
ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
28 грудня 2018 року ЛуцькСправа № 140/2741/18Суддя Волинського окружного адміністративного суду Плахтій Н.Б., вивчивши позовну заяву Ремонтного житлово-комунального підприємства №1 до Ковельського міськрайонного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Волинській області про визнання протиправною та скасування постанови, зобов’язання вчинити дії,
ВСТАНОВИВ:
Ремонтне житлово-комунальне підприємство №1 звернулося до суду із позовом до Ковельського міськрайонного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Волинській області про визнання протиправною та скасування постанови про накладення штрафу від 28.11.2018 та зобов’язання на виконання рішення суду від 13.06.2017 забезпечити безперешкодний доступ працівникам РЖКП №1 до місця проведення ремонтних робіт – квартиру АДРЕСА_1.
Згідно з пунктами 3, 6 частини першої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі – КАС України) суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; чи немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Позовна заява підлягає залишенню без руху з таких підстав.
Відповідно до частини третьої статті 161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Згідно з частиною першою статті 3 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 №3674-VI (далі - Закон №3674-VI) судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством. Відповідно до частини першої статті 4 Закону №3674-VI судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Підпунктом 1 пункту 3 частини другої статті 4 цього ж Закону визначено, що ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано суб’єктом владних повноважень, юридичною особою – 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано суб’єктом владних повноважень, юридичною особою або фізичною особою – підприємцем – 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до частини третьої статті 6 Закон №3674-VI за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
Статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» з 01.01.2018 року встановлено прожитковий мінімум для працездатних осіб у розмірі 1762,00 грн.
Таким чином, оскільки позивачем подано позовну заяву, яка одночасно містить самостійні позовні вимоги майнового (заявлено позовну вимогу про визнання протиправною та скасування постанови про накладення штрафу від 28.11.2018 у розмірі 5100,00 грн.) та немайнового (заявлено позовну вимогу про зобов’язання вчинити дії) характеру, тому вона повинна бути оплачена судовим збором у розмірі 3524,00 грн. (1762,00 х 2 = 3524,00 грн.)
Проте, в порушення вимог частини третьої статті 161 КАС України, частини другої статті 4, частини третьої статті 6 Закону, до позовної заяви долучено платіжне доручення від 18.12.2018 року №4240 про сплату судового збору в сумі 1921,00 грн., тобто, у меншому розмірі, ніж визначено законодавством. Відтак, позивачу слід доплатити судовий збір в розмірі 1603,00 грн.
Згідно із частиною першою статті 161 КАС України до позовної заяви додаються її копії, а також копії доданих до позовної заяви документів відповідно до кількості учасників справи, крім випадків, визначених частиною другою цієї статті.
В порушення вимог вищевказаної статті, позивач до позовної заяви не додав її копії та доданих до позовної заяви документів відповідно до учасників справи.
Відповідно до частини шостої статті 161 КАС України у разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач зобов'язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску.
Згідно із частиною першою статті 122 КАС України позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Відповідно до пункту 1 частини другої статті 287 КАС України позовну заяву може бути подано до суду у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів.
За приписами частини першої статті 123 КАС України у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.
Як вбачається із тексту позовної заяви, Ремонтне житлово-комунальне підприємство №1 оскаржує постанову про накладення штрафу від 28.11.2018, при цьому вказує, що дана постанова отримана ним 07.12.2018, однак жодних доказів на підтвердження того, що позивачу стало відомо про оскаржувану постанову лише 07.12.2018 до позовної заяви не надано, що позбавляє суд можливості встановити, чи подано даний адміністративний позов у визначений процесуальним законом строк.
Відтак, позивачу необхідно надати суду докази, що підтверджують факт отримання ним оскаржуваної постанови саме 07.12.2018 та, як наслідок, дотримання строків звернення до суду.
Крім того, у тексті позовної заяви як третю особу позивач вказав ОСОБА_1, проте, в порушення вимог частини другої статті 49, пункту 5 частини п’ятої статті 160 КАС України, позивач не вказав правові підстави залучення вказаної особи до участі у справі як третьої особи, тобто, не зазначив, як рішення у цій справі може безпосередньо вплинути на її права, свободи, інтереси або обов’язки, а також не вказав на чиїй стороні необхідно залучити ОСОБА_1 як третю особу.
Згідно із частинами першою, другою статті 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п’яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Таким чином, оскільки позовна заява не відповідає зазначеним вище вимогам, її слід залишити без руху, встановивши строк для усунення недоліків - десять днів з дня вручення ухвали про залишення скарги без руху.
Позивачу у цей строк необхідно усунути зазначені вище недоліки шляхом: доплати судового збору в розмірі 1603,00 грн. та подання до суду оригіналу платіжного документу, а також шляхом подання до суду:
нової редакції позовної заяви (разом з її копією відповідно до кількості учасників справи), у якій зазначити правові підстави залучення до участі у справі як третю особу ОСОБА_1, а також вказати на чиїй стороні необхідно залучити вказану особу, як третю особу, разом з її копіями відповідно до кількості учасників справи;
належним чином засвідчених копій документів, доданих до позовної заяви, відповідно до кількості учасників справи;
доказів отримання позивачем оскаржуваної постанови.
Керуючись статтями 160, 161, 169, 171, 248 КАС України, суддя
УХВАЛИВ:
Позовну заяву Ремонтного житлово-комунального підприємства №1 до Ковельського міськрайонного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Волинській області про визнання протиправною та скасування постанови, зобов’язання вчинити дії залишити без руху.
Встановити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви - десять днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Роз’яснити, що у випадку не усунення недоліків позовної заяви у встановлений судом строк позовну заяву і додані до неї документи будуть повернуті позивачу без розгляду.
Копію ухвали надіслати особі, яка подала позовну заяву.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не може бути оскаржена окремо від рішення суду.
Суддя Н.Б.Плахтій