Рішення № 78819502, 24.12.2018, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
24.12.2018
Номер справи
826/5428/18
Номер документу
78819502
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
  • 1) КИЇВСЬКИЙ МТПЦК ТА СП
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

24 грудня 2018 року № 826/5428/18

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Кармазіна О.А., розглянувши у порядку спрощеного позовного провадження (письмового провадження) адміністративну справу:

за позовомОСОБА_1доКиївського міського військового комісаріатупровизнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії,-

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 (адреса: АДРЕСА_1, 02156; ідентифікаційний номер НОМЕР_1) звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Київського міського військового комісаріату (адреса: вул. Парково-Сирецька, 19, м. Київ, 04112; код ЄДРПОУ 07774420), в якому просить суд зобов'язати Київський міський військовий комісаріат надати Головному управлінню Пенсійного фонду України у м. Києві довідку для перерахунку пенсії ОСОБА_1, за формою, згідно із додатком № 2 до постанови Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45 про розмір грошового забезпечення, яке отримують військовослужбовці за посадою начальника служби безпеки польотів Повітряних Сил Збройних Сил України з військовим званням полковник, яке дійсне на момент звернення.

Позивач зазначає, що є військовим пенсіонером з 1996 року (по стану здоров'я).

Зазначається у позові, що 09.03.2017 позивач звернувся до Київського міського військового комісаріату з вимогою провести перерахунок його пенсії в зв'язку зі зміною грошового забезпечення військовослужбовців. На таку заяву, як зазначає позивач, листом від 08.11.2017 № ВСЗ/2088 відповідач повідомив, що на даний час грошове забезпечення з 01.04.2012 залишається без змін і відмовив у видачі відповідної довідки.

В той же час, як зазначено у позові, позивач має відомості, що на такій посаді грошове забезпечення є більшим.

Правовими підставами позову позивач визначає ч. 4 ст. 63, 51 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженому постановою КМ України від 13.02.2008 № 45, відповідно до якого, як зазначає позивач, пенсії, призначені відповідно до зазначеного Закону, у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених КМ України.

Позивач зазначає також, що 20.01.2016 КМ України було прийнято протокольне рішення № 3 «Про підвищення грошового забезпечення військовослужбовців Збройних Сил, Національної гвардії та Державної прикордонної служби».

На виконання зазначеного рішення, як зазначається у позові, 27.01.2016 Міністр оборони України прийняв наказ № 44 «Про особливості виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України в 2016», який виданий відповідно до постанови КМ України № 1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» від 07.11.2007 (яка діяла на час звернення позивача за отриманням довідки), протокольного рішення КМ України № 3 від 20.01.2016 та з метою врегулювання окремих питань виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил в 2016, відповідно до якого був суттєво збільшений розмір грошового забезпечення військовослужбовців шляхом збільшення розміру премії та встановлення щомісячної грошової винагороди.

Отже, як зазначено у позові, протокольним рішенням № 3 Кабінет Міністрів України делегував повноваження МО України збільшити грошове забезпечення військовослужбовців в межах видатків, передбачених державним бюджетом на 2016 рік.

Відтак, посилаючись на положення ст.ст. 19, 22 Конституції України, окремі рішення Конституційного Суду України, позивач вважає, що відмова відповідача в наданні довідки про оновлений розмір грошового забезпечення є неправомірною, а інформація про те, що розмір грошового забезпечення не змінювався після 01.04.2012 є недостовірною та спростовується вищевикладеним.

Враховуючи наведене, позивач просить задовольнити позов.

Відповідач, у відзиві на позов (а.с. 17) , зазначив, що позивач перебуває на обліку в ГУ ПФУ в м. Києві та отримує пенсію за вислугу років відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Відповідач зазначає також, що виходячи з положень ч. 3 ст. 43 зазначеного Закону, пенсії обчислюються з розміру грошового забезпечення, в тому числі щомісячних додаткових видів грошового забезпечення.

На виконання зазначених положень Закону, КМ України прийнято постанову від 07.11.2007 № 1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», згідно з п. 1 якої грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

Крім того, як зазначено відповідачем, Законом України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» гарантовано право військовослужбовців, крім військовослужбовців строкової служби, на щорічну основну відпустку із збереженням грошового, матеріального забезпечення та надання допомоги на оздоровлення у розмірі місячного грошового забезпечення.

Пунктами 3.16 - 3.18 Положення про організацію і МО роботи з обчислення вислуги років для призначення пенсій військовослужбовцям і соціального забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та членів їх сімей, затвердженого наказом МО України від 14.08.2014 № 530, зазначено, що у разі прийняття КМ України рішення про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством, перерахунок раніше призначених пенсій здійснюється відповідно до ст. 63 Закону та Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою КМ України від 13.02.2008 № 45.

На підставі рішення КМ України, зазначеного в п. 3.16 цього розділу, Департамент фінансів МО України повідомляє у п'ятиденний строк Пенсійному фонду України про підстави перерахунку пенсій колишнім військовослужбовцям та членам їх сімей.

Пенсійний фонд України повідомляє у п'ятиденний строк з моменту надходження інформації від МО України головним управлінням ПФУ про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку.

Головні управління ПФУ складають у десятиденний строк з моменту надходження зазначеної інформації списки осіб, пенсії яких підлягають перерахунку, за формою згідно з додатком № 1 до Порядку проведення перерахунку пенсій та подають їх до обласних військових комісаріатів та військової частини А0515.

На підставі списків обласні військові комісаріати та військова частина А0515 готують для перерахунку пенсії довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно з додатком № 2 до Порядку проведення перерахунку пенсій та в місячний строк подають їх до головних управлінь Пенсійного фонду України.

З наведеного, як зазначає відповідач, вбачається, що Київський міський військовий комісаріат вправі для перерахунку пенсії позивачеві підготувати довідку про розмір грошового забезпечення лише у випадку надіслання Головним управлінням ПФУ до Київського міського військового комісаріату списку осіб, пенсії яких підлягають перерахунку, за формою згідно з додатком № 1 до Порядку проведення перерахунку пенсій, у якому буде зазначено позивача ОСОБА_1

Враховуючи вищевикладене, відповідач просить відмовити у задоволенні позову.

Позивач надав відповідь на відзив (а.с. 27), в якому з посиланням на ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», звернув увагу на те, що перерахунок раніше призначеної пенсії у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.

Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього закону.

Таким чином, як вважає позивач, законодавством передбачено подання необхідних документів для перерахунку пенсії особисто, що дає право позивачу на отримання таких документів безпосередньо від військового комісаріату.

Враховуючи наведене, як зазначає позивач, спосіб здійснення перерахунку пенсії, який вказав відповідач, не є єдиним способом реалізації права пенсіонера на проведення перерахунку

Ухвалою від 06.04.2018 відкрито провадження у справі та, враховуючи положення п. 2 ч. 1 ст. 262 КАС України призначено справу до розгляду в порядку спрощеного позовного провадження без проведення судового засідання та виклику сторін.

Розглянувши наявні в матеріалах справи документи, з'ясувавши фактичні обставини справи, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, судом встановлено наступне.

Так, відповідно до наказу Міністра оборони України № 099 від 13.03.1996 позивача звільнено з військової служби у запас за п. 65, п/п «в» (за станом здоров'я). Позивач перебував у званні полковника, начальника служби безпеки польотів управління авіації Сил Протиповітряної оборони.

Позивач, ІНФОРМАЦІЯ_1, є пенсіонером, вид пенсії - за вислугу років, інвалід 3 групи, загальне захворювання, МО України, номер особового рахунку НОМЕР_2, що підтверджується наявною копією посвідчення № НОМЕР_1 від 25.02.2014.

У матеріалах справи наявна копія зави позивача із зазначенням дати складання - 01.11.2018 (фактично 01.11.2017), та штампом вхідної кореспонденції військового комісаріату від 02.11.2017 року, в якій позивач зазначив, що є військовим пенсіонером (за станом здоров'я). Позивач зазначив, що його пенсія не враховує грошового утримання діючих офіцерів, які займають посади, аналогічні посаді позивача, з якої він був звільнений в запас. Позивач просив провести перерахунок пенсії - 90% від діючого грошового утримання згідно із Законом.

У листі від 08.11.2017 № ВСЗ/2088 відповідач повідомив, що відповідно до Порядку № 45 перерахунок пенсії проводиться у разі прийняття рішення КМ України про зміну хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, які мають право на пенсію на Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». Звернута увага на те, що відповідно до ст. 63 зазначеного Закону, усі призначені пенсії підлягають перерахунку на умовах, в порядку і розмірах, передбачених КМ України. зазначено також, що постановою КМ України від 30.08.2017 № 704 затверджено зміну посадових окладів, схему тарифних коефіцієнтів, преміювання та виплату і розміри інших видів грошового забезпечення. Проінформовано, що відсутність на час надання відповіді порядку перерахунку, унеможливлює складання довідки про оновлений розмір грошового забезпечення до ГУ ПФУ в м. Києві. Додатково повідомлено, що розмір грошового забезпечення позивача був перерахований станом на 01.04.2012 і після вказаної дати не змінювався. Загальна вислуга років складає 42 роки, томі основний розмір пенсії становить 90% грошового забезпечення.

Вирішуючи спір по суті, суд виходить з наступного.

Відповідно до положень ст. 63 Закону України ««Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»» (від 9.04.1992 № 2262-XII) перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.

Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону.

З наведеного вбачається, що вказані норми, на які посилається позивач в обґрунтування правомірності подання додаткових документів (заява позивача про перерахунок) безпосередньо до військового комісаріату та обов'язку військового комісаріату здійснити перерахунок (видати довідку), стосуються перерахунків, пов'язаних із введенням в дію зазначеного Закону та відносно пенсій, призначених до дати набрання чинності вказаним Законом, що стосується і можливості подання додаткових документів з метою перерахунку пенсій, призначених до набрання чинності вказаним Законом. Враховуючи наведене, доводи позивача у наведеному аспекті є помилковими.

У той же час, відповідно до ч. 4 ст. 63 зазначеного Закону, усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Відповідно до ч. 4 ст. 43 зазначеного Закону пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до частини четвертої статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" Кабінет Міністрів України прийняв постанову від 13.02.2008 № 45 про Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (надалі - Порядок № 45).

Відповідно до п. 1 цього Порядку, перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Закон) пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом (далі - особи), або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.

На підставі зазначеного в пункті 1 цього Порядку (в редакції на час звернення позивача до відповідача) рішення Кабінету Міністрів України Міноборони, МВС, Мінінфраструктури, СБУ, Служба зовнішньої розвідки, ДПС, Управління державної охорони, Адміністрація Держспецзв'язку, Адміністрація Держприкордонслужби, ДПтС, ДСНС (далі - державні органи) повідомляють у п'ятиденний строк Пенсійному фонду України про підстави перерахунку пенсій військовослужбовцям.

Пенсійний фонд України повідомляє у п'ятиденний строк з моменту надходження інформації від державних органів своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі (далі - головні управління Пенсійного фонду України) про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку (далі - списки).

Головні управління Пенсійного фонду України складають у десятиденний строк з моменту надходження зазначеної інформації списки за формою згідно із додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.

Пунктом 2 Порядку 45 передбачено, що на підставі списків уповноважені органи готують для перерахунку пенсії довідки про розмір грошового забезпечення кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно із додатком 2 (далі - довідка) та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.

Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.

Відтак, Порядком проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» визначена наступна послідовність дій: Міноборони повідомляє Пенсійний фонд України про наявність рішення Кабінету Міністрів України про зміну розміру грошового забезпечення; Пенсійний фонд України повідомляє відповідні структурні підрозділи Пенсійного фонду про підстави проведення перерахунку пенсій та необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку Головним управлінням Пенсійного фонду України; Головні управління Пенсійного фонду України складають відповідні списки та передають їх органам, які уповноважені видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсій, які готують відповідні довідки.

Наведене відповідає правовій позиції Верховного Суду, висловленій у постанові від 03.04.2018 у справі № 592/11328/17 (провадження № К/9901/10377/18).

Враховуючи наведене, суд вважає, що доводи позивача відносно того, що військовий комісаріат безпосередньо має повноваження щодо видачі довідки про перерахунок пенсії, є помилковими, оскільки суперечать ч. 2 ст. 19 Конституції України, відповідно до якої органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. У даному випадку, це стосується порядку дій, визначеного ч. 3 ст. 63 вищезгаданого Закону та деталізованого у Порядку № 45, якого зобов'язаний дотримуватись відповідач.

Відповідач не уповноважений діяти в інший порядок, ніж зазначено вище, тобто не мав повноважень складати довідку до отримання від ГУ ПФУ відповідних списків, зазначених вище.

Крім того, суд вважає за необхідне додати наступне.

Виходячи з положень ч. 4 ст. 63 вищезгаданого Закону підставою для проведення перерахунку пенсії є фактична зміна хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, проведена на підставі рішення суб'єкта владних повноважень, наділеного правом установлювати чи змінювати види грошового забезпечення військовослужбовців.

Протокольним рішенням №3 Кабінету Міністрів України від 20 січня 2016 року погоджено пропозиції Міноборони щодо підвищення розмірів грошового забезпечення військовослужбовців Збройних Сил шляхом збільшення розмірів їх преміювання. Наказом Міністра оборони України №44 від 27 січня 2016 року №44 «Про особливості виплати грошового забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України в 2016 році» підвищено грошове забезпечення військовослужбовців за рахунок збільшення розміру премій (зміст встановлено на підставі ухвали ВАСУ 13 грудня 2016 року у справі 401/599/16-а К/800/26841/16).

27.01.2016 року Міністром оборони України прийнято наказ № 44 «Про особливості виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України в 2016 році», який виданий відповідно до постанови КМ України № 1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» від 07.11.2007 (зі змінами), протокольного рішення КМ України № 3 від 20.01.2016 та з метою врегулювання окремих питань виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України в 2016 році.

Аналізуючи приписи пункти 1 та 2 Порядку № 45, перерахунок раніше призначених пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», проводиться у зв'язку із змінами законодавчими актами (рішення Кабінетом Міністрів України) розмірів хоча б одного з видів грошового забезпечення.

При цьому, згідно п/п. 2 п. 5 Порядку про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб, затвердженого постановою КМ України від 07.11.2007 року № 1294, чинного на час звернення позивача до відповідача із заявою про перерахунок, надано право керівникам державних органів у межах асигнувань, що виділяються на їх утримання, зокрема здійснювати преміювання військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу відповідно до їх особистого вкладу в загальний результат служби у межах фонду преміювання, утвореного у розмірі не менш як 10 відсотків посадових окладів та економії фонду грошового забезпечення.

Виходячи з наведеного слід дійти висновку, що наказ Міністра оборони України від 27.01.2016 року № 44 має індивідуальний і тимчасовий характер (на 2016 рік), а також обмежений вже передбаченими у кошторисі Міністерства оборони України видатками на грошове забезпечення військовослужбовців у 2016 році, встановленому на підставі Закону України «Про державний бюджет України на 2016 рік», оскільки є відомчим документом, а не законодавчим актом.

Премія, яку встановлено, зокрема, наказом № 44 носить індивідуальний характер і залежить від результатів служби конкретного військовослужбовця, індивідуальні заслуги якого не можуть бути розповсюджені на осіб, що перебували на цій посаді в попередні роки.

Відтак, вказаний наказ Міністра оборони України від 27.01.2016 року № 44 не може бути правовою підставою для перерахунку пенсії відповідно до ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Аналогічна правова позиція висловлювалась Верховним Судом України, зокрема, у постанові від 4 листопада 2014 року №21-248а14, у постанові від 23 грудня 2014 року №21-569а14, де визначено, що премія, яку встановлено, зокрема, наказами Міністра оборони України носить індивідуальний характер і залежить від результатів служби конкретного військовослужбовця, індивідуальні заслуги якого не можуть бути розповсюджені на осіб, що перебували на цій посаді в попередні роки, а тому встановлення такої премії не є підставою для перерахунку пенсії відповідно до частин 3 (на даний час, це частина четверта) статті 63 Закону № 2262-XII.

Станом на час звернення позивача із заявою від 01.11.2017 було відсутнє рішення Кабінету Міністрів України, яке б набрало чинності, про зміни вищезгаданого порядку (хронології дій) щодо видачі довідки з метою перерахунку пенсій та про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом №2262-XII, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством, як то передбачено пунктом 1 Порядку № 45.

В контексті заявлених позовних вимог та підстав позову, суд звертає увагу на те, що відповідно до ч. 1 ст. 5 КАС України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси. Особа має право звернутись до адміністративного суду з позовом у разі, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю відповідача (суб'єкта владних повноважень) порушено її права, свободи чи інтереси у сфері публічно-правових відносин. Обставини дійсного (фактичного) порушення відповідачем прав, свобод чи інтересів має довести належними та допустимими доказами саме позивач. Задоволенню в адміністративному судочинстві підлягають лише ті вимоги, які відновлюють порушені права чи інтереси особи в сфері публічно-правових відносин.

В розумінні Кодексу адміністративного судочинства України захист прав, свобод та інтересів осіб завжди є наступним, тобто передбачає наявність встановленого судом факту їх порушення.

Отже, право на судовий захист має лише та особа, яка є суб'єктом (носієм) порушених прав, свобод чи інтересів. Тож для того, щоб особі було надано судовий захист, суд встановлює, чи особа дійсно має порушене право, свободу чи інтерес, і це право, свобода чи інтерес порушені відповідачем.

Враховуючи вимоги КАС України, особа повинна довести факт порушення її прав чи охоронюваних законом інтересів оскаржуваним рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень.

Із наведених положень убачається, що суд захищає лише порушені, невизнані або оспорювані права, свободи та інтереси учасників адміністративних правовідносин.

Визнання протиправним дій/рішення чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень можливе лише за позовом особи, право або законний інтерес якої порушені цим рішенням.

Враховуючи викладене у сукупності, виходячи з підстав та предмету даного позову, суд не вбачає підстав для висновку про порушення прав позивача з боку відповідача у зв'язку з розглядом заяви останнього від 01.11.2017, а відтак і підстав для задоволення позову про зобов'язання відповідача видати довідку для перерахунку пенсії.

Виходячи з вищевикладеного у сукупності, суд приходить до висновку про відмову у задоволенні позову у повному обсязі.

На підставі вищевикладеного та керуючись положеннями статтями ст.ст. 2, 5 - 11, 14, 19, 72 - 77, 90, ст. ст. 241 - 246, 250, 251, 255, 371, 382 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

В И Р І Ш И В:

У задоволенні позову ОСОБА_1 (р.н.о.к.п.п. НОМЕР_1; 02156, АДРЕСА_1) до Київського міського військового комісаріату (адреса: вул. Парково-Сирецька, 19, м. Київ, 04112; код ЄДР 07774420) про зобов'язання надати ГУ ПФУ в м. Києві довідку для перерахунку пенсії, - відмовити у повному обсязі.

Рішення суду набирає законної сили в строк і порядку, передбачені статтею 255 Кодексу адміністративного судочинства України. Рішення суду може бути оскаржено за правилами, встановленими ст. ст. 293, 295 - 297 Кодексу адміністративного судочинства України з урахуванням положень п/п. 15.5 п. 15 Розділу VII «Перехідні положення» Кодексу адміністративного судочинства України (в редакції Закону № 2147-VIII).

Суддя О.А. Кармазін