
8.1
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
27 грудня 2018 року СєвєродонецькСправа № 360/3389/18
Луганський окружний адміністративний суд
у складі головуючого судді Чернявської Т.І.,
за участю
секретаря судового засідання Шляхтун М.М.
та
представників сторін:
від позивача - ОСОБА_1 (довіреність від 26.12.2018 № 26/12/18)
від відповідача - ОСОБА_2 (довіреність від 05.04.2018 № 99-99-11-17/12/47)
розглянувши у підготовчому засіданні питання про залучення співвідповідача до участі у справі за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Сєвдон-Агро»
до Державної фіскальної служби України
про визнання протиправними та скасування рішень, зобовязання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Луганського окружного адміністративного суду на розгляді перебуває справа за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Сєвдон-Агро» (далі позивач) до Державної фіскальної служби України (далі відповідач), в якому позивач з урахуванням уточненої позовної заяви від 21 листопада 2018 року б/н (арк. спр. 78-83) просить:
- визнати протиправним та скасувати рішення Державної фіскальної служби України від 04 липня 2018 року № 827976/37377320, яким товариству з обмеженою відповідальністю «Сєвдон-Агро» відмовлено в реєстрації податкової накладної від 25 серпня 2017 року № 39 в Єдиному реєстрі податкових накладних;
- зобовязати Державну фіскальну службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну товариства з обмеженою відповідальністю «Сєвдон-Агро» від 25 серпня 2017 року № 39 датою її подання до Державної фіскальної служби України 12 вересня 2017 року;
- визнати протиправним та скасувати рішення Державної фіскальної служби України від 01 серпня 2018 року № 867191/37377320, яким товариству з обмеженою відповідальністю «Сєвдон-Агро» відмовлено в реєстрації податкової накладної від 28 липня 2017 року № 24 в Єдиному реєстрі податкових накладних;
- зобовязати Державну фіскальну службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну товариства з обмеженою відповідальністю «Сєвдон-Агро» від 28 липня 2017 року № 24 датою її подання до Державної фіскальної служби України 15 серпня 2017 року.
У відзиві на позовну заяву від 26 грудня 2018 року б/н представник Державної фіскальної служби України зазначила, що позивачем неправильно визначено Державну фіскальну службу України відповідачем за вимогами про визнання протиправними та скасування рішень від 04 липня 2018 року № 827976/3737732 та від 01 серпня 2018 року № 867191/37377320 про відмову у реєстрації податкових накладних, оскільки вказані рішення прийняті комісією Головного управління ДФС у Луганській області. У звязку з викладеним, відповідач просить залучити Головне управління ДФС у Луганській області як співвідповідача у справі (арк. спр. 90-96).
У підготовчому засіданні представник відповідача підтримала заявлене клопотання.
Представник позивача у підготовчому засіданні підтримав заявлене клопотання та звернувся до суду з усним клопотанням про залучення Головного управління ДФС у Луганській області як співвідповідача у справі.
Питання заміни неналежної сторони врегульовано статтею 48 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України).
Згідно з частиною третьою статті 48 КАС України якщо позов подано не до тієї особи, яка повинна відповідати за позовом, суд до ухвалення рішення у справі за згодою позивача замінює первісного відповідача належним відповідачем, не закриваючи провадження у справі, якщо це не потягне за собою зміни підсудності адміністративної справи. Суд має право за клопотанням позивача до ухвалення рішення у справі залучити до участі у ній співвідповідача.
Постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 117 «Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних» затверджено, зокрема, Порядок зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрів податкових накладних (далі Порядок зупинення реєстрації), Порядок роботи комісій, які приймають рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації (далі Порядок роботи комісій).
Відповідно до пунктів 2, 3 Порядку роботи комісій комісії контролюючих органів складаються з комісій регіонального рівня (головних управлінь ДФС в областях, м. Києві та Офісу великих платників податків ДФС) та комісії центрального рівня (ДФС). Комісія контролюючого органу діє в межах повноважень, визначених у Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Голови комісій регіонального рівня та їх персональний склад затверджуються головними управліннями ДФС в областях, м. Києві та Офісом великих платників податків ДФС. Головою комісії регіонального рівня призначається перший заступник або заступник керівника головного управління ДФС в областях, м. Києві та Офісу великих платників податків ДФС (пункт 8 Порядку роботи комісій).
Відповідно до пункту 23 Порядку зупинення реєстрації комісією регіонального рівня протягом п'яти робочих днів, що настають за днем отримання пояснень та копій документів, поданих відповідно до пункту 15 цього Порядку:
- щодо платників податку, у яких обсяг постачання, зазначений в податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих в поточному місяці у Реєстрі, з урахуванням поданої податкової накладної/розрахунку коригування на реєстрацію в Реєстрі, менше 30 млн. гривень, приймається рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, яке реєструється в окремому Реєстрі податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрація яких зупинена, та надсилається платнику податку у порядку, встановленому статтею 42 Кодексу;
- щодо платників податку, у яких обсяг постачання, зазначений в податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих в поточному місяці у Реєстрі, з урахуванням поданої податкової накладної/розрахунку коригування на реєстрацію в Реєстрі, більше 30 млн. гривень включно, приймається рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, яке попередньо реєструється в окремому Реєстрі податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрація яких зупинена, та надсилається до комісії центрального рівня.
Із аналізу вище зазначених норм вбачається, що стосовно платників податку, у яких обсяг постачання, зазначений в податкових накладних, зареєстрованих в поточному місяці у Реєстрі, з урахуванням поданої податкової накладної/розрахунку коригування на реєстрацію в Реєстрі, менше 30 млн. гривень, рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування приймається комісією регіонального рівня, відтак, така комісія є належним відповідачем в частині оскарження її рішень.
З матеріалів справи слідує, що оскаржувані рішення від 04 липня 2018 року № 827976/37377320 та від 01 серпня 2018 року № 867191/37377320, якими відмовлено в реєстрації податкових накладних від 25 серпня 2017 року № 39, від 28 липня 2017 року № 24 в Єдиному реєстрі податкових накладних, прийняті комісією регіонального рівня комісією Головного управління ДФС у Луганській області.
Відповідно до пункту 4 частини другої статті 180 КАС України у підготовчому засіданні суд вирішує питання про вступ у справу інших осіб, заміну неналежного відповідача, заміну позивача, залучення співвідповідача, обєднання справ і розєднання позовних вимог, прийняття зустрічного позову, якщо ці питання не були вирішені раніше.
Суд відкладає підготовче засідання в межах визначеного цим Кодексом строку підготовчого провадження у випадках залучення до участі або вступу у справу третьої особи, заміни позивача, заміни неналежного відповідача, залучення співвідповідача (пункт 2 частини другої статті 181 КАС України).
Згідно з частиною першою статті 183 КАС України у підготовчому засіданні суд постановляє ухвалу (ухвали) про процесуальні дії, що необхідно вчинити до закінчення підготовчого провадження та початку судового розгляду справи по суті.
Враховуючи встановлені у підготовчому засіданні обставини, на підставі усного клопотання представника позивача та письмового клопотання представника відповідача суд вважає за необхідне залучити до участі у справі як співвідповідача Головне управління ДФС у Луганській області та відкласти підготовче засідання.
Відповідно до розяснень Ради суддів України, викладених у посібнику «Особливості конфлікту інтересів у діяльності судді та рекомендації щодо його запобігання і врегулювання у типових ситуаціях», затвердженому рішенням Ради суддів України від 02 березня 2018 року № 12, з метою врегулювання конфлікту інтересів через наявність у судді близької особи, яка працює в Головному управлінні ДФС у Луганській області, розкриваю учасникам справи інформацію, що моя рідна сестра з 23 серпня 2013 року працює в Головному управлінні ДФС у Луганській області, з 04 вересня 2018 року на посаді заступника начальника управління начальника відділу адміністрування єдиного внеску та розгляду звернень платників податків управління податків і зборів з фізичних осіб.
Якщо після розкриття інформації про роботу близької особи в Головному управлінні ДФС у Луганській області, учасниками справи не буде заявлений відвід судді, конфлікт інтересів вважатиметься врегульованим.
Якщо після розкриття інформації учасниками справи судді буде заявлено відвід, заяву про відвід буде вирішено у порядку, визначеному процесуальним законом.
Керуючись статтями 48, 180, 181, 183, 241, 243, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
УХВАЛИВ:
Задовольнити клопотання Державної фіскальної служби України про залучення до участі у справі співвідповідача.
Залучити до участі у справі як співвідповідача Головне управління ДФС у Луганській області (ідентифікаційний код 39591445, місцезнаходження: 93400, Луганська область, місто Сєвєродонецьк, вулиця Енергетиків, будинок 72).
Позивачу не пізніше трьох днів з дня постановлення даної ухвали направити Головному управлінню ДФС у Луганській області копію позовної заяви з додатками, а докази такого направлення надати суду.
Зобовязати Головне управління ДФС у Луганській області протягом десяти днів з дня вручення даної ухвали надати суду відзив на позовну заяву (відзив) і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), у тому числі письмові пояснення та копії документів, подані платником податків до контролюючого органу для прийняття рішення про реєстрацію податкових накладних від 28 липня 2017 року № 24 та від 25 серпня 2017 року № 39 в Єдиному реєстрі податкових накладних, разом з документами, що підтверджують надіслання (надання) позивачу копії відзиву та доданих до нього документів.
Відкласти підготовче засідання по справі.
Підготовче засідання по справі призначити на 15 січня 2019 року об 11 год. 00 хв. у приміщенні Луганського окружного адміністративного суду за адресою: Луганська область, м. Сєвєродонецьк, проспект Космонавтів, будинок 18, І поверх, зала судових засідань № 3.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення та оскарженню в апеляційному порядку окремо від рішення суду не підлягає. Заперечення на ухвалу, що не підлягає оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Згідно з частиною третьою статті 243 КАС України повний текст ухвали складено 28 грудня 2018 року.
СуддяОСОБА_3