ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
м.ПолтаваСправа № 2а-125/10/1670 Полтавський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді –Головка А.Б.,
при секретарі –Вовченко Т.П.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Лохвицької міжрайонної державної податкової інспекціїдо Товариства з обмеженою відповідальністю "Лохвицька цегла"про стягнення заборгованості по платі за землю, -
В С Т А Н О В И В:
Лохвицька міжрайонна державна податкова інспекція (надалі - позивач)звернулася до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Лохвицька цегла" (надалі - відповідач)про стягнення заборгованості по платі за землю в розмірі 5123 грн. 67 коп.
В обґрунтування своїх позовних вимог позивач посилався на те, що станом на 12.01.2010 року за відповідачем рахується заборгованість по платі за землю в розмірі 5087 грн. 92 коп., яка виникла у зв’язку із скасуванням розстрочки, наданої рішенням Лохвицької міжрайонної державної податкової інспекції та несплатою суми нарахованої пені за період з 03.09.2009 року по 12.01.2010 року в розмірі 35 грн. 75 коп.
Представники сторін у судове засідання не з'явились, хоча у матеріалах справи наявні докази, що вони належним чином повідомлялись про час та місце судового розгляду.
Суд, вивчивши та дослідивши матеріали справи, прийшов до висновку про те, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що Товариство з обмеженою відповідальністю "Лохвицька цегла" зареєстроване Лохвицькою районною державною адміністрацією Полтавської області 04.03.2008 року (ідентифікаційний номер 35665811) та знаходиться на податковому обліку в Лохвицькій міжрайонній державній податковій інспекції.
Згідно із ст. 14 Закону України “Про плату за землю” відповідачем самостійно обчислено суму земельного податку та 31.01.2009 року подано до Лохвицької міжрайонної державної податкової інспекції податкову декларацію орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності за 2009 рік.
Відповідно до частини 1 ст. 17 Закону України “Про плату за землю” податкове зобов'язання по земельному податку, а також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Разом з тим, відповідно до ст. 14 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", Лохвицькою міжрайонною державною податковою інспекцією прийнято:
- рішення № 5 від 30.01.2009 року про розстрочення податкових зобов’язань, яке скасовано рішенням № 2 від 03.09.2009 року про скасування розстрочення податкових зобов’язань;
- рішення № 66 від 01.06.2009 року про розстрочення податкових зобов’язань, яке скасовано рішенням № 4 від 03.09.2009 року про скасування розстрочення податкових зобов’язань;
- рішення № 90 від 30.06.2009 року про розстрочення податкових зобов’язань, яке скасовано рішенням № 6 від 03.09.2009 року про скасування розстрочення податкових зобов’язань.
Таким чином, за період з 03.09.2009 року по 12.01.2010 року у відповідача виникла заборгованість по платі за землю у розмірі 5087 грн. 92 коп., що підтверджується відомостями облікової картки платника податків.
Згідно із п. 5.1 ст. 5 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" (надалі –Закон № 2181) податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Зазначене податкове зобов'язання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку. Якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених статтею 15 цього Закону) платник податків самостійно виявляє помилки у показниках раніше поданої податкової декларації, такий платник податків має право надати уточнюючий розрахунок.
Відповідно до п.п. 5.4.1. п. 5.4. ст. 5 зазначеного Закону № 2181 узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Відповідно до ст. 25 Закону України “Про плату за землю” за прострочення встановлених строків сплати податку (стаття 17 цього Закону) справляється пеня у розмірах, визначених законом.
Відповідно до п. 17.3 ст. 17 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" сплата (стягнення) штрафних санкцій, передбачених цією статтею, прирівнюється до сплати (стягнення) податку та оскарження їх сум.
Таким чином, сума несплаченого відповідачем земельного податку та пені є сумою податкового боргу.
Згідно із ст. 27 Закону України "Про плату за землю" контроль за правильністю обчислення і справляння земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності здійснюється органами державної податкової служби.
Відповідно до п.п 3.1.1 п. 3.1 ст. 3 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
На підставі п. 11 ст. 10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" від 04.12.1990 № 509-XІІ державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Граничний строк стягнення податкового боргу, визначений п. 15.2 ст. 15 Закону України № 2181, позивачем дотримано.
З огляду на викладене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги обґрунтовані, а тому позов підлягає задоволенню.
Відповідно до пункту 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись статтями 7, 8, 9, 10, 11, 71, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України,-
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Лохвицької міжрайонної державної податкової інспекціїдо Товариства з обмеженою відповідальністю "Лохвицька цегла"про стягнення заборгованості по платі за землю задовольнити.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Лохвицька цегла"(ідентифікаційний код 35665811) на користь держави (на бюджетний рахунок № 33216812700248 відкритий в УДК в Полтавській області, МФО 831019, код платежу 1305020012, отримувач Гирявоісківецька сільська рада код 34698605) суму заборгованості по платі за землю (орендній платі за земельні ділянки державної і комунальної власності по Гирявоісківецькій сільській раді) за рахунок активів в розмірі 5123 грн. 67 коп. (п'ять тисяч сто двадцять три гривні шістдесят сім копійок).
Постанова відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства України, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга може бути подана у 20-денний строк після подачі заяви про апеляційне оскарження в порядку, визначеному статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Повний текст постанови виготовлено 08 лютого 2010 року.
Суддя А.Б. Головко