Рішення № 78893786, 29.11.2018, Запорізький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
29.11.2018
Номер справи
0840/3793/18
Номер документу
78893786
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

29 листопада 2018 року о/об 15 год. 51 хв.Справа № 0840/3793/18 м.ЗапоріжжяЗапорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Татаринова Д.В., за участю секретаря судового засідання Малої Т.Ю., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "ВЛАДАР Україна" (69032, м. Запоріжжя, вул. Рекордна 9, код ЄДРПОУ 39290839)

до Державної фіскальної служби України (04053, м. Київ, Львівська пл., 8, код ЄДРПОУ 39292197)

до Головного управління ДФС у Запорізькій області (69107, м. Запоріжжя, пр. Соборний, 166, код ЄДРПОУ 39396146)

про скасування рішень комісії ДФС про відмову в реєстрації податкових накладних -

за участі представників сторін:

від позивача - ОСОБА_1

(діє на підставі ордеру серія ЗП № 084831 від 23.08.2018 року)

від відповідача 1 - ОСОБА_2

(діє на підставі довіреності № 99-99-11-17/08/39 від 11.09.2018 року)

від відповідача 2 - ОСОБА_2

(діє на підставі довіреності № 98/08-01-10-05 від 20.02.2018 року)

ВСТАНОВИВ:

12 вересня 2018 року до Запорізького окружного адміністративного суду надійшов позов Товариства з обмеженою відповідальністю "ВЛАДАР Україна" (надалі позивач) до Державної фіскальної служби України (надалі - відповідач 1) до Головного управління Державної фіскальної служби у Запорізькій області (далі - відповідач 2), в якому позивач просить скасувати:

- визнати протиправним та скасувати рішення комісії, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації від 27 червня 2018 року №820933/39290839 та №820935/39290839;

- зобов'язати Державну фіскальну службу України зареєструвати у Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні Товариства з обмеженою відповідальністю "ВЛАДАР Україна" (ЄДРПОК 39290839) від 02 травня 2018 року №1 та №2.

Ухвалою суду від 05 жовтня 2018 року провадження у справі відкрито за правилами загального позовного провадження, а підготовче судове засідання призначено на 01 листопада 2018 року.

В судовому засіданні протокольною ухвалою суду від 01 листопада 21018 року підготовче судове засідання відкладено до 15 листопада 2018 року.

15 листопада 2018 року в підготовчому судовому засіданні протокольною ухвалою суду, за письмовими згодами всіх учасників справи, призначено справу до судового розгляду по суті на 15 листопада 2018 року після закриття підготовчого провадження.

Разом з тим, в судовому засіданні оголошено перерву до 29 листопада 2018 року для надання до суду представником відповідача витягів з протоколів.

Відповідно до статті 243 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) 29 листопада 2018 року сторонам проголошено вступну та резолютивну частину рішення та оголошено про час виготовлення рішення у повному обсязі.

Адміністративний позов обґрунтовано тим, що рішення комісії ДФС України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації від 27 червня 2018 року №820933/39290839 та №820935/39290839 є безпідставним та незаконним, оскільки Товариством з обмеженою відповідальністю «ВЛАДАР Україна» документально підтверджено реальність здійснення даної господарської операції, яка повністю відповідає меті господарської діяльності підприємства.

В судовому засіданні представник Товариства з обмеженою відповідальністю «ВЛАДАР Україна» адміністративний позов підтримав та просив суд задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.

Представник Головного управління ДФС у Запорізькій області та Державної фіскальної служби України в судовому засіданні проти адміністративного позову заперечив з підстав викладених у письмовому відзиві (вх.№35050 від 01 листопада 2018 року), відповідно до якого зазначено, що податковим органом стосовно Товариства з обмеженою відповідальністю "ВЛАДАР Україна" прийнято рішення № 820933/39290839 від 27 червня 2018 року про відмову в реєстрації податкової накладної № 1 від 02 травня 2018 року, на загальну суму 11760,00 грн. в тому числі ПДВ 1960,00 грн., щодо поставки товару (комплект піктограм і табличок на вагон ЦМК на металевій основі з кріпленням) на адресу Філії «ЦЗВ» ПАТ «Укрзалізниця», яка була зупинена відповідно до пункту 201.16 статті 201 ПК України. Відповідно до пункту 201.16 статті 201 ПК Україні, реєстрація ПН/РК від 02 травня 2018 року за № 1 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена ПН/PK відповідає вимогам підпункту 1.6 пункту 1 Критеріїв ризиковості платника податку. На розгляд комісії платником було надано у електронному вигляді підтверджуючі документи. За висновком комісії підставами відмови у реєстрації податкової накладної № 1 від 02 травня 2018 року при опрацюванні пакетів документів було наступне: відсутні документи, що відповідно до пункту 187.1 статті 187 ПК України підтверджують першу подію, яка є підставою для складання податкової накладної, оскільки відповідно до експрес-накладної «Нова пошта №59000335469920 фактичне відвантаження відбувалось лише 04 травня 2018 року а документ щодо оплати товару взагалі не надавались на розгляд комісії та до суду, а також відповідно до Договору № ЦЗВ-03-02717-01 строк сплати ще не настав. Разом з тим вказує про те, що податковим органом стосовно Товариства з обмеженою відповідальністю "ВЛАДАР Україна" прийнято рішення №820935/39290839 від 27 червня 2018 року про відмову в реєстрації податкової накладної № 2 від 02 травня 2018 року, на загальну суму 4410,00 грн.. в тому числі ПДВ 735,00 грн. щодо поставки товару (комплект піктограм і табличок на вагон ЦМК па металевій основі з кріпленням на адресу Філії «ЦЗВ» ПАТ «Укрзалізниця», яка була зупинена відповідно до пункту 201.16 статті 201 ПК України. Відповідно до пункту 201.6 статті 201 ПК України, реєстрація ПН/РК від 02 травня 2018 року за № 2 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена, ПН/РК відповідає вимогам підпункту 1.6 пункту 1 Критеріїв ризиковості платника податку. На розгляд комісії платником було надано у електронному вигляді підтверджуючі документи. За висновком комісії підставами відмови у реєстрації податкової накладної №2 від 02 травня 2018 року при опрацюванні пакетів документів було наступне: відсутні документи, що відповідно до пункту 187.1 статті 187 ПК України підтверджують першу подію, яка є підставою для складання податкової накладної, оскільки відповідно до експрес-накладної «Нова пошта» №5900033598339 фактичне відвантаження відбувалось лише 07 травня 2018 року, а документи щодо оплати товару взагалі не надавались на розгляд комісії та до суду, а також відповідно до договору № ЦЗВ-03-02717-01 строк сплати ще не настав. Вказує, що у Комісії ДФС були законні підстави для прийняття рішення про відмову у реєстрації спірних податкових накладних, а отже рішення Комісії ДФС є таким, що не можуть бути скасовані, оскільки прийняті виключно в межах діючого законодавства.

В судовому засіданні представник відповідачів просив суд відмовити у задоволенні адміністративного позову.

Розглянувши матеріали справи суд встановив наступні обставини.

Відповідно до Витягу з єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань Товариство з обмеженою відповідальністю «ВЛАДАР УКРАЇНА» зареєстровано, як юридична особа за адресою: 69032, Запорізька область, м. Запоріжжя, вул. Рекордна, 9, ідентифікаційний код 39290839.

Так, між позивачем та Філією «Центр забезпечення виробництва» публічного акціонерного товариства «Українська залізниця» (філія «ЦЗВ» ПАТ «Укрзалізниця») м. Київ, що діє від імені та в інтересах публічного акціонерного товариства «Укрзалізниця», укладений договір поставки № ЦЗВ-03-02717-01 від 23 червня 2017 року із специфікаціями до нього.

За умовами пунктів 1.1, 1.2. Договору та Специфікації № 2, на адресу філії «ЦЗВ» ПАТ «Укрзалізниця» поставлені комплекти піктограм і табличок на пасажирський вагон ЦМК на металевій основі з кріпленням відповідно до видаткових накладних № 91 від 02 травня 2018 року та № 92 від 02 травня 2018 року.

У зв'язку із постачанням обумовленого Специфікацією № 2 товару, TOB «ВЛАДАР УКРАЇНА» складено та надіслано до Єдиного реєстру податкові накладні для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних:

- податкова накладна №1 від 02 травня 2018 року (реєстраційний номер документа НОМЕР_1) на суму 11 760,00 грн., в тому числі ПДВ - 1960,00 грн. отримувач (покупець) - ПУБЛІЧНЕ АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО «УКРАЇНСЬКА ЗАЛІЗНИЦЯ» ФІЛІЯ «ЦЕНТР ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ВИРОБНИЦТВА» (ІПН 400758126555).

- податкова накладна № 2 від 02 травня 2018 року (реєстраційний номер документа НОМЕР_2) на суму 4 410,00 грн., в т.ч. ПДВ 735,00 грн. отримувач (покупець) - ПУБЛІЧНЕ АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО «УКРАЇНСЬКА ЗАЛІЗНИЦЯ» ФІЛІЯ "ЦЕНТР ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ВИРОБНИЦТВА» (ІПН 400758126555).

Відповідно до квитанцій, отриманих 31 травня 2018 року, реєстрація податкових накладних № 1, та №2 від 02 травня 2018 року зупинена з посиланням на пункт 201.16 статті 201 Податкового кодексу України, оскільки податкові накладні відповідають вимогам підпункту 1.6. пункту 1. «Критеріїв ризиковості платника податку». Запропоновано надати додаткові документи або пояснення.

На підтвердження здійснення господарської операції за податковими накладними № 1,2 від 02 травня 2018 року, позивачем направлені повідомлення щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій з копіями документів та поясненнями:

-№ 11 від 25 червня 2018 року по податковій накладній № 1 від 02 травня 2018 року;

-№ 10 від 25 червня 2018 року по податковій накладній № 2 від 02 травня 2018 року.

В своїх поясненнях, зокрема, позивач зазначав перелік виробничих потужностей, наявність офісних та складських приміщень та інше. Також було зазначено, що з 2016 року TOB «Владар Україна» бере участь у виготовленні та комплектуванні запасними частинами підрозділи ПАТ «Укрзалізниця», цьому є підтвердження низка успішно виконаних договорів постачання.

Комплект піктограм і табличок на вагон ЦМК на металевій основі з кріпленням в загальному обсязі 11 шт. згідно видаткових накладних № 91 та №92 від 02 травня 2018 року. Така продукція виробляється безпосередньо на TOB «Владар Україна», для виготовлення використовується алюмінієвий лист, придбаний нами у інших підприємств України, він розрізається на заготівки потрібного розміру, потім за допомогою термопреса зображення переноситься на заготівку, потім виріб пакується в коробки. Всі робочі процеси проводяться на власному обладнанні на виробничих площах, працівниками, оформленими на підприємстві.

Так для виробництва вказаних комплектів, TOB «Владар Україна» було придбано необхідні комплектуючі.

Укладено договір № 01.02-18/1 від 01 лютого 2018 року з Товариством з обмеженою відповідальністю «Лойдморісгруп» на поставку принтеру для виробництва пікторгам та лазерної машини для прорізки.

Принтер DA 22 LE Jet 1800 був поставлений на адресу нашого підприємства згідно видаткової накладної № 130218/1 від 13 лютого 2018 року, що підтверджується також товарно-транспортною накладною № 130218 від 13 лютого 2018 року.

Лазерна машина для прорізки поставлена 02 лютого 2018 року згідно видаткової накладної № 020218/1 та товарно-транспортної накладної № Р020218 від 02 лютого 2018 року. Електронні копії вказаних документів додавалися до повідомлень про надання пояснень № 10 та № 11 від 25 червня 2018 року.

Окрім того, товариством з обмеженою відповідальністю «АПТТ Трейд Лтд» відповідно до рахунку № 2395 від 14 грудня 2018 року поставлено на адресу підприємства позивача алюмінієву стрічку в рулонах (1050 Н18 0,5*1000мм) відповідно до видаткової накладної № 1613 від 19 грудня 2017 року. Електронні копії вказаних документів також додавалися до повідомлень про надання пояснень № 10 та № 11 від 25 червня 2018 року.

У Товариства з обмеженою відповідальністю «МІК», TOB «Владар Україна» придбало тренсфер відповідно до видаткової накладної № РН-01/26/18 від 26 січня 2018 року. Транспортування здійснювалося відповідно до ТТН № РН-01/26/18 від 26 січня 2018 року. Електронні копії вказаних документів також додавалися до повідомлень про надання пояснень № 10 та № 11 від 25 червня 2018 року.

Що стосується безпосередньо реалізації комплектів піктограм та табличок на адресу Філії «ЦЗВ» ПАТ «Укрзалізниця», вказану операцію підтверджують наступні первинні документи, які також надавались до повідомлень № 10 та №11 від 25 червня 2018 року на адресу відповідача:

-Договір № ЦЗВ-ОЗ-02717-01 від 23 червня 2017 року разом із специфікаціями;

-Рахунок на оплату № 78 від 02 травня 2018 року.

-Видаткова накладна № 91 від 02 травня 2018 року;

-Експрес накладна перевізника TOB «Нова пошта» № 59000335469920;

-Рахунок на оплату № 79 від 02 травня 2018 року;

-Видаткова накладна № 92 від 02 травня 2018 року;

-Експрес накладна перевізника TOB «Нова пошта» № 5900033598339;

-Паспорти якості від 02 травня 2018 року.

27 червня 2018 року відповідачем прийняті спірні рішення про відмову в реєстрації вищевказаних податкових накладних, а саме:

-№ 820933/39290839 від 27 червня 2018 року про відмову в реєстрації податкової накладної № 1 від 31 травня 2018 року;

-№ 820935/39290839 від 27 червня 2018 року про відмову в реєстрації податкової накладної № 2 від 31 травня 2018 року.

Причиною відмови в реєстрації, згідно тексту обох рішень, стало ненадання позивачем копій первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у т.ч. рахунки - фактури/ інвойси, акти приймання - передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні.

Не погоджуючись з таким діями та рішеннями відповідачів, позивач звернувся до суду з позовною заявою.

Відповідно до статті 67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Підпунктами 16.1.2, 16.1.4 пункту 16.1 статті 16 Податкового кодексу України (далі за текстом ПК України) встановлено, що платник податків зобов'язаний вести в установленому порядку облік доходів і витрат, складати звітність, що стосується обчислення і сплати податків та зборів; сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Податковим обов'язком є обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи (пункт 36.1 статті 36 ПК України).

Відповідно до пункту 187.1 статті 187 ПК України, датою виникнення податкових зобов'язань з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше:

а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг за готівку - дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої - дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку;

б) дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів - дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку.

База оподаткування операцій з постачання товарів/послуг визначається виходячи з їх договірної вартості з урахуванням загальнодержавних податків та зборів (пункт188.1 статті188 ПК України).

Відповідно до пункту 201.1 статті 201 ПК України, на дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.

Відповідно до пункту 201.10 статті 201 ПК України, при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.

Датою та часом надання податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронному вигляді до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, є дата та час, зафіксовані у квитанції.

Якщо надіслані податкові накладні/розрахунки коригування сформовано з порушенням вимог, передбачених пунктом 201.1 цієї статті та/або пунктом 192.1 статті 192 цього Кодексу, а також у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування відповідно до пункту 201.16 цієї статті, протягом операційного дня продавцю/покупцю надсилається квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйняття їх в електронному вигляді або зупинення їх реєстрації із зазначенням причин.

Квитанція про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування надсилається одночасно продавцю та покупцю платнику податку (пункт 201.10статті201 ПК України).

Відповідно до пункту 201.16 статті 201 ПК України, реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.

Постановою Кабінетом Міністрів України від 21 лютого 2018 року №117затверджено Порядок зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних; Порядок роботи комісій, які приймають рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації; Порядок розгляду скарг на рішення комісій, які приймають рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації.

Згідно з пунктом 5 Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, що затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року №117(даліПорядок №177) податкова накладна/розрахунок коригування, які підлягають моніторингу, перевіряються на відповідність критеріям ризиковості платника податку, критеріям ризиковості здійснення операцій та показникам позитивної податкової історії платника податку.

Пунктами 6 та 7 Порядку №177 визначено, що у разі коли за результатами моніторингу платник податку, яким складено податкову накладну/розрахунок коригування, відповідає критеріям ризиковості платника податку, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування зупиняється. У разі коли за результатами моніторингу податкова накладна/розрахунок коригування відповідають критеріям ризиковості здійснення операції, крім податкової накладної/розрахунку коригування, складених платником податку, який має позитивну податкову історію платника податку, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування зупиняється.

Отже, підставами для зупинення реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування є наступна відповідність:

1) платника податку - критеріям ризиковості платника податку;

2)податкової накладної/розрахунку коригування - критеріям ризиковості здійснення операції.

Причиною відмови в реєстрації, згідно тексту рішень, стало ненадання позивачем копій первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у т.ч. рахунки - фактури/ інвойси, акти приймання - передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні.

За правилами пункту 14 Постанови № 117 від 21 лютого 2018 року визначено, що перелік документів, необхідних для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі, включає в себе:

договори, зокрема зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них;

договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлені повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції;

первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні;

розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків;

документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачена договором та/або законодавством.

Суд не вбачає підстав для задоволення позовних вимог щодо визнання протиправним та скасування рішень Головного управління Державної фіскальної служби у Запорізькій області від 27 червня 2018 року №820933/39290839 та №820935/39290839 про відмову в реєстрації податкових накладних від 02 травня 2018 року №1 та №2 в Єдиному реєстрі податкових накладних та щодо зобовязання відповідача-1 зареєструвати вказану накладну в Єдиному реєстрі податкових накладних з огляду на наступне.

Судом встановлено, що позивачем податкові накладні №1 та №2 сформовані 02 травня 2018 року.

Проте, відповідно до експрес накладних перевізника TOB «Нова пошта» № 5900033598339 та № 59000335469920 від 07 травня 2018 року фактичне відвантаження товару відбулось 07 травня 2018 року.

Суд не приймає посилання представника позивача на те, що товар відвантажено 02 травня 2018 року про що свідчить видаткові накладні №91 та №92 від 02 травня 2018 року, оскільки в силу частини 1 статті 9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16 липня 1999 року № 996-XIV підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи, які фіксують факти здійснення господарських операцій.

Ані податковий кодекс України, ані Закон України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» не містить такого поняття та первинного документа, на підтвердження господарської операції, як податкова накладна.

Таким чином в силу закону не можна вважати датою видаткової накладної датою відвантаження товару.

Відповідно до абзацу 1-4 пункту А4 розділу А Правил Інкотермс - 2010, продавець зобов'язаний надати товар перевізнику або іншій особі, призначеній покупцем або обраній продавцем у відповідності зі статтею А.3 "а" у названому місці у день чи в межах періоду, що узгоджені сторонами для здійснення поставки.

Поставка вважається здійсненою, якщо названим місцем поставки є площі продавця: коли товар завантажений на транспортний засіб, наданий перевізником, що призначений покупцем, чи іншою особою, що діє від імені останнього;якщо назване місце перебуває за межами площ продавця: коли товар наданий у розпорядження перевізника чи іншої особи, призначеної покупцем або обраної продавцем відповідно до статті А.3 "а", не - розвантаженим з транспортного засобу продавця.

Таким чином, суд приходить до висновку про те, що у даному випадку відвантаження товару було здійснено 07 травня 2018 року, про що свідчать експрес накладні перевізника TOB «Нова пошта» № 5900033598339 та № 59000335469920.

Відмовляючи у задоволенні позову, суд посилається на те,що позивач належними доказами не підтвердив факти поставки контрагенту товару саме 02 травня 2018 року. Тому відсутні підстави складення податкової накладної.

Ураховуючи викладене, позивач не надав суду доказів існування першої події саме 02 травня 2018 року у день складання податкових накладних №1 та №2. Перша подія, яка б надала позивачу права на оформлення податкової накладної виникла 07 травня 2018 (відвантаження товару).

Таким чином, суд вважає, що податкові накладні від 02 травня 2018 року №5 оформлені без дотримання вимог Податкового кодексу України.

На підставі зазначено суд погоджується з висновками податкового органу.

Згідно з частиною першою статті 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Частиною першою статті 72 КАС України встановлено, що доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Відповідно до частини другої статті 73 КАС України предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.

Достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування.

Питання про достатність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання (частини 1 та 2 статті 76 КАС України).

Частинами 1 та 2 статті 77 КАС України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

За правилами частини 2 статті 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності субєкта владних повноважень обовязок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Відповідачами доведено правомірність оскаржуваних дій та рішень.

Із системного аналізу вищезазначеного, суд дійшов висновку, що позов не підлягає задоволенню, оскільки спірні рішення винесені відповідачем на підставі та у межах наданих повноважень з дотриманням процедури, визначеної Податковим кодексом України та іншими нормативно-правовими актами.

Враховуючи вищезазначене, та керуючись статтями2, 5, 9,72, 77, 241, 243-246, 255 КАС України, суд,

ВИРІШИВ:

У задоволенні адміністративного позову Товариства з обмеженою відповідальністю "ВЛАДАР Україна" (69032, м. Запоріжжя, вул. Рекордна 9, код ЄДРПОУ 39290839) до Державної фіскальної служби України (04053, м. Київ, Львівська пл., 8, код ЄДРПОУ 39292197) до Головного управління Державної фіскальної служби у Запорізькій області (69107, м. Запоріжжя, пр. Соборний, 166) про скасування рішень комісії ДФС про відмову в реєстрації податкових накладних від 27 червня 2018 року №820933/39290839 та №820935/39290839 та зобов'язання Державну фіскальну службу України зареєструвати у Єдиному реєстрі податкових накладних, податкові накладні від 02 травня 2018 року №1 та №2 відмовити.

Відповідно до статті 255 КАС України рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Відповідно до частини 1 статті 295 КАС України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, з дня його проголошення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 частини 1 Перехідних положень КАС України рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Рішення складено у повному обсязі та підписано 10 грудня 2018 року.

Суддя Д.В. Татаринов