Рішення № 78850492, 26.12.2018, Харківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
26.12.2018
Номер справи
520/10438/18
Номер документу
78850492
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Харківський окружний адміністративний суд 61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

Харків

26 грудня 2018 р. № 520/10438/18

Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Кухар М.Д. розглянувши в порядку спрощеного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 (АДРЕСА_1,61010, код ЄДРПОУ2707016774) до Слобожанського об'єднаного управління Пенсійного фонду України м. Харкова (вул. Гольдбергівська, буд. 15,м. Харків,61140, код ЄДРПОУ41247824) про визнання незаконним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії,-

В С Т А Н О В И В:

Позивач, ОСОБА_1, звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з зазначеним позовом, в якому просить суд:

- визнати незаконним та скасувати рішення Слобожанського обєднаного управління Пенсійного фонду України м.Харкова від 26.10.2018 про відмову мені, ОСОБА_1 в призначенні пенсії за вислугу років.

- зобовязати Слобожанське обєднане управління Пенсійного фонду України м.Харкова зарахувати до стажу роботи, що дає право на пенсію за вислугу років строк навчання у Луганському інституті внутрішніх справ МВС України з 24.09.1993 по 11.07.1997 (3 роки 9 місяців 18 днів) як військову службу, а також до стажу роботи на посаді прокурорів періоди роботи з 27.07.2001 по 05.08.2002 на посаді слідчого прокуратури м.Брянки та з 05.08.2002 по 16.04.2013 на посаді старшого слідчого прокуратури м.Брянки (загалом 11 років 8 місяців 20 днів) включно.

- зобовязати Слобожанське обєднане управління Пенсійного фонду України м.Харкова призначити пенсію відповідно до статті 86 ОСОБА_2 України «Про прокуратуру» за вислугу років з 24.10.2018 у розмірі 60 відсотків від суми місячної (чинної) заробітної плати, відповідно до довідки про складові заробітної плати № 18-367 вих-18 від 09.10.2018 та довідки про складові заробітної плати № 18-597 вих-18 від 31.10.2018.

В обґрунтування позивач зазначив, що відповідачем протиправно відмовлено в призначенні пенсії за вислугу років, у зв'язку з помилковим не зарахуванням деяких періодів до стажу, що дає право на пенсію за вислугу років.

Відповідач надав до суду відзив, в якому проти задоволення позову заперечував з огляду на те, що у відповідача відсутній стаж, що вимагається ст. 86 ОСОБА_2 України "Про прокуратуру" та посилався на нечинність норм ст. 50-1 ОСОБА_2 України "Про прокуратуру" №1789 від 05.11.1991 року.

Розглянувши матеріали справи, вивчивши доводи позову та відзиву проти нього, дослідивши зібрані по справі докази в їх сукупності, проаналізувавши зміст норм матеріального і процесуального права, які врегульовують спірні правовідносини, суд встановив наступні обставини.

26 вересня 2018 року позивач звернувся до Слобожанського обєднаного управління Пенсійного фонду України м.Харкова (далі відповідач) з заявою про призначення пенсії за вислугу років на підставі ОСОБА_2 України «Про прокуратуру» та з додатковою заявою від 24 жовтня 2018 року, якою долучив документи на підтвердження стажу роботи.

Листом за № 16454/48-02-01 від 08.11.2018 Відповідачем повідомлено про прийняте рішення управління від 26.10.2018, яким відмовлено позивачу в призначенні пенсії за вислугу років з підстав того, що за наданими позивачем документами стаж роботи за вислугу років на думку Відповідачі складає, 22 роки 04 місяці 00 днів, з яких стаж роботи на посадах прокурорів складає 5 років 05 місяців 00 днів, тобто є недостатнім, у зв'язку з чим право на пенсію за вислугу років згідно пункту 1 статті 86 ОСОБА_2 України «Про прокуратуру» № 1697-УІІ від 14.10.2014 року відсутнє.

Відповідно до копії трудової книжки серії БТ-ІІ № 4872640 від 11.09.1992, виданої на моє імя встановлено, що у ній наявні такі записи:

УМВС України у Полтавській області:

- з 24.09.1993 по 11.08.1998 служба в органах внутрішніх справ України безперервно чотири роки десять місяці сімнадцять днів, запис внесений на підставі наказу №7 ос від 24.09.1993, наказу УМВС № 54 ос від 11.08 1998;

УМВС України у Луганській області:

- з 07.04.1999 по 22.06.2001 служба в органах внутрішніх справ України безперервно два роки два місяці п'ятнадцять днів, запис внесений на підставі наказу УМВС №126 від 07.04.1999. наказу УМВС № 122 від 22.06.2001;

Прокуратура Луганської області:

- 27.07.2001 прийнятий слідчим прокуратури м. Брянки, підстава наказ № 615 від 27.07.2001;

- 05.08.2002 призначений старшим слідчим прокуратури м. Брянки, підстава наказ № 835 від 05.08.2002;

- 16.04.2013 призначений старшим прокурором прокуратури м. Брянки, підстава наказ № 568 від 16.04.2013;

- 09.10.2013 призначений старшим прокурором відділу процесуального керівництва у кримінальних провадженнях прокуратури області управління процесуального керівництва у кримінальних провадженнях прокуратури Луганської області, підстава наказ № 1750к від 09.10.2013;

- 09.10.2014 звільнений із займаної посади в порядку переведення до органів прокуратури Харківської області, підстава наказ № 181 Зк від 09.10.2014;

Прокуратура Харківської області:

- 10.10.2014 призначений прокурором відділу нагляду за додержанням законів у сфері протидії корупції та процесуального керівництва у кримінальних провадженнях про корупційні правопорушення управління нагляду за додержанням законів спецпідрозділами та іншими органами, які ведуть боротьбу з організованою злочинністю і корупцією прокуратури Харківської області, підстава наказ № 2098к від 10.10.2014;

- 29.01.2015 призначений старшим прокурором відділу нагляду за додержанням законів у сфері протидії корупції та процесуального керівництва у кримінальних провадженнях про корупційні правопорушення управління нагляду за додержанням законів спецпідрозділами та іншими органами, які ведуть боротьбу з організованою злочинністю і корупцією прокуратури Харківської області, підстава наказ № 301к від 29.01.2015;

- 05.03.2015 переведений прокурором відділу нагляду за додержанням законів у сфері протидії корупції та процесуального керівництва у кримінальних провадженнях про корупційні правопорушення управління нагляду за додержанням законів спецпідрозділами та іншими органами, які ведуть боротьбу з організованою злочинністю і корупцією прокуратури Харківської області, підстава наказ № 644к від 05.03.2015;

- 15.04.2015 переведений старшим прокурором відділу нагляду за додержанням законів у сфері протидії корупції та процесуального керівництва у кримінальних провадженнях про корупційні правопорушення управління нагляду за додержанням законів спецпідрозділами та іншими органами, які ведуть боротьбу з організованою злочинністю і корупцією прокуратури Харківської області, підстава наказ № 985к від 15.04.2015;

- 31.08.2015 переведений прокурором відділу нагляду за додержанням законів у сфері протидії корупції та процесуального керівництва у кримінальних провадженнях про корупційні правопорушення управління нагляду за додержанням законів спецпідрозділами та іншими органами, які ведуть боротьбу з організованою злочинністю і корупцією прокуратури Харківської області, підстава наказ № 2553к від 31.08.2015;

- 05.01.2016 переведений прокурором відділу процесуального керівництва при провадженні досудового розслідування територіальними органами поліції та підтримання державного обвинувачення управління нагляду у кримінальному провадженні прокуратури Харківської області, підстава наказ № 55к від 05.01.2016, де і працюю на цей час.

Відповідно до довідки Луганського державного університету внутрішніх справ імені ОСОБА_3 (даті ЛДУВС ім. Е.О. Дідоренка) від 10.10.2018 за № 188 ОСОБА_1 наказом Луганського інституту внутрішніх справ МВС України (далі ЛІВС МВС України) № 7 о/с від 24.09.1993 з 24.09.1993 зарахований на посаду курсанта 1-го курсу (денної форми навчання) та йому присвоєно спеціальне звання «рядовий міліції». Наказом МВС №276 о/с від 12.07.1997 йому було присвоєно спеціальне звання начальницького складу «лейтенант міліції». 11.07.1997 ОСОБА_1 закінчив Луганський інститут внутрішніх справ МВС України та був відряджений для подальшого проходження служби до УМВС України в Луганській області (наказ ЛІВС № 88 від 13.07.1997). ЛДУВС ім. Е.О. Дідоренка є правонаступником ЛІВС МВС України.

За даними довідки ліквідаційної комісії ГУ УМВС України у Луганській області № 6/2-432ЛК від 12.10.2018, старший лейтенант міліції ОСОБА_1 проходив службу в органах внутрішніх справ з 24.09.1993 по 11.08.1998 та з 07.04.1999 по 22.06.2001 на посадах атестованого складу, зокрема:

- з 24.09.1993 по 12.08.1997 курсант Луганського інституту внутрішніх справ МВС України, підстава наказ ЛІВС № 7від 24.09.1993;

- з 12.08.1997 по 15.11.1997 дільничний інспектор міліції Крюмівського

районного відділу Кременчуцького міського управління УМВС України у Полтавській області, підстава наказ УМВС № 56 від 26.08.1997;

- з 15.11 1997 по 20.01.1998 дільничний інспектор міліції Миргородського міського відділу УМВС України у Полтавській області, підстава наказ УМВС №76 від 25.11.1997;

- з 20.01.1998 по 11.08.1998 оперуповноважений відділення кримінальної міліції у справах неповнолітніх Миргородського міського відділу УМВС України у Полтавській області, підстава наказ УМВС № ЗО від 20.01 1998;

- 11.08.1998 звільнено за п.64 «ж» (за власним бажанням), підстава наказ УМВС №54 від 11.08.1998;

- з 07.04.1999 по 22.06.2001 слідчий відділення розслідування тяжких злочинів по лінії карного розшуку слідчого відділу Первомайського міського відділу, з випробувальним терміном 1 рік. підстава наказ УМВС №126 від 07.04.1999;

- 22.06.2001 звільнено за п. 64 «ж» (за власним бажанням), підстава наказ УМВС № 122 від 22.06.2001,

Однак, з рішення відповідача про відмову у призначенні мені пенсії за вислугу років слідує, що до стажу роботи, що дає право на призначення пенсії за статтею 86 ОСОБА_2 № 1697-УІІ зарахована тільки половина строку навчання у вищому навчальному закладі.

Відповідно до ч. 1-3 статті 86 ОСОБА_2 України «Про прокуратуру» № 1697-УІІ від 14.10.2014, який набрав чинності 15.07.2015 (далі ОСОБА_2), визначено засади пенсійного забезпечення працівників прокуратури, зокрема: прокурори мають право на пенсійне забезпечення за вислугу років незалежно від віку за наявності на день звернення вислуги років не менше: з 1 жовтня 2018 року по 30 вересня 2019 року - 24 роки, у тому числі стажу роботи на посадах прокурорів не менше 14 років (частина перша). Пенсія призначається в розмірі 60 відсотків від суми їхньої місячної (чинної) заробітної плати, до якої включаються всі види оплати праці, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообовязкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, одержуваної перед місяцем звернення за призначенням пенсії (частина друга). Розмір виплат (крім посадових окладів, надбавок за вислугу років), що включаються в заробіток для обчислення пенсії, визначається за вибором того, хто звернувся за пенсією, за будь-які 60 календарних місяців такої роботи підряд перед зверненням за пенсією незалежно від наявності перерв протягом цього періоду на даній роботі (частина третя);

Відповідно до ч. 6 вказаної статті до вислуги років, що дає право на пенсію згідно з цією статтею, зараховується час роботи на прокурорських посадах, зазначених у статті 15 цього ОСОБА_2 стажистами, на посадах помічників і старших помічників прокурорів; слідчими, суддями; на посадах начальницького складу органів внутрішніх справ, податкової міліції, кримінально-виконавчої служби, офіцерського складу Збройних Сил України, Служби безпеки України, інших утворених відповідно до законодавства України військових формувань, на посадах державних службовців, які обіймають особи з вищою юридичною освітою; у науково-навчальних закладах Генеральної прокуратури України працівникам, яким до набрання чинності цим законом було присвоєно класні чини (працівникам військової прокуратури - відповідні військові звання), у тому числі час наукової та викладацької роботи в інших науково-навчальних закладах, якщо вони мати науковий ступінь чи вчене звання; на адміністративних та викладацьких посадах, посадах наукових працівників у Національній академії прокуратури України; на виборних посадах у державних органах, на посадах в інших організаціях, якщо працівники, яким до набрання чинності цим ОСОБА_2 було присвоєно класні чини (працівникам військової прокуратури - відповідні військові звання), були направлені туди, а потім повернулися в органи прокуратури; військова служба, половина строку навчання у вищих юридичних навчальних закладах денної форми навчання або на юридичних факультетах вищих навчальних закладів денної форми навчання; відпустка по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, якщо така відпустка надавалася.

Відповідно до положень частини 8 ст. 86 ОСОБА_2 право на пенсію за вислугу років мають особи, які безпосередньо перед зверненням за призначенням такої пенсії працюють в органах прокуратури чи в науково-навчальних закладах Генеральної прокуратури України, а також особи, звільнені з прокурорських посад органів прокуратури за станом здоров'я, у зв'язку з ліквідацією чи реорганізацією органу прокуратури, в якому особа обіймає посаду, або у зв'язку із скороченням кількості прокурорів, у звязку з обранням їх на виборні посади в органах державної влади чи органах місцевого самоврядування. Ветеранам війни, які мають необхідний стаж роботи для призначення пенсії за вислугу років, така пенсія призначається незалежно від того, чи працювали вони в органах прокуратури перед зверненням за призначенням пенсії.

Підпунктом 1 пункту 3 розділу XII «Прикінцеві положення» ОСОБА_2 № 1697-УІІ визнано таким, що втратив чинність із набрання чинності цим ОСОБА_2 України «Про прокуратуру» № 1789-ХІІ від 05.11 1991 (далі ОСОБА_2 № 1789-ХІІ), крім пункту 8 частини першої статті 15, частини четвертої статті 16, абзацу першого частини другої статті 46-2, статті 47, частини першої статті 49. частини п'ятої статті 50. частин третьої, четвертої, шостої та одинадцятої статті 50-1, частини третьої статті 51-2. статті 53 щодо класних чинів (їх дія поширюється на осіб, яким присвоєно класні чини до набрання чинності цим ОСОБА_2), статті 55 щодо посвідчення працівника прокуратури, статті 2 у частині підстав звільнення з посади Генерального прокурора України, а також статті 13 щодо функціонування в системі органів прокуратури міських, районних, міжрайонних, районних у містах прокуратур, яка втрачає чинність з 15 грудня 2015 року.

Відтак, частина 6 ст. 50-1 вказаного ОСОБА_2 № 1789-ХІІ не втратила чинність, та є чинною.

Так, частиною шостою статті 50-1 ОСОБА_2 № 1789-ХІІ визначено, щодо вислуги років, що дає право на пенсію згідно з цією статтею, зараховується час роботи на прокурорських посадах, перелічених у статті 56 цього ОСОБА_2, в тому числі у військовій прокуратурі, стажистами в органах прокуратури, слідчими, суддями, на посадах начальницького складу органів внутрішніх справ, офіцерських посадах Служби безпеки України, посадах державних службовців, які займають особи з вищою юридичною освітою, в науково-навчальних закладах Генеральної прокуратури України працівникам, яким присвоєно класні чини, на виборних посадах у державних органах, на посадах в інших організаціях, якщо працівники, що мають класні чини, були направлені туди, а потім повернулися в прокуратуру, строкова військова служба, половина строку навчання у вищих юридичних навчальних закладах, частково оплачувана відпустка жінкам по догляду за дитиною до досягнення нею трьох років.

Виходячи з приписів частини шостої статті 86 ОСОБА_2 № 1697-VII та частини шостої статті 50-1 ОСОБА_2 № 1789-ХІІ до стажу роботи, що дає право на пенсію згідно зі статтею 86 ОСОБА_2 № 1697-УІІ має зараховуватися зокрема, строкова військова служба, половина строку навчання у вищих юридичних навчальних закладах.

Згідно частини 1 статті 2 ОСОБА_2 України «Про військовий обов'язок і військову службу» за № 2232-ХІІ від 25 березня 1992 року (в редакції чинній на час мого навчання) військова служба є державною службою особливого характеру, яка полягає у професійній діяльності придатних до неї за станом здоров'я і віком громадян України, іноземців та осіб без громадянства, пов'язаній із обороною України, її незалежності та територіальної цілісності. Час проходження військової служби зараховується громадянам України до їх страхового стажу, стажу роботи, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби.

Частиною 6 статті 2 вищевказаного ОСОБА_2 визначено види військової служби, а саме; строкова військова служба; військова служба за призовом під час мобілізації, на особливий період; військова служба за контрактом осіб рядового складу; військова служба за контрактом осіб сержантського і старшинського складу; військова служба (навчання) курсантів вищих військових навчальних, закладів, а також вищих навчальних закладів, які мають у своєму складі військові інститути, факультети військової підготовки, кафедри військової підготовки, відділення військової підготовки (далі - вищі військові навчальні заклади та військові навчальні підрозділи вищих навчальних закладів); військова служба за контрактом осіб офіцерського складу; військова служба за призовом осіб офіцерського складу.

Частиною першою статті 25 ОСОБА_2 № 2232-ХІІ було передбачено, що громадяни, які навчаються у військово-навчальних закладах, перебувають на військовій службі і не мають звань прапорщиків чи мічманів та офіцерського складу, є курсантами, а ті, що мають такі звання, - слухачами. Навчання у військово-навчальних закладах зараховується курсантам як строкова військова служба.

Постановою Кабінету Міністрів України «Про створення єдиної системи військової освіти» за № 1410 від 15.12.1997 затверджено перелік вищих навчальних закладів, що входять до єдиної системи військової освіти, до якого включено вищі навчальні заклади МВС, у тому числі Луганський інститут внутрішніх справ, в якому позивач проходив навчання у період з 24.09.1993 по 12.08.1997.

Окрім того, відповідно до частин 2 та 3 статті 18 ОСОБА_2 України «Про міліцію» за №565-ХІ1 від 20.12.1990, в редакції яка діяла на час навчання позивача у навчальному закладі системи МВС України, особи, прийняті на службу до міліції, в тому числі слухачі й курсанти шкіл міліції, які перебувають на військовому обліку, на час служби знімаються з нього і перебувають у кадрах Міністерства внутрішніх справ України. Навчання у школах Міністерства внутрішніх справ України після здобуття середньої освіти прирівнюється до проходження військової служби.

З огляду на вищевказані норми законодавства військова служба (навчання) в училищах (інститутах) МВС України курсантів (слухачів) є строковою військовою службою і зараховується до стажу за вислугу років. Більш того, згідно запису у трудовій книжці серії БТ-ІІ № 4872640 від 01.09.1992, виданій на ім'я позивача, зазначено з 24.09.1993 року (дата вступу у Луганський інститут внутрішніх справ МВС України) по 11.08.1998 року служив в органах внутрішніх справ України безперервно чотири роки десять місяців сімнадцять днів.

Відтак, строк навчання позивача у вищому навчальному закладі - Луганському інституті внутрішніх справ МВС України в якості курсанта в період з 24.09.1993 по 11.07.1997 має бути повністю зарахований до стажу роботи, що дає право на вислугу років, як прирівняний до строкової військової служби ( 3 роки 9 місяців 18 днів).

Як вбачається з рішення відповідача про відмову у призначенні позивачу пенсії за вислугу років слідує, що до спеціального стажу роботи на прокурорських посадах, що дає право на призначення пенсії за статтею 86 ОСОБА_2 № 1697-VIІ не зарахована робота на посаді слідчого в органах прокуратури за період з 27.07.2001 по 16.04.2013.

З приводу вказаних обставин суд зазначає наступне.

Правові засади організації і діяльності прокуратури України, статус прокурорів, порядок здійснення прокурорського самоврядування, а також систему прокуратури України визначено ОСОБА_2 № 1697-УІІ, який набрав чинності з 15 липня 2015 року.

Відповідно до пункту 5 частини 1 статті 16 ОСОБА_2 № 1697-VІІ незалежність прокурора забезпечується належним матеріальним, соціальним та пенсійним забезпеченням прокурора.

Згідно з положенням частини 1 статті 86 ОСОБА_2 № 1697-VІІ прокурори мають право на пенсійне забезпечення за вислугу років незалежно від віку за наявності на день звернення вислуги років не менше, зокрема, з 01 жовтня 2018 року по 30 вересня 2019 року - 24 роки , у тому числі стажу роботи на посадах прокурорів не менше 14 років.

Відповідно до змісту частини 6 статті 86 ОСОБА_2 № 1697-VІІ до вислуги років, шо дає право на пенсію згідно з цією статтею, зараховується, зокрема, час роботи на прокурорських посадах, зазначених у статті 15 цього ОСОБА_2, слідчими.

Відповідно до частини 5 розділу XIII «Перехідні положення» ОСОБА_2 № 1697-VІІ передбачено, що положення цього ОСОБА_2, в тому числі статті 86, що регулює пенсійне забезпечення працівників органів прокуратури, поширюється на слідчих органів прокуратури до початку діяльності державного бюро розслідувань.

Оскільки, на час звернення позивача з заявою про призначення пенсії за вислугу років до відповідача ОСОБА_4 бюро розслідувань свою діяльність не розпочало, періоди роботи з 27.07.2001 по 05.08.2002 на посаді слідчого прокуратури м. Брянки, з 05.08.2002 по 16.04.2013 на посаді старшого слідчого прокуратури м. Брянки (загалом 11 років 8 місяців 20 днів) підлягають зарахуванню до стажу роботи на прокурорських посадах, що дає право на призначення пенсії за вислугу років.

Відтак, з огляду на вищевикладене, позивач є таким що має на день звернення стаж 26 роів 1 місяць 18 днів в тому числі спеціального стажу роботи на прокурорських посадах, що дає право на призначення пенсії - 17 років 1 місяць 20 днів, що є достатнім для призначення пенсії за вислугу років відповідно до ст. 86 ОСОБА_2 України "Про прокуратуру" № 1697-УІІ, який набрав чинності з 15 липня 2015 року.

Відповідно статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішенні судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень З боку субєктів владних повноважень.

Відповідно ч.2 ст.2 КАС України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

В ході розгляду судом справи відповідачем не наведено обґрунтованих доводів та не надано достатньо доказів на підтвердження правомірності прийнятого рішення про відмову в призначення позивачу пенсії за вислугу років.

За таких обставин, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню.

Судові витрати підлягають розподілу відповідно до вимог ст. 139 КАС України.

Керуючись ст.ст., 139, 205, 229, 241-247, 250, 255, 262, 263, 293, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

В И Р І Ш И В:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Слобожанського об'єднаного управління Пенсійного фонду України м. Харкова про визнання протиправними дій, визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити.

Визнати незаконним та скасувати рішення Слобожанського обєднаного управління Пенсійного фонду України м.Харкова від 26.10.2018 про відмову мені, ОСОБА_1 в призначенні пенсії за вислугу років.

Зобовязати Слобожанське обєднане управління Пенсійного фонду України м.Харкова зарахувати до стажу роботи ОСОБА_1, що дає право на пенсію за вислугу років строк навчання у Луганському інституті внутрішніх справ МВС України з 24.09.1993 по 11.07.1997 (3 роки 9 місяців 18 днів) як військову службу, а також до стажу роботи на посаді прокурорів періоди роботи з 27.07.2001 по 05.08.2002 на посаді слідчого прокуратури м. рянки та з 05.08.2002 по 16.04.2013 на посаді старшого слідчого прокуратури м. Брянки (загалом 11 років 8 місяців 20 днів) включно.

Зобовязати Слобожанське обєднане управління Пенсійного фонду України м.Харкова призначити пенсію ОСОБА_1 відповідно до статті 86 ОСОБА_2 України «Про прокуратуру» за вислугу років з 24.10.2018 у розмірі 60 відсотків від суми місячної (чинної) заробітної плати, відповідно до довідки про складові заробітної плати № 18-367 вих-18 від 09.10.2018 та довідки про складові заробітної плати № 18-597 вих-18 від 31.10.2018.

Стягнути з Слобожанського об'єднаного управління Пенсійного Фонду України міста Харкова(61036, м. Харків, вул. Гольдбергівська, 15, код ЄДРПОУ: 41247824) на користь ОСОБА_1 (61010, АДРЕСА_2, ідент. код: НОМЕР_1) за рахунок бюджетних асигнувань суму сплаченого судового збору в загальному розмірі 2114,40 грн. (дві тисячі сто чотирнадцять гривень 40 копійок).

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Скарга може бути подана у порядку п.15.5 Розділу VII КАС України до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд.

Суддя Кухар М.Д.