
ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
05 грудня 2018 року Справа № 0840/3310/18 м.ЗапоріжжяЗапорізький окружний адміністративний суд у складі
головуючого судді Лазаренка М.С.,
за участю секретаря судового засідання Новікової Д.А.,
за участю:
представника позивача ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні за правилами загального позовного провадження адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Ларга-М» (71100, Запорізька область, м.Бердянськ, вул.Морська, 21)
до Головного управління ДФС у Запорізькій області (69107, м.Запоріжжя, пр.Соборний, 166)
про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення рішення
ВСТАНОВИВ:
До Запорізького окружного адміністративного суду надійшов позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Ларга-М» (далі позивач) до Головного управління ДФС у Запорізькій області (далі - відповідач), в якому позивач просить суд визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення рішення від 19.04.2018 №0005681407.
20 серпня 2018 року провадження у справі відкрито за правилами загального позовного провадження, а перше підготовче судове засідання призначено на 17 вересня 2018 року.
Ухвалою суду від 17.09.2018 відкладено підготовче судове засідання на 18.10.2018.
Згідно довідки Запорізького окружного адміністративного суду суддя Лазаренко М.С. в період з 16.10.2018 по 18.10.2018 знаходився у відрядженні.
Ухвалою суду від 23.10.2018 відкладено підготовче судове засідання на 14.11.2018 та продовжено строк підготовчого провадження.
В підготовчому судовому засіданні 14.11.2018 протокольно ухвалено закрити підготовче провадження, призначити справу до розгляду по суті на той самий день. В судовому засіданні оголошено перерву до 05.12.2018.
Представник позивача підтримав заявлені позовні вимоги у повному обсязі.
Представник Головного управління ДФС у Запорізькій області проти позову заперечив з підстав викладених у письмовому відзиві (вх. 28777 від 14 вересня 2018 року), відповідно до якого зазначає, що Товариством з обмеженою відповідальністю «Ларга-М» порушено пункт2.6 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого Постановою Правління Національного банку України від 15 грудня 2004 року №637 в результаті Товариством з обмеженою відповідальністю «Ларга-М» несвоєчасно оприбутковано готівкові кошти в книзі обліку розрахункових операцій, в результаті чого Головним управлінням ДФС у Запорізькій області прийнято податкове повідомлення рішення від 19.04.2018 за №0005681407 форми «С» про застосування штрафних (фінансових) санкцій за порушення законодавства про патентування, норм регулювання обігу готівки та про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування, послуг та накладено на скаржника штрафні (фінансові) санкції в розмірі 52945 грн. 50 коп. Таким чином, Головне управління ДФС у Запорізькій області вважає, що підстави для задоволення позовних вимог позивача, а саме визнання протиправними та скасування податкового повідомлення - рішення №0005681407 від 19 квітня 2018 року, форми «С», яким визначено штрафні санкції на суму 52945 грн. 50 коп. - відсутні. Просив суд відмовити у задоволенні адміністративного позову у повному обсязі.
З матеріалів справи встановлено, що винесеним Головним управлінням ДФС у Запорізькій області податковим повідомленням-рішення від 19 квітня 2018 року НОМЕР_1, безпідставно застосовані до Товариства з обмеженою відповідальністю «Ларга-М» штрафні (фінансові) санкції, а відтак порушують його суб'єктивні майнові права, та передбачені Податковим кодексом України права платника податків.
Розглянувши матеріали справи суд встановив наступні обставини.
На підставі Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі громадського харчування та послуг», Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», Указу Президента України від 12 червня 1995 року №436/95 «Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки», Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою правління Національного банку України від 15.12.2004 №637 Головним управлінням Державної фіскальної служби України у Запорізькій області проведено фактичну перевіркуаптеки №3Товариства з обмеженою відповідальністю «Ларга-М» (код 35602400), розташованого за адресою: Запорізька обл., м. Бердянськ, вул. Піонерська, буд. 49-Б, за результатами якої складено акт фактичної перевірки від 23.03.2018№0128/08/01/14/35602400.
На підставі зазначеного Акту фактичної перевірки винесено оскаржуване податкове повідомлення-рішення від 19.04.2018 № НОМЕР_1.
Товариство з обмеженою відповідальністю «Ларга-М», скориставшись своїм правом на адміністративне досудове оскарження, відповідно до ст. 56 ПК України, оскаржив вказане ППР від 19.04.2018 №0005681407 до Державної фіскальної служби України
Рішенням ДФС України № 18404/6/99-99-11-03-01-25 від 29.05.2018 року продовжено строку розгляду скарги.
Рішенням про результати розгляду скарги № 22741/6/99-99-11-05-01-25 від 06.07.2018 року ДФС України залишила оскаржуване ППР без змін, а скаргу позивача - без задоволення.
Не погоджуючись із винесенимподатковим повідомленням-рішенням від №0005681407 від 19 квітня 2018 року, вважаючи його протиправним, позивач звернувся із вказаним адміністративним позовом до суду.
Проаналізувавши матеріали справи, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають до задоволення з таких підстав.
Відповідно до пп. 62.1.3 п. 62.1 ст.62 Податкового кодексу України(в редакції станом на час призначення перевірки) податковий контроль здійснюється шляхом: перевірок та звірок відповідно до вимог цього Кодексу, а також перевірок щодо дотримання законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, у порядку, встановленому законами України, що регулюють відповідну сферу правовідносин.
Відповідно до п.75.1. ст.75 Податкового кодексу Україниконтролюючи органи мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.
Відповідно до пп.75.1.3 п. 75.1 ст. 75 Податкового кодексу Українифактичною вважається перевірка, що здійснюється за місцем фактичного провадження платником податків діяльності, розташування господарських або інших об'єктів права власності такого платника. Така перевірка здійснюється контролюючим органом щодо дотримання норм законодавства з питань регулювання обігу готівки, порядку здійснення платниками податків розрахункових операцій, ведення касових операцій, наявності ліцензій, свідоцтв, у тому числі про виробництво та обіг підакцизних товарів, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами).
Відповідно до п.80.1,80.2ст.80 Податкового кодексу Українифактична перевірка здійснюється без попередження платника податків (особи).
Фактична перевірка може проводитися на підставі рішення керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу, оформленого наказом, копія якого вручається платнику податків або його уповноваженому представнику, або особам, які фактично проводять розрахункові операції під розписку до початку проведення такої перевірки, та за наявності хоча б однієї з передбачених підстав, зокрема, у разі наявності та/або отримання в установленому законодавством порядку інформації від державних органів або органів місцевого самоврядування, яка свідчить про можливі порушення платником податків законодавства, контроль за яким покладено на контролюючі органи, зокрема, щодо здійснення платниками податків розрахункових операцій, ведення касових операцій.
В даному випадку фактична перевірка проведена на підставі наказу від 12.03.2018 №774 Про проведення фактичних перевірок та згідно з Направленнями на перевірку від 12.03.2018 № 374, №375, оформлена Актом фактичної перевірки від 23.03.18 №0128/08/01/14/35602400, з питань дотримання вимог законодавства щодо використання реєстраторів розрахункових операцій, ведення касових операцій.
Щодо оскаржуваного рішення по суті суд зазначає наступне.
Згідност. 2 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг"реєстратор розрахункових операцій - пристрій або програмно-технічний комплекс, в якому реалізовані фіскальні функції і який призначений для реєстрації розрахункових операцій при продажу товарів (наданні послуг), операцій з купівлі-продажу іноземної валюти та/або реєстрації кількості проданих товарів (наданих послуг), операцій з приймання готівки для подальшого переказу;фіскальний звітний чек - документ встановленої форми, надрукований реєстратором розрахункових операцій, що містить дані денного звіту, під час друкування якого інформація про обсяг виконаних розрахункових операцій заноситься до фіскальної пам'яті;денний звіт - документ встановленої форми, надрукований реєстратором розрахункових операцій, що містить інформацію про денні підсумки розрахункових операцій, проведених з його застосуванням.
Відповідно до частини першоїст. 3 вказаного Законусуб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов'язані: 1) проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок; 3) застосовувати реєстратори розрахункових операцій, що включені до Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій, з додержанням встановленого порядку їх застосування.
Згідно п. 1.2 Положення про ведення касових операцій у національній валюті України, затвердженогопостановою Правління Національного банку України від 15.12.04 р. №637(втратила чинність на підставіПостанови Національного банку України №148 від 29.12.17р., була чинна станом на час проведення перевірки),готівкові розрахунки - платежі готівкоюпідприємств (підприємців) та фізичних осіб за реалізовану продукцію (товари, виконаніроботи, надані послуги), а також за операціями, які безпосередньо не пов'язані з реалізацієюпродукції (товарів, робіт, послуг) та іншого майна;готівкова виручка (виручка) - сума фактично одержаних готівкових коштів від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) і позареалізаційні надходження; оприбуткування готівки - проведення підприємствами і підприємцями обліку готівки в касі на повну суму її фактичних надходжень у касовій книзі, книзі обліку доходів і витрат, книзі обліку розрахункових операцій; реєстратор розрахункових операцій - пристрій або програмно-технічний комплекс, у якому реалізовані фіскальні функції і який призначений для реєстрації розрахункових операцій під час продажу товарів (надання послуг), операцій з купівлі-продажу іноземної валюти та/або реєстрації кількості проданих товарів (наданих послуг).
Відповідно до п. 2.6 Положення уся готівка, що надходить до кас, має своєчасно (у день одержання готівкових коштів) та в повній сумі оприбутковуватися.
Оприбуткуванням готівки в касах підприємств, які проводять готівкові розрахунки з оформленням їх касовими ордерами і веденням касової книги відповідно до вимог глави 4 цього Положення, є здійснення обліку готівки в повній сумі її фактичних надходжень у касовій книзі на підставі прибуткових касових ордерів.
У разі проведення готівкових розрахунків із застосуванням РРО або використанням РК оприбуткуванням готівки є здійснення обліку зазначених готівкових коштів у повній сумі їх фактичних надходжень у книзі обліку розрахункових операцій на підставі фіскальних звітних чеків РРО (даних РК).
Суми готівки, що оприбутковуються, мають відповідати сумам, визначеним у відповідних касових (розрахункових) документах.
Згідно п. 2 р. І Порядку реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для реєстрації розрахункових операцій за товари (послуги), затвердженогонаказом Міністерства фінансів України від 14.06.16 р. №547,звіт- денний звіт з обнуленням інформації в оперативній пам'яті та занесенням її до фіскальної пам'яті РРО.
Відповідно до висновку в Акті перевірки, контролюючим органом встановлено несвоєчасне оприбуткування позивачем готівкових коштів на загальну суму розрахунку 10589,10 грн. а саме: 1) відповідно до фіскальних чеків, сформованих та роздрукованих в контрольній стрічці через РРО ФН НОМЕР_2, до каси Аптеки №3 23.04.2017 року надійшли готівкові кошти в сумі 5251,37 грн., фіскальний звітний чек (Z-звіт) 23.04.2017 на РРО ФН3000280009 не формувався та не друкувався. Розрахункові квитанції 23.04.2017 позивачем використовувались, але в розділі 2 Книги обліку розрахункових операцій № 3000280009р/1 відсутній запис про отримані 23.04.2017 готівкові кошти в сумі 5'251,37 грн. 24.04.2017 на РРО ФН НОМЕР_2 сформований та роздрукований фіскальний звітний чек (Z-звіт) №00145 на загальну суму розрахунків 6218,89 грн. (в т.ч. готівкою - 5251,37грн.) 24.04.2017 до розділу II КОРО №3000280009 р/4, на підставі Z-звіту №00145, внесено інформацію про отриману 23.04.2017 готівку в сумі 5251,37грн. Таким чином, інформація на підставі фіскального звітного чеку №00145 про готівку, яка фактично отримана 23.04.2017, внесена до КОРО не раніше формування фіскального звітного чеку №00145 від 24.04.2017, тобто на наступний день, а не в день її фактичного отримання; 2) відповідно до фіскальних чеків, сформованих та роздрукованих в контрольній стрічці через РРО ФН НОМЕР_3, до каси Аптеки №3 23.04.2017 року надійшли готівкові кошті- сумі 5337,73 грн., фіскальний звітний чек (Z-звіт) 23.04.2017 на РРО ФН3000280013 не формувався та не друкувався. Розрахункові квитанції 23.04.2017 позивачем використовувались, але в розділі 2 Книги обліку розрахункових операцій № 3000280013р/1 відсутній запис про отримані 23.04.2017 готівкові кошти в сумі 5337,73 грн. 24.04.2017 на РРО ФН НОМЕР_3 сформований та роздрукований фіскальний звітний чек (Z-звіт) №00145 на загальну суму розрахунків 6288,36 грн. (в т.ч. готівкою 5337,73 грн.). 24.04.2017 до розділу II КОРО №3000280013 р/1, на підставі Z-звіту №00145, внесен: інформацію про отриману 23.04.2017 готівку в сумі 5337,73 грн.
На підставі Акту фактичної перевірки прийнято оскаржуванеподаткове повідомлення-рішення Головного управління ДФС у Запорізькій області від 19.04.2018 №0005681407, яке винесено саме за порушення п.2.2., п. 2.6. глави 2 Положення №637.
Згідно п. 6 р. ІІІ Порядку внесення чи видача готівки з місця проведення розрахунків повинні реєструватись через РРО з використанням операцій "службове внесення" та "службова видача", якщо такі внесення чи видача не пов'язані з проведенням розрахункових операцій. Крім того, операція "службове внесення" використовується для реєстрації суми готівки, яка зберігається на місці проведення розрахунків на момент реєстрації першої розрахункової операції, що проводиться після виконання Z-звіту.
Згідно з абз.1-3 п.2 пп.6 розділу 3 Порядку реєстрації та ведення розрахункових книжок, книг обліку розрахункових операцій, затвердженогонаказом Міністерства фінансів України від 14.06.16 р. №547, на кожному місці проведення розрахунків повинна використовуватися окрема розрахункова книжка з книгою ОРО, на яку вона зареєстрована;
при проведенні розрахункової операції заповнюється спочатку корінець, потім відривна частина розрахункової квитанції (за винятком квитанцій, де вартість товару (послуги) зазначена попередньо шляхом проштамповування чи друкарським способом), при цьому вказані в корінці та у відривній частині суми розрахунків повинні бути ідентичними;
відривна частина відокремлюється від корінця по лінії відриву та видається покупцеві чи особі, яка отримує кошти (у разі здійснення операції видачі), не пізніше завершення розрахункової операції.
Відповідно до пояснень сторін по справі, встановлено відсутність складу порушення порядку оприбуткування готівки з боку позивача.
Але, не зважаючи на надані пояснення тадокументи, Головним управлінням ДФС у Запорізькій області прийнято податкове повідомлення-рішення від 19.04.2018 №0005681407, згідно якого на позивача накладено штраф у розмірі 52945, 50 грн. на підставі п.54.3.3п.54.3ст.54 Податкового кодексу Україниі аб. 3 ст. 1Указу Президента України "Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки" від 12.06.95 р. №436/95.
Відповідно до матеріалів справи, суд встановив, що грошові кошти у сумі 5251,37 грн., що зазначені в Z - звіті № 145 від 24.04.2017р. (РРО №3000280009) та грошові кошти у сумі 5337,73 грн., що зазначені в Z - звіті № 145 від 24.04.2017р. (РРО НОМЕР_4), - обидві ці суми є належним чином оприбуткованими.
Зважаючи на зазначене, судом встановлено, що факт оприбуткування виручки позивачем відбувся.
Абзацом першим пункту 2.6 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні затвердженогоПостановою Правління Національного банку України від 15 грудня 2004 року N 637визначено, що уся готівка, що надходить до кас, має своєчасно (у день одержання готівкових коштів) та в повній сумі оприбутковуватися.
Як підставою для застосування штрафних санкцій відповідач послався на абз.3 ст.1Указу Президента України «Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки» від 12 червня 1995 року N 436/95, яким встановлено, що за неоприбуткування (неповне та/або несвоєчасне) оприбуткування у касах готівки застосовується штраф у п'ятикратному розмірі неоприбуткованої суми. У разі проведення готівкових розрахунків із застосуванням РРО або використанням РК оприбуткуванням готівки є здійсненняобліку зазначених готівкових коштів у повній сумі їх фактичних надходжень у книзі облікурозрахунковихопераційна підставіфіскальних звітних чеків РРО (даних РК).
Частиною другою ст.19 Конституцій України передбачає, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбаченіКонституцієюта законами України.
Частина другаст.6 Конституції Українипередбачає, що органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених цієюКонституцієюмежах і відповідно до законів України.
Стаття 8, зокрема, частина друга Конституції Україниговорить, щоКонституція Українимає найвищу юридичну силу.
Частина другаст.58 Конституції України, визначає, що «ніхто не може відповідати за діяння, які на час їх вчинення не визнавались законом як правопорушення».
Це означає, що встановлення штрафних санкцій за правопорушення і визначення, які діяння визнаються правопорушенням у підзаконних нормативно-правових актах, зокрема вУказі Президента №436/95 від 12.06.1995 року «Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулюванням обігу готівки»суперечить чітким положенням норми частини другоїст.58 Конституції України.
Указ Президента України №436/95 від 12.06.1995 рокуне є законом, не прирівняний у своєї юридичній силі до сили дії Закону, тому будь яке застосування даного Указу є порушенням основоположних нормКонституції, які є нормами найвищої юридичної сили і є нормами прямої дії.
На час прийняття оскаржуваного рішення у чинному законодавстві України існує спеціальний Закон, який регламентує порядок ведення готівкових розрахунків у національній валюті України і оприбутковування готівки у касіЗакон України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»(зі змінами).
Як вбачається з оскаржуваного повідомлення - рішення, до позивача застосовані штрафні санкції встановлені абз.3 ст.1 Указу Президента України, тобто відповідач притягає підприємство до відповідальності за порушення, склад та санкція якого визначені у підзаконному нормативно-правовому акті, а саме Указі Президента України.
ТакУказ Президента України №436/95 від 12.06.1995 року «Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулюванням обігу готівки»прийнятий 1995 року .
З 28 червня 1996 року на території України діє новий правовий порядок, запроваджений новоюКонституцією України.
Новий правовий порядок передбачає з 28 червня 1996 року, що виключно законами України визначаються правові засади і гарантії підприємництва (п.8ч.1ст.92 Конституції).
Відповідно доп.1Перехідних положень Конституції України(редакції 1996 року) Закони та інші нормативні акти, прийняті до набуття чинності цієюКонституцією, є чинними у частині, що не суперечитьКонституції України.
Також одним із законів, що визначає правові гарантії підприємництва єГосподарський Кодекс України від 16.01.2003 року №436, який набув чинності 01.01.2004 року. Та з 01.01.2004 року в Україні діє правовий режим здійснення господарської діяльності, при якому (ч. 1 ст.239ГПК) органи державної влади відповідно до своїх повноважень та у порядку, встановленому законом, можуть застосовувати до суб'єктів господарювання адміністративно-господарські санкції, в тому числі-адміністративно-господарський штраф, інші адміністративно-господарські санкції, встановлені цим Кодексом та іншими законами.
Тобто законодавець послідовно визначає, що санкції за порушення правил господарювання встановлюються виключно Законами України, і виключення у даному випадку для Указів Президента не передбачені.
Стаття 241 Господарського Кодексу Українипідтверджує попередній висновок суду.
Згідно із частиною першою ст.241 Господарського Кодексу Україниадміністративно-господарський штраф це грошова сума, що сплачується суб'єктом господарювання до відповідного бюджету у разі порушення ним встановлений правил здійснення господарської діяльності.
Частина 2 цієї статті вказує, що перелік порушень, за які з суб'єкта господарювання стягується штраф, розмір і порядок його стягнення визначаються законами, що регулюють податкові та інші відносини, в яких допущено правопорушення.
Адміністративно-господарський штраф може застосовуватися у визначених законом випадках одночасно з іншими адміністративно-господарськими санкціями передбаченимист.239 цього Кодексу(ч.3 ст.241ГПК України).
Таким чином відповідачем застосовано норми матеріального законодавства, які не підлягали застосуванню, внаслідок чого помилково застосований штраф.
Відповідно до принципу законності, визначеному частиною четвертоюст.9 КАС України,у разі невідповідності нормативно-правового актаКонституції України, закону України, міжнародному договору, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України, або іншому правовому акту суд застосовує правовий акт, який має вищу юридичну силу.
Частина другаст.58 Конституції Українивизначає, що ніхто не може відповідати за діяння, які на час їх вчинення не визнавалисязаконом як правопорушення.
Зважаючи на вищевикладене оскаржуване податкове повідомлення-рішення є протиправним та таким, що підлягає скасуванню для захисту порушених прав.
Згідност. 72 КАС Українидоказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно ст.76,77 КАС Українидостатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування.
Питання про достатність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.
Кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановленихстаттею 78 цього Кодексу.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Твердження позивача щодо обставин оприбуткування вказаної суми готівки підтверджується належними та достатніми доказами, щодо яких відповідачем не надано заперечень та пояснень щодо неврахування вказаної інформації під час прийняття оскаржуваного податкового повідомлення-рішення.
За таких обставин суд вважає висновок Акту перевірки безпідставним та необґрунтованими застосування до позивача штрафних санкцій згідно аб. 3 п. 1Указу Президента України "Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки", згідно якого у разі порушення юридичними особами всіх форм власності, фізичними особами - громадянами України, іноземними громадянами та особами без громадянства, які є суб'єктами підприємницької діяльності, а також постійними представництвами нерезидентів, через які повністю або частково здійснюється підприємницька діяльність, норм з регулювання обігу готівки у національній валюті, що встановлюються Національним банком України, до них застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафу: за неоприбуткування (неповне та/або несвоєчасне) оприбуткування у касах готівки - у п'ятикратному розмірі неоприбуткованої суми.
Відповідно до частини першої ст. 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
З урахуванням частини першої ст. 139 Кодексу адміністративного судочинства України, суд присуджує на користь позивача здійснені ним документально підтверджені витрати по сплаті судового збору у розмірі 1762,00 грн. з бюджетних асигнувань Головного управління ДФСу Запорізькій області.
Керуючись положеннями статей 2, 7, 9, 11, 44, 72-78, 79,139, 194, 241-246, 250, 295 Кодексу адміністративного судочинства України,
ВИРІШИВ:
Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Ларга-М» (71100, Запорізька область, м.Бердянськ, вул.Морська, 21, код ЄДРПОУ 35602400) до Головного управління ДФС у Запорізькій області (69107, м.Запоріжжя, пр.Соборний, 166, код ЄДРПОУ 39396146) про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення рішення задовольнити в повному обсязі.
Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення рішення Головного управління Державної фіскальної служби у Запорізькій області від 19.04.2018 №0005681407.
Стягнути на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Ларга-М» судовий збір в розмірі 1762,00 грн. (одну тисячу сімсот шістдесят дві гривень 00 копійок) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДФС у Запорізькій області.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку до Третього апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його (її) проголошення,а якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Рішення складено у повному обсязі 14.12.2018.
Суддя М.С. Лазаренко