Рішення № 78845649, 28.12.2018, Івано-Франківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
28.12.2018
Номер справи
0940/2080/18
Номер документу
78845649
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"28" грудня 2018 р. справа № 0940/2080/18

м. Івано-Франківськ

Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі судді Чуприни О.В., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовною заявою Управління Служби безпеки України в Івано-Франківській області до Регіонального сервісного центру МВС в Івано-Франківській області про визнання неправомірною відмову у реєстрації автомобіля марки BMW X5, 2007 року випуску, номер кузова НОМЕР_1, і автомобіля марки BMW 530І, 2006 року випуску, номер кузова НОМЕР_2, та зобовязання провести реєстрацію вказаних транспортних засобів, -

В С Т А Н О В И В:

Управління Служби безпеки України в Івано-Франківській області (надалі по тексту також позивач, Управління Служби безпеки України в області, Управління) 07.11.2018 звернулося в суд з адміністративним позовом до Регіонального сервісного центру МВС в Івано-Франківській області (надалі по тексту також відповідач, РСЦ МВС в області) про визнання неправомірною відмову у реєстрації автомобілів марки BMW X5, 2007 року випуску, номер кузова НОМЕР_1, і марки BMW 530І, 2006 року випуску, номер кузова НОМЕР_2, та зобовязання провести реєстрацію вказаних транспортних засобів.

Позовні вимоги мотивовані тим, що 21.07.2011 постановою Івано-Франківського міського суду, яка набрала законної сили, призначено адміністративне стягнення у вигляді конфіскації автомобіля BMW X5, 2007 року випуску, номер кузова НОМЕР_1. Згідно вироку Івано-Франківського міського суду від 29.02.2012 речові докази по справі, серед яких автомобіль BMW 530I, 2006 року випуску, номер кузова НОМЕР_2, конфісковано в дохід держави. На підставі рішенням відповідної Комісії від 03.09.2014 і актів приймання-передачі основних засобів від 11.06.2015 вказані транспорті засоби як нереалізоване, конфісковане на користь держави майно, безоплатно передано позивачу. 17.10.2018 позивач на підставі Порядку державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів, звернувся до відповідача із заявою про здійснення державної реєстрації автомобілів, надавши увесь необхідний перелік документів. Відповідач, керуючись пунктами 2, 5 і 8 коментованого вище Порядку, листом від 17.10.2018 необґрунтовано відмовив у вчиненні реєстраційних дій, з посиланням на відсутність у позивача повного пакету документів та необхідність проведення обовязкових платежів, що супроводжують реєстрацію транспортного засобу (надалі по тексту також ТЗ).

Позивач вважає, що на час розгляду даної справи, Управління є належним власником автомобілів марки BMW 530І, 2006 року випуску, і марки BMW X5, 2007 року випуску, підтвердженням чого є рішення судів, які набрали законної сили та рішенням Комісії про безоплатну передачу майна, яке ніким не оспорюється. Відповідно до вимог вищенаведених норм, позивач має право на реєстрацію за собою таких транспортних засобів, а відповідач не має обґрунтованих підстав відмовити позивачу у вчиненні таких реєстраційних дій.

Враховуючи наведене, позивач вважає, що відповідач безпідставно обмежив належне право володіти, користуватися і розпоряджатися автомобілями марки BMW X5, 2007 року випуску, номер кузова НОМЕР_1, і марки BMW 530І, 2006 року випуску, номер кузова НОМЕР_2. У звязку із вказаним просить суд визнати протиправним такі дії відповідача та зобовязати провести відповідну реєстрацію транспортних засобів.

Івано-Франківським окружним адміністративним судом, за наслідками виконання позивачем вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху (а.с.30-33, 36-68), 27.11.2018, відповідно до статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі по тексту також КАС України) відкрито провадження в даній адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами, у письмовому провадженні (а.с.1-2).

Відповідач скористався правом подання відзиву на позовну заяву, який надійшов на адресу суду 13.12.2018 (а.с.73-79). Відповідач зазначив, що у спірних відносинах слід неухильно дотримуватися пунктів 2, 3, 8, 10, 15 Порядку державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів. Підлягає також обовязковому виконання умов коментованого Порядку про сплату усіх обовязкових платежів, внесення яких передує і супроводжує процес реєстрації. Вважає відмову від 17.10.2018 такою, що вчинена працівниками РСЦ МВС в області з дотриманням нормативно-правових актів, які регулюють діяльність сервісних центрів МВС. На переконання відповідача, вимоги заявлені в позовній заяві є у повній мірі безпідставними, необґрунтованими та такими, що задоволенню не підлягають.

Суд, розглянувши у порядку письмового провадження за правилами, встановленими статтею 263 КАС України дану адміністративну справу, вивчивши зміст адміністративного позову і відзиву на позов, дослідивши і оцінивши зібрані по справі докази, в їх сукупності, проаналізувавши зміст норм матеріального права, які врегульовують спірні правовідносини, виходить з таких підстав та мотивів.

Постановою Івано-Франківського міського суду від 21.07.2011 у справі №0907/3-5744/2011 порушнику призначено адміністративне стягнення у вигляді конфіскації автомобіля BMW X5, 2007 року випуску, кузов WBAFF41020L040638 (а.с.64).

Згідно постанови Апеляційного суду Івано-Франківській області від 05.09.2011 у справі №33-249/2011 апеляційне провадження закрито за заявою порушника (а.с.65-66).

Вироком Івано-Франківського міського суду від 29.02.2012 у справі №0907/1-80/2011 року (провадження №1/0907/30/2012 року) автомобіль BMW 530І, 2006 року випуску, номер кузова НОМЕР_2 конфісковано в дохід держави (а.с.38-51).

Ухвалою Апеляційного суду Івано-Франківській області від 03.07.2012 у справі №1/0907/80/2011 (провадження №11/0990/298/2012) вирок Івано-Франківського міського суду від 29.02.2012 в частині конфіскації транспортних засобів, залишено без змін (а.с.52-63).

На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 11.07.2002 за №985 "Про затвердження Порядку розпорядження майном, конфіскованим за рішенням суду і переданим органам державної виконавчої служби", спільного наказу Міністерства юстиції України та Державної митної служби України від 12.10.2009 за №1833/5/943 "Про затвердження Порядку взаємодії органів державної виконавчої служби та митних органів при передачі майна, конфіскованого за рішенням судів та розпорядження ним", та відповідно до Протоколу комісії №28 від 03.09.2014, відповідною Комісією 03.09.2014 прийнято рішення про безоплатну передачу Управлінню Служби безпеки України в Івано-Франківській області нереалізованого, конфіскованого майна на користь держави, а саме: автомобіля BMW X5, 2007 року випуску, кузов WBAFF41020L040638, та автомобіля BMW 530І, 2006 року випуску, номер кузова НОМЕР_2 (а.с.22).

Про факт такої передачі листом Відділу примусового виконання рішень Управління Державної виконавчої служби Головного управління юстиції в Івано-Франківській області від 09.09.2014 за №04.1.12/3944 повідомлено позивача (а.с.23).

Відповідно до наказу Управління Служби безпеки України в Івано-Франківській області від 10.06.2015 за №186 спільною Комісією, за участі представників Відділу примусового виконання рішень Управління Державної виконавчої служби Головного управління юстиції в Івано-Франківській області, Головного управління Міндоходів в Івано-Франківській області, Департаменту фінансів Івано-Франківської обласної державної адміністрації, Відділу державної виконавчої служби Івано-Франківського міського управління юстиції і Управління Служби безпеки України в Івано-Франківській області, 11.06.2015 складено акт приймання-передачі основних засобів, яким позивачу передано автомобілі марки BMW X5 2007, року випуску, кузов WBAFF41020L040638, та марки BMW 530І, 2006 року випуску, номер кузова НОМЕР_2 (а.с.67-68, 27-28).

На звернення позивача стосовно реєстрації вказаних автомобілів від 16.10.2018 за №60/16-4309, зареєстрованого у відповідача 17.10.2018 із вказаними вище документами як додатками, Регіональним сервісним центром Міністерства внутрішніх справ України в Івано-Франківській області 17.10.2018 надано відповідь за №31/9/4598, за змістом якої відповідач відмовив у вчиненні реєстраційних дій (а.с.80-84).

Відповідач обґрунтував вказану відмову положеннями пунктів 2, 5, 8 Порядку державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 07.09.1998 за №1388. Регіональним сервісним центром МВС в області зазначено, що проведення реєстраційних операцій з транспортними засобами, зазначених у листі, можливе тільки після представлення повного пакету документів та проведення обовязкових платежів, які супроводжують реєстрацію автомобіля (а.с.85-86).

Позивач як власник автомобілів марок BMW X5, 2007 року випуску, і BMW 530І, 2006 року випуску, вважаючи, що його право на володіння, розпорядженні і користування майном порушено, звернувся в суд із вимогою про визнання протиправними дій РСЦ МВС в області щодо відмови у реєстрації та зобовязання здійснити державну реєстрацію двох транспортних засобів.

У відповідності до вимог пункту 3 частини 1 статті 244 КАС України, визначаючи яку правову норму слід застосувати до спірних правовідносин суд зазначає, що при вирішенні даної справи керується нормами Законів та підзаконних нормативно-правових актів в тій редакції, яка чинна на момент виникнення чи дії конкретної події, обставини і врегулювання відповідних відносин.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам суд виходить з наступного.

Згідно з вимогами частини 1 статті 29 Закону України "Про дорожній рух" від 30.06.1993 за №3353-ХІІ (надалі по тексту також Закон №3353-ХІІ) до участі у дорожньому русі допускаються транспортні засоби, конструкція і технічний стан яких відповідають вимогам діючих в Україні правил, нормативів і стандартів, що мають сертифікат на відповідність цим вимогам, укомплектовані у встановленому порядку, а у разі, якщо транспортний засіб згідно з цим Законом підлягає обов'язковому технічному контролю, пройшов такий контроль.

Відповідно до частин 1-3, 10-11 статті 34 Закону №3353-ХІІ державна реєстрація транспортного засобу полягає у здійсненні комплексу заходів, пов'язаних із перевіркою документів, які є підставою для здійснення реєстрації, звіркою і, за необхідності, дослідженням ідентифікаційних номерів складових частин та оглядом транспортного засобу, оформленням і видачею реєстраційних документів та номерних знаків.

Державний облік зареєстрованих транспортних засобів включає в себе процес реєстрації, накопичення, узагальнення, зберігання та передачі інформації про зареєстровані транспортні засоби та їх власників.

Державній реєстрації та обліку підлягають призначені для експлуатації на вулично-дорожній мережі загального користування транспортні засоби усіх типів: автомобілі, автобуси, мотоцикли всіх типів, марок і моделей, самохідні машини, причепи та напівпричепи до них, мотоколяски, інші прирівняні до них транспортні засоби та мопеди, що використовуються на автомобільних дорогах державного значення.

Власники транспортних засобів та особи, які використовують їх на законних підставах, зобов'язані зареєструвати (перереєструвати) належні їм транспортні засоби протягом десяти діб після придбання, митного оформлення, одержання транспортних засобів або виникнення обставин, що потребують внесення змін до реєстраційних документів.

На транспортні засоби оформляються та видаються реєстраційні документи, зразки яких затверджуються Кабінетом Міністрів України, та закріплюються номерні знаки, які відповідають вимогам стандартів.

За приписами частин 1, 2 статті 37 Закону №3353-ХІІ забороняється експлуатація незареєстрованих (неперереєстрованих) транспортних засобів, ідентифікаційні номери, складових частин яких не відповідають записам у реєстраційних документах, знищені чи підроблені, без номерного знака або з номерним знаком, що не належить цьому засобу чи не відповідає вимогам стандартів, або з номерними знаками, які закріплені у не встановлених для цього місцях, закриті іншими предметами чи забруднені, що не дозволяє чітко визначити символи номерного знака з відстані 20 метрів, перевернуті чи не освітлені, а також транспортних засобів, що підлягають обов'язковому технічному контролю, але не пройшли його, та у випадках, передбачених законодавством, без чинного на території України поліса обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів (страхового сертифіката "Зелена картка").

Експлуатація транспортних засобів також забороняється в разі: порушення вимог щодо їх переобладнання; порушення порядку встановлення і використання спеціальних світлових і звукових сигнальних пристроїв; виявлення технічних несправностей і невідповідності вимогам правил, норм та стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, а також неукомплектованості відповідно до призначення.

Єдина на території України процедуру державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів, оформлення та видачі реєстраційних документів і номерних знаків, встановлена відповідним Порядок, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 07.09.1998 за №1388 (надалі по тексту також Порядок №1388), а також Інструкцією про порядок здійснення підрозділами Державтоінспекції МВС державної реєстрації, перереєстрації та обліку транспортних засобів, оформленні і видачі реєстраційних документів, номерних знаків на них, затвердженою наказом Міністерства внутрішніх справ України від 11.08.2010 за №379 (надалі по тексту також Інструкція №379).

Пунктами 2, 3 Порядку №1388 визначено, що він є обов'язковим для всіх юридичних та фізичних осіб, які є власниками транспортних засобів, виробляють чи експлуатують їх. Представники власників транспортних засобів виконують обов'язки та реалізують права таких власників у межах наданих їм повноважень.

Державна реєстрація транспортних засобів проводиться територіальними органами з надання сервісних послуг МВС (надалі по тексту також сервісні центри МВС) з метою здійснення контролю за відповідністю конструкції та технічного стану транспортних засобів установленим вимогам стандартів, правил і нормативів, дотриманням законодавства, що визначає порядок сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), використанням транспортних засобів в умовах воєнного і надзвичайного стану, а також для ведення їх обліку та запобіганню вчиненню щодо них протиправних дій.

Пунктом 8 Порядку №1388 передбачений вичерпний перелік документів, що підтверджують правомірність придбання транспортних засобів, їх складових частин, які мають ідентифікаційні номери.

Державна реєстрація (перереєстрація) транспортних засобів проводиться на підставі заяв власників, поданих особисто або уповноваженим представником, і документів, що посвідчують їх особу, підтверджують повноваження представника (для фізичних осіб - нотаріально посвідчена довіреність), а також правомірність придбання, отримання, ввезення, митного оформлення (надалі по тексту також правомірність придбання) транспортних засобів, відповідність конструкції транспортних засобів установленим вимогам безпеки дорожнього руху, а також вимогам, які є підставою для внесення змін до реєстраційних документів.

Документами, що підтверджують правомірність придбання транспортних засобів, їх складових частин, що мають ідентифікаційні номери, є оформлені в установленому порядку копія рішення суду, засвідчена в установленому порядку, із зазначенням юридичних чи фізичних осіб, які визнаються власниками транспортних засобів, марки, моделі, року випуску таких засобів, а також ідентифікаційних номерів їх складових частин.

У випадку, який досліджується судом такими рішеннями є постанова Івано-Франківського міського суду від 21.07.2011 у справі №0907/3-5744/2011 та вирок Івано-Франківського міського суду від 29.02.2012 у справі №0907/1-80/2011 року (провадження №1/0907/30/2012 року).

В той же час, особливий порядок реєстрації автомобілів регламентовано пунктом 11 Порядку №1388.

Зокрема, абзацом 1 пункту 11 Порядку №1388 визначено, що державна реєстрація конфіскованих транспортних засобів або транспортних засобів, право власності на які встановлено за рішенням суду, проводиться на підставі відповідного рішення суду із зазначенням марки, моделі, ідентифікаційних номерів складових частин таких засобів, а також реєстраційних документів, зокрема свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу (далі - свідоцтво про реєстрацію) або технічного паспорта (у разі їх наявності). До реєстраційних документів додається договір купівлі-продажу, інший документ, що встановлює право власності, або рішення Кабінету Міністрів України чи комісії, утвореної відповідно до Порядку розпорядження майном, конфіскованим за рішенням суду і переданим органам державної виконавчої служби, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.07.2002 за №985, про передачу цих транспортних засобів у разі конфіскації у власність держави.

Згідно пункту 9.8 розділу 9 "Особливості проведення реєстрації (перереєстрації) транспортних засобів, оформлення реєстраційних документів та видачі номерних знаків" реєстрація ТЗ за рішенням суду, що набрало законної сили, проводиться відповідно до вимог пункту 11 Порядку №1388. При цьому, власнику ТЗ видається тимчасовий реєстраційний талон з терміном дії до трьох місяців. Працівники Центру відповідно до Закону України "Про міліцію" (565-12) звертаються із запитом до суду, яким винесено рішення, для встановлення підтвердження наявності цього рішення. Запит підписується безпосередньо начальником Центру або особою, яка виконує його обов'язки, з обов'язковою реєстрацією запиту та відповіді. Свідоцтво про реєстрацію такого ТЗ видається за наявності зазначеного підтвердження суду.

Системний аналіз вказаної норми Порядку №1388 і Інструкції №379 свідчить про наступне.

По перше, державна реєстрація конфіскованих у власність держави транспортних засобів проводиться виключно на підставі відповідного рішення суду. Таким чином, у Івано-Франківського окружного адміністративного суду наявна достатня компетенція (повноваження) для вирішення порушеного позивачем питання (спору).

По друге, подача в суд для вирішення питання наявності у органу державної влади (установи) права на проведення державної реєстрації конфіскованого у власність держави транспортного засобу таких документів як свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу або технічного паспорта є факультативним, так як вони подаються виключно у разі їх наявності. Відтак, їх відсутність в Управлінні Служби безпеки України в області не є перешкодою для вирішення спору.

По третє, до реєстраційних документів додається рішення Комісії, утвореної відповідно до Порядку розпорядження майном, конфіскованим за рішенням суду і переданим органам державної виконавчої служби, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.07.2002 за №985, про передачу відповідного транспортного засобу у разі конфіскації у власність держави.

Як свідчать матеріали справи, на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 11.07.2002 за №985 "Про затвердження Порядку розпорядження майном, конфіскованим за рішенням суду і переданим органам державної виконавчої служби", спільного наказу Міністерства юстиції України та Державної митної служби України від 12.10.2009 за №1833/5/943 "Про затвердження Порядку взаємодії органів державної виконавчої служби та митних органів при передачі майна, конфіскованого за рішенням судів та розпорядження ним" та відповідно до Протоколу комісії №28 від 03.09.2014, спільною Комісією прийнято рішення від 03.09.2014 про безоплатну передачу Управлінню Служби безпеки України в Івано-Франківській області, серед іншого, нереалізованого, конфіскованого майна на користь держави, а саме: автомобіля BMW X5 2007 року випуску, кузов WBAFF41020L040638, та автомобіля BMW 530І, 2006 року випуску, номер кузова НОМЕР_2 (а.с.22).

Вказані два транспортні засоби прийняті позивачем від Комісії, що засвідчується актами приймання-передачі основних засобів від 11.06.2015 (а.с.27-28).

Із вказаного вище, суд доходить переконливого висновку про наявність в Управлінні Служби безпеки України в області обґрунтованого права на реєстрацію за собою транспортних засобів BMW X5 2007 року випуску, кузов WBAFF41020L040638 та BMW 530І, 2006 року випуску, номер кузова НОМЕР_2, так як позивач являється єдиним належним субєктом, якому належить право користування, володіння і розпорядження такими автомобілями.

У суду відсутні будь які дані про права третіх осіб на зазначені транспортні засоби.

Відповідач у відзиві на позов не навів суду жодної іншої обставини, не надав доказів на її підтвердження, які є правовою перешкодою для вчинення державної реєстрації згаданих автомобілів, або існування яких виключає можливість проведення такої реєстрації відповідно до Порядку №1388 і Інструкції №379.

Згідно з частиною 1 статті 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Відповідно до приписів частини 2 статті 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

На переконання суду, відповідач, як суб'єкт владних повноважень, окрім доказування правових підстав для рішення (його правомірності), повинен довести фактичну підставу, тобто наявність фактів, з якими закон пов'язує можливість прийняття рішення, вчинення дії чи утримання від неї.

За таких обставин, суд дійшов висновку, що дії відповідача у формі рішення (листа №31/9/4598 від 17.10.2018) про відмову у вчиненні реєстрації конфіскованих у власність держави автомобілів не відповідає визначеним нормам Порядку №1388 і Інструкції №379, які дають підстави для такої відмови, а тому підлягають визнанню протиправними.

Відповідно до частини 2 статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Наведена норма означає, що суб'єкт владних повноважень зобов'язаний діяти лише на виконання закону, за умов і обставин, визначених ним, вчиняти дії, не виходячи за межі прав та обовязків, дотримуватися встановленої законом процедури, обирати лише встановлені законодавством України способи правомірної поведінки під час реалізації своїх владних повноважень.

Як свідчать встановлені в суді обставини, відповідач, вчиняючи оскаржувані дії, діяв не обґрунтовано, без урахування усіх обставин, які маю значення для правильного вирішення питання у спірних відносинах.

Щодо доводів відповідача про необхідність сплати Управлінні Служби безпеки України в області усіх обов'язкових платежів для вчинення дій з державної реєстрації транспортних засобів BMW X5, 2007 року випуску, і BMW 530І, 2006 року випуску, суд виходить із наступного.

За змістом абзацу 6 пункту 11 Порядку №1388 державна реєстрація зазначених транспортних засобів, ввезених на митну територію України без сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), що передбачені законодавством під час імпорту таких засобів, проводиться за умови подання документів про внесення таких податків і зборів (обов'язкових платежів), за винятком безоплатно переданих конфіскованих транспортних засобів та транспортних засобів, які згідно з податковим законодавством звільнені від їх сплати, із внесенням відповідного запису у свідоцтво про реєстрацію.

Виходячи із змісту спору, який вирішується судом, питання про сплату податків і зборів (обов'язкових платежів), передбачених законодавством при здійсненні державної реєстрації транспортних засобів, не є предметом оскарження так як первинним підлягає зясування питання наявності у позивача права на державну реєстрацію за собою конфіскованих у власність держави та переданих у користування, розпорядження і володіння спірних автомобілів.

В свою чергу, перевірка коментованих обставин про сплату (звільнення від сплати) обовязкових платежів повинна здійснюватися відповідачем безпосередньо при вчиненні реєстраційних дій, тобто, правовідносин з даного приводу ще не виникли, а їх моделювання знаходиться поза межами компетенції суду.

Крім того, у адміністративному позові Управління Служби безпеки України в області зазначило, що позивач не відмовлявся (не відмовляється) від сплати обовязкових платежів, які супроводжують реєстрацію.

Вирішуючи питання про визначення конкретного способу відновлення порушеного права у спірних правовідносинах, суд вважає, що обраний позивачем спосіб захисту відповідає фактичним обставинам справи та чинних нормативно-правовим актам, у звязку з дією яких Управління Служби безпеки України в області правомірно набуло право користування, володінні і розпорядження на транспортні засоби BMW X5, 2007 року випуску, і BMW 530І, 2006 року випуску, а відтак, і право на їх державну реєстрацію.

З приводу розподілу судових витрат суд зазначає, що позивач за подання до суду адміністративного позову немайнового характеру сплачено судовий збір в розмірі 3 524,00 гривень, на підтвердження чого в матеріалах справи міститься квитанція 07.11.2018 за №23.143.1/21176489 (а.с.3).

Відповідно до частини 1 статті 139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є субєктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань субєкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Виходячи із вказаного, підлягають стягненню з відповідача за рахунок його бюджетних асигнувань на користь позивача понесені ним судові витрати по оплаті судового збору в розмірі 3 524,00 гривень.

Однак, позивач 20.12.2018 продав суду письмове клопотання, в якому просить не здійснювати розгляд питання щодо відшкодування чи розподілу судових витрат (а.с.88).

Суд не знайшов перешкод для задоволення такого клопотання Управління Служби безпеки України в області.

Учасниками справи не подано до суду будь-яких доказів про понесення ними інших витрат, повязаних з розглядом справи, відтак у суду також відсутні підстави для вирішення питання щодо їх розподілу.

На підставі статті 129-1 Конституції України, керуючись статтями 241-246, 255, 263, 295, 297, підпункту 15.5 пункту 15 частини 1 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

В И Р І Ш И В :

Позов задовольнити повністю.

Визнати протиправними дії Регіонального сервісного центру МВС в Івано-Франківській області щодо відмови у державній реєстрації транспортних засобів марки BMW X5, 2007 року випуску, номер кузова НОМЕР_1, та марки BMW 530І, 2006 року випуску, номер кузова НОМЕР_2, які належать Управлінню Служби безпеки України в Івано-Франківській області.

Зобов'язати Регіональний сервісний центр МВС в Івано-Франківській області здійснити державну реєстрації транспортних засобів марки BMW X5, 2007 року випуску, номер кузова НОМЕР_1, та марки BMW 530І, 2006 року випуску, номер кузова НОМЕР_2, які належать Управлінню Служби безпеки України в Івано-Франківській області.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, з дня складення повного судового рішення.

Апеляційна скарга подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Учасники справи:

Позивач Управління Служби безпеки України в Івано-Франківській області (ідентифікаційний номер юридичної особи 20001579), адреса: вул. Академіка Сахарова, 15, м. Івано-Франківськ, Івано-Франківська область, 76000.

Відповідач Регіональний сервісний центр МВС в Івано-Франківській області (ідентифікаційний номер юридичної особи 40112212), адреса: вул. Юності, 23, м. Івано-Франківськ, Івано-Франківська область, 76492.

Суддя /підпис/ ОСОБА_1