Ухвала суду № 78791072, 20.12.2018, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
20.12.2018
Номер справи
360/3753/18
Номер документу
78791072
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

2

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

про залучення третьої особи

20 грудня 2018 року СєвєродонецькСправа № 360/3753/18

Луганський коуржний адміністративний суд у складі:

Головуючого судді: Ірметової О.В.

за участю:

секретаря судового засідання: Попової Н.І.

позивача: ОСОБА_1

представника відповідача: Шарнікової І.І.

розглянувши у попередньому засіданні заяву представника відповідача про залучення в якості третіх осіб, які не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача Комунальне підприємство "Сєвєродонецьккомунсервіс", у справі за позовом ОСОБА_1 до Сєвєродонецької міської ради в особі Виконавчого комітету про визнання протиправним та скасування рішення Виконавчого комітету Сєвєродонецької міської ради від 11.07.2018 № 479 "Про встановлення тарифів на послуги з вивезення твердих побутових відходів по КП "Сєвєродонецьккомунсервіс",-

ВСТАНОВИВ:

В провадженні Луганського окружного адміністративного суду перебуває зазначена адміністративна справа.

20 грудня 2018 року під час підготовчого засідання від представника відповідача надійшло клопотання про залучення до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору комунальне підприємство "Сєвєродонецьккомунсервіс". В обгрунтування зазначено, що результати розгляду справи вплинуть на законні інтереси підприємства, а саме: на можливу зміну тарифу на послуги з вивезення твердих побутових відходів, які надають саме КП "Сєвєродонецьккомунсервіс" і може влинути на їх господарську діяльність.

Позивач заперечував проти задоволення клопотання, вважав, що відповідач таким чином затягує розгляд справи. Також зазначив, що КП "Сєвєродонецьккомунсервіс" самостійно не примає рішення про встановлення тарифів, це є компетепенція відповідача.

Заслухавши обгрунтованість клопотання представника відповідача про залучення третьої особи, думку позивача, суд дійшов висновку про обгрунтованість заявленого клопотання з огляду на наступне.

Згідно частиною 3 статті 44 Кодексу адміністративного судочинства України особи, які беруть участь у справі, мають право, зокрема, подавати заяви та клопотання.

Частиною четвертою статті 9 КАС України визначено обов'язок суду вжити визначені законом заходи, необхідні для з'ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи.

Статтею 49 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов'язки. Вони можуть бути залучені до участі у справі також за клопотанням учасників справи. Якщо адміністративний суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до судового розгляду встановить, що судове рішення може вплинути на права та обов'язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі в справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору. Вступ третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, не має наслідком розгляд адміністративної справи спочатку.

Суд зазначає, що оскаржуваним позивачем рішенняи Виконавчого комітету Сєвєродонецької міської ради від 11.07.2018 № 479 встановлено тарифи на послуги з вивезення твердих побутових відходів, які надаються КП "Сєвєродонецьккомунсервіс".

Закон України "Про відходи" (далі - Закон № 187) визначає правові, організаційні та економічні засади діяльності, пов'язаної із запобіганням або зменшенням обсягів утворення відходів, їх збиранням, перевезенням, зберіганням, сортуванням, обробленням, утилізацією та видаленням, знешкодженням та захороненням, а також з відверненням негативного впливу відходів на навколишнє природне середовище та здоров'я людини на території України.

Статтею 35-1 Закону № 187 встановлено, що власники або наймачі, користувачі, у тому числі орендарі, джерел утворення побутових відходів, земельних ділянок укладають договори з юридичною особою, яка визначена виконавцем послуг на вивезення побутових відходів, здійснюють оплату таких послуг та забезпечують роздільне збирання твердих побутових відходів.

Збирання та вивезення побутових відходів у межах певної території здійснюються юридичною особою, яка уповноважена на це органом місцевого самоврядування на конкурсних засадах у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, спеціально обладнаними для цього транспортними засобами.

Відповідно до п.2 Порядку формування тарифів на послуги з вивезення побутових відходів, затвердженого постановою КМУ від 26.07.2006 № 1010 (далі - Порядок № 1010), тарифи на послуги - грошовий вираз витрат із збирання, зберігання, перевезення, перероблення, утилізації, знешкодження та захоронення 1 куб. метра або 1 тонни (за наявності вагового обладнання) побутових відходів, розрахований на основі економічно обґрунтованих планованих витрат, витрат на відшкодування втрат, планованого прибутку та податку на додану вартість.

Відповідно до п.3 Порядку № 1010 формування тарифів на послуги підприємством здійснюється відповідно до річних планів надання послуг і економічно обґрунтованих планованих витрат, визначених на підставі державних і галузевих нормативів (норм) витрат ресурсів, техніко-економічних розрахунків та кошторисів, ставок податків і зборів (обов'язкових платежів) та цін у планованому періоді, встановлених на підставі прогнозних індексів цін підприємства.

Відповідно до п.26 Порядку № 1010 до тарифів на послуги включаються витрати з ремонту, реконструкції та іншого відновлення основних фондів у межах, визначених законодавством.

З аналізу зазначених норм вбачається, що власники або наймачі, користувачі, у тому числі орендарі, джерел утворення побутових відходів, земельних ділянок укладають договори з юридичною особою, яка визначена виконавцем послуг на вивезення побутових відходів, здійснюють оплату таких послуг за таріфами, сформованими таким підприємством та затвердженим відповідним органом місцевого самоврядування. Отримані доходи підприємством, яке надає послуги із збирання, зберігання, перевезення, перероблення, утилізації, знешкодження та захоронення, покривають витрати підприємства на надання таких послуг. Встановлення, зміна та скасування рішення органу місцевого самоврядування про встановлення тарифів на послуги з вивезення твердих побутових відходів вплинуть на право КП "Сєвєродонецьккомунсервіс" на отримання відповідних доходів та обов'язку у повній мірі забезпечити дотримання природоохоронного законодавства України.

З огляду на зазначене, суд дійшов висновку, що рішення суду у даній справі може вплинути на права та обов'язки КП "Сєвєродонецьккомунсервіс".

Керуючись статтями 9, 44, 49, 223, 241, 243, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

УХВАЛИВ:

Клопотання представника відповідача про залучення в якості третіх осіб, які не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача задовольнити.

Залучити до участі у справі за позовом ОСОБА_1 до Сєвєродонецької міської ради в особі Виконавчого комітету про визнання протиправним та скасування рішення Виконавчого комітету Сєвєродонецької міської ради від 11.07.2018 № 479 "Про встановлення тарифів на послуги з вивезення твердих побутових відходів по КП "Сєвєродонецьккомунсервіс", третю особу, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Комунальне підприємство "Сєвєродонецьккомунсервіс" (93409, Луганська обл., м. Сєвєродонецьк, вул. Гагаріна, буд. 89, код ЄДРПОУ 03327983).

Запропонувати третій особі, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача, Комунальному підприємству "Сєвєродонецьккомунсервіс" протягом 10 днів, з дня отримання ухвали про залучення, надати суду та іншим учасникам процесу письмові пояснення.

Треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, мають права та обов'язки, визначені у статті 44 цього Кодексу.

Ухвала за наслідками розгляду питання про вступ у справу третіх осіб окремо не оскаржується. Заперечення проти такої ухвали може бути включено до апеляційної чи касаційної скарги на рішення суду, прийняте за результатами розгляду справи.

Повний текст ухвали складено та підписано 22 грудня 2018 року.

СуддяО.В. Ірметова