Рішення № 78894162, 29.12.2018, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
29.12.2018
Номер справи
360/3629/18
Номер документу
78894162
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

10.2.4

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

Іменем України

29 грудня 2018 рокуСєвєродонецькСправа № 360/3629/18

Суддя Луганського окружного адміністративного суду Секірська А.Г. розглянувши в письмовому провадженні справу за позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в м. Лисичанську Луганської області про визнання дій незаконними, зобовязання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

09.11.2018 на адресу Луганського окружного адміністративного суду надійшов позов ОСОБА_1 (далі позивач, ОСОБА_2І.) до управління Пенсійного фонду України в м. Лисичанську Луганської області (далі відповідач, УПФУ в м. Лисичанську), в якому позивач просив суд:

- визнати дії УПФУ в м. Лисичанську щодо застосування при обчисленні пенсії середньої заробітної плати (доходу) в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачені страхові внески за 2017 рік протиправними, з 01.06.2018;

- зобовязати УПФУ в м. Лисичанську здійснити перерахунок державної пенсії з застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу) в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачені страхові внески за 2016 рік, з 01.06.2018, та виплатити недоотримані суми пенсії з 01.06.2018.

В обґрунтування позовних вимог зазначено, що з 01.01.2012 почав отримувати державну пенсію згідно постанови КМУ від 23.10.2011 № 1210 по інвалідності внаслідок Чорнобильської катастрофи як інвалід ІІ групи у мінімальному розмірі, встановленому для осіб, що є інвалідами внаслідок ліквідації наслідків на ЧАЕС. У звязку з внесенням змін до частини третьої статті 59 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», та прийняттям постанови КМУ від 15.11.2017 № 851 «Про внесення змін до Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», та внесенням змін до постанови КМУ № 1210, позивачу була перерахована пенсія в добровільному порядку як особі строкової військової служби, яка стала інвалідом внаслідок радіаційного випромінювання.

При цьому при перерахунку пенсії застосовувався показник середньої заробітної плати за 2016 рік в розмірі 4482,35 грн.

30.01.2018 позивачу встановлено втрату працездатності в розмірі 80%, що підтверджено висновком МСЕК (довідка № 025589 серії 12АА), у звязку з чим з 01.05.2018 позивачу здійснений перерахунок пенсії, але під час розрахунку пенсії використано не тільки показник заробітної плати за 2006 рік (4482,35), але й показник заробітної плати за 2017 рік в розмірі 6273,45 грн, що значно зменшило розмір пенсії, оскільки постановою КМУ № 1210 визначений такий механізм обчислення розміру пенсії, при якому чим вище показник середньої заробітної плати, тим нижче пенсія.

Позивач вважає, що відповідач при математичному обчисленні розміру пенсії повинен був використовувати показник середньої заробітної плати на 2016 рік замість показника за 2018 рік з огляду на таке.

Процедура обчислення розміру пенсії осіб, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, регулюється постановою КМУ від 23.10.2011 № 1210, у пункті 9-1 якої наведено формулу.

Оскільки пенсію згідно з вимогами пункту 9-1 постанови КМУ № 1210 позивачу вперше призначено з 01.12.2017, то при обчисленні розміру пенсії показник середньої заробітної плати (доходу) в середньому на одну застраховану особу в цілому в Україні, з якої сплачені страхові внески, повинний використовуватися за рік, що передує відповідному року, тобто за 2016 року. А та обставина, що з 01.06.2018 позивачу використано в обчисленні розміру пенсії коефіцієнт КВ Розмір відшкодування фактичних збитків (у відсотках) (80 відсотків згідно довідки МСЕК № 024489), не давала права відповідачу змінювати коефіцієнт Зс1 (середня заробітна плата (дохід) в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески за рік, що передує відповідному року).

Також позивач зазначив, що у східних по змісту правовідносинах щодо визначення того, за який саме рік необхідно враховувати показник середньої заробітної плати при обчисленні пенсії, Верховний Суд України у справі № 21-66а13 від 19.03.2013 дійшов правової позиції, що при перерахунку пенсій зазначений показник середньої заробітної плати залишається незмінним, тобто таким, який він був на час призначення пенсії.

Ухвалою суду від 12.11.2018 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі, вирішено розглядати справу за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін (арк.спр. 1-2).

Ухвалою суду від 12.12.2018 визначено подальший розгляд справи здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін (арк.спр. 148).

10.12.2018 за вх. № 38149/2018 відповідачем надано відзив на позовну заяву (арк.спр.25-26), в якому зазначено, що відповідно до частини першої статті 44 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» заява про призначення (перерахунок) пенсії та необхідні документи подаються до територіального органу Пенсійного фонду в порядку, визначеному правлінням Пенсійного фонду за погодженням із центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах трудових відносин, соціального захисту населення, особисто або через представника, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально.

Позивач з такою заявою не звертався.

17.10.2018 до управління звернувся позивач з письмовим зверненням, яке не є заявою згідно з положеннями діючого законодавства.

Згідно із пунктом 9-1 постанови КМУ № 120 за бажанням осіб, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, інших ядерних аварій та випробувань, військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї під час проходження дійсної строкової служби та внаслідок цього стали особами з інвалідністю, пенсія по інвалідності обчислюється з пятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року, за наведеною формулою, в якій, зокрема, міститься показник Зс середня заробітна плата (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески, визначається як середній показник за 2014, 2015 та 2016 роки.

Згідно довідки МСЕК № 024489 «Обласного центру медико соціальної експертизи» позивачу встановлено ступінь втрати професійної працездатності у розмірі 80% з 29.01.2018. При розрахунку пенсії після встановлення ступеня втрати професійної працездатності у розмірі 80% в січні 2018 року був відсутній показник середньої заробітної плати за 2017 рік. Тому розмір пенсії було розраховано з урахуванням наявних показників.

Розрахунок заробітку з 29.01.2018:

3764,40 грн х (5 х 3200,00 : 4482,35) = 13437,25, де:

3764,40 середній заробіток за минулий рік,

3200,00 мінімальна заробітна плата станом на 01.10.2017;

4482,35 показник середньомісячної заробітної плати за 2016 рік.

Розрахунок пенсії з 29.01.2018:

Загальний процент розрахунку пенсії від заробітку 80%,

Основний розмір пенсії від середнього заробітку (13437,25 х 80%) 10749,80 грн,

Підвищення інвалідам війни 2 гр. (40% від 1452) 580,80 грн,

Цільова допомога інвалідам війни 2 гр. 50,00 грн.

Розмір пенсії з надбавками з 29.01.2018 становить 10740,00 грн.

В травні 2018 року був визначений показник середньої заробітної плати за 2017 рік на одну застраховану особу в сумі 6273,45 грн, після чого зроблено перерахунок пенсії згідно чинного законодавства.

Розрахунок заробітку з 01.06.2018:

3764,40 х (5 х 3723,00 : 6273,45) = 11169,99, де:

3764,40 середній заробіток за 2016 рік,

3723,00 мінімальна заробітна плата станом на 01.01.2018,

6273,45 показник середньомісячної заробітної плати за 2017 рік.

Розрахунок пенсії на 01.06.2018:

Загальний процент розрахованої пенсії від заробітку 80%,

Основний розмір пенсії від середнього заробітку (11169,98 х 80%) 8935,99 грн,

Підвищення інвалідам війни 2 гр (40% від 1452) 580,80 грн,

Цільова допомога інвалідам війни 2 гр. 50,00 грн,

Розмір пенсії з надбавками з 01.06.2018 становить 9566,79 грн.

Таким чином, на думку відповідача, пенсія ОСОБА_1 розрахована відповідно до норм чинного законодавства України.

На підставі викладеного відповідач просив відмовити у задоволенні позовних вимог.

Позивач у судове засідання не прибув, надав заяву від 19.12.2018 за вх. № 40395/2018 про розгляд справи без його участі, позовні вимоги підтримує (арк.спр. 151).

Представник відповідача у судове засідання не прибув, надав клопотання від 29.12.2018 за вх. № 42101/2018 про розгляд справи без його участі (арк.спр. 182-184).

Суд вважає за можливе на підставі частини третьої статті 194 КАС України розглянути дану справу в порядку письмового провадження.

Дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.ст. 72-76 КАС України, суд встановив наступні фактичні обставини та відповідні їм правовідносини.

ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, РНОКПП НОМЕР_1, перебуває на обліку в УПФУ в м. Лисичанську та отримує пенсію по інвалідності відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (арк.спр. 5).

Позивач є учасником ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, інвалідом другої групи, що підтверджується посвідченнями серії А № 147259 с від 07.11.2011, серії Є № 129204 від 27.11.2013, довідкою до акта огляду МСЕК серії 12 ААА № 509913 та довідкою серії 12ААА № 024489 про результати визначення ступеня втрати професійної працездатності у відсотках, потреби у додаткових видах допомоги (арк.спр. 6, 10, 11).

Згідно з експертним висновком Донецької регіональної міжвідомчої експертної комісії від 06.09.2011 захворювання ОСОБА_1 повязане з виконанням обовязків військової служби при випробуванні ядерної зброї (арк. спр. 12).

Відповідно до архівної довідки від 20.11.2009 Центрального архіву Міністерства оборони Республіки Казахстан, військова частина 44051 в 1983-1985 роках дислокувалася на території Семипалатинського випробувального ядерного полігону Семипалатинск -22, в районі населених пунктів Молдари (Курчатов), Семипалатинська область. ОСОБА_1 брав участь в наземних ядерних випробуваннях, а також в ліквідації наслідків ядерних випробувань на Семипалатинському випробувальному ядерному полігоні (арк.спр. 7 зв.).

Як вбачається з довідки, виданої Лисичанським міським військовим комісаріатом 03.06.2010 № 3/918, старший лейтенант запасу ОСОБА_1 проходив дійсну військову службу з 12.06.1983 по 18.05.1985 на посадах рядового і сержантського складу, з них: з 10.06.1983 по 08.11.1983 у в/ч 96735; з 09.11.1983 по 18.05.1985 у в/ч 44051 (арк.спр. 22).

Військовим квитком ГЛ № 115069, виданим 05.04.1994 на імя ОСОБА_1, підтверджується, що позивач з 10.06.1983 по 18.05.1985 проходив службу у Збройних Силах СРСР (арк.спр. 20-21).

24.10.2018 позивач звернувся до відповідача з заявою, в якій просив повідомити, чому при перерахунку пенсії згідно постанови КМУ № 1012, було взято показник середньої заробітної плати в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески за рік, що передує відповідному року, взятий за 2017 рік, а не 2016 рік, з моменту набрання чинності змін для військовослужбовців строкової служби в 2017 році (арк.спр. 8).

05.11.2018 за № 378/Г-7 відповідачем надано відповідь на звернення позивача від 24.10.2018, в якій розяснено положення пункту 9-1 постанови Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 № 1210 «Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». Зазначено, що згідно довідки МСЕК № 024489 «Обласного центру медико соціальної експертизи» позивачу встановлено ступінь втрати професійної працездатності з 29.01.2018. При розрахунку пенсії після встановлення ступеня втрати працездатності у розмірі 80% в січні 2018 року був відсутній показник середньої заробітної плати за 2017 рік. Тому розмір пенсії розраховано з урахуванням наявних показників, з 29.01.2018 становив 10740,00 грн. В травні 2018 року був визначений показник середньої заробітної плати за 2017 рік на одну застраховану особу в сумі 6273,45 грн, після чого зроблено перерахунок пенсії згідно чинного законодавства, і розмір пенсії з надбавками з 01.06.2018 становить 9566,79 грн (арк.спр. 9).

Вирішуючи спір по суті, суд керується таким.

Основні положення щодо реалізації конституційного права громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, на охорону їх життя і здоров'я та створює єдиний порядок визначення категорій зон радіоактивно забруднених територій, умов проживання і трудової діяльності на них, соціального захисту потерпілого населення врегульовані Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.1991 № 796-XII (далі за текстом - Закон № 796-XII).

Згідно зі статтею 1 Закону № 796-ХІІ він спрямований на захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та розвязання повязаних з нею проблем медичного і соціального характеру, що виникли внаслідок радіоактивного забруднення території; громадян, які постраждали внаслідок інших ядерних аварій та випробувань, військових навчань із застосуванням ядерної зброї, та розвязання повязаних з цим проблем медичного і соціального характеру.

Законом України від 03.10.2017 № 2148-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» статтю 59 Закону викладено в новій редакції, яка застосовується з 01.10.2017.

Так, статтею 59 Закону № 796-XII в новій редакції, яка застосовується з 01.10.2017, встановлено, що пенсії військовослужбовцям призначаються з їх грошового забезпечення згідно з цим Законом та іншими законодавчими актами. Додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров'ю, призначається відповідно до статті 51 цього Закону.

Військовослужбовцям пенсії по інвалідності, а членам їх сімей пенсії у зв'язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи, інших ядерних аварій та випробувань, військових навчань із застосуванням ядерної зброї за їх бажанням можуть призначатися на умовах і в порядку, визначених законодавством для осіб, які стали особами з інвалідністю внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, що їх вони дістали при виконанні обов'язків військової служби (службових обов'язків), або відповідно до ст. 54 цього Закону.

Особам, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, інших ядерних аварій та випробувань, у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї під час проходження дійсної строкової служби і внаслідок цього стали особами з інвалідністю, пенсія по інвалідності обчислюється відповідно до цього Закону або за бажанням таких осіб - з п'ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року.

Порядок обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 № 1210 «Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (далі Порядок № 1210) доповнено пунктом 9-1 згідно з Постановою Кабінету Міністрів України № 851 від 15.11.2017 та застосовується з 01.10.2017.

Цією ж Постановою Кабінету Міністрів України внесено зміни до Пункту 1 Порядку № 1210, а саме розширено перелік статей Закону № 796-XII, на які поширюється дія Порядку, шляхом включення до нього статті 59 Закону № 796-XII, зазначені зміни застосовуються з 01.10.2017.

Пунктом 9-1 Порядку № 1210 визначено, що за бажанням осіб, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, інших ядерних аварій та випробувань, військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї під час проходження дійсної строкової служби та внаслідок цього стали особами з інвалідністю, пенсія по інвалідності обчислюється з пятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року, за формулою:

П=Зс *Кзс * (Кв / 100%)

де П - розмір пенсії;

Зс - середня заробітна плата (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески, визначається як середній показник за 2014, 2015 та 2016 роки;

Кзс - середньомісячний коефіцієнт заробітної плати, який враховується під час обчислення пенсії;

Кв - розмір відшкодування фактичних збитків (у відсотках).

Середньомісячний коефіцієнт заробітної плати, який враховується під час обчислення пенсії (Кзс), визначається за формулою:

Кзс = Зп (мін)*5 / 3с1

де Зп(мін) - розмір мінімальної заробітної плати, встановленоїзакономна 1 січня відповідного року;

Зс1 - середня заробітна плата (дохід) в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески за рік, що передує відповідному року.

Розмір відшкодування фактичних збитків (Кв) визначається як відсоток втрати працездатності, визначений органами медико-соціальної експертизи.

У разі зміни розміру мінімальної заробітної плати проводиться перерахунок зазначених пенсій виходячи з розміру мінімальної заробітної плати, встановленоїзакономна 1 січня відповідного року.

Спірним питанням у даній справі є правомірність застосування відповідачем при перерахунку пенсії ОСОБА_1 при здійсненні перерахунку пенсії у червні 2018 року згідно пункту 9-1 Порядку № 120 показника Зс1 за 2017 рік, а не за 2016 рік, який було застосовано відповідачем у лютому 2018 року при обчисленні позивачу розміру пенсії.

Матеріалами пенсійної справи ОСОБА_1 підтверджується, що йому призначена пенсія по інвалідності з 26.10.2011 згідно з Законом України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування».

06.02.2018 до відповідача надійшла довідка МСЕК серії 12ААА №509913, яка свідчить про те, що з 29.01.2018 позивачу встановлено 2 групу інвалідності у звязку з захворюванням, повязаним з виконанням обовязків військової служби при випробуванні ядерної зброї, та виписка з акта огляду МСЕК про результати визначення ступеня втрати професійної працездатності у відсотках, потреби у наданні медичної та соціальної допомоги серії 12 ААА № 024489, в якому визначено ступінь втрати професійної працездатності 80% з 29.01.2018 довічно.

При цьому, суд зауважує, що право на обчислення пенсії по інвалідності за особливою процедурою виникає у зазначених осіб лише за наявності у сукупності трьох умов (розширене тлумачення зазначеної статті без внесення змін до частини третьої статті 59 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» не допускається):

1) особа має статус особи з інвалідністю;

2) особа отримала статус особи з інвалідність виключно внаслідок участі у ліквідації відповідних наслідків та у військових навчаннях;

3) особа брала участь у ліквідації відповідних наслідків та військових навчаннях лише під час проходження дійсної строкової служби.

Зв'язок захворювання ОСОБА_1, внаслідок якого встановлено інвалідність, саме з участю у ядерних випробуваннях, встановлено з 29.01.2018, тому право на обчислення пенсії згідно з частиною третьою статті 59 Закону в позивача виникло з 29.01.2018, і відповідний перерахунок йому здійснено з лютого 2018 року, а не з жовтня 2017 року, як помилково зазначає в позовній заяві позивач.

Тобто, оскільки право на перерахунок пенсії виникло в 2018 році, відповідачем при обчисленні пенсії за формулою, визначеною пунктом 9-1 Порядку № 1210, показник Зс1 (середня заробітна плата (дохід) в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески за рік, що передує відповідному року) мав застосовуватися за 2017 рік, а не за 2016 рік, як зазначає позивач.

Судом установлено, що при виникненні в позивача права на перерахунок пенсії згідно частини третьої статті 59 Закону та пункту 9-1 Порядку № 1210 відповідачем обчислено з 29.01.2019 розмір пенсії 10740,00 грн з надбавками, за таким алгоритмом:

Розрахунок заробітку з 29.01.2018:

3764,40 грн х (5 х 3200,00 : 4482,35) = 13437,25, де:

3764,40 середній заробіток за минулий рік,

3200,00 мінімальна заробітна плата станом на 01.10.2017;

4482,35 показник середньомісячної заробітної плати за 2016 рік.

Розрахунок пенсії з 29.01.2018:

Загальний процент розрахунку пенсії від заробітку 80%,

Основний розмір пенсії від середнього заробітку (13437,25 х 80%) 10749,80 грн,

Підвищення інвалідам війни 2 гр. (40% від 1452) 580,80 грн,

Цільова допомога інвалідам війни 2 гр. 50,00 грн.

Розмір пенсії з надбавками з 29.01.2018 становить 10740,00 грн.

В травні 2018 року був визначений показник середньої заробітної плати за 2017 рік на одну застраховану особу в сумі 6273,45 грн, після чого зроблено перерахунок пенсії за таким алгоритмом:

Розрахунок заробітку з 01.06.2018:

3764,40 х (5 х 3723,00 : 6273,45) = 11169,99, де:

3764,40 середній заробіток за 2016 рік,

3723,00 мінімальна заробітна плата станом на 01.01.2018,

6273,45 показник середньомісячної заробітної плати за 2017 рік.

Розрахунок пенсії на 01.06.2018:

Загальний процент розрахованої пенсії від заробітку 80%,

Основний розмір пенсії від середнього заробітку (11169,98 х 80%) 8935,99 грн,

Підвищення інвалідам війни 2 гр (40% від 1452) 580,80 грн,

Цільова допомога інвалідам війни 2 гр. 50,00 грн,

Розмір пенсії з надбавками з 01.06.2018 становить 9566,79 грн.

Як зазначено відповідачем, при розрахунку пенсії після встановлення ступеня втрати професійної працездатності у розмірі 80% в січні 2018 року був відсутній показник середньої заробітної плати за 2017 рік.

Цей показник було доведено до відома начальникам головних управлінь ПФУ в областях та м. Києві листом від 18.05.2018 Державного підприємства «Інформаційно обчислювальний центр Міністерства соціальної політики України» (арк.спр. 171).

Зазначені дії відповідача відповідають вимогам чинного законодавства, оскільки відповідно до пункту 4.3 розділу IV Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно доЗакону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», затвердженогопостановою Пенсійного фонду України від 25.11.2005 №22-1, після визначення Пенсійним фондом України розміру середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, здійснюється перерахунок пенсії у разі відсутності на дату призначення пенсії даних про середню заробітну плату (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески. При цьому, якщо у разі проведення перерахунку пенсії її розмір зменшився, виплата пенсії в новому розмірі проводиться з місяця, наступного за місяцем проведення перерахунку.

З огляду на наведену норму відповідачем правомірно застосовано при обчисленні розміру пенсії позивача з 29.01.2018 показника Зс1 за 2016 рік, оскільки був відсутній такий показник за 2017 рік, а з травня 2018 року проведено перерахунок, виходячи з показника Зс1 за 2017 рік рік, який передує року виникнення права позивача на перерахунок пенсії відповідно до пункту 9-1 Порядку № 1210, при цьому виплата пенсії в зменшеному розмірі проводиться відповідачем з місяця, наступного за місяцем проведення перерахунку, що підтверджується довідкою від 28.12.2018 (арк.спр. 185-186).

Таким чином, з 01.06.2018 розмір пенсії позивача перерахований відповідно до чинного законодавства, з застосування показника Зс1 за 2017 рік.

З огляду на наведене, судом не встановлено, що відповідачем порушено механізм обчислення пенсії позивачу передбачений Порядком №1210, та з неправильним встановленням середньомісячного коефіцієнту заробітної плати, який враховується під час обчислення пенсії (Кзс).

Посилання позивача на правовий висновок Верховного Суду України, викладений у справі № 21-66а13, в даному випадку є безпідставним, оскільки у цій постанові зроблено правовий висновок щодо застосування статей 40, 42 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування», а не при застосуванні норм частини третьої статті 59 Закону № 796-ХІІ та пункту 9-1 Порядку № 1210.

Вирішуючи даний спір, суд, керуючись частиною другою статті 2 КАС України, зобов'язаний перевірити рішення суб'єктів владних повноважень, чи прийняті (вчинені) вони, зокрема: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення; безсторонньо (неупереджено), з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія).

Згідно з частиною першою статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Частиною другою цієї статті передбачено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Отже, виходячи з заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що відповідач діяв на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, а викладені в позовній заяві вимоги позивача є необґрунтованими, недоведеними та такими, що не підлягають задоволенню.

Питання про розподіл судових витрат не вирішується, оскільки позивач звільнений від сплати судового збору.

Керуючись статтями 2, 9, 139, 241-246, 255, 371 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

У задоволенні позову ОСОБА_1 (ІНФОРМАЦІЯ_2, РНОКПП НОМЕР_1, адреса: 93100, АДРЕСА_1) до управління Пенсійного фонду України в м. Лисичанську Луганської області (код ЄДРПОУ 21792407, місцезнаходження: 93113, Луганська область, м. Лисичанськ, вул. ім. В. Сосюри, 347) про визнання дій незаконними, зобовязання вчинити певні дії відмовити повністю.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Апеляційна скарга подається до Першого апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд.

Суддя ОСОБА_3