Постанова № 7882508, 10.12.2009, Івано-Франківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
10.12.2009
Номер справи
2а-2476/09/0970
Номер документу
7882508
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"10" грудня 2009 р.                               Справа № 2а-2476/09/0970

м. Івано-Франківськ

          Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:

          Судді Кафарського В.В.

          при секретарі Барчук Т.Г.

          за участю представників:

від позивача : не з’явився

від відповідача: не з’явився

          розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

          за позовом: Головавтотрансінспекції в особі Територіального управління Головавтотрансінспекції в Івано-Франківській області, вул. Тополина, 3,м. Івано-Франківськ,Івано-Франківська область,76492

          до відповідача: ПП "Хаві", вул. Височана, 15,с. Вовчинець,Івано-Франківськ, місто, Івано-Франківська област,76491           

           стягнення фінансових санкцій в сумі 680 грн,-

ВСТАНОВИВ:

Територіальне управління Головавтотрансінспекції в Івано-Франківській області                     Територіальне управління Головавтотрансінспекції в Івано-Франківській області звернулося в суд з адміністративним позовом до ПП "Хаві" про стягнення фінансових санкцій у сумі 680,00 грн.

Представник позивача направив на адресу суду клопотання про розгляд справи без його участі, позов підтримав в повному обсязі. В обгрунтуванні посилається на те, що 27.08.2008 року працівниками територіального управління Головавтотрансінспекції в Івано-Франківській області проведено перевірку щодо виконання припису № 027859 від 23.04.2008 року, яким відповідача зобов’язано усунути порушення законодавства про автомобільний транспорт, а саме –укласти договір про надання послуг з проведення перед рейсового медичного огляду водіїв підприємства. На момент перевірки 27.08.2008 року вимога припису не була виконана.

Представник відповідача в судове засідання не з’явився повторно, хоча про час, місце і дату проведення судового засідання був належним чином повідомлений, про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення, наданим правом на подання заперечення проти позову не скористався. Заяв чи клопотань про відкладення розгляду справи чи про причини неявки суду не подав. За таких обставин суд вбачає за можливе розглянути справу за його відсутності на підставі наявних в матеріалах справи доказів. Розглянувши матеріали справи, дослідивши наявні в матеріалах справи докази, суд приходить до висновку, що вимоги позивача є обґрунтованими, а позов таким, що підлягає задоволенню з таких підстав.

Згідно ст.48 Закону України "Про автомобільний транспорт” автомобільні перевізники, водії повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються вантажні перевезення.

Документами для юридичної особи, що здійснює вантажні перевезення на договірних умовах, є:

- для автомобільного перевізника - ліцензія та документ, що засвідчує використання транспортного засобу на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України;

- для водія - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, дорожній лист, товарно-транспортна накладна або інший визначений законодавством документ на вантаж, інші документи, передбачені законодавством України.

Документами для фізичної особи, що здійснює вантажні перевезення на договірних умовах, є:

- для автомобільного перевізника - ліцензія та документ, що засвідчує використання транспортного засобу на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України;

- для водія - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, товарно-транспортна накладна або інший визначений законодавством документ на вантаж, інші документи, передбачені законодавством України.

Статтею 60 Закону України "Про автомобільний транспорт” встановлено, що за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції за:

безпідставну відмову від пільгового перевезення пасажира - штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;

надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;

експлуатацію легкового автомобіля, облаштованого як таксі, без наявності ліцензійної картки - штраф у розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;

стоянку легкового автомобіля, який не облаштований як таксі і не має ліцензійної картки, та посадку пасажирів на стоянці таксі - штраф у розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;

виконання нерезидентами України міжнародних перевезень пасажирів чи вантажів без документів, перелік яких визначений статтею 53 цього Закону, - штраф у розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;

порушення режимів праці та відпочинку водіями транспортних засобів - штраф у розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;

перевезення пасажирів на маршруті протяжністю понад 500 кілометрів одним водієм - штраф у розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;

відсутність у випадках, передбачених законодавством, списку пасажирів при здійсненні міжнародного перевезення пасажирів автомобільним транспортом - штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;

управління транспортними засобами при здійсненні міжнародних автомобільних перевезень без контрольних пристроїв (тахографів) реєстрації режимів праці чи відпочинку водіїв транспортних засобів чи вимкненими такими контрольними пристроями (тахографами) або без щоденних реєстраційних листків режимів праці та відпочинку - штраф у розмірі сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;

здійснення водіями міжнародних автомобільних перевезень без розпізнавальних знаків держави реєстрації транспортного засобу - штраф у розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;

невиконання перевізниками або їхніми представниками приписів органів державного контролю щодо усунення порушень транспортного законодавства - штраф у розмірі сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Випуск (впуск) з (на) території України транспортного засобу, що виконує міжнародне перевезення, на якому здійснено порушення транспортного законодавства, здійснюється тільки після надання водієм документа щодо сплати штрафу чи виконання припису органу державного контролю, якщо скарга чи протест на постанову щодо накладання адміністративного стягнення залишилися без задоволення.

Від імені центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту розглядати справи про стягнення у вигляді штрафів за порушення, викладені у цій статті, мають право посадові особи урядового органу державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті.

Порядок стягнення у вигляді штрафу за порушення, викладені у цій статті, та порядок оскарження і опротестування постанови по справі про правопорушення визначає Кабінет Міністрів України.

Відповідно до п.31 Постанови Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 року, №1567 «Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті»керівником органу державного контролю, або його заступник за результатами розгляду справи про порушення за наявності підстав виносить припис щодо усунення порушень законодавства про автомобільний транспорт. Даний припис підлягає обов’язковому виконанню в зазначений у ньому строк. Однак 27.04.2008 року працівниками територіального управління Головавтотрансінспекції в Івано-Франківській області проведено перевірку щодо виконання припису № 027859 від 23.04.2008 року, яким відповідача зобов’язано усунути порушення законодавства про автомобільний транспорт, а саме –укласти договір про надання послуг з проведення перед рейсового медичного огляду водіїв підприємства. На момент перевірки 27.08.2008 року вимога припису не була виконана.

В зв’язку з виявленими порушеннями державними інспекторами складено акт № 081930 про порушення вимог законодавства про автомобільний транспорт.

09.09.2008 року начальником територіального управління Головавтотрансінспекції в Івано-Франквській області щодо ПП "Хаві" винесено постанову № 059807 на суму 680,00 грн. за порушення, передбачені абз. 12 ч. 1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт»від 23.02.2006 року.

У передбачений законом термін сума застосованих фінансових санкцій ПП "Хаві" добровільно не сплачена. Постанова в порядку передбаченому п. 32 «Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті»до вищого за підпорядкуванням органу державного контролю протягом 10 днів після їх винесення чи до суду не оскаржувалась.

Статтею 6 Закону України «Про автомобільний транспорт»встановлено, що державному контролю підлягають усі транспортні засоби українських та іноземних перевізників, що здійснюють автомобільні перевезення пасажирів та вантажів на території України. Державний контроль автомобільних перевізників здійснюється шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок.

Відповідно п. 3 Постанови Кабінету Міністрів України від 08.11.2006року № 1567 «Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті»органами державного контролю на автомобільному транспорті є Головавтотрансінспекція, її територіальні управління в областях, Автономній Республіці Крим, м.Києві та м.Севастополі. Відповідно до п. 21, 27 Постанови Кабінету Міністрів України від 08.11.2006року №1567 «Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті»державний контроль на автомобільному транспорті здійснюється посадовими особами органу державного контролю шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок. При виявлені порушення законодавства складається акт, на підставі якого керівник органу державного контролю виносить постанову про застосування фінансових санкцій, що є обов’язковою до виконання.

У відповідності до п. 28 Постанови Кабінету Міністрів України від 08.11.2006року №1567 «Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті»фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій.

          На підставі ст. 124 Конституції України, керуючись ст. ст. 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочиннства України, суд,-

                                                  ПОСТАНОВИВ:

          Позов задовольнити повністю.

          Стягнути з ПП "Хаві", 76491, вул.Височана, 15, с.Вовчинець, м.Івано-Франківськ, Івано-Франківська область, ідентифікаційний номер 32360506 в доход Державного бюджету України штрафні фінансові санкції в сумі 680 грн. (шістсот вісімдесять грн. 00 коп.).

          Відповідно до ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України - з дня складення в повному обсязі шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до суду апеляційної інстанції через суд, який ухвалив оскаржуване судове рішення.

Відповідно до ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства України, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

          

          Суддя:                                                             Кафарський В.В.

          

Постанова складена в повному обсязі 15.12.2009.