
Справа 760/22504/18
Провадження № 3-7046/18
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 листопада 2018 року суддя Солом'янського районного суду м. Києва Агафонов С.А., за участю прокурора Кучера Ю.М., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, що надійшла з управління захисту економіки у м. Києві департаменту захисту економіки НП України про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1, до 15.02.2018 року працюючого державним інспектором відділу митного оформлення міжнародних поштових відправлень «Укрпошта» Київської міської митниці ДФС, на теперішній час - ТОВ «Маос Авіейшн», ІПН НОМЕР_1, -
ВСТАНОВИВ:
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення № 184 від 30 серпня 2018 року ОСОБА_2, обіймаючи посаду державного інспектора відділу митного оформлення міжнародних поштових відправлень «Укрпошта» Київської міської митниці ДФС, будучи державним службовцем категорії «В», відповідно до пункту «в» п. 1 ч. 1 ст. 3, примітки до статті 172-6 КУпАП, являючись суб'єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог ч. 2 ст. 52 даного Закону, не повідомив Національне агентство з питань запобігання корупції про суттєві зміни у майновому стані щодо придбання (набуття у власність) транспортного засобу марки «Ford Fusion» вартістю 125 312 грн., що перевищує 50 прожиткових мінімумів встановлених для працездатних осіб на 1 січня 2018 року, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
ОСОБА_2 в судовому засіданні свою вину визнав.
Прокурор Кучер Ю.М. обставини викладені в протоколі про адміністративне правопорушення підтримав, вказавши, що ОСОБА_2, повинен був в установлений законом термін повідомити Національне агентство з питань запобігання корупцією про суттєві зміни в майновому стані.
Вислухавши доводи учасників судового розгляду та дослідивши матеріали справи, суддя прийшов до висновків, що мотивує наступним чином.
Як встановлено в судовому засіданні і не заперечується особами, які беруть участь у судовому розгляді, наказом начальника Київської міської митниці ДФС Ю.М. Дворак від 28.11.2014 року №184-о призначена на посаду державного інспектора відділу митного оформлення №1 митного поста «Спеціалізований» Київської міжрегіональної митниці ДФС з 01.12.2014 року.
Придбання транспортного засобу ОСОБА_2 здійснювалось у порядку участі в автомобільному аукціоні «ІАА-Insurance». Згідно з електронним інвойсом № 09-13-000547 від 13.09.2017 вартість транспортного засобу Ford Fusion, 2016 року випуску, становить 4500 (чотири тисячі п'ятсот) доларів США, що є еквівалентом у гривнях в сумі 117 315 (сто сімнадцять тисяч триста п'ятнадцять) гривень. Відповідно до банківської квитанції ОСОБА_2 14.09.2017 року сплачено за придбання транспортного засобу разом із аукціонним збором 125 312 (сто двадцять п'ять тисяч триста дванадцять) гривень. Згідно з митною декларацією Одеської митниці ДФС серії OD № 0012104 від 16.12.2017 року зазначений транспортний засіб ввезено на територію України ОСОБА_2 в режимі імпорт та було випущено у вільний обіг.
24.04.2018 року ОСОБА_2, як власник автомобіля Ford Fusion, 2016 року випуску, зареєстрував його у територіальному сервісному центрі № 3246 Регіонального сервісного центру МВС в Київській області, отримавши номерні знаки АІ8773НМ.
Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 12 Закону України від 14 жовтня 2014 року № 1700-VII «Про запобігання корупції» НАЗК з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати з питань, що належать до його компетенції, обов'язкові для виконання нормативно-правові акти. Нормативно-правові акти НАЗК підлягають державній реєстрації Міністерством юстиції України та включаються до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів, що зазначено у ч. 5 ст. 12 Закону.
Відповідно до пункту 6 розділу 2 Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого рішенням НАЗК від 10.06.2016 року № З, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 за № 959/29089, суб'єкти декларування письмово повідомляють НАЗК про суттєві зміни у своєму майновому стані відповідно до частини другою статті 52 Закону шляхом подання відповідного електронного повідомлення до Реєстру через власний персональний електронний кабінет у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна.
Отже, державний інспектор відділу митного оформлення міжнародних поштових відправлень «Укрпошта» Київської міської митниці ДФС ОСОБА_2,як суб'єкт декларування має у обов'язковому, визначеному законом порядку подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функції держави та виконувати додаткові заходи фінансового контролю, передбачені ч. 2 ст. 52 Закону.
Відповідно до публічної частини Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування суб'єкт декларування ОСОБА_2 не повідомив про суттєву зміни у майновому стані суб'єкта декларування, а саме набуття права власності на рухоме майно. Лише зазначив факт набуття права власності на рухоме майно у щорічній декларації за 2017 рік, яку подав 08.02.2018 року, тобто значно пізніше кінцевої дати подання такого повідомлення, в порушення вимог частини 2 статті 52 Закону України «Про запобігання корупції».
Відповідно до положень статей 251-253 Цивільного Кодексу України передбачено, що строком є певний період у часі, зі спливом якого пов'язана дія чи подія, яка має юридичне значення. Він може визначатися рокам, місяцями, тижнями, днями або годинами. Його перебіг починається з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов'язано його початок.
Тобто, у ОСОБА_2 виник обов'язок у десятиденний строк з моменту набуття права власності на рухоме майно подати письмове повідомлення про суттєві зміни у майновому стані шляхом заповнення відповідної форми змін в особистому кабінеті користувача на веб-ресурсі https://public.nazk.gov.ua. Кінцевою датою подання такого повідомлення, без порушення вимог частини 2 статті 52 Закону України «Про запобігання корупції», у даному випадку, є 23 вересня 2017 року.
ОСОБА_4 повідомлення про суттєві зміни у майновому стані до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за фактом отримання доходу від придбання транспортного засобу в розмірі 125 312 грн. взагалі не подав.
Вина ОСОБА_2 підтверджується даними протоколу про адміністративне правопорушення та доданими до нього додатками. Крім того, ОСОБА_2 не заперечує того факту, що він дійсно в установлений законом термін, не повідомив Національне агентство з питань запобігання корупцією про суттєві зміни в майновому стані.
При розгляді справи обставин, що пом'якшують відповідальність за адміністративне правопорушення, передбачених ст. 34 КУпАП, судом встановлено щире каяття особи, яка притягується до адміністративної відповідності.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Приймаючи до уваги вищенаведене, характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, керуючись ст. ст. 40-1, 221, 283, 284 КУпАП та на підставі ч. 2 ст. 172-6 КУпАП, суддя
ПОСТАНОВИВ:
Визнати ОСОБА_1винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення та застосувати до нього адміністративне стягнення - штраф в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто в сумі 1 700,00 (тисячу сімсот) гривень, який необхідно сплатити на наступні реквізити: отримувач коштів: УК у Солом'янському районі, Код отримувача /код ЄДРПОУ/ 38050812, Р/Рахунок отримувача: 31114106026010, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), Код банку отримувача /МФО/: 899998, Код класифікації доходів бюджету: 21081100, Призначення платежу: адміністративний штраф.
Стягнути з ОСОБА_1на користь держави судовий збір в розмірі 352,40 грн., який підлягає сплаті на наступні реквізити: Отримувач коштів: УК у Солом'янському р.-н., Код отримувача /код ЄДРПОУ/ 38050812, Р/Рахунок отримувача: 31218206026010, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), Код банку отримувача /МФО/: 899998, Код класифікації доходів бюджету: 22030101, Призначення платежу: судовий збір.
Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду м. Києва через Солом'янський районний суд м. Києва протягом десяти днів з дня її винесення.
Строк пред'явлення до виконання 3 (три) місяці.
Суддя Агафонов С.А.