
Справа № 263/13791/17
Провадження № 2-а/263/66/2018
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
27 грудня 2018 року місто Маріуполь
Жовтневий районний суд м. Маріуполя Донецької області у складі: головуючого судді Ковтуненко В.О., при секретарі Іващенко Н.К., розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Маріуполі Донецької області справу за адміністративною позовною заявою ОСОБА_1 до Головного Управління Пенсійного фонду України в Донецькій області про визнання дії противоправними та зобов'язання здійснити певні дії, треті особи: Головне управління МВС України в Донецькій області, в особі Головної ліквідаційної комісії Управління МВС України,
В С Т А Н О В И В :
Позивач звернувся до суду з даним позовом, вказуючи, що він 20.08.2004 року перебуває на обліку в Головному управлінні ПФУ в Донецькій області та з 20.08.2014 року отримує пенсію відповідно до Закону України №2262-ХП від 9 квітня 1992 року “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, виходячи з наступних розмірів основних і додаткових видів грошового забезпечення: посадовий оклад – 750 грн., оклад за військовим (спеціальним) званням капітан – 120 грн., надбавок за вислугу років (35% від грошового забезпечення) – 304,5 грн., надбавка за особливо важливі завдання (56% від грошового забезпечення) – 657,72 грн., премія (15% від грошового забезпечення) – 274,83 грн., всього 2107,05 грн., основний розмір пенсії (50% від грошового забезпечення) – 1053,53 грн., з урахуванням мінімального розміру – 1247 грн., підвищення постанова КМУ 2012 р. № 355 (35% від грошового забезпечення) – 175,43 грн., призначено пенсію всього – 1422,43 грн. В серпні 2017 р. позивач звернувся до відповідача з письмовою заявою в якій просив: надіслати йому копії документів, необхідні, для перерахунку призначеної пенси, зокрема, довід Ліквідаційної комісії Головного Управління Міністерства внутрішніх справ України в Донецькій області про розмір грошового забезпечення заявника для перерахунку пенсії відповідно до постанови КМУ і 11.11.20-15 року №988 за нормами чинними на 01.01.2016 року; провести перерахунок його пенсії відповідно до вимог ЗУ "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ Украй та членів їх сімей" №900 від;:23.12.2015 р. ст. 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення ос звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", постанов КМУ №988 від 11.11.2015 р. наказу МІ України від 17.02.2017 № 138, постанови Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 р. № 45 «П затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», починаючи з 01.01.2016 без обмеження граничного розміру. Згідно листа відповідача на вищевказане звернення № 908 -Г-01 від 17.08.2017 p., позивачу було надіслано копію довідки Ліквідаційної комісії Головного Управління Міністерства внутрішніх справ України в Донецькій області № 348 від 05.05.2017 р. про розмір грошового забезпечення заявника для перерахунку пенсії відповідно до постанови КМУ від 11.11.20-15 року №988 нормами чинними на 01.01.2016 року (далі - Довідка Ліквідаційної комісії); та повідомлено, що перерахунок та виплату йому пенсії буде здійснено після виділення додаткових коштів з Державного бюджету України. В довідці Ліквідаційної комісії зазначено наступні розміри основних і додаткових видів грошове забезпечення: посадовий оклад 2500,00 грн.; оклад за військовим (спеціальним) званням майор поліції 1800,00 грн.; надбавка за стаж служби (40 %)- 1720,00 грн.; надбавка за службу в умовах режимних обмежень (0,00 %) - 0,00 грн.; премія (0,68 %) - 40,94 грн., усього 6060,94 грн. Позивач вважає, що неправомірна бездіяльність відповідача полягає в безпідставному не проведенні перерахунку його пенсії, її нарахування та втишу, відповідно до Довідки Ліквідаційної комісії з 01.01.2016 року, а відсутність в бюджеті Пенсійного фонду України на відповідні роки коштів на фінансував перерахунку пенсії за Постановою № 988 не може бути законною підставою для відмови в перерахунку пенсії. На підставі викладеного позивач просить: визнати бездіяльність Головного Управління пенсійного фонду України в Донецькій області щодо не проведення перерахунку пенсії, її нарахування та виплату позивачу з 01.01.2016 року згідно Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарант соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» № 900 від 23 грудня 2015 року, ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених військової служби та деяких інших осіб», Постанови Кабінету Міністрів України № 988 від 11 листопада 2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», Постанови Кабінету Міністрів України № 947 від 18 листопада 2015 року «Про внесення змін до Постанови Кабінету Міністрів України від 09 березня 2006 року № 268», на підставі довідки Ліквідаційної комісії Головного Управління Міністерства внутрішніх справ України в Донецькій області № 348 від 05.05.2017 р. без обмеження граничного розміру; зобов'язати Головне Управління пенсійного фонду України в Донецькій області, провести позивачу, перерахунок та виплату пенсії відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» № 900 від 23 грудня 2015 року, ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», Постанови Кабінету Міністрів України № 988 від 11 листопада 2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», Постанови Кабінету Міністрів України № 947 від 18 листопада 2015 року «Про внесення змін до Постанови Кабінету Міністрів України від 09 березня 2006 року № 268», на підставі довідки Ліквідаційної комісії Головного Управління Міністерства внутрішніх справ України в Донецькій області № 348 від 05.05.2017 р. без обмеження граничного розміру, починаючи з 1 січня 2016 року. Встановити судовий контроль за виконанням рішення суду шляхом зобов’язання Головне управління Міністерства внутрішніх справ України в Донецькій області в особі Ліквідаційної комісії Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Донецької області подати у десятиденний строк з моменту набрання рішенням законної сили звіт про виконання рішення суду (ст. 267 КАС України), розподілити судові витрати між сторонами.
Позивач в судове засідання не з’явився, в позові зазначив прохання про його розгляд у його відсутність.
Представник відповідача в судове засідання не з’явився з невідомих суду причин, хоча про день та час розгляду справи був повідомлений у встановленому законом порядку.
Представник третьої особи в судове засідання не з’явився з невідомих суду причин, хоча про день та час розгляду справи був повідомлений у встановленому законом порядку.
Відповідно до ч. 3 ст. 268 КАС України неприбуття у судове засідання учасника справи, повідомленого відповідно до положень цієї статті, не перешкоджає розгляду справи у судах першої та апеляційної інстанцій.
Суд, дослідивши письмові матеріали справи, вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню, за наступних підстав.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 з 20.08.2004 року перебуває на обліку в Головному управлінні ПФУ в Донецькій області та з 20.08.2014 року отримує пенсію відповідно до Закону України №2262-ХП від 9 квітня 1992 року “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”.
Згідно листа Головного Управління Пенсійного фонду України в Донецькій області від 17.08.2018 року за №908-г-01 грошове забезпечення ОСОБА_1 складає 2107,05 грн.: посадовий оклад – 750 грн., оклад за військовим (спеціальним) званням капітан – 120 грн., надбавок за вислугу років (35% від грошового забезпечення) – 304,5 грн., надбавка за особливо важливі завдання (56% від грошового забезпечення) – 657,72 грн., премія (15% від грошового забезпечення) – 274,83 грн.. Загальний розмір пенсії складає 1422,43 грн. та розраховується з: підвищення постанова КМУ 2012 р. № 355 (35% від грошового забезпечення) – 110,43 грн., основний розмір пенсії, з урахуванням доплат 1595,81 грн. Також зазначено, що перерахунок та виплата пенсії згідно листа Управління МВС України в Донецькій області від 05.05.2017 року за буде здійснена після виділення додаткових коштів з Державного бюджету.
Згідно листа Управління МВС України в Донецькій області від 05.05.2017 року про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 для перерахунку пенсії, розмір грошового забезпечення за нормами чинними на 01.01.2016 року становить: посадовий оклад 2500,00 грн.; оклад за військовим (спеціальним) званням майор поліції 1800,00 грн.; надбавка за стаж служби (40 %)- 1720,00 грн.; надбавка за службу в умовах режимних обмежень (0,00 %) - 0,00 грн.; премія (0,68 %) - 40,94 грн., усього 6060,94 грн.
Однак, до цього часу відповідач так і не здійснив перерахунок пенсії позивачу на підставі довідки, наданої позивачу ліквідаційною комісією ГУМВС України в Донецькій області про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії за нормами чинними на 01.01.2016 р., що в свою чергу представником ГУПФУ в Донецькій області не спростовано та неоспорюється.
Відповідно до ст. 72 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: 1) письмовими, речовими і електронними доказами; 2) висновками експертів; 3) показаннями свідків.
Згідно ч.1,2 ст. 73 КАС України належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування. Предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.
У відповідності до ст. 76 КАС України достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування. Питання про достатність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.
Відповідно до ч.2 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб’єкта владних повноважень обов’язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей» від 23 грудня 2015 року № 900-VIII статтю 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» після частини другої доповнено новою частиною такого змісту: «Перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських».
Відповідно до п.1 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45, перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.
Постановою Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року №988 затверджено грошове забезпечення поліцейських Національної поліції, яке складається з посадового окладу, окладу за спеціальним званням, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер), премій та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.
Згідно з пунктом 15 розділу XI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про Національну поліцію» за колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб.
Відповідно до статті 102 Закону України «Про Національну поліцію» пенсійне забезпечення поліцейських здійснюється також в порядку та на умовах, визначених Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
Отже, збільшення грошового забезпечення поліцейських, яке, за своїми складовими є ідентичним складовим колишніх працівників міліції, але за розміром більшим, є безумовною підставою для перерахунку пенсії позивача, як колишнього працівника міліції на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 № 988.
Конституційним Судом України у рішенні від 9 лютого 1999 року №1-рп/99 (справа про зворотну дію в часі законів та інших нормативно-правових актів) зазначено, що дію нормативно-правового акта в часі треба розуміти так, що вона починається з моменту набрання цим актом чинності і припиняється з втратою ним чинності, тобто до події, факту застосовується той закон або інший нормативно-правовий акт, під час дії якого вони настали або мали місце. Положення частини першої статті 58 Конституції України про зворотну дію в часі законів та інших нормативно-правових актів у випадках, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи, стосується фізичних осіб і не поширюється на юридичних осіб.
На день набрання чинності Законом №900-VIII постанова Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року №988 діяла і є чинною на день розгляду справи по суті.
Разом з тим, питання щодо подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», крім пенсій військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей, урегульовано Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженим постановою правління ПФУ від 30.01.2007 року №3-1 (далі - Порядок №3-1).
Абзацом 1 пункту 24 цього Порядку передбачено, що про виникнення підстав для проведення перерахунку пенсій згідно зі статтею 63 цього Закону уповноважені структурні підрозділи зобов'язані у п'ятиденний строк після прийняття відповідного нормативно-правового акта, на підставі якого змінюється хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у зв'язку з уведенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, повідомити про це орган, що призначає пенсії. Органи, що призначають пенсії, протягом п'яти робочих днів після надходження такого повідомлення подають до відповідних уповноважених структурних підрозділів списки осіб, яким необхідно провести перерахунок пенсії (додаток 5). Після одержання списків осіб уповноважені структурні підрозділи зазначають у них зміни розмірів грошового забезпечення для перерахунку раніше призначених пенсій і в п'ятиденний строк після надходження передають їх до відповідних органів, що призначають пенсії.
Зазначене не суперечить вимогам пункту 2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45, згідно з яким Міністерство внутрішніх справ України повідомляє у п'ятиденний строк Пенсійному фонду України про підстави перерахунку пенсій військовослужбовцям. В свою чергу, ПФУ повідомляє у п'ятиденний строк з моменту надходження інформації від МВС своїм головним управлінням в областях про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсія яких підлягає перерахуванню. Після складання таких списків та подання їх відповідним органам, уповноважені керівники цих органів своїм рішенням видають довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсій.
Як визначено в п.3 Порядку, на підставі списків уповноважені органи готують для перерахунку пенсії довідки про розмір грошового забезпечення кожної особи, зазначеної у списку та у місячний строк подають їх головним управлінням ПФУ. Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені зі служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.
Як вбачається з матеріалів справи, листом від 05.05.2017 року ГУПФУ в Донецькій області було отримано довідку Ліквідаційної комісії ГУМВС України в Донецькій області було отримано довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 для перерахунку пенсії за нормами чинними на 01.01.2016 р.
Таким чином, вказаний вище порядок здійснення перерахунку пенсії у відповідності до статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» на підставі постанови Кабінету Міністрів України №988 від 11 листопада 2015 року було дотримано.
Відповідно до ст. 10 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», обов'язок нарахування та виплати пенсій покладено на органи Пенсійного фонду, які здійснюють нарахування пенсій на підставі наданих їм відповідними органами/особою-пенсіонером довідок про розмір грошового забезпечення, і розмір пенсійних виплат залежить від розміру складових грошового забезпечення, зазначених у довідках.
Підставою для вчинення дій, спрямованих на перерахунок раніше призначених пенсій, може бути як відповідна заява пенсіонера та додані до неї документи, так і рішення, прийняте Кабінетом Міністрів України, що узгоджується з правовою позицією Верховного Суду України, викладеною у справі №21-484/а13 від 22.04.2014 року.
У відповідності до ч. 3 ст. 51 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.
У рішенні Конституційного Суду України від 09.02.1999 року № 1-рп/99 (справа про зворотну дію в часі законів та інших нормативно-правових актів) зазначено, що дію нормативно-правового акта в часі треба розуміти так, що вона починається з моменту набрання цим актом чинності і припиняється з втратою ним чинності, тобто до події, факту застосовується той закон або інший нормативно-правовий акт, під час дії якого вони настали або мали місце.
Суд вважає безпідставними твердження Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області, щодо неперерахування щодо неможливості здійснення перерахунку пенсії до виділення коштів з Державного бюджету України пенсії, оскільки право позивача на пенсійне забезпечення не може ставитися в залежність від відсутності бюджетних асигнувань.
Враховуючи вищенаведені норми законодавства, суд приходить до висновку, що ГУ ПФУ в Донецькій області допустило протиправну бездіяльність щодо неперерахунку пенсії позивачу відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» № 900 від 23 грудня 2015 року, ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», Постанови Кабінету Міністрів України № 988 від 11 листопада 2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», Постанови Кабінету Міністрів України № 947 від 18 листопада 2015 року «Про внесення змін до Постанови Кабінету Міністрів України від 09 березня 2006 року № 268», на підставі довідки Ліквідаційної комісії Головного Управління Міністерства внутрішніх справ України в Донецькій області № 348 від 05.05.2017 р. без обмеження граничного розміру, починаючи з 1 січня 2016 року, а тому вважає за необхідне зобов'язати Головне Управління Пенсійного фонду України в Донецької області здійснити перерахунок пенсії позивачу відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» № 900 від 23 грудня 2015 року, ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», Постанови Кабінету Міністрів України № 988 від 11 листопада 2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», Постанови Кабінету Міністрів України № 947 від 18 листопада 2015 року «Про внесення змін до Постанови Кабінету Міністрів України від 09 березня 2006 року № 268», на підставі довідки Ліквідаційної комісії Головного Управління Міністерства внутрішніх справ України в Донецькій області № 348 від 05.05.2017 р. без обмеження граничного розміру, починаючи з 1 січня 2016 року.
Згідно із ст. 267 КАС України суд вважає необхідним зобов’язати відповідача в десятиденний строк з дня набрання законної сили постановою подати до суду звіт про виконання даної постанови.
Керуючись ст. ст. 8-11, 94, 116, 159, 160, 162, 167, 256, 257, 267 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
В И Р І Ш И В :
Адміністративною позов ОСОБА_1 до Головного Управління Пенсійного фонду України в Донецькій області про визнання дії противоправними та зобов'язання здійснити певні дії, треті особи: Головне управління МВС України в Донецькій області, в особі Головної ліквідаційної комісії Управління МВС України, задовольнити.
Визнати противоправною бездіяльність Головного Управління пенсійного фонду України в Донецькій області щодо не проведення перерахунку пенсії, її нарахування та виплату ОСОБА_1 з 01.01.2016 року згідно Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарант соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» № 900 від 23 грудня 2015 року, ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених військової служби та деяких інших осіб», Постанови Кабінету Міністрів України № 988 від 11 листопада 2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», Постанови Кабінету Міністрів України № 947 від 18 листопада 2015 року «Про внесення змін до Постанови Кабінету Міністрів України від 09 березня 2006 року № 268», на підставі довідки Ліквідаційної комісії Головного Управління Міністерства внутрішніх справ України в Донецькій області № 348 від 05.05.2017 р. без обмеження граничного розміру.
Зобов'язати Головне Управління пенсійного фонду України в Донецькій області, провести ОСОБА_1 перерахунок та виплату пенсії відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» № 900 від 23 грудня 2015 року, ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», Постанови Кабінету Міністрів України № 988 від 11 листопада 2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», Постанови Кабінету Міністрів України № 947 від 18 листопада 2015 року «Про внесення змін до Постанови Кабінету Міністрів України від 09 березня 2006 року № 268», на підставі довідки Ліквідаційної комісії Головного Управління Міністерства внутрішніх справ України в Донецькій області № 348 від 05.05.2017 р. без обмеження граничного розміру, починаючи з 1 січня 2016 року.
Зобов’язати Головне управління Міністерства внутрішніх справ України в Донецькій області в особі Ліквідаційної комісії Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Донецької області подати у десятиденний строк з моменту набрання рішенням законної сили звіт про виконання рішення суду.
Стягнути з Головного Управління пенсійного фонду України в Донецькій області за рахунок бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 640,00 грн.
На рішення може бути подано апеляційну скаргу до Першого апеляційного адміністративного суду протягом 30 днів з дня її проголошення.
Суддя В.О. Ковтуненко