
Справа № 344/3637/17
Провадження № 2-а/344/151/18
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 грудня 2018 року м.Івано-Франківськ
Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області у складі:
головуючого - судді Пастернак І.А.
секретаря Кріцак Г.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Івано-Франківську адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у м.Івано-Франківську Головного управління ДФС в Івано-Франківській області до виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради, Солом"янської районної в місті Києві державної адміністрації, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог: Товариство з обмеженою відповідальністю "РУІС" про скасування запису про державну реєстрацію змін до установчих документів юридичної особи ТОВ "РУІС" від 16.05.2016 року, які стосуються зміни місцезнаходження підприємства, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач Державна податкова інспекція у м. Івано-Франківську Головного управління ДФС в Івано-Франківській області звернулась до суду з позовом до виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради, Солом"янської районної в місті Києві державної адміністрації, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог: Товариство з обмеженою відповідальністю "РУІС" про скасування запису про державну реєстрацію змін до установчих документів юридичної особи ТОВ "РУІС" від 16.05.2016 року, які стосуються зміни місцезнаходження підприємства, мотивуючи тим, що на підставі неправдивих даних щодо місцезнаходження ТОВ "РУІС" було здійснено внесення змін до установчих документів ТОВ "РУІС" за адресою: вул.Залізнична, 4 в м.Івано-Франківську, що не відповідає вимогам чинного законодавства України, оскільки за даною адресою підприємство не знаходиться. За таких обставин позивач просить скасувати запис про державну реєстрацію змін до установчих документів юридичної особи ТОВ "РУІС" від 16.05.2016 року, що стосуються зміни місцезнаходження підприємства.
Представник позивача позовні вимоги підтримав з підстав, викладених в адміністративному позові, просив задоволити у повному обсязі (а.с. 102).
Представник відповідача - виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради в судове засідання не з'явився, попередньо подав до суду клопотання про розгляд справи без його участі, при постановленні рішення поклався на розсуд суду (а.с. 25).
Представник відповідача - Солом"янської районної в місті Києві державної адміністрації в судове засідання не з'явився, попередньо подав до суду клопотання про розгляд справи без його участі на підставі наявних у справі доказів (а.с. 99).
Представник третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог - ТОВ "РУІС" в судове засідання не з'явився, про причини неявки суд не повідомив, хоча про час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином, що підтверджується матеріалами справи (а.с. 93-95).
Суд, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, застосувавши до спірних правовідносин відповідні норми матеріального та процесуального права, встановив наступні фактичні обставини та відповідні їм правовідносини.
Згідно Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань №1002209198 від 21.02.2017 року внесено запис від 16.05.2016 року, відповідно до якого внесено зміни до установчих документів ТОВ "РУІС", що стосуються, в тому числі, зміни місцезнаходження підприємства (а.с.7-10).
Згідно частини другої статті 6 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань»(в редакції зі змінами з 01 січня 2016 року), державний реєстратор: 1) приймає документи; 2) перевіряє документи на наявність підстав для зупинення розгляду документів; 3) перевіряє документи на наявність підстав для відмови у державній реєстрації; 4) проводить реєстраційну дію (у тому числі з урахуванням принципу мовчазної згоди) за відсутності підстав для зупинення розгляду документів та відмови у державній реєстрації шляхом внесення запису до Єдиного державного реєстру; 5) веде Єдиний державний реєстр; 6) веде реєстраційні справи; 7) здійснює інші повноваження, передбачені цим Законом.
Відповідно до пункту 10 частини другої статті 9 вказаного Закону, в Єдиному державному реєстрі містяться такі відомості про юридичну особу, крім державних органів і органів місцевого самоврядування як юридичних осіб, зокрема, місцезнаходження юридичної особи.
Пунктом 1 частини четвертої статті 17 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань», встановлено, що для державної реєстрації змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі, у тому числі змін до установчих документів юридичної особи, подаються такі документи, зокрема, заява про державну реєстрацію змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі.
Статтею 93 Цивільного кодексу України передбачено, що місцезнаходженням юридичної особи є фактичне місце ведення діяльності чи розташування офісу, з якого проводиться щоденне керування діяльністю юридичної особи (переважно знаходиться керівництво) та здійснення управління і обліку.
Статтею 25 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань» врегульований порядок проведення державної реєстрації та інших реєстраційних дій.
Згідно частини другої статті 25, порядок проведення державної реєстрації та інших реєстраційних дій на підставі документів, що подаються заявником для державної реєстрації, включає: 1) заповнення форми заяви про державну реєстрацію - у разі подання документів особисто заявником (за бажанням заявника); 2) прийом документів за описом - у разі подання документів у паперовій формі; 3) виготовлення копій документів в електронній формі - у разі подання документів у паперовій формі; 4) внесення копій документів в електронній формі до Єдиного державного реєстру; 5) перевірку документів на наявність підстав для зупинення розгляду документів; 6) перевірку документів на наявність підстав для відмови в державній реєстрації; 7) прийняття рішення про проведення реєстраційної дії - для громадських формувань, символіки та засвідчення факту наявності всеукраїнського статусу громадського об'єднання; 8) проведення реєстраційної дії (у тому числі з урахуванням принципу мовчазної згоди) за відсутності підстав для зупинення розгляду документів та відмови в державній реєстрації шляхом внесення запису до Єдиного державного реєстру; 9) формування та оприлюднення на порталі електронних сервісів виписки, результатів надання адміністративних послуг у сфері державної реєстрації та установчих документів юридичної особи.
Статтею 27 цього Закону передбачені підстави для зупинення розгляду документів, поданих для державної реєстрації, до яких, зокрема, належать: 1) подання документів або відомостей, визначених цим Законом, не в повному обсязі; 2) невідповідність документів вимогам, установленим статтею 15 цього Закону; 3) невідповідність відомостей, зазначених у заяві про державну реєстрацію, відомостям, зазначеним у документах, поданих для державної реєстрації, або відомостям, що містяться в Єдиному державному реєстрі; 4) невідповідність відомостей, зазначених у документах, поданих для державної реєстрації, відомостям, що містяться в Єдиному державному реєстрі
У статті 28 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань» викладені підстави для відмови у державній реєстрації.
Таким чином, зі змісту даних норм не вбачається такого повноваження державного реєстратора як перевірка фактичного місця знаходження юридичної особи за вказаною нею ж юридичною адресою.
Проте, жодних належних та допустимих доказів того, що ТОВ "РУІС" відсутнє за адресою, вказаною в Акті обстеження суб'єкта підприємницької діяльності №28 від 08.06.2016 року, як і самого атка, на який посилається представник позивача, суду не представлено.
Відповідно до частини першої статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Частиною першою статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України зазначено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Виходячи з вищевикладеного, суд, оцінивши докази, надані сторонами у справі, їх належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, дійшов висновку, що в ході розгляду справи представником позивача не доведені ті обставини, на які посилається як на підстави позовних вимог, тому в задоволенні зазначеного адміністративного позову слід відмовити.
На підставі вищевикладеного, відповідно до статті 67 Податкового кодексу України, статей 6, 9, 17, 25, 26, 27, 28 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань», керуючись статтями 2, 5-14, 19, 20, 77, 241-246, 250, 255, 293, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
В И Р І Ш И В :
В задоволенні позову Державної податкової інспекції у м.Івано-Франківську Головного управління ДФС в Івано-Франківській області до виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради, Солом"янської районної в місті Києві державної адміністрації, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог: Товариство з обмеженою відповідальністю "РУІС" про скасування запису про державну реєстрацію змін до установчих документів юридичної особи ТОВ "РУІС" від 16.05.2016 року, які стосуються зміни місцезнаходження підприємства - відмовити.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції.
Довідка: повний текст рішення виготовлено 26.12.2018 року.
Суддя Пастернак І.А.