Постанова № 78878204, 21.12.2018, Трускавецький міський суд Львівської області

Дата ухвалення
21.12.2018
Номер справи
457/939/18
Номер документу
78878204
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 457/939/18

провадження №3/457/425/18

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 грудня 2018 року м. Трускавець

Суддя Трускавецького міського суду Львівської області Грицьків В.Т.,

за участю секретаря Ринди О.О.,

з участю прокурора Тидаша О.І.,

особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1,

розглянувши матеріали справи, які надійшли зУправляння захисту економіки в Львівській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, українця, громадянина України, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, одруженого, працюючого фінансовим директором ТзОВ "Будівельні технології ХХІ століття", депутата Трускавецької міської ради, проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3,за вчинення адміністративних правопорушень передбачених ч. 2 ст. 172-6КУпАП,

В С Т А Н О В И В:

До Трускавецького міського суду Львівської області надійшли матеріали про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч. 2ст.172-6 КУпАП.

Згідно протоколу № 652 від 17.10.2018 року, ОСОБА_1, будучи депутатом сьомого демократичного скликання Трускавецької міської ради, Львівської області, а відповідно до п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» - суб'єктом на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно повідомив про отримання ним доходу від продажу транспортного засобу, тим самим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч.2 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Крім того, згідно протоколу № 653 від 17.10.2018 року, ОСОБА_1, будучи депутатом сьомого демократичного скликання Трускавецької міської ради, Львівської області, а відповідно до п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» - суб'єктом на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно повідомив про суттєві зміни у майновому стані, тим самим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч.2 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчинених правопорушеннях, передбачених ч. 2 ст. 172-6 КУпАП визнав та пояснив, що він являється депутатом Трускавецької міської ради і йому відомі вимоги Закону України "Про запобігання корупції". Він вніс відомості про отримання ним доходу від продажу транспортного засобу та про суттєві зміни у майновому стані з запізненням, оскільки у передбачений Законом строк не зміг зайти до системи, яка зависала.

Прокурор Тидаш О.І. в судовому засіданні підтримав те, що ОСОБА_1, будучи депутатом сьомого демократичного скликання Трускавецької міської ради, Львівської області та суб'єктом на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно повідомив про отримання ним доходу від продажу транспортного засобу, а саме: згідно інформації з територіального сервісного центру № 4642 регіонального сервісного центру МВС у Львівській області 12.12.2017 року, ОСОБА_1 провів перереєстрацію транспортного засобу на нового власника по договору укладеному в ТСЦ № 4642 автомобіля РЕGOUT 508, 2012 р.в., ДНЗ ВС 6272 ЕО, вартістю 331 600,00 грн.

Крім того, ОСОБА_1, будучи депутатом сьомого демократичного скликання Трускавецької міської ради, Львівської області та суб'єктом на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно повідомив про суттєві зміни у майновому стані, а саме: згідно інформації з територіального сервісного центру № 4642 регіонального сервісного центру МВС у Львівській області 28.02.2018 року гр. ОСОБА_1 (придбав) провів перереєстрацію транспортного засобу по договору укладеному в ТСЦ № 2641 на нового власника автомобіля SКODА ОСТАVІА, 2010 р.в., ДНЗ ВС9471НВ, вартістю 211004, 28 грн.

Прокурор Тидаш О.І. просив визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушеннята накласти на нього адміністративне стягнення в межах санкції статті.

Заслухавши учасників судового розгляду, враховуючи думку прокурора, дослідивши матеріали справи, суддя прийшов до наступних висновків.

В судовому засіданні встановлено, що відповідно до рішення Трускавецької міської ради, Львівської області від 12.11.2015 року № 1 «Про результати виборів депутатів Трускавецької міської ради та міського голови і визнання їх повноважень» ОСОБА_1 обрано депутатом Трускавецької міської ради Львівської області сьомого демократичного скликання.

У відповідності до підпункту "б" п.1 ч.1 ст.3 Закону України "Про запобігання корупції" субєктами, на яких поширюються дія цього Закону, є особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, до яких відносяться і депутати місцевих рад.

Отже, ОСОБА_1, який є депутатом Трускавецької міської ради Львівської області, являється субєктом, на якого поширюється дія Закону України "Про запобігання корупції" і, відповідно, є суб"єктом відповідальності за корупційні правопорушення.

Згідно із статтею 68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.

Відповідно до ч. 2 ст. 52 Закону України «Про запобігання корупції» із змінами, внесеними згідно із Законом № 1975-УІН від 23.03.2017 (в редакції котра діяла на момент вчинення правопорушення) у разі суттєвої зміни у майновому стані субєкта декларування, а саме отримання ним доходу, придбання майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року, зазначений субєкт у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна зобовязаний письмово повідомити про це Національне агентство з питань запобігання корупції. Зазначена інформація вноситься до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування та оприлюднюється на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції.

У підрахунку законодавчого порогу, що перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 01 січня 2017 року, сума становила 80 000 гривень.

Згідно інформації з територіального сервісного центру № 4642 регіонального сервісного центру МВС у Львівській області 12.12.2017 року, ОСОБА_1 провів перереєстрацію транспортного засобу на нового власника по договору укладеному в ТСЦ № 4642 автомобіля РЕGOUT 508, 2012 р.в., ДНЗ ВС 6272 ЕО, вартістю 331 600 грн.

Ураховуючи, що вартість відчуженого транспортного засобу перевищує доріг у 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня 2017 року (80 000 гривень), у ОСОБА_1 виник обовязок у десятиденний термін з моменту отримання майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, письмово повідомити НАЗК про суттєві зміни у майновому стані. Тобто, упродовж періоду з 00.00 год. 13.12.2017 по 23:59 год. 22.12.2017 у ОСОБА_1, виник обовязок повідомити НАЗК про суттєві зміни у майновому стані.

Згідно відомостей з Єдиного державного Реєстру декларацій осіб уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування встановлено, що ОСОБА_1, несвоєчасно, а саме 25.12.2017 о 12 год. 50 хв. повідомив НАЗК про отримання ним доходу від продажу автомобіля PEUGEOT 508, 2012 р.в., кузов № НОМЕР_1, ДНЗ ВС6272ЕО, вартістю 331600,00 грн., чим вчинив адміністративне правопорушення, повязане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 2 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Датою вчинення адміністративного правопорушення, повязаного з корупцією є 12.50 год. 25.12.2017 року.

Місцем вчинення адміністративного правопорушення, повязаного з корупцією, передбаченого частиною 2 статті 172-6 КУпАП є Трускавецька міська рада, розташована за адресою: Львівська обл., м. Трускавець, вул. Бориславська, 2, оскільки обовязок повідомляти про суттєві зміни у майновому стані виникає у ОСОБА_1 у звязку з обранням його депутатом Трускавецької міської ради.

Датою виявлення правопорушення є 03.10.2018 року, оскільки в цей день працівники Управляння захисту економіки в Львівській області звернулись з запитом до начальника територіального сервісного центру № 4662 про надання інформації про перереєстрацію транспортних засобів PEUGEOT 508, 2012 року випуску, ДНЗ ВС6272ЕО та SКODА ОСТАVІА, 2010 року випуску, ДНЗ ВС 9471 НВ.

Крім того, згідно інформації з територіального сервісного центру № 4642 регіонального сервісного центру МВС у Львівській області 28.02.2018 року гр. ОСОБА_1 (придбав) провів перереєстрацію транспортного засобу по договору укладеному в ТСЦ № 2641 на нового власника автомобіля SКODА ОСТАVІА, 2010 р.в., ДНЗ ВС9471НВ, вартістю 211004, 28 грн. Тобто, упродовж періоду з 00.00 год. 01.03.2018 по 23:59 год. 10.03.2018 у ОСОБА_1, виник обовязок повідомити НАЗК про суттєві зміни у майновому стані.

Згідно відомостей з Єдиного державного Реєстру декларацій осіб уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування встановлено, що ОСОБА_1, несвоєчасно, а саме 16.03.2018 о 18:48 год. повідомив НАЗК про суттєві зміни в майновому стані, зокрема про набуття ним у власність 28.02.2018 року автомобіля SКODА ОСТАVІА, 2010 року випуску, ДНЗ ВС 9471 НВ, вартістю 211 004, 28 грн., чим вчинив адміністративне правопорушення, повязане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 2 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Датою вчинення адміністративного правопорушення, повязаного з корупцією є 18:48 год. 16.03.2018 року.

Місцем вчинення адміністративного правопорушення, повязаного з корупцією, передбаченого частиною 2 статті 172-6 КУпАП є Трускавецька міська рада, розташована за адресою: Львівська обл., м. Трускавець, вул. Бориславська, 2, оскільки обовязок повідомляти про суттєві зміни у майновому стані виникає у ОСОБА_1 у звязку з обранням його депутатом Трускавецької міської ради.

Датою виявлення правопорушення є 03.10.2018 року, оскільки в цей день працівники Управляння захисту економіки в Львівській області звернулись з запитом до начальника територіального сервісного центру № 4662 про надання інформації про перереєстрацію транспортних засобів PEUGEOT 508, 2012 року випуску, ДНЗ ВС6272ЕО та SКODА ОСТАVІА, 2010 року випуску, ДНЗ ВС 9471 НВ.

Згідно відповіді Департаменту перевірки декларацій та моніторингу способу життя Національного агенства з питань запобігання корупції, яка знаходиться в матеріалах справи, станом на 15.11.2018 року при перевірці файлів логування дій користувача ІТС Реєстр виявлено, що ОСОБА_1 у період з 13.12.2017 року по 22.12.2017 року та з 01.03.2018 року по 10.03.2018 року жодних дій в ІТС Реєстр не виконував.

Відповідно до пункту 6 розділу 2 Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого рішенням НАЗК від 10.06.2016 № 3, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 за № 959/29089, субєкти декларування письмово повідомляють НАЗК про суттєві зміни у своєму майновому стані відповідно до частини другою статті 52 Закону шляхом подання відповідного електронного повідомлення до Реєстру через власний персональний електронний кабінет у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна. Зазначене електронне повідомлення подається шляхом заповнення відповідної електронної форми на офіційному веб-сайті НАЗК.

Згідно з пунктом 2 розділу 2 зазначеного порядку повідомлення про суттєві зміни у майновому стані субєкта декларування подається через електронну мережу «Інтернет» з використанням програмних засобів Реєстру у власному персональному електронному кабінеті субєкта декларування після реєстрації в Реєстрі.

Відповідно до пункту 5 ч. 1 ст. 12 Закону України «Про запобігання корупції» аціональне агентство з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати з питань, що належать до його компетенції, обовязкові для виконання нормативно-правові акти; ч. 5 ст. 12 Закону України «Про запобігання корупції» нормативно-правові акти Національного агентства підлягають державній реєстрації Міністерством юстиції України та включаються до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів. Нормативно-правові акти Національного агентства після включення до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів опубліковуються державною мовою в офіційних друкованих виданнях. Нормативно-правові акти Національного агентства, які пройшли державну реєстрацію, набирають чинності з дня офіційного опублікування, якщо інше не передбачено самими актами, але не раніше дня офіційного опублікування. Першочерговою справою держави та загальними засадами протидії корупції є запобігання корупційним та повязаним із корупцією правопорушенням.

З аналізу наведених правових норм та матеріалів справи, випливає, що ОСОБА_1, будучи депутатом сьомого демократичного скликання Трускавецької міської ради, Львівської області, а відповідно до п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» - суб'єктом на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно повідомив про отримання ним доходу від продажу транспортного засобу РЕGOUT 508, 2012 р.в., ДНЗ ВС 6272 ЕО, в розмірі 331 600 грн., а також несвоєчасно повідомив про суттєві зміни у майновому стані, зокрема про набуття ним у власність 28.02.2018 року автомобіля SКODА ОСТАVІА, 2010 року випуску, ДНЗ ВС 9471 НВ, вартістю 211 004, 28 грн., тим самим вчинив адміністративні правопорушення, пов'язані з корупцією, передбачені ч.2 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Відповідно до вимогст. 280 КУпАПорган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Відповідно до ст. 129 Конституції України розгляд і вирішення справ в судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведеності перед судом їх переконливості.

Здійснюючи аналіз вищезазначених нормативно-правових актів в сукупності з дослідженими в судовому засіданні доказами, суддя приходить до висновку, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-6 КУпАП, а саме: несвоєчасне повідомлення про суттєві зміни у майновому стані.

Крім визнання своєї вини правопорушником, вина правопорушника у вчинених правопорушеннях за ч. 2 ст. 172-6 КУпАП також доведена матеріалами справи, а саме: протоколами про адміністративне правопорушення № 652 від 17.10.2018 року, № 653 від 17.10.2018 року, копією декларації ОСОБА_1, які знаходяться в матеріалах справи.

Згідно ст. 36 КУпАП, при вчиненні однією особою двох або більше адміністративних правопорушень адміністративне стягнення накладається за кожне правопорушення окремо.

Якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.

Враховуючи вищевикладене, оцінивши вищевказані докази в їх сукупності з точки зору достатності та взаємозв'язку, враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан вважаю, що до ОСОБА_1 слід застосувати адміністративне стягнення на підставі ч. 2 ст. 36 КУпАП у виді штрафу.

На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 36, 172-6 ч. 2, 247,283, 284 КУпАП,-

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ст. 172-6 ч. 2 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення на підставі ст. 36 КУпАП у виді штрафу у розмірі 1700 (однієї тисячі сімсот) гривень.

Стягнути з ОСОБА_1 в користь держави (стягувач Державна судова адміністрація України) на р/р 31215256700001, банк отримувач ГУДКСУ у м.Києві, МФО 820019, ЄДРПОУ 37993783, код класифікації доходів бюджету 22030106 судовий збір в розмірі 352,40 (триста п"ятдесят дві грн. 40 коп.) гривень.

На постанову може бути подана апеляційна скарга до Львівського апеляційного суду протягом 10 днів з дня винесення постанови.

Суддя: ОСОБА_2