Постанова № 78795809, 19.12.2018, Шевченківський районний суд м. Львова

Дата ухвалення
19.12.2018
Номер справи
466/9504/18
Номер документу
78795809
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 466/9504/18

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

19 грудня 2018 року м. Львів

Суддя Шевченківського районного суду м. Львова Невойт П.С., розглянувши матеріали, які надійшли з Управління патрульної поліції у Львівській області ДПП про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, працездатного, не працевлаштованого, одруженого, має на утриманні малолітню дитину, який проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2,-

за вчинення правопорушення передбаченого ст. 124 КУпАП,-

в с т а н о в и в :

гр. ОСОБА_1 14.11.2018 о 10:00 год. керуючи автомобілем марки «Опель Астра» д.н.з. НОМЕР_1 на пр. Чорновола (при вїзді на вул. Лемківська, 9а) у м.Львові був неуважний, створивши небезпеку для руху своїми діями, при виявленні небезпеки для руху не зменшив швидкості до повної зупинки транспортного засобу при наближенні до пішохідного переходу проїхавши його на заборонений сигнал світлофора, здійснив зіткнення з велосипедом під керуванням ОСОБА_2, внаслідок ДТП автомобіль та велосипед отримали механічні пошкодження з матеріальними збитками, чим порушив вимоги п.2.3б,1.5,12.3,8.7.3е Правил дорожнього руху України.

На розгляді матеріалів адміністративної справи в суді ОСОБА_1 вину визнав. Додатково пояснив, що напередодні працював цілу ніч, перевозив людей, трохи був замучений, через що і проявилася його неуважність. Також зазначив, що дорога була слизька, а тому різко зупинити автомобіль було неможливо.

Статтею 280 КУпАП передбачено, що при розгляді справи про адміністративне правопорушення відповідний орган чи посадова особа зобовязані зясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також зясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

За змістом ст. 279 КУпАП ці обставини встановлюються в ході дослідження доказів під час розгляду справи.

Згідно ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, а також іншими документами.

Розглянувши справу на підставі досліджених доказів орган (посадова особа) відповідно до ст.283 КУпАП виносить постанову.

Вина ОСОБА_1 у скоєному правопорушенні стверджується протоколом про адміністративне правопорушення серії БД №211284 від 27.11.2018, схемою місця ДПТ від 14.11.2018 року, матеріалами перевірки № 312 від 16.11.2018, поясненнями ОСОБА_1 наданими в судовому засіданні та іншими матеріалами справи.

У відповідності до п.2.3Б Правил дорожнього руху водій повинен бути уважним, стежити за дорожньою обстановкою, відповідно реагувати на її зміну, стежити за правильністю розміщення та кріплення вантажу, технічним станом транспортного засобу і не відволікатися від керування цим засобом у дорозі.

Згідно п.1.5 Правил дорожнього руху дії або бездіяльність учасників дорожнього руху та інших осіб не повинні створювати небезпеку чи перешкоду для руху, загрожувати життю або здоров'ю громадян, завдавати матеріальних збитків. Особа, яка створила такі умови, зобов'язана негайно вжити заходів до забезпечення безпеки дорожнього руху на цій ділянці дороги та вжити всіх можливих заходів до усунення перешкод, а якщо це неможливо, попередити про них інших учасників дорожнього руху, повідомити уповно- важений підрозділ Національної поліції, власника дороги або уповноважений ним орган.

Пунктом 12.3 Правил дорожнього руху передбачено, що у разі виникнення небезпеки для руху або перешкоди, яку водій об'єктивно спроможний виявити, він повинен негайно вжити заходів для зменшення швидкості аж до зупинки транспортного засобу або безпечного для інших учасників руху об'їзду перешкоди.

Згідно з п. 8.7.3е Правил дорожнього руху червоний сигнал, у тому числі миготливий, або два червоних миготливих сигнали забороняють рух.

Зі схеми ДТП, з яку погодив та наданих пояснень в судовому засіданні ОСОБА_1 суд встановив, що ДПТ сталося з вини ОСОБА_1, оскільки останній порушив правила дорожнього руху, що призвело до зіткнення автомобіля та велосипедиста, який отримав легкі тілесні ушкодження внаслідок ДТП.

З письмових пояснень ОСОБА_2 (а.с.17) вбачається, що він дочекавшись увімкнення дозволеного сигналу світлофора почав рух пішохідним переходом та пройшов праву смугу де та увійшовши на ліву смугу в цей же момент відчув удар зліва автомобілем та у результаті чого був госпіталізований до лікарні швидкої допомоги.

Дії ОСОБА_1 слід вірно кваліфікувати за ст.124 КУпАП, оскільки він порушив правила дорожнього руху, що спричинило пошкодження автомобіля та велосипеда, що стверджується зібраними по справі доказами.

При розгляді протоколу про адміністративне правопорушення, суд встановив, що ОСОБА_1 неодноразово порушував Правила дорожнього руху та притягався до адміністративної відповідальності, а саме: постановою від 18.05.2016 за вчинення адміністративного правопорушення передбаченого ст.130 КУпАП, постановою від 20.02.2018 притягався до адміністративної відповідальності за ст.124 КУпАП.

Враховуючи особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, його щире розкаяння винного що є обставиною, яка помякшує відповідальність та повторне протягом року вчинення однорідного правопорушення, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню, що є обставиною, яка обтяжує відповідальність, а також інші обставини справи, вважаю, що до нього слід застосувати адміністративне стягнення у виді позбавлення права керування транспортним засобом на 6 місяців.

Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» слід стягнути з правопорушника на якого накладено адміністративне стягнення судовий збір в розмірі 352 грн. 40 коп. в дохід держави.

Керуючись ст. ст. 283, 284 КУпАП, п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір»,

П О С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ІПН НОМЕР_2 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП та призначити йому покарання у виді позбавлення права керування транспортними засобами на 6 (шість) місяців.

Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ІПН НОМЕР_2 на користь державного бюджету України (отримувач коштів: ГУК у Льв. Обл./Львів. Обл./21081300 код отримувача (код за ЄДРПОУ): 38008294 банк отримувача: Казначейство України (ЕАП) код банку отримувача (МФО): 899998 рахунок отримувача: 31115149013001 код класифікації доходів бюджету: 21081300) судовий збір у розмірі 352 грн. 40 коп.

На постанову може бути подана апеляційна скарга до Львівського апеляційного суду через Шевченківський районний суд м. Львова протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя ОСОБА_3