Ухвала суду № 78847376, 28.12.2018, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
28.12.2018
Номер справи
1340/6185/18
Номер документу
78847376
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

справа № 1340/6185/18

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

28 грудня 2018 року м.Львів

Суддя Львівського окружного адміністративного суду Мричко Н.І., перевіривши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Кам'янка-Бузького районного відділу Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Львівській області про визнання дій протиправними та скасування постанови, -

встановив:

26.12.2018 до Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Кам'янка-Бузького районного відділу Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Львівській області, в якому позивач просить суд:

- визнати дії державного виконавця Кам'янка-Бузького районного відділу Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Львівській області щодо винесенння постанов про закінчення виконавчого провадження ВП № 57832835 та ВП № 57832529 від 14.12.2018 незаконними;

- скасувати постанови державного виконавця Кам'янка-Бузького районного відділу Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Львівській області про закінчення виконавчого провадження ВП № 57832835 та ВП № 57832529 від 14.12.2018.

У відповідності до частин 1, 2 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі КАС України) суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи: 1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; 2) має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); 3) відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; 4) належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності; 5) позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); 6) немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі.

Відповідно до частину 3 статті 161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Ознайомившись із позовною заявою, суддя встановив її невідповідність вимогам статті 161 КАС України, а саме до позовної заяви не додано документа про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документа, які підтверджує підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Разом з тим, ОСОБА_1 до матеріалів позовної заяви долучив заяву про звільнення його від сплати судового збору. В обгрунтування вказаної заяви послався на частину 2 пункту 13 статті 3 Закону України «Про судовий збір», згідно з якою звільняються від сплати судового збору позовні заяви про відшкодування шкоди завданої особі незаконним рішенням, дією або бездіяльністю органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування, їх посадовою або службовою особою.

При вирішенні заяви позивача про звільнення його від сплати судового збору, суддя виходив з наступного.

У відповідності до пункту 13 частини 2 статті 3 Закону України «Про судовий збір» судовий збір не справляється за подання позовної заяви про відшкодування шкоди, заподіяної особі незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування, їх посадовою або службовою особою, а так само незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю органів, що здійснюють оперативно-розшукову діяльність, органів досудового розслідування, прокуратури або суду.

Як видно з позовної заяви, позивачем не заявлені вимоги про відшкодування шкоди, заподіяної особі незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування, їх посадовою або службовою особою, а так само незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю органів, що здійснюють оперативно-розшукову діяльність, органів досудового розслідування, прокуратури або суду.

За наведених обставин, на думку судді, посилання позивача на пункт 13 частини 2 статті 3 Закону України «Про судовий збір» як на підставу для звільнення від сплати судового збору є необґрунтованими.

З урахуванням наведеного суддя вважає, що заява позивача про звільненя його від сплати судового збору на підставі пункту 13 частини 2 статті 3 Закону України «Про судовий збір» задоволенню не підлягає.

Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначено Законом України «Про судовий збір».

Відповідно до частини 1 статті 4 Закону України «Про судовий збір», судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2018» встановлено, що прожитковий мінімум для працездатних осіб з 01.01.2018 становить 1762,00грн.

Згідно з пунктом 1 частини 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір» за подання адміністративного позову фізичною особою, ставка судового збору позовних вимог немайнового характеру становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (704,80 грн).

У відповідності до частини 3 статті 6 Закону України «Про судовий збір» у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

Позивач у позовній заяві об'єднав дві вимоги немайнового характеру, а саме просить скасувати дві постанови про закінчення виконавчого провадження у різних виконавих провадженнях (ВП № 57832835 та ВП № 57832529). Тому, відповідно до вимог Закону України «Про судовий збір» позивачу за звернення до адміністративного суду із двома позовними вимогами немайнового характеру необхідно сплатити судовий збір в сумі 1409,60 грн.

Статтею 9 Закону України «Про судовий збір» визначено, що судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України. Суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.

Інформацію про платіжні реквізити для перерахування судового збору за подання адміністративного позову до Львівського окружного адміністративного суду можна довідатися, зокрема, на офіційному сайті суду (http://adm.lv.court.gov.ua) в розділі «Судовий збір». Такими реквізитами є: отримувач коштів: УДКСУ у Залізничному районі м.Львова; код отримувача: 38007594; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); код банку отримувача (МФО): 899998; рахунок отримувача:34315206084082, код класифікації доходів бюджету: 22030101, призначення платежу: "судовий збір, за позовом (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Львівський окружний адміністративний суд, код ЄДРПОУ (суду, де розглядається справа). На згаданому вище сайті є також можливість автоматично розрахувати та сформувати квитанцію для сплати судового збору.

У відповідності до частин 1, 2 статті 169 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 вказаного Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160,161 КАС України, суддя дійшов висновку про доцільність залишення позовної заяви ОСОБА_1 без руху, надавши позивачу строк для усунення її недоліків.

Керуючись ст.ст. 123, 160, 161, 169, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя,-

УХВАЛИВ:

1. Залишити без руху позовну заяву ОСОБА_1 до Кам'янка-Бузького районного відділу Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Львівській області про визнання дій протиправними та скасування постанови.

2. Позивачу необхідно усунути недоліки позовної заяви у строк, який не може перевищувати десять днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху, скерувавши на поштову адресу Львівського окружного адміністративного суду (79018, м.Львів, вул.Чоловського, 2) оригінал документа про сплату судового збору в сумі 1409,60 грн.

Роз'яснити Позивачу, що в разі не усунення недоліків, позовна заява буде вважатися неподаною та повернута.

Заперечення на ухвалу суду включаються до апеляційної скарги на рішення суду. Ухвала суду про залишення позовної заяви без руху набирає законної сили з моменту її підписання.

Суддя Мричко Н.І.