
УХВАЛА
м. Вінниця
22 грудня 2018 р. Справа № 0240/2883/18-а
Вінницький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді: Жданкіної Наталії Володимирівни,
за участю:
секретаря судового засідання: Перевертака В.В.,
представника позивача: ОСОБА_1,
представника відповідача: ОСОБА_2,
розглянувши у підготовчому судовому засіданні матеріали справи за позовом ОСОБА_3 до Головного управління ДФС у Вінницькій області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення,
в с т а н о в и в :
В провадженні Вінницького окружного адміністративного суду знаходиться адміністративна справа за позовом ОСОБА_3 до Головного управління ДФС у Вінницькій області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення.
Ухвалою Вінницького окружного адміністративного суду від 11.09.2018 за вказаним позовом відкрито провадження у справі та призначено її до розгляду за правилами загального позовного провадження з проведенням підготовчого судового засідання.
10 грудня 2018 року представником позивача через канцелярію суду подано уточнений адміністративний позов, яким змінено позовні вимоги шляхом їх збільшення. Зокрема, окрім первинної вимоги, заявленої до ГУ ДФС у Вінницькій області, позивач просить суд визнати протиправними дії Тростянецької селищної ради Вінницької області щодо надання недостовірних даних ГУ ДФС у Вінницькій області про платників податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачуване фізособами, які є власниками об'єктів нежитлової нерухомості, а саме: з приводу нежитлової будівлі банно-прального комбінату, яка знаходиться за адресою Вінницька область, Тростянецький район, смт.Тростянець, вулиця Першого Травня 34.
З огляду на те, що уточнені позовні вимоги спрямовані також до Тростянецької селищної ради Вінницької області позивач клопотав про залучення останнього до участі у справу в якості співвідповідача.
У судовому засіданні представник позивача підтримав вищевказане клопотання та просив його задовольнити.
Представник відповідача в судовому засіданні не заперечував щодо залучення Тростянецької селищної ради Вінницької області до участі у справу в якості співвідповідача.
Визначаючись щодо наявності підстав для залучення співвідповідача, суд виходив із наступного.
Як вбачається зі змісту позовної заяви, однією із вимог позивача після їх збільшення, є визнання протиправними дії Тростянецької селищної ради Вінницької області щодо надання недостовірних даних ГУ ДФС у Вінницькій області про платників податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачуване фізособами, які є власниками об'єктів нежитлової нерухомості, а саме: з приводу нежитлової будівлі банно-прального комбінату, яка знаходиться за адресою Вінницька область, Тростянецький район, смт.Тростянець, вулиця Першого Травня 34.
Відповідно до ч. 3 ст. 48 КАС України, якщо позов подано не до тієї особи, яка повинна відповідати за позовом, суд до ухвалення рішення у справі за згодою позивача замінює первісного відповідача належним відповідачем, не закриваючи провадження у справі, якщо це не потягне за собою зміни підсудності адміністративної справи. Суд має право за клопотанням позивача до ухвалення рішення у справі залучити до участі у ній співвідповідача.
Враховуючи вищевикладене, а також беручи до уваги те, що частина позовних вимог звернута не до тієї особи, яка повинна відповідати за позовом, суд доходить висновку про необхідність залучення до участі у справі в якості співвідповідача Тростянецьку селищну раду Вінницької області.
При цьому суд враховує, що згідно частини 1 статті 183 Кодексу адміністративного судочинства України у підготовчому засіданні суд постановляє ухвалу (ухвали) про процесуальні дії, що необхідно вчинити до закінчення підготовчого провадження та початку судового розгляду справи по суті.
Таким чином, під час підготовки до судового розгляду справи по суті, з метою повного, всебічного та об'єктивного з'ясування обставин, що мають суттєве значення для вирішення справи, суд вважає за необхідне витребувати додаткові докази, з огляду на таке.
Згідно з ч. 1 ст. 72 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: 1) письмовими, речовими і електронними доказами; 2) висновками експертів; 3) показаннями свідків.
Частинами 1, 4 статті 73 КАС України визначено, що належними є докази, які містять інформацію щодо предмету доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмету доказування.
Відповідно до ч. 1 ст. 80 КАС України у разі неможливості самостійно надати докази, учасник справи вправі подати клопотання про витребування доказів судом. У клопотанні про витребування доказів повинно бути зазначено: 1) який доказ витребовується; 2) обставини, які може підтвердити цей доказ, або аргументи, які він може спростувати; 3) підстави, з яких випливає, що цей доказ має відповідна особа; 4) заходи, яких особа, що подає клопотання, вжила для отримання цього доказу самостійно, докази вжиття таких заходів, та (або) причини неможливості самостійного отримання цього доказу. Про витребування доказів за власною ініціативою або за клопотанням учасника справи, або про відмову у витребуванні доказів суд постановляє ухвалу.
Отже, виходячи із предмету спору та характеру спірних правовідносин, задля оцінки правомірності прийнятого ГУ ДФС у Вінницькій області рішення та вчинення Тростянецькою селищною радою Вінницької області дій, суд вважає за необхідне витребувати в останньої інформацію та документи, які стали підставою для звернення до Головного управління ДФС у Вінницькій області про стягнення з ОСОБА_3 податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, встановлений (нежитлова будівля банно-прального комбінату, що розташована за адресою: вул. Першого Травня 34, смт. Тростянець, Вінницька область).
Крім того, беручи до уваги необхідність повідомлення Тростянецької селищної ради Вінницької області про її залучення до участі у справі, а також часу для надходження витребуваної інформації та документів, керуючись положеннями статей 181, 205 КАС України, суд доходить висновку про наявність підстав для відкладення судового розгляду справи.
Керуючись ст.ст. 48, 80, 181, 205, 248, 256 КАС України суд, -
у х в а л и в :
Клопотання представника позивача задовольнити.
Залучити до участі у справу в якості співвідповідача - Тростянецьку селищну раду Вінницької області (вул. Соборна, 77, смт. Тростянець, Вінницька область, 24300)
Витребувати в Тростянецької селищної ради Вінницької області та зобов'язати надати суду в строк до 04.02.2019 інформацію та документи, які стали підставою для звернення до Головного управління ДФС у Вінницькій області про стягнення з ОСОБА_3 податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, встановлений (нежитлова будівля банно-прального комбінату, що розташована за адресою: вул. Першого Травня 34, смт. Тростянець, Вінницька область).
Відкласти підготовче судове засідання на 04 лютого 2019 р. о 15:00 год. в залі судового засідання № 5 Вінницького окружного адміністративного суду м. Вінниця, вул. Брацлавська, 14.
Встановити співвідповідачу - Тростянецькій селищній раді Вінницької області строк для надання відзиву на позов до 04.02.2019, з поясненнями по суті заявлених вимог та доданням підтверджуючих документів, у тому числі документів, що підтверджують надіслання копії відзиву та доданих до нього документів позивачу, а також, у разі надходження відповіді на відзив, подати свої заперечення у 2- денний термін з дня отримання відповіді на відзив, у разі наявності таких.
Роз'яснити співвідповідачу, що в силу ч.4 ст. 159 КАС України, неподання суб'єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову.
У разі невиконання вимог ухвали суду повідомити суд про причини такого невиконання.
Роз'яснити сторонам у справі, що в силу положень ч. 6 ст. 48 КАС України, після залучення у справу другого відповідача (співвідповідача) розгляд адміністративної справи починається спочатку.
Копію позовної заяви разом з доданими документами направити Тростянецькій селищній раді Вінницької області.
Учасники справи можуть отримати інформацію по даній справі на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за посиланням: "http://court.gov.ua/fair/".
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 256 КАС України.
Відповідно до ч. 3 ст. 293 КАС України, заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Жданкіна Наталія Володимирівна