
№755/18631/18
№3/755/8869/18
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"26" грудня 2018 р. суддя Дніпровського районного суду м. Києва Метелешко О.В., розглянувши матеріали, які надійшли з Управління патрульної поліції в м. Києві про притягнення ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянки України, працюючої начальником монтажного відділу в ТОВ «СВ АУТДОР», проживаючої за адресою: АДРЕСА_1,
до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 139 КУпАП,
В С Т А Н О В И В:
Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення серії БД № 436090 від 25 листопада 2018 року, ОСОБА_1, 25 листопада 2018 року о 21 годині 45 хвилин, у м. Києві, по вул. Дніпровська Набережна, 10, будучи відповідальною особою (начальником монтажного відділу в ТОВ «СВ АУТДОР») за встановлення рекламного носія, допустила перешкоду в русі автомобілям, шляхом встановлення автокрану на проїзній частині, чим вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 139 КУпАП.
У судове засідання ОСОБА_1 не з'явилася, однак, з'явився її захисник - ОСОБА_2, який просив закрити провадження у справі у зв'язку з відсутністю в діях останньої складу адміністративного правопорушення, мотивуючи тим, відповідно до п. 1.6. Правил дорожнього руху України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2001 року № 1306, передбачено, що використовувати дороги не за їх призначенням дозволяється з урахуванням вимог статей 36-38 Закону України "Про автомобільні дороги".
Відповідно до ст. 38 Закону України "Про автомобільні дороги", розміщення реклами у межах смуги відведення автомобільних доріг здійснюється відповідно до вимог статті 16 Закону України "Про рекламу", згідно з яким розміщення зовнішньої реклами у населених пунктах проводиться на підставі дозволів, що надаються виконавчими органами сільських, селищних, міських рад.
Таким чином, у разі необхідності встановлення рекламних засобів уздовж смуг відведення автомобільних доріг, дороги можуть використовуватися не за призначенням. Встановлення рекламного засобу здійснювалось на підставі Дозволу № 07458-05 на розміщення рекламного засобу, виданого на підставі рішення виконавчого органу Київради (КМДА).
Відповідно до п. 1.10. Правил дорожнього руху, небезпека для руху - зміна дорожньої обстановки (у тому числі поява рухомого об'єкта, який наближається до смуги руху транспортного засобу чи перетинає її) або технічного стану транспортного засобу, яка загрожує безпеці дорожнього руху і змушує водія негайно зменшити швидкість або зупинитися. Окремим випадком небезпеки для руху є рух у межах смуги транспортного засобу іншого транспортного засобу назустріч загальному потоку;
Згідно з п. 9.10. Правил дорожнього руху, для забезпечення безпеки дорожнього руху, водії у разі вимушеного розташування транспортного засобу на проїжджій частині зобов'язані увімкнути аварійну світлову сигналізація та установити спеціальні знаки.
Зокрема, відповідно до п. 8.1. ПДР України, регулювання дорожнього руху здійснюється за допомогою дорожніх знаків, дорожньої розмітки, дорожнього обладнання, світлофорів, а також регулювальниками.
Згідно з п. 8.2.1 ПДР України, дорожні знаки застосовуються відповідно до цих Правил і повинні відповідати вимогам національного стандарту.
Дорожні знаки повинні розміщуватися таким чином, щоб їх було добре видно учасникам дорожнього руху як у світлу, так і в темну пору доби. При цьому, дорожні знаки не повинні бути закриті повністю або частково від учасників дорожнього руху будь-якими перешкодами. Дорожні знаки повинні бути видимими на відстані не менш як 100 м за напрямком руху та розміщеними не вище 6 м над рівнем проїзної частини. Дорожні знаки встановлюються обабіч дороги на тому її боці, що відповідає напрямку руху та вони розміщуються таким чином, щоб інформацію, яку вони передають, могли сприймати саме ті учасники руху, для яких вона призначена.
Згідно з ДСТУ 218-03449261-095-2002, під час проведення дорожніх робіт, спеціальними попереджальними знаками для інших учасників руху є дорожні конуси (або конуси безпеки) - тимчасовий дорожній знак на пластиковій підставці зазвичай конічної форми, розміщується на дорогах або пішохідній зоні для тимчасового перенаправлення трафіку при виконанні дорожньо-будівельних робіт.
Так, спеціальний автомобіль, який був тимчасово розташований на проїзній частині, стояв з увімкненою аварійною світловою сигналізацією. Крім того, були встановлені спеціальні дорожні конуси із дотриманням вимог Правил дорожнього руху.
Отже, були вжиті всі необхідні заходи для попередження інших учасників руху та уникнення небезпеки для руху. На підтвердження своїх тверджень захисник, надав суду письмові докази.
Заслухавши думку захисника ОСОБА_2, дослідивши наявні матеріали в їх сукупності, приходжу до наступного.
Відповідно до ст. 245 КУпАП, одним з завдань провадження в справах про адміністративне правопорушення є всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи та вирішення її в точній відповідності з законом.
Статтею 9 КУпАП передбачено, що адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ч. 2 ст. 7 КУпАП, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Статтями 251, 280 КУпАП, визначено фактичні дані, обставини, на основі яких, у визначеному законом порядку, орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення.
Відповідно до ст. 252 КУпАП, орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Стаття 8 Конституції України декларує, що в Україні визнається і діє принцип верховенства права.
Відповідно до ст. 1 КУпАП, завданням Кодексу України про адміністративні правопорушення є охорона прав і свобод громадян, власності, конституційного ладу України, прав і законних інтересів підприємств, установ і організацій, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов'язків, відповідальності перед суспільством.
Зокрема, згідно зі ст. 62 Конституції України, ніхто не зобов'язаний доводити свою невинуватість у вчиненні злочину. Обвинувачення не може ґрунтуватися на припущеннях. Всі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
У судовому засіданні захисником ОСОБА_2 було надано послідовні та логічні пояснення, викладені вище, що не викликають сумніву щодо їх достовірності, тому суд бере їх до уваги.
Відповідно до ст. 38 Закону України "Про автомобільні дороги", розміщення реклами у межах смуги відведення автомобільних доріг здійснюється відповідно до вимог статті 16 Закону України "Про рекламу", згідно з яким розміщення зовнішньої реклами у населених пунктах проводиться на підставі дозволів, що надаються виконавчими органами сільських, селищних, міських рад.
Як вбачається з наданого захисником ОСОБА_2 дозволу № 07458-05 на розміщення рекламного засобу, виданого на підставі рішення виконавчого органу Київради (КМДА), ТОВ «СВ АУТДОР» надано дозвіл на розташування щита, що стоїть окремо (скролінг), розміром 3.060х2.230 заг.пл.13.6476 кв.м., кількість площин 2, по вул. Дніпровській набережній у м. Києві.
Зокрема, захисником було надано фото фіксацію майбутнього місця розташування рекламного засобу, його комп'ютерний макет та його ситуаційну схему розташування.
Згідно з п. 9.10. ПДР України, для забезпечення безпеки дорожнього руху, водії у разі вимушеного розташування транспортного засобу на проїжджій частині зобов'язані увімкнути аварійну світлову сигналізація та установити спеціальні знаки.
Відповідно до п. 8.1. ПДР України, регулювання дорожнього руху здійснюється за допомогою дорожніх знаків, дорожньої розмітки, дорожнього обладнання, світлофорів, а також регулювальниками.
Згідно з пунктом 8.2.1 ПДР України, дорожні знаки застосовуються відповідно до цих Правил і повинні відповідати вимогам національного стандарту.
Згідно ДСТУ 218-03449261-095-2002, під час проведення дорожніх робіт, спеціальними попереджальними знаками для інших учасників руху є дорожні конуси (або конуси безпеки) - тимчасовий дорожній знак на пластиковій підставці зазвичай конічної форми, розміщується на дорогах або пішохідній зоні для тимчасового перенаправления трафіку при виконанні дорожньо-будівельних робіт.
Зокрема, з фотофіксації, що долучена до матеріалів справи, вбачається, що належне розташування дорожніх знаків мало місце, тобто були вчинені заходи щодо попередження про небезпеку учасників руху.
Таким чином, як вбачається з вищенаведеного, ОСОБА_1 порушень п. 1.5 ПДР України не було допущено, а тому справа про адміністративне правопорушення підлягає закриттю у зв'язку з відсутністю в діях останньої складу адміністративного правопорушення.
Пунктом 1 ст. 247 КУпАП передбачено, що провадження у справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю, якщо в діях особи відсутній склад адміністративного правопорушення.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 7, 9, 23, 24, 30, 33, 139, 245, 247, 280, 283, 284 КУпАП, -
П О С Т А Н О В И В:
Провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 139 КУпАП - закрити, на підставі п. 1 ст. 247 КУпАП, у зв'язку з відсутністю в її діях складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення через Дніпровський районний суд м. Києва.
Суддя: