунктом 129.1.3 пункту 129.1 статті 129 ПК України нарахування пені розпочинається при нарахуванні суми податкового зобовязання, визначеного платником податків або податковим агентом, - після спливу 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати податкового зобовязання.

Нарахування пені закінчується у день зарахування коштів на відповідний рахунок органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, та/або в інших випадках погашення податкового боргу та/або грошових зобовязань. У разі часткового погашення податкового боргу сума такої частки визначається з урахуванням пені, нарахованої на таку частку (підпункти 129.3.1, 129.3.4 пункту 129.3 статті 129 Податкового кодексу України).

Відповідно до пункту 129.4 статті 129 Податкового кодексу України на суми грошового зобовязання, визначеного підпунктом 129.1.3 пункту 129.1 цієї статті (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності та без урахування суми пені), нараховується пеня за кожний календарний день прострочення у його сплаті, включаючи день погашення, із розрахунку 100 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на кожний такий день.

Згідно з пунктом 129.5 статті 129 Податкового кодексу України зазначений розмір пені застосовується щодо всіх видів податків, зборів та інших грошових зобов'язань, крім пені, яка нараховується за порушення строку розрахунку у сфері зовнішньоекономічної діяльності, що встановлюється відповідним законодавством.

Через несвоєчасну сплату узгоджених податкових зобов'язань відповідачу нарахована пеня у розмірі 299971,11 грн, розмір якої підтверджено інтегрованою карткою платника податків (а.с. 14-28).

Наявність у відповідача податкового боргу з податку на додану вартість станом на час розгляду даної адміністративної справи підтверджена розрахунком податкового боргу (а.с. 12-28) та зворотнім боком інтегрованої картки платника податків з податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) (а.с. 194-2014).

Відповідачем суду не надано доказів сплати цього податкового боргу.

Пунктом 95.1 статті 95 ПК України регламентовано, що орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, провадиться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги та здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини (пункти 95.2 та 95.3 статті 95 ПК України).

Згідно з пунктом 95.4 статті 95 ПК України, контролюючий орган на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків. Стягнення готівкових коштів здійснюється у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 № 1244 «Про деякі питання реалізації статті 95 Податкового кодексу України» встановлений Порядок, яким визначений механізм стягнення готівки, яка належить платникові податків, у рахунок погашення його податкового боргу, а саме:

- вилучення готівки у платника податків у рахунок погашення його податкового боргу здійснюється працівниками контролюючого органу з урахуванням вимог пунктів 95.2 - 95.5 статті 95 Податкового кодекс) України (пункт 2);

- під час вилучення готівки працівники рахують наявні кошти. У разі коли обсяг готівки у платника податків перевищує суму його податкового боргу, вилученню підлягає готівка на суму боргу (пункт 3);

- у рахунок погашення податкового боргу спрямовується також готівка, виявлена працівниками у касі платника податків, у тому числі в скриньці реєстратора розрахункових операцій, та в інших місцях зберігання коштів (пункт 4).

Зважаючи на вищевикладене, погашення податкового боргу згідно з чинним законодавством здійснюється за рішенням суду, як з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника так і за рахунок готівки.

Відповідно до підпункту 6.2.3 пункту 6.2 статті 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та цільовими фондами» відповідачу особисто під підпис вручено першу податкову вимогу форми «Ю1» від 23.10.2001 № 1/42 та другу податкову вимогу форми «Ю2» від 11.12.2001 № 2/248 (а.с. 10, 11).

Вищезазначені вимоги у встановленому законом порядку не оскаржувались, податковим органом не скасовувались та не відкликались, а тому є узгодженими.

Оскільки КП «Сєвєродонецьккомунсервіс» вручено першу та другу податкові вимоги, які є чинними, суд дійшов висновку, що контролюючим органом при зверненні до суду дотримано вимоги статті 95 Податкового кодексу України.

Згідно з підпунктом 19-1.1.22 пункту 19-1.1 статті 19-1 ПК України контролюючі органи виконують такі функції, крім особливостей, передбачених для державних податкових інспекцій статтею 19-3 цього Кодексу, здійснюють погашення податкового боргу, стягнення своєчасно ненарахованих та/або несплачених сум єдиного внеску та інших платежів.

Відповідно до пункту 41.1 статті 41 ПК України контролюючими органами є центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову, державну митну політику, державну політику з адміністрування єдиного внеску, державну політику у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового та митного законодавства, законодавства з питань сплати єдиного внеску та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючий орган (далі - центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику), його територіальні органи.

Органами стягнення є виключно контролюючі органи, уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску у межах повноважень, а також державні виконавці у межах своїх повноважень. Стягнення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску за виконавчими написами нотаріусів не дозволяється (пункт 41.2 статті 41 ПК України).

З вищевикладеного слідує, що контролюючим органом, уповноваженим здійснювати стягнення, є органи ДФС України обласного рівня, зокрема, Головне управління ДФС у Луганській області.

Враховуючи, що відповідачем на час розгляду даної адміністративної справи податковий борг по податку на додану вартість у загальному розмірі 206522,78 грн не сплачений, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню повністю.

Вирішуючи питання про розподіл судових витрат, суд виходить з такого.

Відповідно до частини другої статті 139 КАС України при задоволенні позову субєкта владних повноважень з відповідача стягуються виключно судові витрати субєкта владних повноважень, повязані із залученням свідків та проведенням експертиз.

При частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог. При цьому суд не включає до складу судових витрат, які підлягають розподілу між сторонами, витрати субєкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката та сплату судового збору (частина третя статті 139 КАС України).

З викладеного слідує, що витрати субєкта владних повноважень на сплату судового збору відносяться на рахунок суб'єкта владних повноважень. Такий вид судових витрат, як судовий збір, поверненню позивачу - субєкту владних повноважень, не підлягає.

Такі обмеження у можливостях суб'єктів владних повноважень свідчать про загальну спрямованість адміністративного судочинства на захист прав, свобод та інтересів фізичних та юридичних осіб у спірних правовідносинах із владою.

Оскільки Головне управління ДФС у Луганській області у вказаній справі є субєктом владних повноважень, суд дійшов висновку про відсутність правових підстав для стягнення з Відповідача судового збору на користь позивача.

Керуючись статтями 72-77, 90, 132, 139, 142, 241-246, 250, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов Головного управління ДФС у Луганській області (місце знаходження: 93400, Луганська область, місто Сєвєродонецьк, вулиця Енергетиків, будинок 72, код ЄДРПОУ 39591445) до комунального підприємства «Сєвєродонецьккомунсервіс» (місце знаходження: 93400, Луганська область, м. Сєвєродонецьк, вул. Гагаріна, буд. 89, код ЄДРПОУ 03327983) про стягнення податкового боргу у розмірі 1458051,25 грн задовольнити повністю.

Стягнути кошти з рахунків комунального підприємства «Сєвєродонецьккомунсервіс» у банках, обслуговуючих комунальне підприємство «Сєвєродонецьккомунсервіс», за податковим боргом з податку на додану вартість в загальному розмірі 1458051 (один мільйон чотириста пятдесят вісім тисяч пятдесят одну) гривню 25 копійок, з яких 1135179 (один мільйон сто тридцять пять тисяч сто сімдесят девять) гривень 93 копійки основного платежу, 23000 (двадцять три тисячі) гривень 21 копійку за штрафними (фінансовими) санкціями, 299871 (двісті девяносто девять тисяч вісімсот сімдесят одну) гривню 11 копійок - пені, в дохід Державного бюджету України.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Першого апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Повне рішення суду складено 28 грудня 2018 року.

Суддя ОСОБА_1