Постанова № 78857439, 28.12.2018, Миронівський районний суд Київської області

Дата ухвалення
28.12.2018
Номер справи
371/1460/18
Номер документу
78857439
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

28.12.2018 Єдиний унікальний № 371/1460/18

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 грудня 2018 року м. Миронівка

ЄУН 371/1460/18

Провадження № 3/371/526/18

Миронівський районний суд Київської області в складі судді Капшук Л.О., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, порушену відносно ОСОБА_1, який народився 27 травня 1999 року, проживає ІНФОРМАЦІЯ_1, не працює,

за ст. 130 ч. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

УС ТА НО ВИ В :

ОСОБА_1 11 листопада 2018 року о 04 годині 05 хвилин керував транспортним засобом автомобілем марки «ВАЗ-21013», державний номерний знак НОМЕР_1, по автомобільній дорозі сполученням Зеленьки - Потік з явними ознаками алкогольного спяніння (різкий запах алкоголю з порожнини рота, хитка хода). В порушення п. 2.5. Правил дорожнього руху України ОСОБА_1 на пропозицію інспектора відмовився пройти огляд на стан спяніння за допомогою спеціального технічного приладу газоаналізатора «Alcotest 6810» та у закладі охорони здоровя, чим ухилився від проходження у встановленому законом порядку медичного огляду для визначення стану алкогольного спяніння.

Під час розгляду справи ОСОБА_1 вину у вчиненні правопорушення визнав, пояснив, що перед поїздкою вживав спиртні напої у виді, огляд для визначення стану алкогольного спяніння пройти відмовився.

Згідно ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і обєктивне зясування обставинкожної справи,вирішення їїв точнійвідповідності ззаконом,забезпечення виконаннявинесеної постанови,а такожвиявлення причинта умов,що сприяютьвчиненню адміністративнихправопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

Відповідальність за ст. 130 ч. 1 КУпАП настає в разі керування транспортними засобами в стані алкогольного спяніння, а так само за відмову особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного спяніння.

Відповідно до п. 2.5. Правил дорожнього руху України водій повинен на вимогу працівника міліції пройти в установленому порядку медичний огляд для визначення стану алкогольного спяніння, впливу наркотичних чи токсичних речовин.

Згідно зп.1.3Інструкції провиявлення уводіїв транспортнихзасобів ознакалкогольного,наркотичного чиіншого спянінняабо перебуванняпід впливомлікарських препаратів,що знижуютьувагу ташвидкість реакціїознаками алкогольногоспяніння,зокрема,є запах алкоголю з порожнини рота.

Статтею 266 КУпАП встановлено, що огляд водія на стан алкогольного спяніння проводиться з використанням спеціальних технічних засобів поліцейським у присутності двох свідків. У разі незгоди водія на проведення огляду на стан алкогольного спяніння поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів або в разі незгоди з його результатами огляд проводиться в закладах охорони здоровя.

Огляд порушника на стан алкогольного спяніння не був проведений відповідно до вимог вказаної статті у звязку з незгодою порушника на проведення огляду.

За правилами ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобовязаний зясувати, в тому числі, чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності.

В діях ОСОБА_1, що порушили вимоги п. 2.5 Правил дорожнього руху, є склад адміністративного правопорушення.

Вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення підтверджується письмовими матеріалами справи: даними протоколу про адміністративне правопорушення серії ОБ № 119283, складеного 11 листопада 2018 року, письмовими поясненнями свідків ОСОБА_2 та ОСОБА_3, поясненнями правопорушника, наданими в судовому засіданні.

Встановлено, що ОСОБА_1 керував транспортним засобом з явними ознаками алкогольного спяніння (різкий запах алкоголю з порожнини рота, хитка хода) та відмовився пройти огляд на стан спяніння за допомогою спеціального технічного приладу газоаналізатора «Alcotest 6810» та у закладі охорони здоровя, чим ухилився від проходження у встановленому законом порядку огляду для визначення стану алкогольного спяніння, а тому повинен нести відповідальність за ст. 130 ч. 1 КУпАП.

Відповідно до статті 23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.

До правопорушника в межах санкції ст. 130 ч. 1 КУпАП необхідно застосувати стягнення у виді штрафу з позбавленням права керування транспортними засобами строком на один рік.

Згідно зі ст. 40-1 КУпАП з правопорушника на користь держави підлягає стягненню судовий збір.

Керуючись ст.ст. 23, 40-1, 130 ч. 1, 245, 280, 284 ч. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

П О С Т А Н О В И В :

ОСОБА_1 визнативинним увчиненні правопорушення,передбаченого ст.130ч.1Кодексу Українипро адміністративніправопорушення,та піддатиадміністративному стягненнюу видіштрафу в розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 10200 гривень з позбавленням права керування транспортними засобами строком на один рік.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави 352 гривні 40 копійок судового збору.

Штраф підлягає сплаті на рахунок управління Державної казначейської служби України у Миронівському районі Київської області № 31118149010001, код ЄДРПОУ 37955989, МФО 899998.

Судовий збір підлягає сплаті на рахунок ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106 № 31211256026001, код ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), МФО 899998.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Миронівський районний суд Київської області протягом десятиденного строку з дня винесення.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Суддя підпис ОСОБА_4

Згідно з оригіналом

Суддя Л.О. Капшук