Рішення № 78847024, 28.12.2018, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
28.12.2018
Номер справи
360/2990/18
Номер документу
78847024
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

8.2.3

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

Іменем України

28 грудня 2018 рокуСєвєродонецькСправа № 360/2990/18

Суддя Луганського окружного адміністративного суду Чернявська Т.І., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) справу за позовом Головного управління ДФС у Луганській області до ОСОБА_1 про стягнення коштів в рахунок погашення податкового боргу з єдиного податку з фізичних осіб в сумі 6840,05 грн,

ВСТАНОВИВ:

Ухвалою Луганського окружного адміністративного суду від 19 листопада 2018 року відкрито провадження в адміністративній справі № 360/2990/18 за позовом Головного управління ДФС у Луганській області (далі - позивач, ГУ ДФС у Луганській області) до ОСОБА_1 (далі - відповідач), в якому позивач просить стягнути кошти з відповідача в рахунок погашення податкового боргу з єдиного податку з фізичних осіб в сумі 6840,05 грн.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що на виконання приписів статті 295 Податкового кодексу України відповідач, який знаходився на спрощеній системі оподаткування, обліку та звітності, згідно з якою він був платником єдиного податку ІІ групи на ставці 20 %, під час здійснення підприємницької діяльності повинен був сплачувати єдиний податок шляхом здійснення авансового внеску не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця. Рішенням Головного управління ДФС у Луганській області від 29 вересня 2017 року № 2351 на підставі абзацу восьмого підпункту 298.2.3 пункту 298.2 статті 298, абзацу третього пункту 299.10 статті 299 та пункту 299.11 статті 299 Податкового кодексу України відповідачу анульовано реєстрацію платника єдиного податку шляхом виключення фізичної особи-підприємця з реєстру платників єдиного податку у зв'язку з наявністю боргу на кожне перше число місяця протягом двох послідовних кварталів по єдиному податку.

У зв'язку з несплатою з травня 2016 року по вересень 2017 року самостійно визначеного грошового зобов'язання з єдиного податку з фізичних осіб за відповідачем обліковується заборгованість у загальному розмірі 6840,05 грн, з яких 6830,75 грн - основний борг, 9,30 грн - пеня.

Позивачем відповідно до вимог статті 59 Податкового кодексу України направлено відповідачу поштою податкову вимогу форми "Ф" від 05 липня 2017 року № 459-17 (вручено платнику податків 22 липня 2017 року).

З посиланням на норму підпункту 20.1.34 пункту 20.1 статті 20 та пункту 87.11 статті 87 Податкового кодексу України Головне управління ДФС у Луганській області просить стягнути з відповідача кошти в рахунок погашення податкової заборгованості.

Ухвалою від 08 жовтня 2018 року позовну заяву Головного управління ДФС у Луганській області залишено без руху та надано позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви (арк. спр. 27).

23 жовтня 2018 року через відділ діловодства та обліку звернень громадян (канцелярію) за вхідним реєстраційним № 28087/2018 від представника позивача на виконання вимог ухвали суду надійшла уточнена адміністративна позовна заява від 17 жовтня 2018 року б/н та докази надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу її копії (арк. спр. 30-34).

На виконання вимог частини третьої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) ухвалою суду від 24 жовтня 2018 року зобов'язано Половинкинську сільську раду протягом 3-х (трьох) днів з дня отримання ухвали надати інформацію про зареєстроване місце проживання ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 (арк. спр. 36).

Ухвалою від 19 листопада 2018 року про відкриття провадження в адміністративній справі суд вирішив розглядати дану справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) (арк. спр. 1-3).

ОСОБА_1 ухвалу від 19 листопада 2018 року про відкриття провадження в адміністративній справі отримав 22 листопада 2018 року, про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення (арк. спр. 56). Правом подати суду відзив на позовну заяву разом з доказами, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача, якщо такі докази не надані позивачем, відповідач не скористався. Відповідно до положень частини шостої статті 162 КАС України суд вирішує справу за наявними матеріалами.

Дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих доказів, оцінивши докази відповідно до вимог статті 90 КАС України, судом встановлено таке.

ОСОБА_1 (ідентифікаційний код НОМЕР_1) з 22 вересня 2014 року по 10 жовтня 2017 року був зареєстрований як суб'єкт підприємницької діяльності (фізична особа-підприємець) та перебував на обліку в Старобільській об'єднаній державній податковій інспекції Головного управління ДФС у Луганській області як платник податків, про що свідчить витяг з реєстраційних та облікових даних платника податків та витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань від 06 жовтня 2018 року № 1004507631 (арк. спр. 14-15, 25-26).

Відповідно до заяви про застосування спрощеної системи оподаткування від 05 грудня 2014 року, зареєстрованої в Старобільській об'єднаній державній податковій інспекції Луганської області 05 грудня 2014 року за вхідним реєстраційним № 3574, відповідач з 01 січня 2015 року є платником єдиного податку другої групи, обрана ставка єдиного податку - 20 % розміру мінімальної заробітної плати (арк. спр. 14-15, 16).

У зв'язку з несплатою авансових внесків, нарахованих контролюючим органом на підставі заяви про застосування спрощеної системи оподаткування, у відповідача утворилась податкова заборгованість з єдиного податку за період з травня 2016 року по вересень 2017 року у розмірі 6830,75 грн, у тому числі:

- по строку сплати до 20 травня 2016 року (з урахуванням переплати у розмірі 174,05 грн) в сумі 101,55 грн;

- по строку сплати до 20 червня 2016 року в сумі 275,60 грн;

- по строку сплати до 20 липня 2016 року в сумі 275,60 грн;

- по строку сплати до 20 серпня 2016 року в сумі 275,60 грн;

- по строку сплати до 20 вересня 2016 року в сумі 275,60 грн (частково сплачено 17 жовтня 2016 року 480,00 грн);

- по строку сплати до 20 жовтня 2016 року в сумі 275,60 грн (частково сплачено 17 листопада 2016 року 480,00 грн);

- по строку сплати до 20 листопада 2016 року в сумі 275,60 грн;

- по строку сплати до 20 грудня 2016 року в сумі 275,60 грн;

- по строку сплати до 20 січня 2017 року в сумі 640,00 грн;

- по строку сплати до 20 лютого 2017 року в сумі 640,00 грн;

- по строку сплати до 20 березня 2017 року в сумі 640,00 грн;

- по строку сплати до 20 квітня 2017 року в сумі 640,00 грн;

- по строку сплати до 20 травня 2017 року в сумі 640,00 грн;

- по строку сплати до 20 червня 2017 року в сумі 640,00 грн;

- по строку сплати до 20 січня 2017 року в сумі 640,00 грн;

- по строку сплати до 20 липня 2017 року в сумі 640,00 грн;

- по строку сплати до 20 серпня 2017 року в сумі 640,00 грн;

- по строку сплати до 20 вересня 2017 року в сумі 640,00 грн.

У період з 17 жовтня 2016 року по 17 листопада 2016 року контролюючим органом платнику податків на суми несвоєчасно сплаченихгрошових зобов'язань, визначених контролюючим органом, нарахована пеня в загальній сумі 9,30 грн (арк. спр. 8, 11-12).

Головним управлінням ДФС у Луганській області виставлено відповідачу податкову вимогу форми "Ф" від 05 липня 2017 року № 459-17, якою повідомлено, що станом на 04 липня 2017 року сума податкового боргу платника податків за узгодженими грошовими зобов'язаннями становить 4920,05 грн, у тому числі за основні платежі - 4910,75 грн, штрафні (фінансові) санкції (штрафи) - 0,00 грн та пеня - 9,30 грн (арк. спр. 13).

Податкову вимогу форми "Ф" від 05 липня 2017 року № 459-17 відповідачу надіслано поштою з повідомленням про вручення та отримано останнім 22 липня 2017 року (арк. спр. 14).

Рішенням Головного управління ДФС у Луганській області від 29 вересня 2017 року № 2351 про анулювання реєстрації платника єдиного податку, на підставі акта перевірки від 11 вересня 2017 року № 921/12-32-13-08/НОМЕР_1 відповідно до абзацу восьмого підпункту 298.2.3 пункту 298.2 статті 298, абзацу третього пункту 299.10, пункту 299.11 статті 299 Податкового кодексу України фізичній особі-підприємцю ОСОБА_1 анульовано реєстрацію платника єдиного податку шляхом виключення фізичної особи-підприємця з реєстру платників єдиного податку та з 01 жовтня 2017 року виключено платника податку із реєстру платників єдиного податку (арк. спр. 17).

На час розгляду адміністративної справи відповідачем податковий борг не погашений, що підтверджено довідкою про заборгованість станом на 17 серпня 2018 року (арк. спр. 7), розрахунком заборгованості по єдиному податку з фізичних осіб станом на 17 серпня 2018 року (арк. спр. 8) та інтегрованою карткою платника (арк. спр. 9, 10, 11-12, 61).

Вирішуючи адміністративну справу по суті заявлених вимог, суд виходить з такого.

Статтею 67 Конституції України передбачено, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Податковий кодекс України регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час адміністрування податків, а також відповідальність за порушення податкового законодавства. Цим Кодексом визначаються функції та правові основи діяльності контролюючих органів, визначених пунктом 41.1 статті 41 цього Кодексу, та центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

Відповідно до статті 14 Податкового кодексу України:

грошове зобов'язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності (підпункт 14.1.39 пункту 14.1);

податкове зобов'язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк) (підпункт 14.1.156 пункту 14.1);

пеня - сума коштів у вигляді відсотків, нарахована на суми грошових зобов'язань у встановлених цим Кодексом випадках та не сплачена у встановлені законодавством строки (підпункт 14.1.162 пункту 14.1);

податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання, не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному цим Кодексом (підпункт 14.1.175 пункту 14.1).

штрафна санкція (фінансова санкція, штраф) - плата у вигляді фіксованої суми та/або відсотків, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням яких покладено на контролюючі органи, а також штрафні санкції за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності (підпункт 14.1.265 пункту 14.1).

Відповідно до пункту 291.2 статті 291 Податкового кодексу України спрощена система оподаткування, обліку та звітності - особливий механізм справляння податків і зборів, що встановлює заміну сплати окремих податків і зборів, встановлених пунктом 297.1 статті 297 цього Кодексу, на сплату єдиного податку в порядку та на умовах, визначених цією главою, з одночасним веденням спрощеного обліку та звітності.

Суб'єкти господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, поділяються, зокрема, на другу групу платників єдиного податку - фізичні особи - підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, за умови, що протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв: не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб; обсяг доходу не перевищує 1500000 гривень (підпункт 2 пункту 291.4 статті 291 Податкового кодексу України).

Згідно з пунктом 293.1 статті 293 Податкового кодексу України ставки єдиного податку для платників першої групи встановлюються у відсотках (фіксовані ставки) до розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) року (далі у цій главі - прожитковий мінімум), другої групи - у відсотках (фіксовані ставки) до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року (далі у цій главі - мінімальна заробітна плата), третьої групи - у відсотках до доходу (відсоткові ставки).

Пунктом 293.2 статті 293 Податкового кодексу України передбачено, що фіксовані ставки єдиного податку встановлюються сільськими, селищними, міськими радами або радами об'єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, для фізичних осіб - підприємців, які здійснюють господарську діяльність, залежно від виду господарської діяльності, з розрахунку на календарний місяць для другої групи платників єдиного податку - у межах до 20 відсотків розміру мінімальної заробітної плати.

Податковим (звітним) періодом для платників єдиного податку першої, другої та четвертої груп є календарний рік (абзац перший пункту 294.1 статті 294 Податкового кодексу України).

Податковий (звітний) період починається з першого числа першого місяця податкового (звітного) періоду і закінчується останнім календарним днем останнього місяця податкового (звітного) періоду (абзац перший пункту 294.2 статті 294 Податкового кодексу України).

Відповідно до пункту 295.1 статті 295 Податкового кодексу України платники єдиного податку першої і другої груп сплачують єдиний податок шляхом здійснення авансового внеску не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця. Такі платники єдиного податку можуть здійснити сплату єдиного податку авансовим внеском за весь податковий (звітний) період (квартал, рік), але не більш як до кінця поточного звітного року.

Згідно з пунктом 295.2 статті 295 Податкового кодексу України нарахування авансових внесків для платників єдиного податку першої і другої груп здійснюється контролюючими органами на підставі заяви такого платника єдиного податку щодо розміру обраної ставки єдиного податку, заяви щодо періоду щорічної відпустки та/або заяви щодо терміну тимчасової втрати працездатності.

Відповідно до пункту 295.4 статті 295 Податкового кодексу України сплата єдиного податку платниками першої - третьої груп здійснюється за місцем податкової адреси.

В порушення зазначених норм Податкового кодексу України відповідачем не сплачено авансові внески з єдиного податку другої групи за період з травня 2016 року по вересень 2017 року.

З урахуванням наявної станом на 20 травня 2016 року переплати в сумі 174,05 грн та сплаченої в добровільному порядку суми в загальному розмірі 960,00 грн, у відповідача виникла заборгованість з єдиного податку другої групи в сумі 6830,75 грн, що підтверджується довідкою про заборгованість станом на 17 серпня 2018 року (арк. спр. 7), розрахунком заборгованості по єдиному податку з фізичних осіб станом на 17 серпня 2018 року (арк. спр. 8) та інтегрованою карткою платника (арк. спр. 9, 10, 11-12, 61).

Відповідно до підпункту 129.1.3 пункту 129.1 статті 129 Податкового кодексу України нарахування пені розпочинається при нарахуванні суми податкового зобов'язання, визначеного платником податків або податковим агентом, - після спливу 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов'язання.

Нарахування пені закінчується у день зарахування коштів на відповідний рахунок органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів та/або в інших випадках погашення податкового боргу та/або грошових зобов'язань (підпункт 129.3.1 пункту 129.3 статті 129 Податкового кодексу України).

На суми грошового зобов'язання, визначеного підпунктом 129.1.3 пункту 129.1 цієї статті (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності та без урахування суми пені), нараховується пеня за кожний календарний день прострочення у його сплаті, включаючи день погашення, із розрахунку 100 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на кожний такий день (абзац другий пункту 129.4 статті 129 Податкового кодексу України).

Нараховану відповідно до статті 129 Податкового кодексу України в період з 17 жовтня 2017 року по 17 листопада 2017 року пеню з єдиного податку з фізичних осіб в сумі 9,30 грн ОСОБА_1 самостійно не сплатив, внаслідок чого за платником податків утворився податковий борг в загальній сумі 6840,05 грн.

Пунктом 87.11 статті 87 Податкового кодексу України встановлено, що орган стягнення звертається до суду з позовом про стягнення суми податкового боргу платника податку - фізичної особи. Стягнення податкового боргу за рішенням суду здійснюється державною виконавчою службою відповідно до закону про виконавче провадження.

Відповідно до пунктів 95.1 та 95.2 статті 95 Податкового кодексу України контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі. Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги.

Оскільки податкова вимога від 05 липня 2017 року № 459-17 є чинною (доказів про скасування або відкликання податкової вимоги суду не надано), суд дійшов висновку, що контролюючим органом при зверненні до суду з позовом про стягнення суми податкового боргу платника податку - фізичної особи дотримані вимоги пункту 95.2 статті 95 Податкового кодексу України.

Згідно із пунктом 41.1 статті 41 Податкового кодексу України контролюючими органами є центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову, державну митну політику, державну політику з адміністрування єдиного внеску, державну політику у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового та митного законодавства, законодавства з питань сплати єдиного внеску та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючий орган (далі - центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику), його територіальні органи.

Органами стягнення є виключно контролюючі органи, уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску у межах повноважень, а також державні виконавці у межах своїх повноважень. Стягнення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску за виконавчими написами нотаріусів не дозволяється (пункт 41.2 статті 41 Податкового кодексу України).

Згідно з підпунктом 19-1.1.22 пункту 19-1.1 статті 19-1 Податкового кодексу України контролюючі органи виконують такі функції, крім особливостей, передбачених для державних податкових інспекцій статтею 19-3 цього Кодексу, здійснюють погашення податкового боргу, стягнення своєчасно ненарахованих та/або несплачених сум єдиного внеску та інших платежів.

Головне управління ДФС у Луганській області (ідентифікаційний код 39591445) є органом державної влади та зареєстровано юридичною особою, про що свідчить витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань від 14 листопада 2018 року за № НОМЕР_3 (арк. спр. 41-43).

Згідно з Положенням про Головне управління ДФС у Луганській області, затвердженим наказом Державної фіскальної служби України від 31 липня 2017 року № 503, Головне управління ДФС у Луганській області є територіальним органом Державної фіскальної служби України, який підпорядковується Державній фіскальній службі України. Головне управління ДФС у Луганській області є органом доходів і зборів. Основними завданнями Головного управління ДФС у Луганській області є забезпечення реалізації державної податкової політики та політики у сфері державної митної справи, державної політики у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового, митного (при виконанні повноважень з контрольно-перевірочної, оперативно-розшукової роботи, досудового розслідування, перевірок фінансових операцій, які можуть бути пов'язані з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом) законодавства, здійснення в межах повноважень, передбачених законом, контролю за надходженням до бюджетів та державних цільових фондів податків і зборів та інших платежів, державної політики у сфері контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів, державної політики з адміністрування єдиного внеску, а також боротьби з правопорушеннями під час застосування законодавства з питань сплати єдиного внеску, державної політики у сфері контролю за своєчасністю здійснення розрахунків в іноземній валюті в установлений законом строк, дотриманням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги), а також за наявністю ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону, торгових патентів. Відповідно до підпунктів 9, 19 пункту 4 вказаного Положення Головне управління ДФС у Луганській області відповідно до покладених на нього завдань здійснює погашення податкового боргу, стягнення своєчасно ненарахованих та/або несплачених сум єдиного внеску та інших платежів; звертається до суду у випадках, передбачених законодавством (арк. спр. 44-47).

З вищевикладеного слідує, що у межах спірних правовідносин контролюючим органом, уповноваженим здійснювати стягнення суми податкового боргу платника податку - фізичної особи, є Головне управління ДФС у Луганській області.

Враховуючи, що відповідачем за час розгляду даної справи податковий борг з єдиного податку у загальному розмірі 6840,05 грн не сплачений, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню повністю.

Вирішуючи питання про розподіл судових витрат, суд виходить з такого.

Відповідно до частини другої статті 139 КАС України при задоволенні позову суб'єкта владних повноважень з відповідача стягуються виключно судові витрати суб'єкта владних повноважень, пов'язані із залученням свідків та проведенням експертиз.

При частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог. При цьому суд не включає до складу судових витрат, які підлягають розподілу між сторонами, витрати суб'єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката та сплату судового збору (частина третя статті 139 КАС України).

З викладеного слідує, що витрати суб'єкта владних повноважень на сплату судового збору відносяться на рахунок суб'єкта владних повноважень. Такий вид судових витрат, як судовий збір, поверненню позивачу - суб'єкту владних повноважень, не підлягає.

Такі обмеження у можливостях суб'єктів владних повноважень свідчать про загальну спрямованість адміністративного судочинства на захист прав, свобод та інтересів фізичних та юридичних осіб у спірних правовідносинах із владою.

Оскільки Головне управління ДФС у Луганській області у вказаній справі є суб'єктом владних повноважень, суд дійшов висновку про відсутність правових підстав для стягнення з відповідача судового збору на користь позивача.

Керуючись статтями 2, 8, 9, 19, 20, 32, 77, 90, 94, 132, 139, 241-246, 250, 255, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

Позов Головного управління ДФС у Луганській області (ідентифікаційний код 39591445, місцезнаходження: 93400, Луганська область, місто Сєвєродонецьк, вулиця Енергетиків, будинок 72) до ОСОБА_1 (ІНФОРМАЦІЯ_1, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1, зареєстроване місце проживання: 92760, АДРЕСА_1) про стягнення коштів в рахунок погашення податкового боргу з єдиного податку з фізичних осіб в сумі 6840,05 грн задовольнити повністю.

Стягнути з ОСОБА_1 (ІНФОРМАЦІЯ_1, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1, зареєстроване місце проживання: 92760, АДРЕСА_1) до місцевого бюджету Половинкинської сільської ради Старобільського району Луганської області податковий борг з єдиного податку з фізичних осіб в сумі 6840,05 грн (шість тисяч вісімсот сорок грн 05 коп.).

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 295 КАС України, всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Першого апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Суддя Т.І. Чернявська