
Справа № 569/20179/18
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
(заочне)
26 грудня 2018 року м. Рівне
Рівненський міський суд Рівненської області в складі
головуючого судді - Галінської В.В.
секретар судового засідання - Калетинець Т.В.
учасники справи:
позивач - Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Рівненської міської ради,
відповідач - ОСОБА_1 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Рівненської міської ради до ОСОБА_1 про стягнення надміру виплачених коштів субсидії,
представник позивача - ОСОБА_2,-
ВСТАНОВИВ:
26 жовтня 2018 року Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Рівненської міської ради звернулося до суду з позовом до ОСОБА_1 про стягнення надміру виплаченої суми субсидії, в якому просить суд стягнути з відповідача ОСОБА_1 на користь управління надміру виплачені кошти у вигляді субсидій в сумі 13129 гривень 80 копійок.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що, відповідно до поданої відповідачем заяви, їй була призначена житлова субсидія за адресою місто Рівне, вулиця В.Чорновола,91-Л/16 на періоди з 01 жовтня 2015 року по 30 вересня 2016 року та з 01 жовтня 2016 року по 30 квітня 2017 року. Перевіркою, проведеною працівниками позивача було виявлено факт не повідомлення відповідачем інформації, що впливає на розмір призначення субсидії на житлово-комунальні послуги, а саме, що чоловік відповідача ОСОБА_3 придбав транспортний засіб «Рено Трафік» номерний знак НОМЕР_1 згідно договору купівлі-продажу № 213 від 04 січня 2016 року і вартість транспортного засобу перевищує 50000 гривень.
07 листопада 2018 року ухвалою суду прийнято до розгляду та відкрито спрощене позовне провадження у даній справі, призначено перше судове засідання для розгляду справи по суті на 03 грудня 2018 року з повідомленням (викликом) сторін. 03 грудня 2008 року судове засідання відкладено у звязку із перебуванням головуючого на лікарняному.
Представник управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Рівненської міської ради ОСОБА_2 в судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі, просить позов задовольнити, не заперечує проти ухвалення заочного рішення.
Відповідач ОСОБА_1 до суду не прибула, про дату, час і місце судового розгляду повідомлялася належним чином, про причини неявки суд не повідомила, відзиву на позов не подала.
За наведених обставин, суд ухвалив розглянути справу у відсутність відповідача на підставі наявних у справі матеріалів з постановленням заочного рішення відповідно до ст.ст. 280- 282 ЦПК України, проти чого не заперечив представник позивача.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши письмові докази по справі, суд прийшов до висновку, що позов підлягає до задоволення повністю, оскільки позовні вимоги є доведеними та обґрунтованими.
Судом встановлено, що відповідачу ОСОБА_1, відповідно до поданої заяви, була призначена житлова субсидія за адресою місто Рівне, вулиця В.Чорновола,91-Л/16 на періоди з 01 жовтня 2015 року по 30 вересня 2016 року та з 01 жовтня 2016 року по 30 квітня 2017 року.
Судом також встановлено, що 04 січня 2016 року чоловік відповідача ОСОБА_3 придбав транспортний засіб «Рено Трафік» номерний знак НОМЕР_1, згідно договору купівлі-продажу № 213 від 04 січня 2016 року і вартість транспортного засобу перевищує 50000 гривень, не повідомивши дану інформації при призначенні субсидії.
У добровільному порядку надмірно виплачену субсидію відповідач не повернула.
Питання надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива врегульовано Постановою КМУ від 21 жовтня 1995 р. N 848, якою затверджено Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива (далі -Положення).
Відповідно до п. 3 Положення призначення субсидій та контроль за їх цільовим використанням здійснюється структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, районних у містах Києві і Севастополі держадміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі їх створення) рад (далі - структурні підрозділи з питань соціального захисту населення)
Згідно пп.5 п.5 Положення субсидія не призначається, якщо будь-хто із зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб (осіб, які фактично проживають), яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги, протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням субсидії (призначенням субсидії без звернення) здійснив купівлю земельної ділянки, квартири (будинку), автомобіля, транспортного засобу (механізму), будівельних матеріалів, інших товарів довгострокового вжитку або оплатив послуги (одноразово) з будівництва, ремонту квартири (будинку) або автомобіля, транспортного засобу (механізму), телефонного (в тому числі мобільного) зв'язку, крім житлово-комунальних послуг у межах соціальної норми житла та соціальних нормативів користування житлово-комунальними послугами та медичних послуг, пов'язаних із забезпеченням життєдіяльності, на суму, яка на дату купівлі (оплати) перевищує 50 тис. гривень.
Відповідно до пп.15 п. 14 Положення громадянин, якому призначено субсидію, зобовязаний протягом місяця поінформувати структурний підрозділ з питань соціального захисту населення, зокрема про купівлю товарів або оплату послуг, передбачених підпунктом 5 пункту 5 цього Положення, шляхом подання відповідних документів.
Відповідно до пп. 2 п. 20 Положення надання раніше призначеної субсидії припиняється: якщо громадянин не повідомив про купівлю товарів або оплату послуг, передбачених підпунктом 5 пункту 5 цього Положення, внаслідок чого йому була надмірно перерахована сума субсидії, - з місяця, в якому виявлено порушення.
Відповідно до пп.7 п. 20 Положення сума субсидії, перерахованої (виплаченої) надміру внаслідок неповідомлення громадянином про зміни, зазначені у пункті 14 цього Положення, повертається за вимогою органу, що призначив субсидію.
Згідно з пунктом 13 Положення громадянин несе відповідальність за подані відомості про доходи, майно, що вплинули або могли вплинути на встановлення права на призначення субсидії та на визначення її розміру.
26 лютого 2018 року позивач звернувся з листом № 08-1239 до відповідача з пропозицією повернути надміру виплачені кошти у вигляді житлових субсидій в сумі 13129 грн. 80 коп. до 15 квітня 2018 року. На даний час відповідач надміру виплачену суму субсидії добровільно не повернула.
Відповідно до ст. 1166 ЦК України майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.
Приймаючи до уваги встановлені по справі обставини, суд прийшов до висновку, що житлова субсидія на періоди з 01 жовтня 2015 року по 30 вересня 2016 року та з 01 жовтня 2016 року по 30 квітня 2017 року на загальну суму 13129 грн. 80 коп. була перерахована та виплачена відповідачу внаслідок свідомого не повідомлення нею інформації, що впливає на призначення субсидії на житлово-комунальні послуги, а тому підлягає стягненню з відповідача на користь позивача у повному розмірі.
Судові витрати - судовий збір підлягає до стягнення з відповідача на користь позивача в розмірі 1762 гривень 00 копійок.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 10, 12, 81, 89, 258-259, 263-265, 268 Цивільного процесуального кодексу України, суд,
ВИРІШИВ:
Позов Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Рівненської міської ради до ОСОБА_1 про стягнення надміру виплачених коштів субсидії - задовольнити повністю.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Рівненської міської ради надміру виплачену суму субсидії в розмірі 13129 гривень 80 копійок.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Рівненської міської ради судовий збір у розмірі 1762 гривень 00 копійок.
Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом строків, встановлених цим Кодексом, не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.
Заочне рішення може бути переглянуто Рівненським міським судом Рівненської області за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Учасник справи, якому повне заочне рішення не було вручено у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.
Позивач має право оскаржити заочне рішення в загальному порядку шляхом подачі апеляційної скарги безпосередньо до Рівненського апеляційного суд або через Рівненський міський суд Рівненської області протягом тридцяти днів з дня складення повного заочного судового рішення.
Учасники справи:
позивач - Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Рівненської міської ради, м. Рівне, вул. Соборна, 12, код ЄДРПОУ 03195441,
ОСОБА_4 проживає в ІНФОРМАЦІЯ_1, РНОКПП - НОМЕР_2.
Повне судове рішення складено 28 грудня 2018 року.
Суддя -