Рішення № 78851249, 19.12.2018, Чернігівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
19.12.2018
Номер справи
620/3632/18
Номер документу
78851249
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

19 грудня 2018 року м. Чернігів Справа № 620/3632/18

Чернігівський окружний адміністративний суд у складі:

головуючої судді Падій В.В.,

за участю секретаря Кондратенко О.В.,

позивачаОСОБА_1,

представника відповідачаОСОБА_2,

розглянувши у відкритому судовому засіданні, за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) учасників справи, справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Деснянської районної у місті Чернігові ради, Департаменту соціального захисту населення Чернігівської обласної державної адміністрації про визнання протиправним та скасування рішення, визнання протиправною бездіяльності, зобовязання вчинити певні дії,

У С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 (далі ОСОБА_1В.) звернулась до суду з адміністративним позовом до Управління праці та соціального захисту населення Деснянської районної у місті Чернігові ради (далі УПСЗН Деснянської районної у місті Чернігові ради), Департаменту соціального захисту населення Чернігівської обласної державної адміністрації (далі - Департамент соціального захисту населення Чернігівської ОДА) про: визнання протиправним та скасування рішення УПСЗН Деснянської районної у місті Чернігові ради щодо припинення надання житлової субсидії ОСОБА_1; визнання протиправною бездіяльності УПСЗН Деснянської районної у місті Чернігові ради щодо самостійного нездійснення розрахунку житлової субсидії ОСОБА_1 на наступний сезон, починаючи з 01.05.2018; зобовязання УПСЗН Деснянської районної у місті Чернігові ради здійснити розрахунок житлової субсидії ОСОБА_1 на наступний сезон, починаючи з 01.05.2018.

Обґрунтовуючи вимоги, позивачем зазначено, що рішення про припинення житлової субсидії у звязку з її перебуванням у шлюбі є протиправним та підлягає скасуванню, оскільки Положенням про порядок призначення житлових субсидій, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 №848 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 27.04.2018 №329) передбачені рішення саме про призначення або відмову у призначенні житлової субсидії та з підстав, встановлених пунктом 6 вказаного Положення, які є вичерпними. Також зазначено про протиправну бездіяльність УПСЗН Деснянської районної у місті Чернігові ради щодо нездійснення самостійного розрахунку житлової субсидії позивачу на наступний період для домогосподарства, яке отримувало субсидію у попередньому періоді, оскільки ОСОБА_1 не належить до категорій громадян, для яких встановлені виключення.

Ухвалою суду від 07 листопада 2018 року відкрито провадження у справі та призначено справу до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) учасників справи та надано відповідачу 15-денний строк, з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі для подання відзиву на позов або заяви про визнання позову.

У строк, встановлений судом, 19 листопада 2018 року відповідач - УПСЗН Деснянської районної у місті Чернігові ради, надало відзив на позов, в якому проти задоволення адміністративного позову заперечує. Зокрема зазначило, що позивач був отримувачем житлової субсидії з 01.05.2015 по 30.04.2018. Призначення житлової субсидії було здійснено управлінням відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 №848 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива», якою затверджено Положення про порядок призначення житлових субсидій (в редакціях, чинних на дату призначення субсидії у відповідному періоді). З 01.05.2018 до Положення про порядок призначення житлових субсидій постановою Кабінету Міністрів України від 27.04.2018 №329 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України та визнання такою, що втратила чинність постанова Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 р. №1022» були внесені суттєві зміни. Оскільки ОСОБА_1 відмовилась повідомити про свій сімейний стан, управлінням було направлено запит від 10.10.2018 до Чернігівського міського відділу державної реєстрації актів цивільного стану, який повідомив, що ОСОБА_1 перебуває у шлюбі з ОСОБА_3 (актовий запис від 13.08.2005 №1300). Відмітка про розірвання шлюбу в актовому записі відсутня. Під час призначення житлової субсидії враховуються також доходи членів сімї особи із складу домогосподарства у разі, коли їх зареєстроване (фактичне) місце проживання відмінне від адреси домогосподарства. Визначення осіб, які належать до членів сімї міститься в статті 3 Сімейного кодексу України. Відомості про членів сімї зазначаються в декларації і можуть впливати на право домогосподарства на призначення субсидії, а доходи цих осіб враховуються при розрахунку розміру субсидії. Оскільки чоловік позивача у квартирі, на яку надавалася субсидія, не зареєстрований та позивач у попередніх заявах та деклараціях не декларувала його дохід, то для призначення житлової субсидії на новий період (з 01.05.2018) необхідно подання нової заяви та декларації, з зазначенням у ній чоловіка позивача та його доходів. З наведених підстав просить відмовити у задоволенні адміністративного позову.

Відповідач - Департамент соціального захисту населення Чернігівської ОДА також у строк, встановлений судом, 23 листопада 2018 року надав відзив на позов, в якому проти задоволення адміністративного позову заперечує з підстав, що з 1 травня 2018 року призначення житлової субсидії здійснюється лише після подання нових заяви і декларації, якщо у складі домогосподарства є особи, члени сімї яких не зареєстровані за адресою домогосподарства. Під час призначення житлової субсидії враховуються також доходи членів сімї особи із складу домогосподарства у разі, коли їх зареєстроване (фактичне) місце проживання відмінне від адреси домогосподарства. Визначення осіб, які належать до членів сімї міститься в статті 3 Сімейного кодексу України. Відомості про членів сімї зазначаються в декларації і можуть впливати на право домогосподарства на призначення субсидії, а доходи цих осіб враховуються при розрахунку розміру субсидії. Також повідомило, що Департамент соціального захисту населення Чернігівської ОДА не є належним відповідачем у справі, оскільки призначення житлових субсидій здійснюється структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, районних у містах Києві та Севастополі держадміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах рад, в даному випадку УПСЗН Деснянської районної у місті Чернігові ради.

Не погоджуючись із позицією відповідача - УПСЗН Деснянської районної у місті Чернігові ради, позивач надав суду відповідь на відзив, в якій повідомив, що не погоджується з доводами відповідача, оскільки в її домогосподарстві, з моменту подання заяви щодо призначення житлової субсидії, кількісний склад осіб, які спільно проживають, ведуть спільне господарство, повністю або частково обєднують або витрачають кошти, не змінився. ОСОБА_3 зареєстрований та фактично проживає з 2014 року в іншому приміщенні і по теперішній час, а отже в склад домогосподарства не входить.

Позивач у судовому засіданні позов підтримав повністю з підстав, викладених у позовній заяві та відповіді на відзив.

Представник відповідача - УПСЗН Деснянської районної у місті Чернігові ради в судовому засіданні проти задоволення позовних вимог заперечував у повному обсязі та просив суд у їх задоволенні відмовити з підстав, викладених у відзиві.

Представник відповідача - Департаменту соціального захисту населення Чернігівської ОДА у судове засідання не з`явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, надіслав до суду заяву про розгляд справи без його участі, в якій також зазначив, що позовні вимоги не визнає.

Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши позивача та представника відповідача - УПСЗН Деснянської районної у місті Чернігові ради, зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає, що позов не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що ОСОБА_1, яка проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_1, була отримувачем житлової субсидії на оплату житлово-комунальних послуг з травня 2015 року по 30 квітня 2018 року, що не заперечується сторонами.

Рішенням УПСЗН Деснянської районної у місті Чернігові ради від 16 жовтня 2018 року позивачу було призначено житлову субсидію з травня 2018 року по вересень 2018 року включно, щомісячно в сумі 971,61 грн. (а.с. 62).

Рішенням УПСЗН Деснянської районної у місті Чернігові ради від 16 жовтня 2018 року житлову субсидію, призначену з травня 2018 року по вересень 2018 року відмінено з травня 2018 року, на підставі не повідомлення про членів сімї осіб домогосподарства (а.с. 61).

Також судом встановлено, що за адресою: АДРЕСА_1 до складу сімї /зареєстрованих/ входять: ОСОБА_1 (дата реєстрації -21.12.2006), ОСОБА_4 (дата реєстрації -21.12.2006), ОСОБА_5 (дата реєстрації 23.01.2014) (а.с.21).

Позивач, вважаючи протиправним рішення відповідача щодо припинення надання житлової субсидії та протиправною бездіяльність відповідача щодо нездійснення самостійного розрахунку субсидії на наступний період для домогосподарства, яке отримувало субсидію у попередньому періоді, звернувся до суду із даним позовом.

У відповідності до частини 2 статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з приписів частини 1 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України (далі КАС України) відповідно до яких завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

Відносини, що виникають у процесі надання та споживання житлово-комунальних послуг регулює Закон України від 9 листопада 2017 року №2189-VIII «Про житлово- комунальні послуги» (далі - Закон №2189-VIII).

Приписами пункту 7 частини 1 статті 4 Закону №2189-VIII встановлено, що до повноважень Кабінету Міністрів України належать, зокрема, встановлення порядку надання пільг та житлових субсидій населенню в частині забезпечення надання житлових субсидій як частки вартості житлово-комунальних послуг, у тому числі їх виплати у грошовій формі.

Отже, з аналізу наведених норм спеціального Закону, яким врегульовано правові відносини у сфері надання житлово-комунальних послуг, слідує, що єдиним органом який може визначати на законодавчому рівні умови призначення та порядок надання громадянам житлових субсидій є Кабінет Міністрів України.

Постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 №848 затверджено Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, яке визначає умови призначення та порядок надання громадянам щомісячної адресної безготівкової субсидії для відшкодування витрат на оплату управління багатоквартирним будинком, користування житлом або його утримання, послуг з транспортування та розподілу природного газу та комунальних послуг (водо-, тепло-, газопостачання, водовідведення, електроенергія, вивезення побутового сміття та рідких нечистот), а також один раз на рік субсидії готівкою на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива.

Кабінетом Міністрів України 27.04.2018 прийнято постанову №329 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України та визнання такою, що втратила чинність, постанови Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 р. N 1022», якою Положення №848 викладено у новій редакції та пунктом 2 якої установлено, що з 1 травня 2018 р. призначення житлової субсидії здійснюється лише після подання нових заяви і декларації, якщо у складі домогосподарства є, зокрема, особи, члени сімї яких не зареєстровані за адресою домогосподарства.

Пунктом 5 цієї постанови вказано, що ця постанова набирає чинності з 1 травня 2018 року.

Отже, з 01.05.2018 Положення №848 викладено в новій редакції згідно постанови Кабінету Міністрів України від 27.04.2018 №329 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України та визнання такою, що втратила чинність постанови Кабінету Міністрів України від 28.12.2016 № 1022» (далі- Положення №848) ( у редакції станом на момент виникнення спірних правовідносин).

Пунктом 1 Положення №848 встановлено, що це Положення визначає умови призначення та порядок надання громадянам таких житлових субсидій, зокрема, щомісячної житлової субсидії на оплату житлово-комунальних послуг.

Відповідно до пункту 2 Положення №848 право на отримання житлової субсидії мають громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які на законних підставах перебувають на території України (далі - громадяни), що проживають у житлових приміщеннях (будинках).

Призначення житлових субсидій та контроль за їх цільовим використанням здійснюється структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, районних у мм. Києві і Севастополі держадміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі їх створення) рад (пункт 3 Положення №848).

Пунктом 4 Положення №848 визначено, що житлові субсидії призначаються за наявності різниці між розміром плати за житлово-комунальні послуги та/або скраплений газ, тверде та рідке пічне побутове паливо, внеску/платежу об'єднанню на оплату витрат на управління багатоквартирним будинком у межах соціальної норми житла, соціальних нормативів житлово-комунальних послуг, скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, витрат на управління багатоквартирним будинком (далі - соціальні норми житла та соціальні нормативи житлово-комунального обслуговування) і розміром обов'язкового відсотка платежу, визначеного в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Згідно з пунктом 8 Положення №848 житлова субсидія призначається одному із членів домогосподарства, які зареєстровані і фактично проживають в житловому приміщенні (будинку).

При цьому, за приписами пункту 9 Положення №848, під час призначення житлової субсидії враховуються також доходи членів сім'ї особи із складу домогосподарства у разі, коли їх зареєстроване (фактичне) місце проживання відмінне від адреси домогосподарства. При цьому соціальні норми житла та соціальні нормативи житлово-комунального обслуговування за адресою домогосподарства на таких осіб не розраховуються. Кількість членів домогосподарства визначається на початок місяця, з якого призначається житлова субсидія.

Для розрахунку житлової субсидії враховуються доходи членів домогосподарства, членів сім'ї особи із складу домогосподарства, зазначених у пункті 9 цього Положення, які досягли 14-річного віку станом на початок періоду, за який враховуються такі доходи (пункт 10 Положення №848).

Згідно з пунктом 13 Положення №848 для призначення житлової субсидії громадянин, особа якого посвідчується паспортом або іншим документом, подає структурному підрозділу з питань соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання (орендарі, внутрішньо переміщені особи - за фактичним місцем проживання), зокрема, заяву про призначення житлової субсидії за формою, встановленою Мінсоцполітики; декларацію про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії, за формою, встановленою Мінсоцполітики.

Відповідно до пункту 16 Положення №848, після закінчення строку отримання житлової субсидії структурні підрозділи з питань соціального захисту населення самостійно здійснюють розрахунок житлової субсидії на наступний сезон для домогосподарств, які отримували житлову субсидію у попередньому сезоні (крім орендарів, внутрішньо переміщених осіб та осіб, які звертаються за призначенням житлової субсидії на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, а також домогосподарств, у яких кількість фактично проживаючих зареєстрованих осіб менша, ніж кількість зареєстрованих осіб).

Для цього структурні підрозділи з питань соціального захисту населення без звернення громадян збирають необхідну інформацію у порядку, передбаченому пунктом 14 цього Положення, і протягом 10 днів після отримання зазначеної інформації приймають рішення про призначення (відмову в призначенні) житлової субсидії та інформують про прийняте рішення громадян у порядку, визначеному пунктом 14 цього Положення.

Пунктом 14 Положення №848, а саме абзацом 18 зазначено: структурні підрозділи з питань соціального захисту населення мають право робити запити та безоплатно отримувати у строк до 10 календарних днів від інших підприємств, установ і організацій інформацію, необхідну для призначення житлових субсидій та проведення перевірок достовірності даних, отриманих від осіб, які звертаються за їх призначенням.

У разі прийняття рішення про відмову в призначенні житлової субсидії структурний підрозділ з питань соціального захисту населення повідомляє заявнику про прийняте рішення протягом трьох календарних днів з дня його прийняття. При цьому структурний підрозділ з питань соціального захисту населення надсилає повідомлення заявнику в паперовому вигляді рекомендованим листом із зазначенням причин відмови і порядку оскарження прийнятого рішення.

Рішення комісії про призначення або відмову в призначенні житлової субсидії може бути оскаржено заявником до суду.

Також пунктом 16 Положення №848 передбачено, що громадянин, якому призначено житлову субсидію, зобов'язаний протягом 30 календарних днів проінформувати структурний підрозділ з питань соціального захисту населення про обставини для перерахунку призначеної житлової субсидії, зокрема, зміни у складі сім'ї члена домогосподарства.

Пунктом 22 Положення №848 передбачено, що за рішенням комісії надання раніше призначеної житлової субсидії припиняється за поданням структурного підрозділу з питань соціального захисту населення, управителів, обєднання, виконавців комунальних послуг у разі, коли, зокрема, громадянин не повідомив структурному підрозділу з питань соціального захисту населення про обставини, зазначені у пункті 16 цього Положення, протягом 30 календарних днів з дня їх виникнення.

Також суд враховує при вирішенні справи частину 2 статті 3 Сімейного кодексу України, якою встановлено, що сім'ю складають особи, які спільно проживають, пов'язані спільним побутом, мають взаємні права та обов'язки. Подружжя вважається сім'єю і тоді, коли дружина та чоловік у зв'язку з навчанням, роботою, лікуванням, необхідністю догляду за батьками, дітьми та з інших поважних причин не проживають спільно.

Як зазначив представник відповідача у своєму відзиву на адміністративний позов та у судовому засіданні, для призначення позивачу субсидії на новий період (з 01.05.2018) управлінням було зроблено запит до Чернігівського міського відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Чернігівській області з метою отримання відомостей про наявність (відсутність) зареєстрованого шлюбу. На вказаний запит управлінням було отримано інформацію про наявність зареєстрованого шлюбу ОСОБА_5 (Ревенок дошлюбне прізвище) ОСОБА_6 та ОСОБА_3 (шлюб зареєстровано 13.08.2005 за №1300). Відмітка про розірвання шлюбу в актовому записі відсутня (а.с. 36-37).

Даний факт не заперечувався позивачем у судовому засіданні.

Суд зауважує, що держава гарантує кожному громадянину право на отримання субсидії для відшкодування витрат на оплату користування житлом або його утримання та комунальних послуг на умовах та в порядку, визначеному Положенням №848 та в свою чергу покладає на громадян, яким призначено субсидію обов'язки, визначені Положенням №848, зокрема, повідомляти про зміни у складі сім'ї члена домогосподарства.

Наслідком не виконання цього обов'язку, визначеного пунктом 16 Положення №848 є припинення надання раніше призначеної субсидії.

Аналізуючи норми Положення №848, суд дійшов висновку, що з 01.05.2018 змінилися умови надання житлової субсидії позивачу, якими визначено, що призначення житлової субсидії здійснюється лише після подання позивачем нової заяви і декларації відповідачу, оскільки чоловік ОСОБА_1 - ОСОБА_3 не зареєстрований за адресою домогосподарства: АДРЕСА_2, а під час призначення житлової субсидії враховуються також його доходи, як члена сім'ї особи із складу домогосподарства у разі, коли їх зареєстроване (фактичне) місце проживання відмінне від адреси домогосподарства, згідно пункту 9 Положення №848 та про якого позивач не повідомила відповідача.

Докази, які б підтверджували, що позивач на час прийняття рішення відповідачем від 16.10.2018 про відміну рішення про надання житлової субсидії з травня 2018 року надав відповідачу заяву про призначення житлової субсидії за формою, встановленою Мінсоцполітикою України та декларацію про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії, за формою, встановленою Мінсоцполітикою України, із зазначенням доходів та витрат, в том числі і члена сім'ї позивача, а саме: чоловіка ОСОБА_7, згідно пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 27.04.2018 №329 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України та визнання такою, що втратила чинність, постанови Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 р. N 1022» та пунктів 9 та 16 Положення №848, позивачем суду не надано.

За таких обставин, суд дійшов висновку, що відповідачем правомірно прийнято рішення про відміну рішення про надання житлової субсидії позивачу з травня 2018 року.

Отже, відповідач діяв в межах повноважень, з використанням повноважень з метою, з якою ці повноваження надано, обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення.

Щодо посилання позивача на визначення поняття домогосподарства, наведеного в Законі України «Про сільськогосподарський перепис», суд зазначає, що зазначений закон визначає правові, організаційні та економічні основи підготовки і проведення сільськогосподарського перепису, оброблення, узагальнення, поширення та використання його результатів, а також регулює відносини суб'єктів сільськогосподарського перепису, визначає їх права, обов'язки та відповідальність, установлює гарантії держави щодо захисту конфіденційної інформації, отриманої у процесі проведення сільськогосподарського перепису та не регулює порядок призначення та надання громадянам житлових субсидій, внаслідок чого не застосовується до даних правовідносин.

Щодо позовних вимог про визнання протиправною бездіяльності УПСЗН Деснянської районної у місті Чернігові ради щодо самостійного нездійснення розрахунку житлової субсидії ОСОБА_1 на наступний сезон, починаючи з 01.05.2018 та зобовязання УПСЗН Деснянської районної у місті Чернігові ради здійснити розрахунок житлової субсидії ОСОБА_1 на наступний сезон, починаючи з 01.05.2018, то останні також не підлягають задоволенню, оскільки є похідними від основної позовної вимоги, в задоволенні якої судом відмовлено.

При вирішенні даної справи судом були враховані положення частини 2 статті 2 та частини 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України.

Враховуючи вищенаведене, суд, на підставі наданих доказів в їх сукупності, системного аналізу положень чинного законодавства України, дійшов висновку про відсутність правових підстав для задоволення адміністративного позову ОСОБА_1

Підстави для розподілу судових витрат, у відповідності до положень статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України, відсутні, оскільки у задоволенні позову відмовлено.

Керуючись статтями 227, 241-243, 246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

В И Р І Ш И В:

У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Деснянської районної у місті Чернігові ради, Департаменту соціального захисту населення Чернігівської обласної державної адміністрації про визнання протиправним та скасування рішення, визнання протиправною бездіяльності, зобовязання вчинити певні дії - відмовити повністю.

Рішення суду набирає законної сили в строк і порядку, передбачені статтею 255 Кодексу адміністративного судочинства України.

Рішення суду може бути оскаржено до Шостого апеляційного адміністративного суду за правилами, встановленими статтями 293, 295 - 297 та підпунктом 15.5 пункту 15 Розділу VII «Перехідні положення» Кодексу адміністративного судочинства України, через Чернігівський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом 30 днів з дня складення повного судового рішення.

Рішення суду у повному обсязі виготовлено 26.12.2018.

Позивач: ОСОБА_1, вул. Льотна, 41/177, м. Чернігів, 14033, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1.

Відповідач: Управління праці та соціального захисту населення Деснянської районної у місті Чернігові ради, вул. Шевченка, 44, м. Чернігів, 14035, код ЄДРПОУ 03196191.

Відповідач: Департамент соціального захисту населення Чернігівської обласної державної адміністрації, просп. Миру, 116-а, м. Чернігів, 14000, код ЄДРПОУ 03195961.

Суддя В.В. Падій