
СПРАВИ N 3/325/576/2018
325/1980/18
№ 3/325/577/2018
325/1981/18
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
21 грудня 2018 року смт. Приазовське
Суддя Приазовськогорайонного судуЗапорізької областіВасильцова Г.А.,за участюОСОБА_1,розглянувши справипро адміністративніправопорушення,які надійшлиз УправлінняСхідного офісуДержаудитслужби в Запорізькій області, про вчинення:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянкою України, працюючої секретарем виконавчого комітету Ботіївської сільської ради Приазовського району Запорізької області, яка зареєстрована та проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, ідентифікаційний номер НОМЕР_1,
адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 164-14 КУпАП,
В С Т А Н О В И В:
28 листопада 2018 року до Приазовського районного суду Запорізької області надійшли вказані адміністративні матеріали відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 164-14 КУпАП.
Вирішуючи питання про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 164-14 КУпАП за матеріалами адміністративної справи з протоколом № 08/0110пр/2018 від 21 листопада 2018 року, приходжу до наступного:
Згідност. 280 КУпАП,орган (посадоваособа)при розглядісправи проадміністративне правопорушеннязобов'язанийз'ясувати:чи буловчинено адміністративнеправопорушення,чи виннадана особав йоговчиненні,чи підлягаєвона адміністративнійвідповідальності,чи єобставини,що пом'якшуютьі обтяжуютьвідповідальність,чи заподіяномайнову шкоду,чи єпідстави дляпередачі матеріалівпро адміністративнеправопорушення нарозгляд громадськоїорганізації,трудового колективу,а такожз'ясуватиінші обставини,що маютьзначення дляправильного вирішеннясправи.
Як вбачається з протоколу № 08/0110пр/2018 від 21 листопада 2018 року, ОСОБА_1 обвинувачується в тому, що вона, як секретар тендерного комітету Замовника у період з 01.01.2017 року по 31.08.2018 рік порушила законодавство про закупівлю в частині не оприлюднення або порушення порядку оприлюднення інформації про закупівлі відповідно до вимог законодавства: а саме: Замовником оприлюднено укладений договір від 31.08.2017 року № 1 на закупівлю автоцистерни 11 вересня 2017 року, тобто на 11-й день; Замовником неоприлюднено звітпро виконаннявищезазначеного договору; тендерна документація оприлюднена Замовником не в повному обсязі; звіти про укладання Ботіївською сільською радою восьми договорів на закупівлю товарів, робіт та послуг, сума кожного з яких перевищує 50 тисяч гривень, не були оприлюднені на веб-порталі Уповноваженого органу www.prozorro.gov.ua..
В судовому засіданні ОСОБА_1 не визнала свою провину, пояснюючи тим, що розпорядженням № 24/1 від 25.04.2017 року «Про призначення відповідальної особи…» було визначено конкретну особу, яка є відповідальною за оприлюднення інформацій про закупівлю, та яка має електронний підпис та допуск до «держзакупівлі он-лайн».
Як вбачається з розпорядження № 24/1 від 25.04.2017 року «Про призначення відповідальної особи за проведення допорогових закупівель та затвердження Положення про проведення допорогових закупівель із застосуванням системи електронних закупівель», була призначена відповідальною за організацію та проведення допорогових закупівель, а також оприлюднення інформації щодо закупівель в електронній системі закупівель фахівець компютерного набору сільської ради ОСОБА_2, якій було виготовлено електронний цифровий підпис.
Відповідно до ч. 1 ст. 10 ЗУ «Про публічні закупівлі», відповідальність за повноту та достовірність інформації, що оприлюднюється на веб-порталі Уповноваженого органу, несуть голова та секретар тендерного комітету замовника або уповноважена особа (особи).
Згідно п. 33 ч. 1 ст. 1 ЗУ «Про публічні закупівлі», уповноважена особа (особи) - службова, посадова та інша фізична особа замовника, визначена відповідальною за організацію та проведення процедур закупівлі згідно із цим Законом на підставі власного розпорядчого рішення або трудового договору (контракту).
Тобто у даному випадку, Ботіївським сільським головою була призначена уповноважена особа, яка повинна була виконувати покладені на неї обовязки щодо оприлюднення інформації про закупівлю відповідно до вимог чинного законодавства, надавати інформацію, документи і матеріали необхідних для проведення закупівель, тощо.
Таким чиномОСОБА_1не може бути притягнута до відповідальності за вказане правопорушення.
Відповідно до п. 1ст.247КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у зв'язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Вирішуючи питання про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 164-14 КУпАП (протокол № 08/0109пр/2018 від 21 листопада 2018 року), судом встановлено, що при проведенні планової виїзної ревізії сільського бюджету та фінансово-господарської діяльності Ботіївської сільської ради за період з 01.01.2017 по 31.08.2018; с. Ботіеве, вул. Т.Шевченка. 59. Приазовський р-н. Запорізька обл., було виявлено: порушення законодавства про закупівлі в частині оцінки пропозицій конкурсних торгів (кваліфікаційних пропозицій), тендерних пропозицій не за критеріями та методикою оцінки для визначення найкращої пропозиції конкурсних торгів (кваліфікаційної пропозиції), тендерної пропозиції, що міститься в документації конкурсних торгів (кваліфікаційній документації), тендерній документації.
Так, дослідженням правильності та законності проведення процедур закупівель товарів, робіт та послуг за кошти сільського бюджету встановлено, що згідно рішення Ботіївської сільської ради від 20.04.2017 №16 створено тендерний комітет Ботіївської сільської ради та затверджено його персональний склад у кількості шести осіб, головою тендерного комітету визначено Ботіївського сільського голову ОСОБА_3.
На підставі протоколу від 20.04.2017 №1 утворено тендерну комісію про організацію та здійснення процедур закупівель товарів, робіт і послуг за державні кошти у складі шести осіб, а саме: голова тендерного комітету ОСОБА_3 (за посадою - Ботіївський сільський голова); секретар тендерного комітету ОСОБА_1 (за посадою - секретар виконавчого комітету Ботіївської сільської ради); член тендерного комітету ОСОБА_4 (за посадою - головний бухгалтер Ботіївської сільської ради); член тендерного комітету ОСОБА_5 (голова ГО «Соціальний розвиток»); член тендерного комітету ОСОБА_6 (за посадою - діловод-архіваріус Ботіївської сільської ради); член тендерного комітету ОСОБА_7 (за посадою - в.о. старости села Приморський Посад).
В ході ревізії досліджено дотримання вимог чинного законодавства під час проведення тендерним комітетом сільської ради процедури відкритих торгів (UA-2018-04-17-000198-с) на закупівлю ДК 021:2015: 45230000-8 Будівництво трубопроводів, ліній зв'язку та електропередач, шосе, доріг, аеродромів і залізничних доріг; вирівнювання поверхонь (Будівництво водопроводу подачі артезіанської води від свердловини, розташованої в с. Ботіеве. до с. Приморський Посад Приазовського району Запорізькій області), в ході якої подані тендерні пропозиції (надалі - ТП) двох учасників: ТОВ «ТБК-ПОЛІМЕР», остаточна ціна пропозиції 5 299 250.1 грн.; ТОВ «БЕРДЯНСЬКБУДТРЕСТ», остаточна ціна пропозиції 5 321 194.84 гривень. Переможцем відкритих торгів, рішенням ТК Замовника, яким є Ботіївська сільська рада (протокол від 24.05.2018 №8) визначено ТП ТОВ «ТБК-ПОЛІМЕР».
Перевіркою відповідностіТП ТОВ«ТБК-ПОЛІМЕР»вимогам Тендерноїдокументації Замовникаторгів (далі - ТД) та законодавству встановлено наступне.
Так, ТД затверджена рішенням тендерного комітету Замовника (протокол від 02.04.2018 №8).
Пунктом 12 частини 1 розділу III ТД передбачено завантаження учасниками торгів в сканованому вигляді копії балансу - за останній звітний період; копії звіту про фінансові результати - за останній звітний період.
Учасником торгів ТОВ «ТБК-ПОЛІМЕР» в складі ТП вищевказаних документів не надано. Проте, в складі ТП учасником надана довідка про баланс підприємства та звіт про фінансові результати, де вказано, що вказані вище документи у ТОВ «ТБК-ПОЛІМЕР» відсутні, оскільки товариство не здійснювало господарську діяльність протягом 2017 року.
Перевіркою достовірності зазначеної учасником торгів інформації встановлено, що відповідно до сайту Міністерства юстиції України (minjust.gov.ua). ТОВ «ТБК-ПОЛІМЕР» взято на облік в органах статистики та Державної фіскальної служби 09.02.2017. Крім того, згідно з наданою в складі ТП довідкою про виконання аналогічного договору та копією договору субпідряду від 12.04.2017 №2/17, учасник виконував роботи з реконструкції водопровідної мережі села Лугівка Токмацького району Запорізької області, а отже здійснював господарську діяльність протягом 2017 року.
Отже, виходячи з вищенаведеного, учасником торгів в складі ТП не надано копії балансу - за останній звітний період та копії звіту про фінансові результати - за останній звітний період, чим не дотримано вимоги п.12 ч. І р. ІІІ ТД Замовника торгів.
Крімтого,п.11ч.І розділуIIIТД передбаченонадання учасникамиторгів дозвільнихдокументів та/аболіцензій субпідряднихорганізацій (зпереліком робіт)на провадженнягосподарської діяльності,необхідних для виконання робіт до яких їх залучають, якщо отримання ліцензій та/або дозвільних документів на виконання таких робіт передбачено законодавством, при цьому дозвільні документи та ліцензії повинні бути чинними протягом 2018 року.
На виконання вказаної вимоги в складі ТП учасником торгів ТОВ «ТБК-ПОЛІМЕР» надано довідку з інформацією про субпідрядника ТОВ «Південь-Буд». при цьому надана ліцензія субпідрядної організації (серія АЕ №279887) з терміном дії до 25.10.2018. що не відповідає вимогам п.11 ч.І p. III ТД Замовника торгів.
Крім того, учасником торгів ТОВ «ТБК-ПОЛІМЕР» в складі ТП не надано копії дозволу на виконання робіт підвищеної небезпеки, а саме: роботи в колодязях, шурфах, траншеях, котлованах, замкнутому просторі, земляні роботи, що виконуються на глибині понад 2 метри або в зоні розташування підземних комунікацій, надання якого передбачено частиною 2 таблиці 2 Додатку 1 до ТД Замовника.
Враховуючи вищенаведене, ТП ТОВ «ТБК-ПОЛІМЕР» не відповідає вимогам п. 11, 12 ч. 1 p. III ТД, ч. 2 таб. 2 Додатку 1 до ТД Замовника торгів.
Пунктом 4 частини 1 статті 30 Закону України від 25.12.2015 №922-VІІ «Про публічні закупівлі» (із змінами) передбачено відхилення Замовником торгів тендерної пропозиції учасника в разі її невідповідності умовам тендерної документації. Аналогічні вимоги передбачені і у частині 3 розділу V ТД.
З огляду на вищевикладене, в порушення пункту 4 частини 1 статті 30 Закону України від 25.12.2015 №922-VII «Про публічні закупівлі» (із змінами), частині 3 розділу V ТД, тендерним комітетом Замовника не відхилена та допущена до оцінки тендерна пропозиція ТОВ «ТБК-ПОЛІМЕР».
Дослідженням тендерної пропозиції іншого учасника процедури закупівлі ТОВ «БЕРДЯНСБКБУДТРЕСТ» встановлено і її невідповідність умовам ТД Замовника торгів.
Так, по-перше, п.12 ч. І розділу III ТД передбачено завантаження учасниками торгів в сканованому вигляді копії балансу - за останній звітний період: копії звіту про фінансові результати - за останній звітний період.
Проте, учасником торгів ТОВ «БЕРДЯНСБКБУДТРЕСТ» в складі ТП вищевказаних документів не надано, чим не дотримано вимоги п. 12 ч. 1 p. III ТД Замовника торгів.
По-друге, частиною 3 таблиці 1 Додатку 1 до ТД передбачено, що наявність документально підтвердженого досвіду виконання аналогічного договору, надання учасниками торгів копію договору та актів виконаних робіт за ним, завірених підписом уповноваженої особи та відбитком печатки.
Проте, учасником торгів ТОВ «БЕРДЯНСБКБУДТРЕСТ» в складі ТП вищевказаних документів не надано, чим не дотримано вимоги ч. 3 таб. 1 Додатку 1 до ТД Замовника торгів.
По-третє, частиною 1 таблиці 2 Додатку 1 до ТД Замовникам вимагається надання учасниками торгів копії Статуту або іншого установчого документу.
Проте, учасником торгів ТОВ «БЕРДЯНСБКБУДТРЕСТ» в складі ТП вищевказаних документів не надано, чим не дотримано вимоги ч. 1 таб. 2 Додатку 1 до ТД Замовника торгів.
Пунктом 4 частини 1 статті 30 Закону України від 25.12.2015 №922-VІІ «Про публічні закупівлі» (із змінами) передбачено відхилення Замовником торгів тендерної пропозиції учасника в разі її невідповідності умовам тендерної документації. Аналогічні вимоги передбачені і у частині 3 розділу V ТД.
Враховуючи викладене тендерна пропозиція ТОВ «БЕРДЯНСБКБУДТРЕСТ» в разі її допущення до оцінки, у відповідності до вимог пункту 4 частини 1 статті 30 Закону України від 25.12.2015 №922-VІІ «Про публічні закупівлі» (із змінами) та частини 3 розділу V ТД, повинна бути відхилена, як така, що не відповідає умовам ТД Замовника торгів.
З огляду на зазначене, тендерні пропозиції ТОВ «ТБК-ПОЛІМЕР» та ТОВ «БЕРДЯНСБКБУДТРЕСТ» підлягають відхиленню на підставі вимог пункту 4 частини 1 статті 30 Закону України від 25.12.2015 №922-VІІ «Про публічні закупівлі» (із змінами), як такі, що не відповідають умовам ТД Замовника торгів.
Враховуючи те, що на участь в торгах подано 2 тендерні пропозиції, які підлягали відхиленню, торги на закупівлю робот: «ДК 021:2015: 45230000-8 Будівництво трубопроводів, ліній зв'язку та електропередач, шосе, доріг, аеродромів і залізничних доріг: вирівнювання поверхонь (Будівництво водопроводу подачі артезіанської води від свердловини, розташованої в с. Ботієво. до с. Приморський Посад Приазовського району Запорізькій області)». ID: UA-2018-04-17- 000198-с, Замовник повинен відмінити торги на підставі вимог абзацу 3 частини 5 статті 28 та абзацу 6 частини 1 статті 31 Закону України від 25.12.2015 №922-VII «Про публічні закупівлі» (із змінами).
Враховуючи, що тендерна пропозиція переможця торгів не відповідала умовам тендерної документації Замовника та повинна була бути відхилена. Замовником безпідставно укладено договір на виконання робіт від 13.06.2018 №1-1 з ТОВ «ТБК-ПОЛІМЕР» на загальну суму 5 299 250.1 гривень. Відповідальною за невідхилення вказаних вище тендерних пропозицій є секретар тендерного комітету ОСОБА_1, якою 24.05.2018 року підписано протокол засідання тендерного комітету від 24.05.2018 №8. Порушення вчинено ОСОБА_1 24 травня 2018 року у Ботіївській сільській раді (с. Ботієве. вул. Т.Шевченка, 59, Приазовського району Запорізької області). Порушення виявлені 21.11.2018 року в Ботіївській сільській раді (с. Ботієве, вул. Т.Шевченка, 59 Приазовського району Запорізької області). Акт ревізії від 04.10.2018 року №08.08-20/5 підписано із запереченнями, висновки на які надіслано листом від 21.11.2018 №04-08-08-15/5282, що є порушенням абз. 3 ч. 5 ст. 28, п.4 ч. І ст. 30, абз.6 ч. І ст.31 Закону України від 25.12.2015 №922-VІІ «Про публічні закупівлі» (із змінами).
В судовому засіданні ОСОБА_1 визнала себе винною саме в тому, що вона як секретар тендерного комітету не в повному обсязі була ознайомлена з наданими документами осіб, які приймали участь в тендерах. Її мета, так і мета тендерного комітету була допомога громаді. Тендера на закупівлю проводилися вперше, багато нюансів стосовно їх проведення.
Вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 164-14 ч. 1 КУпАП підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення № 08/0109пр/2018 від 21 листопада 2018 року; висновком на заперечення до акту від 04.10.2018 № 08.08-20/5 ревізії сільського бюджету та фінансово господарської діяльності Ботіївської сільської ради Приазовського району Запорізької області за період з 01.01.2017 по 31.08.2018 рік; актом ревізії сільського бюджету та фінансово-господарської діяльності Ботіївської сільської ради Приазовського району Запорізької області за період з 01.01.2017 по 31.08.2018 роки № 08.08-20/5 від 04.10.2018 року; поясненнями ОСОБА_1.
Таким чином, в діях ОСОБА_1 містяться ознаки правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 164-14 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Згідно ст. 33 КУпАП при накладанні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа правопорушника, ступінь його провини, майновий стан, обставини, які помякшують та обтяжують відповідальність.
Враховуючи особу винної та обставини скоєного правопорушення, приходжу до висновку, що ОСОБА_1 слід визнати винною у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 164-14 КУпАП та накласти на неї адміністративне стягнення в межах санкції у вигляді штрафу.
Крім того, необхідно стягнути з правопорушниці на користь держави, відповідно до ст.40-1 КУпАП та ст.4 Закону України Про судовий збір судовий збір в розмірі 352,40 гривень.
Керуючись ст.ст. 38 ч. 2, 40-1, ч. 1 ст. 164-14, 247, 283, 284, 285 КУпАП,
П О С Т А Н О В И В :
Закрити провадження у справі про адміністративне правопорушення (протокол № 08/0110пр/2018 від 21 листопада 2018 року) відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 164-14 КУпАП на підставі п. 1 ст. 247 КУпАП.
ОСОБА_1 визнати винною у скоєнні адміністративного правопорушення (протокол № 08/0109пр/2018 від 21 листопада 2018 року), передбаченого ч. 1 ст. 164-14 КУпАП та накласти на неї стягнення у вигляді штрафу в розмірі 700 (семисот) неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 11900(одинадцятьтисяч девятсот)гривень на р/р № 31118106008250, код 21081100, код ЄДРПОУ 38042754, МФО 899998.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір у сумі 352 (триста пятдесят дві) гривні 40 копійок на рахунок 31211256026001 (отримувач: ГУК у м. Київ/м. Київ/22030106, код отримувача (за ЄДРПОУ) 37993783, МФО 899998).
Строк предявлення до виконання до 21.03.2019 року.
На постанову може бути подана апеляційна скарга в Запорізький апеляційний суд через Приазовський районний суд Запорізької області протягом 10 днів з дня її винесення.
Роз'яснити правопорушнику, що у разі несплати штрафу в установлений ст. 307 КУпАП строк, постанова буде надіслана для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем його проживання. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення відповідно до вимог ст. 308 КУпАП з порушника стягується подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу; витрати на облік зазначених правопорушень.
Суддя Г. А. Васильцова