Єдиний державний реєстр судових рішень
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 2а-19575/09/0370
Волинський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Костюкевича С.Ф.,
при секретарі судового засідання Кириченко О.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Луцьку адміністративну справу за позовом Ковельської міжрайонної державної податкової інспекції до субєкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1 про стягнення заборгованості з єдиного податку,
ВСТАНОВИВ:
Ковельська міжрайонна державної державна податкова інспекція (далі по тексту Ковельська МДПІ) звернулася в суд з адміністративним позовом до субєкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1 про стягнення заборгованості з єдиного податку в розмірі 1625,81 грн.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідач перебував на спрощеній системі оподаткування та відповідно до рішення Ковельської міської ради №36/23 від 23.12.2005 року і Указу Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності субєктів малого підприємництва» від 03.07.1998 року №727/98 (з наступними змінами і доповненнями), повинен був сплачувати єдиний податок в розмірі 200,00грн. щомісяця. В порушення норм згаданого Указу Президента України, відповідач не сплачував єдиний податок до бюджету, внаслідок чого станом на 05.11.2009 року заборгованість з єдиного податку становила 1625,81 грн., в тому числі 29,18 грн. пеня за несвоєчасне перерахування єдиного податку. Позивачем вживались заходи щодо погашення заборгованості в добровільному порядку, однак відповідач податкового боргу не погасив. У звязку з цим, відповідачеві були надіслані перша та друга податкові вимоги відповідно №1/47 від 24.01.2009 року, №2/356 від 16.04.2009 року. Крім того, Ковельською МДПІ було прийнято рішення №33/24-032/1 про стягнення коштів та продаж інших активів платника податків в рахунок погашення його податкового боргу. Позивач просить стягнути з відповідача на користь Державного бюджету України заборгованість з єдиного податку в розмірі 1625,81 грн.
Позивач свого повноважного представника в судове засідання не направив. У письмових клопотаннях від 28.12.2009 року за вих. №12554/10/10-015 та від 25.01.2010 року №538/10/10-015 позивач просить справу розглядати за відсутності представника Ковельської МДПІ.
Відповідач підприємець ОСОБА_1 в судове засідання не прибув повторно, хоча належним чином був повідомлений про дату, час і місце судових розглядів, що підтверджується повідомленням про вручення рекомендованого поштового відправлення, причини неприбуття до суду не повідомив, клопотання про розгляд справи за його відсутності не заявляв. Оскільки відповідно до статті128 Кодексу адміністративного судочинства України (КАС України) повторне неприбуття в судове засідання відповідача, який не є субєктом владних повноважень, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, якщо від нього не надійшло клопотання про розгляд справи за його відсутності, не перешкоджає розгляду справи, тому справу розглянуто та вирішено за відсутності відповідача на підставі наявних у ній доказів.
Дослідивши письмові докази, повно і всебічно зясувавши всі обставини справи в їх сукупності на підставі чинного законодавства, суд вважає, що позов підлягає до повного задоволення.
З дослідженого в судовому засіданні свідоцтва про державну реєстрацію (перереєстрацію) субєкта підприємницької діяльності фізичної особи серії (а.с.5) вбачається, що 16.01.2004 року виконавчим комітетом Ковельської міської ради Волинської області проведено державну реєстрацію, як субєкта підприємницької діяльності фізична особа ОСОБА_1.
Відповідач 16.01.2004 року був взятий на облік як платник податків у Ковельській МДПІ за №6985, про що вказується в довідці про взяття на облік відповідача як платника податків №780 від 03.11.2009 року. З матеріалів позову встановлено, що відповідач перебував на спрощеній системі оподаткування, обліку та звітності, був платником єдиного податку. Ставка єдиного податку, яка застосовувалася для відповідача, складала 200,00 грн. щомісяця. Ставки єдиного податку для фізичних осіб субєктів підприємницької діяльності залежно від виду діяльності та місця її здійснення визначені рішенням Ковельської міської ради Волинської області № 36/23 від 23.12.2005 року з додатком до цього рішення (а.с.9), які оглянуті судом.
Відповідач в повному обсязі не сплатив єдиний податок за період з 20 січня 2009 року по 20 жовтня 2009 року, заборгованість відповідача з єдиного податку становить 1625,81 грн., в тому числі 29,18 грн. - пеня за несвоєчасне перерахування єдиного податку. Вказані фактичні обставини підтверджуються обліковою карткою платника по єдиному податку (а.с.7-8), та розрахунком заборгованості по податках та платежах до бюджетів (а.с.6), які оглянутаі в судовому засіданні.
Підпункт 6.2.1 пункту 6.2 статті 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» визначає, що у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
Згідно із підпункто 6.2.4. пункту 6.2 статті 6 вищевказаного Закону податкова вимога вважається надісланою (врученою) юридичній особі, якщо її передано посадовій особі такої юридичної особи під розписку або надіслано листом з повідомленням про вручення. Податкова вимога вважається надісланою (врученою) фізичній особі, якщо її вручено особисто такій фізичній особі або її законному представникові чи надіслано листом на її адресу за місцем проживання або останнього відомого місця її знаходження із повідомленням про вручення.
З матеріалів справи вбачається, що відповідачу листом із повідомленням про вручення були надіслані податкові вимоги: перша №1/47 від 24.01.2009 року та друга №2/356 від 16.04.2009 року, що підтверджується оглянутими в судовому засіданні повідомленнями про відправлення рекомендованого поштового відправлення (а.с.а.с.10, 11).
Оскільки відповідач податкового боргу не погасив, тому Ковельською МДПІ 07.07.2009 року було прийнято рішення №33/24-032/1 про стягнення коштів та продаж інших активів платника податків в рахунок погашення його податкового боргу (а.с.12), яке оглянуте в судовому засіданні.
Відповідно до статті 1 Указу Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності субєктів малого підприємництва» від 03.07.1998 року №727/98 (з наступними змінами і доповненнями) спрощена система оподаткування, обліку та звітності запроваджується для фізичних осіб, які здійснюють підприємницьку діяльність без створення юридичної особи і у трудових відносинах з якими, включаючи членів їх сімей, протягом року перебуває не більше 10 осіб та обсяг виручки яких від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за рік не перевищує 500 тис. гривень. Згідно із статтею 2 цього ж Указу субєкти малого підприємництва фізичні особи мають право самостійно обрати спосіб оподаткування доходів за єдиним податком шляхом отримання свідоцтва про сплату єдиного податку. Ставка єдиного податку для субєктів малого підприємництва фізичних осіб встановлюється місцевими радами за місцем їх державної реєстрації залежно від виду діяльності і не може становити менше 20 гривень та більше 200 гривень на місяць. Субєкт підприємницької діяльності фізична особа сплачує єдиний податок щомісяця не пізніше 20 числа наступного місяця на окремий рахунок відділень Державного казначейства України.
В статті 5 Указу Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності субєктів малого підприємництва» від 03.07.1998 року №727/98 визначено, що субєкти малого підприємництва несуть відповідальність за правильність обчислення, своєчасність подання розрахунків та сплати сум єдиного податку згідно із законодавством України.
Відповідно до пункту 3 частини першої статті 9 Закону України «Про систему оподаткування» платники податків і зборів (обовязкових платежів) зобовязані сплачувати належні суми податків і зборів (обовязкових платежів) у встановлені законами терміни.
Згідно із пунктом 11 статті 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» до функцій обєднаних державних податкових інспекцій віднесено подання до судів позовів до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Зважаючи на те, що відповідач має заборгованість перед місцевим бюджетом зі сплати єдиного податку в розмірі 1625,81 грн., письмових заперечень проти позову та доказів про погашення заборгованості зі сплати єдиного податку не подав, тому суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають до повного задоволення.
Керуючись статтями 11, 17, 71, 158, 160, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, на підставі статті 9 Закону України «Про систему оподаткування», статті 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», Указу Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності субєктів малого підприємництва» від 03.07.1998 року №727/98, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з субєкта підприємницької діяльності фізичної особи ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) в користь Державного бюджету України на р/р 34128999700004 ГУДК у Волинській області МФО 803014, код 21740379 заборгованість з єдиного податку в розмірі 1625 (одна тисяча шістсот двадцять пять) гривень 81 копійку.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого ст.186 КАС України, якщо таку заяву не було подано. Якщо заяву про апеляційне оскарження було подано, але апеляційна скарга не буде подана у строк, встановлений ст.186 КАС України, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Заява про апеляційне оскарження подається позивачем, відповідачем протягом десяти днів з дня отримання ними копії постанови. Апеляційна скарга на постанову подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Постанова в повному обсязі виготовлена 04 лютого 2010 року.
Головуючий:С.Ф. Костюкевич