
Справа № 316/2230/18
Провадження № 3/316/606/18
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22.12.2018 рік м.Енергодар
Енергодарський міський суд Запорізької області у складі судді Бульби О.М., секретар судового засідання Черкашина О.О., прокурор Зубков В.С., за участю особи, відносно якої складено протокол ОСОБА_1 розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов з Управління захисту економіки в Запорізькій області Департаменту захисту економіки Національної поліції України, відносно:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, працюючого: начальником охорони сторожової підрозділу охорони обєктів ВП «Запорізька АЕС» ДП НАЕК «Енергоатом», зареєстрованого та проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2,
про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.172-6 КУпАП, -
ВСТАНОВИВ:
18.12.2018 року, ОСОБА_1, будучи начальником охорони сторожової підрозділу охорони обєктів ВП «Запорізька АЕС» ДП «НАЕК» Енергоатом», згідно з п.п.«а» п.2 ч.1 ст.3, ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», приміткою до ст.172-6 КУпАП, є субєктом відповідальності за адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП, достовірно знаючи про необхідність подати щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік, у порушення вимог ч.1 ст.45, Закону України «Про запобігання корупції», рішення Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 р. №2, подав її несвоєчасно, а саме: 03.04.2018 р., чим вчинив адміністративне правопорушення, повязане з корупцією, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 не визнав своєї вини у вчиненні інкримінованого адміністративного правопорушення передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, зазначивши, що він намагався подати декларацію, однак не зміг скористатися своїм ЕЦП для входу до електронного кабінету, у звязку з тим, що існувала проблема з його електронною поштовою скринькою про яку він дізнався лише 27.03.2018 року і не знав, що потрібно змінювати ЕЦП у звязку із зміною електронної адреси з старої на нову.
Прокурор, обставини викладені у протоколі про вчинення адміністративного правопорушення, підтримав, зазначивши на те, що у ОСОБА_1 було достатньо часу для подання щорічної декларації, однак він цього не зробив, зібрані матеріали в повній мірі доводять його вину у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, а відтак, ОСОБА_1 слід притягнути до адміністративної відповідальності та накласти стягнення у вигляді штрафу в розмірі 850 гривень.
Вислухавши пояснення, дослідивши матеріали справи, оцінивши надані докази в їх сукупності, суд дійшов наступного висновку.
Згідно із ч.1 ст.9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ч.1 ст.172-6 КУпАП, особи притягаються до адміністративної відповідальності за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Відповідно до п.1 примітки до ст.172-6 КУпАП та п.п. «а» п.2 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», ОСОБА_1 займає посаду юридичної особи публічного права та є субєктом відповідальності за адміністративне порушення передбачене ст.172-6 КУпАП (а.с.17, 18-25).
У відповідності до приписів ст.1 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єкти декларування - особи, зазначені у п.п.«а» п.2 ч.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», зобов'язані подавати декларацію відповідного до цього Закону.
Згідно із ч.1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» визначено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобовязані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Тобто, з вище викладеного випливає, що ОСОБА_1 зобов'язаний був подати декларацію за 2017 рік у період з 01.01.2018 р. до 31.03.2018 р.
Відповідно до ст.68 Конституції України, кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
Виходячи зі змісту ст. 57 Конституції України, в державі діє презумпція знання закону всіма громадянами, якщо закон був доведений до їх відома шляхом його офіційного оприлюднення.
Закон України «Про запобігання корупції» опубліковувався у офіційних виданнях та ОСОБА_1 не заперечує факту необхідності подачі ним декларації за минулий рік.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, підтверджується наступними дослідженими матеріалами справи про адміністративне правопорушення, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення повязане з корупцією №353 від 18.12.2018 р. (а.с.1-9), повідомленням про факт неподання чи несвоєчасне подання декларацій осіб уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування №127 (а.с.12), витягом з Єдиного державного реєстру декларацій та скріншотами, з яких встановлено, що датою подання декларації ОСОБА_1 є 03.04.2018 р. (а.с.13, 26, 37), обставинами встановленими у судовому засіданні: а саме поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідності. Доказів поважності причин несвоєчасного подання ОСОБА_1 декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування у строк до 31.03.2018 р. суду не надано, у звязку з чим, суд вважає, що по справі зібрано достатньо доказів, які не викликають сумнівів у своїй достовірності і допустимості та які підтверджують вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, а саме: несвоєчасного подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування та є всі достатні підстави для визнання винним ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП та притягнення його до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.172-6 КУпАП у межах санкції встановленої ч.1 ст.172-6 КУпАП у вигляді штрафу. При цьому, строк накладення адміністративного стягнення за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією визначений ч.3 ст.38 КУпАП, який становить три місяці з дня виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення не пропущено.
При накладенні адміністративного стягнення на ОСОБА_1 суд, відповідно до ст.33 КУпАП, враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, як такого, що раніше до адміністративної відповідальності не притягувався, працює відсутність обставин, що обтяжують покарання визначених ст.35 КУпАП, мету адміністративного стягнення, відповідно до ст.23 КУпАП та вважає необхідним накласти стягнення у вигляді мінімального розміру штрафу передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП у вигляді 50 (пятдесяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 гривень 00 копійок.
Крім того, згідно ст.40-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення, особою, на яку накладено таке стягнення сплачується судовий збір, розмір і порядок сплати якого встановлюється законом.
Згідно п.5 ч.2 ст.4 ЗУ «Про судовий збір», у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, ставка судового збору складає 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно зі ст.7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік», розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб з 1 січня становить 1762 гривень, тобто, розмір судового збору складає 352 гривні 40 копійок.
Таким чином, з ОСОБА_1 підлягає стягненню на користь держави зазначений розмір судового збору у 352 гривні 40 копійок.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.4 Закону України «Про судовий збір», ст.ст.9, 23, 33, 40-1, ч.1 ст.172-6, 251, 252, 245, 283-285, 294 КУпАП,-
ПОСТАНОВИВ:
Визнати винним ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, у скоєнні адміністративного правопорушення передбаченого ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Притягнути ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.172-6 КУпАП та призначити стягнення у вигляді штрафу у розмірі 50 (пятдесяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить суму у 850 (вісімсот пятдесят) гривень.
Штраф стягнути до Державного бюджету на розрахунковий рахунок № 31115106008015, Банк одержувача: УДК в Запорізькій області, МФО 899998, код ОКПО 37942215, код 21081100.
Стягнути з ОСОБА_1, на користь держави, судовий збір у розмірі 352 (триста пятдесят дві) гривні 40 (сорок) копійок (одержувач платежу ГУК у м. Київі/м. Київ/ 22030106, Код ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача: 899998, рахунок отримувача: 31211256026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106 п. 5 таблиці ставок, ПІБ платника судового збору).
Постанова по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя О. М. Бульба