Рішення № 78818618, 24.12.2018, Івано-Франківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
24.12.2018
Номер справи
0940/1954/18
Номер документу
78818618
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"24" грудня 2018 р. справа № 0940/1954/18

м. Івано-Франківськ

Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Григорук О.Б., розглянувши адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Ліквідаційної комісії ОСОБА_2 МВС України в Івано-Франківській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання до вчинення дій, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 23.10.2018 звернувся до суду з адміністративним позовом до Ліквідаційної комісії ОСОБА_2 МВС України в Івано-Франківській області про визнання бездіяльності щодо відмови внести зміни в наказ ОСОБА_2 МВС України в Івано-Франківській області від 10.07.2003 №69 протиправною та зобов'язання до вчинення дій.

Позовні вимоги мотивовані тим, що ОСОБА_1 04.05.2018 звертався до Ліквідаційної комісії ОСОБА_2 МВС України в Івано-Франківській області із заявою про внесення змін до наказу ОСОБА_2 МВС в Івано-Франківській області №69 о/с від 10.07.2003 про звільнення позивача, згідно якої ОСОБА_1 просив зазначити, що він звільнений з посади старшого офіцера фельдзвязку відділу фельдєгерської служби, а не з посади офіцера фельдзвязку відділу фельдєгерської служби, яка помилково вказана в наведеному наказі. 15.05.2018 ОСОБА_2 кадрового забезпечення Головного управління Національної поліції листом №1519/108/12-2018 повідомило позивача про необхідність зявитися до ОСОБА_2 для вирішення наведеного питання по суті. 01.10.2018 адвокат позивача повторно звернувся до відповідача з адвокатським запитом, в якому просив внести вищевказані зміни до наказу №69 о/с від 10.07.2003. ОСОБА_2 кадрового забезпечення Головного управління Національної поліції листом №3201/108/05/12-2018 від 05.10.2018 повідомило ОСОБА_1, що з 29.10.1985 позивач призначений на посаду офіцера фельдзвязку відділу фельдєгерської служби, з якої 20.07.2003 був звільнений, а тому підстави для внесення змін до наказу ОСОБА_2 МВС в Івано-Франківській області №69 о/с від 10.07.2003 відсутні. Вважаючи наведену бездіяльність відповідача щодо відмови внести зміни в наказ ОСОБА_2 МВС в Івано-Франківській області №69 о/с від 10.07.2003 протиправною, позивач звернувся з даним позовом до суду.

Ухвалою від 29.10.2018 Івано-Франківським окружним адміністративним судом відкрито провадження в даній адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін.

Ліквідаційна комісія ОСОБА_2 МВС України в Івано-Франківській області скористалась правом на подання відзиву на позов, який надійшов на адресу суд 12.11.2018, відповідно до якого відповідач щодо заявлених позовних вимог заперечив (а.с.29-30). Представник відповідача зазначив, що згідно особової справи ОСОБА_1, позивач з 29.10.1985 призначений на посаду офіцера фельдзвязку відділу фельдєгерської служби, а відповідно до наказу ОСОБА_2 МВС в Івано-Франківській області №69 о/с від 10.07.2003 ОСОБА_1 звільнений з вказаної посади. Наведене підтверджується також розрахунком вислуги років на пенсію від 21.07.2003. Матеріали про призначення позивача на посаду старшого офіцера фельдзвязку відділу Головного управління Державної фельдєгерської служби в особовій справі відсутні. За вказаних обставин в Ліквідаційної комісії ОСОБА_2 МВС України в Івано-Франківській області не було підстав для внесення змін до наказу ОСОБА_2 МВС в Івано-Франківській області №69 о/с від 10.07.2003 щодо назви посади, з якої ОСОБА_1 звільнений. Представник відповідача просив суд в задоволенні позову відмовити.

16.11.2018 через канцелярію Івано-Франківського окружного адміністративного суду позивач подав відповідь на відзив, згідно якого вказав на безпідставність доводів відповідача. При цьому, ОСОБА_1 надав суду копії наказу від 26.05.1993 №15 про призначення позивача на посаду старшого офіцера фельдзвязку та наказу від 19.07.2003 №53 про звільнення ОСОБА_1 з посади старшого офіцера фельдзвязку відділу Головного управління Державної фельдєгерської служби України в Івано-Франківській області. Просив суд позовні вимоги задовольнити в повному обсязі (а.с.35-37).

Суд, розглянувши у відповідності до вимог статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України справу за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін, з'ясувавши обставини справи, встановив наступне.

ОСОБА_1 з 21.06.1977 проходив військову службу на посаді фельдєгера Івано-Франківського обласного вузлу звязку при ОСОБА_2

З 29.10.1985 позивач призначений на посаду офіцера фельдзвязку відділу фельдєгерської служби Івано-Франківського обласного виробничо-технічного управління звязку згідно наказу УВС №170 о/с від 02.11.1985.

Наказом підвідділу Державної фельдєгерської служби України при ВО «Івано-Франківськзвязок» від 26.05.1993 №15 офіцера фельдзвязку старшого лейтенанта внутрішньої служби ОСОБА_1 призначено з 01.06.1993 на посаду старшого офіцера фельдзвязку (а.с.40).

Наказом ОСОБА_2 МВС України в Івано-Франківській області №69 о/с «По особовому складу» згідно Положення про проходження служби рядовим та начальницьким складом ОВС, звільнено з органів внутрішніх справ в запас Збройних сил: по статті 64 п. «А» (за віком) капітана внутрішньої служби ОСОБА_1, офіцера фельдзвязку відділу фельдєгерської служби при УМВС, з 20.07.2003 (а.с.17).

19.07.2003 Відділ Головного управління Державної фельдєгерської служби України в м. Івано-Франківську прийняв наказ №53 «По особовому складу», згідно якого звільнено капітана внутрішньої служби ОСОБА_1 з посади старшого офіцера фельдзвязку відділу Головного управління Державної фельдєгерської служби України в м. Івано-Франківську у звязку із звільненням з органів внутрішніх справ за віком з 20.07.2003 (а.с.24).

Позивачу з 20.07.2003 призначено пенсію за вислугою років відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», що підтверджується копією посвідчення №7423 від 31.07.2003 (а.с.9).

При перерахунку пенсії відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704 та постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103 позивач дізнався про помилкове невключення до його послужного списку посади, з якої ОСОБА_1 був звільнений, а саме: старший офіцер фельдзвязку відділу фельдєгерської служби при Івано-Франківському ОВТУЗ.

04.05.2018 ОСОБА_1 звернувся до Ліквідаційної комісії ОСОБА_2 МВС України в Івано-Франківській області із заявою про внесення змін до наказу ОСОБА_2 МВС в Івано-Франківській області №69 о/с від 10.07.2003 про звільнення позивача, згідно якої позивач просив зазначити, що він звільнений з посади старшого офіцера фельдзвязку відділу фельдєгерської служби, а не з посади офіцера фельдзвязку відділу фельдєгерської служби, яка помилково вказана в наведеному наказі (а.с.10-11).

15.05.2018 ОСОБА_2 кадрового забезпечення Головного управління Національної поліції листом №1519/108/12-2018 повідомило позивача про необхідність зявитися до ОСОБА_2 для вирішення наведеного питання по суті (а.с.12).

05.07.2018 ОСОБА_1 подав до відповідача нагадування про надання відповіді на звернення від 04.05.2018 (а.с.13).

01.10.2018 адвокат позивача звернувся до відповідача з адвокатським запитом, в якому просив внести зміни до наказу №69 о/с від 10.07.2003, вказавши замість посади офіцера фельдзвязку відділу фельдєгерської служби посаду старшого офіцера фельдзвязку відділу фельдєгерської служби (а.с.14-15).

ОСОБА_2 кадрового забезпечення Головного управління Національної поліції листом №3201/108/05/12-2018 від 05.10.2018 повідомило адвоката ОСОБА_1, що з 29.10.1985 позивач призначений на посаду офіцера фельдзвязку відділу фельдєгерської служби, з якої 20.07.2003 був звільнений (а.с.16).

Вважаючи наведену бездіяльність відповідача щодо відмови внести зміни в наказ ОСОБА_2 МВС в Івано-Франківській області №69 о/с від 10.07.2003 протиправною, позивач звернувся з даним позовом до суду, в якому просив зобовязати Ліквідаційну комісію ОСОБА_2 МВС України в Івано-Франківській області внести зміни в наказ ОСОБА_2 МВС України в Івано-Франківській області від 10.07.2003 №69 о/с, в якому зазначити «Згідно Положення про проходження служби рядовим та начальницьким складом ОВС, звільнити з органів внутрішніх справ: в запас Збройних Сил: по статті 64 п «А» (за віком): - капітана внутрішньої служби ОСОБА_1 (Н-277815), старшого офіцера фельдзвязку відділу фельдєгерської служби при УМВС, з 20.07.2003 року».

Вирішуючи даний спір, суд виходив з таких мотивів та норм права.

Правові основи організації та діяльності Державної служби спеціального звязку та захисту інформації України визначає Закон України «Про Державну службу спеціального звязку та захисту інформації України».

Відповідно до частини 1 статті 1 Закону України «Про Державну службу спеціального звязку та захисту інформації України» урядовий фельдєгерський звязок це приймання, обробка, перевезення та доставка (вручення) кореспонденції, що містить відомості, які становлять державну таємницю, та/або службову інформацію, офіційної кореспонденції та дипломатичної пошти Президента України, Голови Верховної Ради України, Премєр-міністра України, державних органів, органів місцевого самоврядування, органів військового управління, закордонних дипломатичних установ України.

Частиною 1 статті 5 Закону України «Про Державну службу спеціального звязку та захисту інформації України» передбачено, що до загальної структури Державної служби спеціального звязку та захисту інформації України входить, зокрема, Головне управління та підрозділи урядового фельдєгерського звязку.

Згідно листа Відділу урядового фельдєгерського звязку Держспецзвязку в місті Івано-Франківську Державної служби спеціального звязку та захисту інформації України від 07.11.2018 №63/20/02-548, судом встановлено, що особовий склад Державної фельдєгерської служби до 2016 року перебував у кадрах МВС України та проходив службу відповідно до Положення про проходження служби рядовим та начальницьким складом органів внутрішніх справ України, затвердженого Кабінетом Міністрів УРСР від 29.07.1991 №114 (а.с.38-39).

Окрім цього, листом Відділу урядового фельдєгерського звязку Держспецзвязку в місті Івано-Франківську Державної служби спеціального звязку та захисту інформації України від 20.06.2018 №63/20/02-314 повідомлено, що відповідно до пункту 6 Положення про Державну фельдєгерську службу України, яке затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 26.07.1999 №1349-37 та було чинним на час звільнення ОСОБА_1 із органів внутрішніх справ, особовий склад Держфкльдслужби поділявся на молодший, середній, старший і вищий начальницький склад, який перебував у кадрах МВС (а.с.19-20).

Як встановлено судом вище, позивач проходив службу у відділі Головного управлінні Державної фельдєгерської служби України в м. Івано-Франківську.

В свою чергу, відповідно до підпункту 2.3 пункту 2 Положення про відділ Головного управління Державної фельдєгерської служби України в м. Івано-Франківську, затвердженого начальником Головного управління Державної фельдєгерської служби України, начальницький склад відділу, який виконує оперативно-службові завдання, перебуває в кадрах МВС, проходить службу відповідно до Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ України і прирівнюється до оперативного складу органів внутрішніх справ.

Згідно пункту 7 Положення про Державну фельдєгерську службу України призначення, звільнення й переміщення по службі осіб, які перебувають на посадах начальницького складу Держфельдслужби, здійснюється начальником Головного управління Державної фельдєгерської служби України та начальниками відповідних підрозділів згідно із наданими їх повноважень.

В даному випадку, в матеріалах справи наявна копія наказу Підвідділу Державної фельдєгерську службу України при ВО «Івано-Франківськзвязок» від 26.05.1993 №15 «По особовому складу», на підставі якого офіцера фельдзвязку ОСОБА_1 призначено на посаду старшого офіцера фельдзвязку (а.с.40).

Пунктом 9 Положення про Державну фельдєгерську службу України визначено, що на особовий склад фельдєгерської служби, який перебуває в кадрах МВС, поширюється порядок встановлення посадових окладів, спеціальних звань та відповідних пільг, визначених для особового складу органів цього Міністерства.

Так, Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 29.07.1991 №114.

Відповідно до пункту 26 наведеного Положення начальники та інші службові особи органів внутрішніх справ несуть персональну відповідальність за суворе дотримання вимог цього Положення та інших нормативних актів з питань проходження служби і роботи з кадрами. Порушене право особи рядового або начальницького складу підлягає негайному поновленню, а службові особи, з вини яких допущено таке порушення, притягаються до відповідальності в установленому законодавством порядку.

Як встановлено судом вище, позивача звільнено з органів внутрішніх справ по статті 64 п. «А» (за віком) згідно Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ.

Зокрема, пункт 64 наведеного Положення встановлює, що особи середнього, старшого і вищого начальницького складу звільняються зі служби в запас (з постановкою на військовий облік) за віком - при досягненні віку, встановленого для нихпунктом 7 цього Положення. Крім того, за віком можуть бути звільнені особи середнього начальницького складу, які мають вислугу 20 і більше років (у пільговому обчисленні), і яким до досягнення встановленого віку перебування на службі залишилося 3 роки і менше, а за їх бажанням при досягненні цього віку - незалежно від наявності вислуги років.

Відповідно до листа Відділу урядового фельдєгерського звязку Держспецзвязку в місті Івано-Франківську Державної служби спеціального звязку та захисту інформації України від 07.11.2018 №63/20/02-548, накази про призначення вперше на посади у Відділ Державної фельдєгерської служби України в м. Івано-Франківську видавалися на підставі наказу УМВС України в Івано-Франківській області по особовому складу для подальшого проходження служби.

Натомість, накази про звільнення з органів внутрішніх справ та посад у Відділі Державної фельдєгерської служби України в м. Івано-Франківську видавались на підставі рапорта та наказу УМВС України в Івано-Франківській області.

Накази по особовому складу, що видавалися у Відділі Державної фельдєгерської служби України в м. Івано-Франківську з приводу призначення на інші посади в підрозділі, копії яких направлялися до кадрового забезпечення УМВС в Івано-Франківській області для внесення змін до особової справи даного працівника, згідно реєстру. Оскільки термін зберігання документації становить 3 роки, відсутнє підтвердження про вручення даного документа.

В матеріалах справи наявна копія наказу ОСОБА_2 МВС України в Івано-Франківській області від 10.07.2003 №69 о/с «По особовому складу», відповідно до якого капітана внутрішньої служби ОСОБА_1, офіцера фельдзвязку відділу фельдєгерської служби при УМВС, з 20.07.2003 звільнено з органів внутрішніх справ в запас Збройних сил: по статті 64 п. «А» (за віком) Положення про проходження служби рядовим та начальницьким складом ОВС (а.с.17).

Натомість, згідно копії наказу Відділу Головного управління Державної фельдєгерської служби України в м. Івано-Франківську від 19.07.2003 №53 «По особовому складу», капітана внутрішньої служби ОСОБА_1 з 20.07.2003 звільнено з посади старшого офіцера фельдзвязку відділу Головного управління Державної фельдєгерської служби України в м. Івано-Франківську у звязку із звільненням з органів внутрішніх справ за віком (а.с.24).

Тобто, згідно наказу Відділу Головного управління Державної фельдєгерської служби України в м. Івано-Франківську від 19.07.2003 №53, в якому безпосередньо проходив службу позивач, вказано посаду, що займав позивач на день звільнення - старший офіцер фельдзвязку Відділу Головного управління Державної фельдєгерської служби України в м. Івано-Франківську. При цьому, вказаний наказ від 19.07.2003 №53 виданий за часом пізніше від наказу ОСОБА_2 МВС України в Івано-Франківській області від 10.07.2003 №69 о/с.

З врахуванням наведеного, суд вважає, що запис у наказі ОСОБА_2 МВС України в Івано-Франківській області від 10.07.2003 №69 о/с стосовно посади ОСОБА_1 офіцер фельдзвязку відділу фельдєгерської служби при УМВС, не відповідає дійсності.

Факт перебування позивача на посаді старшого офіцера фельдзвязку та невідповідність назви посади ОСОБА_1, зазначеної в наказі ОСОБА_2 МВС України в Івано-Франківській області від 10.07.2003 №69 о/с «По особовому складу», назві посади, яку фактично займав позивач у Відділі Головного управління Державної фельдєгерської служби України в м. Івано-Франківську на день звільнення з органів внутрішніх справ, підтверджується такими документами: копією наказу підвідділу Державної фельдєгерської служби України при ВО «Івано-Франківськзвязок» від 26.05.1993 №15 (а.с.23); листами Відділу урядового фельдєгерського звязку Держспецзвязку в місті Івано-Франківську Державної служби спеціального звязку та захисту інформації України від 20.06.2018 №63/20/02-314 (а.с.19-20), від 07.11.2018 №63/20/02-548 (а.с.38-39); копією особових карток №3, №Н-277815 (а.с.21-22); копією розрахункового листа про нараховане грошове забезпечення (а.с.44).

Суд звертає увагу на те, що усунути наведену невідповідність в наказі ОСОБА_2 МВС України в Івано-Франківській області від 10.07.2003 №69 о/с «По особовому складу» щодо назви посади, яку займав позивач на день звільнення з органів внутрішніх справ, можливо шляхом внесення відповідних змін в зазначений наказ.

Як встановлено судом вище, позивач неодноразово звертався до Ліквідаційної комісії ОСОБА_2 МВС України в Івано-Франківській області з письмовими заявами, в яких просив внести вищевказані зміни в наказ ОСОБА_2 МВС України в Івано-Франківській області від 10.07.2003 №69 о/с «По особовому складу», однак відповідач відмовив ОСОБА_1 у внесенні таких змін.

Частиною 2 статті 19 Конституції України визначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно частини 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

З огляду на встановлені вище обставини, відповідач безпідставно відмовив позивачу у внесенні змін до наказу ОСОБА_2 МВС України в Івано-Франківській області від 10.07.2003 №69 о/с «По особовому складу», оскільки документи, які були подані ОСОБА_1 до Ліквідаційної комісії ОСОБА_2 МВС України в Івано-Франківській області разом із заявою від 04.05.2018 свідчили про очевидну невідповідність назви посади позивача, яка вказана в наказі ОСОБА_2 МВС України в Івано-Франківській області від 10.07.2003 №69 о/с «По особовому складу» - офіцер фельдзвязку відділу фельдєгерської служби при УМВС, назві посади, яку фактично займав позивач на день звільнення з органів внутрішніх справ старший офіцер фельдзвязку відділу фельдєгерської служби при УМВС.

Наведені обставини вказують на протиправну бездіяльність відповідача щодо відмови внести зміни в наказ ОСОБА_2 МВС в Івано-Франківській області №69 о/с від 10.07.2003 «По особовому складу» щодо назви посади, з якої звільнений ОСОБА_1

При цьому, суд враховує, що спосіб відновлення порушеного права має бути ефективним та таким, який виключає подальші протиправні рішення, дії чи бездіяльність суб'єкта владних повноважень, а у випадку невиконання, або неналежного виконання рішення не виникала б необхідність повторного звернення до суду, а здійснювалося примусове виконання рішення.

З огляду зазначене вище, позовна вимоги про зобовязання Ліквідаційної комісії ОСОБА_2 МВС України в Івано-Франківській області внести відповідні зміни в наказ ОСОБА_2 МВС України в Івано-Франківській області від 10.07.2003 №69 о/с «По особовому складу» також підлягає задоволенню.

Підсумовуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що позов ОСОБА_1 до Ліквідаційної комісії ОСОБА_2 МВС України в Івано-Франківській області належить задовольнити повністю: визнати протиправною бездіяльність відповідача щодо відмови внести зміни в наказ ОСОБА_2 МВС в Івано-Франківській області №69 о/с від 10.07.2003 «По особовому складу» щодо назви посади, з якої звільнений ОСОБА_1; зобовязати Ліквідаційну комісію ОСОБА_2 МВС України в Івано-Франківській області внести зміни в наказ ОСОБА_2 МВС України в Івано-Франківській області від 10.07.2003 №69 о/с «По особовому складу» в частині назви посади ОСОБА_1, вказавши посаду капітана внутрішньої служби ОСОБА_1 (Н-277815) - старший офіцер фельдзвязку відділу фельдєгерської служби при УМВС.

Частина 1 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України передбачає, що при задоволенні позову сторони, яка не є субєктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань субєкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Враховуючи те, що позовні вимоги підлягають задоволенню, суд вважає за необхідне стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Ліквідаційної комісії ОСОБА_2 МВС України в Івано-Франківській області на користь ОСОБА_1 сплачений судовий збір в розмірі 704,80 грн.

На підставі статті 129-1 Конституції України, керуючись статтями 139, 241-246, 250, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити.

Визнати протиправною бездіяльність Ліквідаційної комісії ОСОБА_2 МВС України в Івано-Франківській області щодо відмови внести зміни в наказ ОСОБА_2 МВС в Івано-Франківській області №69 о/с від 10.07.2003 «По особовому складу» щодо назви посади, з якої звільнений ОСОБА_1.

Зобовязати Ліквідаційну комісію ОСОБА_2 МВС України в Івано-Франківській області внести зміни в наказ ОСОБА_2 МВС України в Івано-Франківській області від 10.07.2003 №69 о/с «По особовому складу» в частині назви посади ОСОБА_1, вказавши посаду капітана внутрішньої служби ОСОБА_1 (Н-277815) - старший офіцер фельдзвязку відділу фельдєгерської служби при УМВС.

Стягнути на користь ОСОБА_1 (вул. В.Стуса, 15/27, м. Івано-Франківськ, 76006, ідентифікаційний номер - НОМЕР_1) за рахунок бюджетних асигнувань Ліквідаційної комісії ОСОБА_2 МВС України в Івано-Франківській області (вул. Сахарова, 15, м. Івано-Франківськ, 76018, код ЄДРПОУ - 08592193) сплачений судовий збір в розмірі 704 (сімсот чотири) гривні 80 копійок.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку. Відповідно до статтей 255, 295, 297, підпункту 15.5 пункту 15 частини 1 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на рішення суду подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції або через Івано-Франківський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення рішення в повному обсязі.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Суддя Григорук О.Б.