
21.12.2018
Справа № 361/8257/18
Провадження № 3/361/3867/18
П О С Т А Н О В А
21 грудня 2018 року м. Бровари
Суддя Броварського міськрайонного суду Київської області Кічинська О.Ф., розглянувши адміністративну справу, що надійшла від начальника Броварськогоуправління Головногоуправління ДФСу Київськійобласті,про притягненнядо адміністративноївідповідальності ОСОБА_1,
- за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
В С Т А Н О В И В :
06.12.2018до Броварськогоміськрайонного судуКиївської областівід начальника Броварського управління Головного управління ДФС у Київській області надійшла адміністративна справа про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за
ч. 1 ст. 163-2 КУпАП.
При ознайомленні з адміністративною справою суддею встановлено невідповідність наявних у ній документів вимогам Кодексу України про адміністративні правопорушення та інших нормативних актів, що унеможливлює призначення справи до судового розгляду. Так, за правилами ч. 1 ст. 256 КУпАП, в протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, однак у протоколі
№ 61/10-36-52-05 від 29.11.2018 не вказано дату і місце народження, місце проживання
ОСОБА_1, до нього не долучено копії документів, що посвідчують особу, офіційні відомості про перебування ОСОБА_1 на посаді керівника МП «Будмодуль». Відсутність відомостей про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, позбавляє можливості належним чином викликати її до суду та в подальшому, накласти адміністративне стягнення, оскільки всі перелічені дані необхідні для складання судового рішення.
Виходячи зположень статті8Конституції України,згідно зякою вУкраїні визнаєтьсяі дієпринцип верховенстваправа,Конвенції прозахист прав людини і основоположних свобод, практики Європейського суду з прав людини, за аналогією права кожна особа, відносно якої складено протокол про адміністративне правопорушення, має бути детально поінформована зрозумілою для неї мовою про характер правопорушення, щоб мати достатньо часу і можливостей для підготовки до захисту. При складенні протоколу про адміністративне правопорушення особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, повинні розяснятися її права і обовязки, передбачені ст. 268 КУпАП, про що робиться відповідна відмітка в протоколі; протокол, на виконання вимог ч. 2 ст. 256 КУпАП, підписується вказаною особою. Разом із тим, в матеріалах адміністративної справи відсутні відомості про розяснення йому прав і обовязків, вручення копії протоколу для ознайомлення з його змістом, що порушує право особи на захист, а направлений до суду протокол про адміністративне правопорушення № 61/10-36-52-05 від 29.11.2018 не містить підпису ОСОБА_1
Крім того, на підтвердження вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення, уповноважена особа, яка склала відповідний протокол, посилається лише на акт камеральної перевірки
№ 3858/10-36-52-05/19420489від 13.11.2018,однак долученудо матеріалівсправи копіювказаного документапопри вимогипункту 5.27.ДСТУ 4163-2003«Вимоги дооформлювання документів»,затвердженого наказомДержспоживстандарту України№ 55від 07.04.2003,відповідно доякого відміткупро засвідченнякопії документаскладають зіслів «Згідноз оригіналом»,назви посади,особистого підписуособи,яка засвідчуєкопію,її ініціалівта прізвища,дати засвідченнякопії,не завірено.Також,в актікамеральної перевіркивідсутній підпис
ОСОБА_1, тобто з вказаним документом останній не ознайомлений, що є порушенням права особи на захист.
У п. 24 Постанови ПленумуВерховного СудуУкраїни №14від 23.12.2005 «Про практику застосування судами України законодавства у справах про деякі злочини проти безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту, а також про адміністративні правопорушення на транспорті» визнано правильною практику тих суддів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені без додержання вимог КУпАП,відповідному органудля належногооформлення. Крім того, в Постанові Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ № 11 від 17.10.2014 «Про деякі питання дотримання розумних строків розгляду судами цивільних, кримінальних справ і справ про адміністративні правопорушення» зазначено, що норми КУпАП не забороняють повернення протоколу про адміністративне правопорушення, складеного без додержання вимог ст. 256 КУпАП, вмотивованою постановою цього суду для належного оформлення.
З урахуванням викладеного, численні порушення, допущені при складанні протоколу про адміністративне правопорушення № 61/10-36-52-05 від 29.11.2018 та формуванні адміністративної справи щодо ОСОБА_1, які не можуть бути усунуті в ході її розгляду, зумовлюють повернення вказаної справи начальнику Броварськогоуправління Головногоуправління ДФСу Київськійобласті для належного оформлення.
Керуючись ст.ст. 251, 256, 278 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
П О С Т А Н О В И В :
Адміністративну справу про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 163-2 КУпАП повернути начальнику Броварського управління Головного управління ДФС у Київській області для належного оформлення.
Постанова є остаточною і оскарженню не підлягає.
Суддя О.Ф.Кічинська