Рішення № 78791015, 21.12.2018, Кіровоградський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
21.12.2018
Номер справи
1140/2965/18
Номер документу
78791015
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

21 грудня 2018 року м. Кропивницький Справа № 1140/2965/18

Кіровоградський окружний адміністративний суд, у складі судді Хилько Л.І., розглянув у порядку спрощеного (письмового) провадження справу за позовом ОСОБА_1 (далі - позивач) до Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області (далі - відповідач) про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії, -

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 звернувся до Кіровоградського окружного адміністративного суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області, в якому просить суд :

- визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області щодо відмови ОСОБА_1 в перерахунку та виплаті пенсії за урахуванням всіх складових грошового забезпечення, на які було нараховано та сплачено єдиний соціальний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування;

- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області здійснити перерахунок призначеної ОСОБА_1 з урахуванням всіх складових грошового забезпечення, із яких було нараховано та сплачено єдиний соціальний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування з 11.09.2018 року згідно довідки Кропивницької виправної колонії за №6/557 від 04.09.2018 року про додаткові види грошового забезпечення за 2012-2014 роки, з урахуванням сум матеріальної допомоги на оздоровлення, та виплатити різницю між фактично отриманою і належною до сплати суму пенсії до моменту здійснення перерахунку.

При цьому, позивач просить суд стягнути за рахунок бюджетних асигнувань відповідача на користь нього стягнути судові витрати, у тому числі і на правову допомогу у розмірі 6 375,00 грн.

В обґрунтування позовних вимог позивач вказує, що з 2014 року йому призначена пенсія відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" як пенсіонер за станом здоров'я по лінії Державної кримінально-виконавчої служби України (Державної пенітенціарної служби України). Відповідачем призначено йому пенсію згідно із Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», однак при обчисленні розміру пенсії відповідач не взяв до розрахунку складові частини грошового забезпечення - матеріальна допомога на оздоровлення, матеріальна допомога на оздоровлення для вирішення соціально-побутових питань. З цього приводу позивач звернувся до відповідача з заявою про перерахунок пенсії, але 19.09.2018 року у перерахунку пенсії відповідачем було відмовлено. Просив суд, визнати неправомірними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області щодо відмови йому у перерахунку пенсії з урахуванням усіх складових частин заробітної плати, та зобов'язати Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області провести перерахунок пенсії з урахуванням зазначених складових частин заробітної плати та інших виплат.

Ухвалою суду від 05.11.2018 року по справі відкрито спрощене провадження без виклику сторін (а.с.1).

Вказана ухвала направлена учасникам справи за правилами визначеними Кодексом адміністративного судочинства України, та учасниками справи отримана (а.с.31-33).

Представник відповідача своїм правом на подання відзиву на адміністративний позов скористався подавши його до суду, за змістом якого позивач не погоджується із поданим адміністративним позовом, наполягає на правомірності дій посадових осіб Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області (а.с.36-37).

Згідно до ст. ст. 262, 263 КАС України, дану справу розглянуто за правилами спрощеного позовного провадження.

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, національний паспорт серії НОМЕР_2, виданий Ленінським РВ УМВС України в Кіровоградській області 14.06.2000 року ідентифікаційний код НОМЕР_1, перебуває на обліку в головному управлінні Пенсійного фонду України в Кіровоградській області як пенсіонер по інвалідності, ІІІ група інвалід армії, що підтверджується відповідним пенсійним посвідченням (а.с.12-15).

26.12.2014 року начальником управління Державної пенітенціарної служби України в Кіровоградській області видано наказ №101 о/с, яким на підставі Положення про проходження рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справі України за п. 65 «б» (через хворобу) звільнено у відставку капітана внутрішньої служби ОСОБА_1 (М-240993), чергового помічника начальника установи відділу нагляду і безпеки Кіровоградської виправної колонії управління Державної пенітенціарної служби України в Кіровоградській області (№6); вислуга років на день звільнення у календарному обчисленні становить 17 років 02 місяці 08 днів, у пільговому обчисленні - 22 роки чотири місяці 11 днів (а.с.16).

04.09.2018 року Державною установою «Кропивницька виправна колонія №6» позивачу на його вимогу, видана довідка від 04.09.2018 року №6/578, за змістом якої, за період з грудня 2012 року по листопад 2014 року йому була нарахована та видана матеріальна допомога на оздоровлення в сумі 6208,69 грн. на яку було нараховано та сплачено єдиний соціальний внесок на загальнообов'язкове Державне соціальне страхування у відповідності до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове соціальне страхування від 08.07.2010 року №2464-VI та перераховані до Кропивницької обласної Державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Кіровоградській області (а.с.17).

В матеріалах справи наявна довідка Державної установи «Кропивницька виправна колонія №6» про додаткові види грошового забезпечення за 2012-2014 роки нараховані ОСОБА_1 від 04.09.2018 року №6/577, з якої вбачається, що останньому була нарахована матеріальна допомога на оздоровлення у червні 2013 року у розмірі - 3096,49 грн. та лютому 2014 року - 3112,20 грн., що разом становить отриману позивачем матеріальну допомогу на оздоровлення - 6208,69 грн. (а.с.18).

При цьому, в матеріалах справи наявна довідка від 06.09.2018 року №6/583 Державної установи «Кропивницька виправна колонія №6» про додаткові види грошового забезпечення за 2012-2014 роки нараховані види грошового забезпечення позивачу за 2012-2014 року, серед інших, зокрема, надбавки за особливі умови служби, щомісячна премія, за роботу у нічний час (а.с.19).

11.09.2018 року позивач звернувся до начальника Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області із заявою про здійснення перерахунку його пенсії із урахуванням всіх складових його грошового забезпечення (а.с.20-21).

В свою чергу, Головне управління Пенсійного фонду України у Кіровоградській області листом від 19.09.2018 року №536/М-11 повідомило позивачу, що його грошове забезпечення складає 2938,85 грн. (із яких 975,00 грн. - посадовий оклад, 48,75 грн. - підвищення посадового окладу, 120,00 грн. - оклад за військове звання; 343,13 грн. - надбавка за вислугу років (30%), 1451,97 грн. - середньомісячна сума додаткових видів грошового забезпечення (надбавка за особливо важливі завдання та премія. Розмір пенсії станом на 27.12.2014 року складав 1708,20 грн. (1175,54 грн. - основний розмір пенсії (2938,85 грн. х 40 %), 58,16 грн. - доплата до мінімального розміру пенсій (949 грн. х 130% відповідно до ст. 22 Закону, де 949,00 грн. - прожитковий мінімум, для осіб, які втратили працездатність з 01.12.2013 року), 474,50 грн. - надбавка на дочку ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_2 (949х50%). Згідно із п. 7 постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 р. №393 пенсії військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою і військовим (спеціальним) званням, відсоткову надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення, крім щомісячних надбавок (доплат), установлених особам, які мають право на пенсію за вислугу років згідно із законодавством і залишені за їх згодою та і інтересах справи на службі) та премії. Складові грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу визначені постановою Кабінету Міністрів України «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» від 07.11.2007 року №1294 №1294. Вказує, що у додатку 28 до Постанови №1294 серед додаткових видів грошового забезпечення осіб рядового і начальницького складу органів і підрозділів Державної кримінально-виконавчої служби, такі додаткові види грошового забезпечення, як матеріальна допомога на оздоровлення, відсутні. Тому підстави для перерахунку пенсії ОСОБА_1 з урахування такого виду грошового забезпечення як матеріальна допомога на оздоровлення, відсутні (а.с.22).

Не погоджуючись з таким обрахунком відповідачем пенсійного забезпечення, позивач звернувся до суду з даним позовом.

Надаючи оцінку спірним правовідносинам суд зазначає наступне.

Стаття 19 Конституції України передбачає, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до частини третьої статті 43 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб" № 2262-XII від 09.04.1992 (далі Закон №2262-XII) пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Основні засади державної політики у сфері соціального захисту військовослужбовців та членів їхніх сімей визначені Законом України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" № 2011-XII від 20.12.1991 (далі Закон №2011-ХІІ).

Військовослужбовцям у зв'язку з особливим характером військової служби, яка пов'язана із захистом Вітчизни, надаються визначені законом пільги, гарантії та компенсації.

Частиною першою статті 9 Закону № 2011-ХІІ установлено, що держава гарантує військовослужбовцям достатнє матеріальне, грошове та інші види забезпечення в обсязі, що відповідає умовам військової служби, стимулює закріплення кваліфікованих військових кадрів.

Частиною другою цієї статті визначено, що до складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення.

З аналізу частини третьої статті 43 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби та деяких інших осіб" у взаємозв'язку з частиною другою статті 9 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" вбачається, що пенсія обчислюється з розміру грошового забезпечення. Склад грошового забезпечення визначається частиною другою статті 9 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей". Оскільки до складу грошового забезпечення входять одноразові види грошового забезпечення, то до грошового забезпечення, з якого обчислюється пенсія мають входити також одноразові види грошового забезпечення.

Відповідно до статті 41 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", до виплат (доходів), що враховуються в заробітну плату (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії, належать, зокрема: суми виплат, отримуваних застрахованою особою після набрання чинності цим Законом, з яких згідно з цим самим Законом були фактично нараховані (обчислені) та сплачені страхові внески; суми виплат, отримуваних застрахованою особою до набрання чинності цим Законом, у межах сум, на які відповідно до законодавства, що діяло раніше, нараховувалися внески на державне соціальне страхування або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування.

Відповідно до ч. 1 ст. 1 Закону України «Про оплату праці» від 24.03.1995 року №108/95-ВР встановлено, що заробітна плата - це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором власник або уповноважений ним орган виплачує працівникові за виконану ним роботу. Статтею 2 цього Закону визначено структуру заробітної плати, до якої входить: основна та додаткова заробітна плата, а також заохочувальні та компенсаційні виплати.

Аналіз наведених положень дає підстави для висновку, що матеріальна допомога на оздоровлення та допомога для вирішення соціально-побутових питань входила до системи оплати праці грошового забезпечення військовослужбовця.

Крім того, статтею 66 Закону України «Про пенсійне забезпечення» 05.11.1991 року №1788-XII, врегульовано види оплати праці, що враховуються при обчисленні пенсій.

Відповідно до частини першої статті 66 цього Закону до заробітку для обчислення пенсії включаються всі види оплати праці (виплат, доходу), на які відповідно до Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування» нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, в межах максимальної величини фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, оподатковуваного доходу (прибутку), сукупного оподатковуваного доходу (граничної суми заробітної плати (доходу), з яких справляються страхові внески (збори) до соціальних фондів, що діяли на день одержання зазначеного заробітку (виплат, доходу).

Стаття 41 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» 09.07.2003 року №1058-IV визначає виплати (доходи), що враховуються в заробітну плату (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії.

Так, зокрема до такого доходу (заробітної плати) враховуються: суми виплат, отримуваних застрахованою особою після набрання чинності цим Законом, з яких згідно з цим Законом були фактично нараховані (обчислені) та сплачені страхові внески; суми виплат, отримуваних застрахованою особою до набрання чинності цим Законом, у межах сум, на які відповідно до законодавства, що діяло раніше, нараховувалися внески на державне соціальне страхування або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування.

Зі змісту наведених норм вбачається, що отримувані застрахованою особою суми виплат, з яких були фактично нараховані та сплачені страхові внески або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, враховуються в заробіток (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії, незалежно від того, чи входять вони до структури заробітної плати.

Таким чином, суд приходить до висновку, що неврахування складових грошового забезпечення, на підставі якого встановлюється пенсія, здійснюється перерахунок пенсії, запроваджених нормативно-правовими актами, які фактично виплачувались військовослужбовцям під час проходження ними державної служби, не відповідає правовим актам вищої юридичної сили, а саме Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей", Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» 09.07.2003 року № 1058-IV.

Разом з тим, суд зазначає, що згідно з пунктом 7 постанови Кабінету Міністрів України "Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їхніх сімей" №393 від 17.07.1992 р., пенсії обчислюються з таких видів грошового забезпечення: відповідних окладів за посадою, військовим (спеціальним) званням (для осіб рядового і начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту щомісячної надбавки за спеціальне звання) та відсоткової надбавки за вислугу років у розмірах, установлених за останньою штатною посадою, займаною перед звільненням; щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення, крім щомісячних надбавок (доплат), установлених особам, які мають право на пенсію за вислугу років згідно із законодавством і залишені за їх згодою та в інтересах справи на службі) та премії. Розмір щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії визначається за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням.

Відповідно до абзацу 2 пункту 3 "Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" №45 від 13.02.2008р., довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.

Відтак, обов'язок скласти, оформити та видати довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 для перерахунку пенсії покладається, в даному випадку на Кіровоградську виправну колонію управління державної пенітенціарної служби України в Кіровоградській області.

Так, судом встановлено, що Кіровоградською виправною колонією управління державної пенітенціарної служби України в Кіровоградській області надіслано до Головного управління Пенсійного фонду України у Кіровоградській області довідку про розмір грошового забезпечення позивача, що враховується для перерахунку пенсії станом на 01.01.2018 року (а.с.36).

Судом встановлено, що 21 лютого 2018 року Кабінетом Міністрів України прийнято Постанову №103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" (далі-Постанова).

Відповідно до п. 1 Постанови, визначено порядок нарахування та виплату коштів, яким визначено, здійснити перерахунок з пенсії, призначеної згідно із Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Закон) до 01 березня 2018 року (крім пенсій, призначених згідно із Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським), з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, організації, вищі навчальні заклади), що визначені станом на 01 березня 2018 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року №704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" (Офіційний вісник України, 2017 р., № 77, ст. 2374).

Виплату перерахованих відповідно до пункту 1 цієї постанови підвищених пенсій (з урахуванням доплат до попереднього розміру пенсій, підвищень, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством (крім підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, що визначені законом) проводити з 01 січня 2018 року у таких розмірах:

- з 1 січня 2018 року - 50 відсотків;

- з 1 січня 2019 року по 31 грудня 2019 року - 75 відсотків;

- з 1 січня 2020 року - 100 відсотків суми підвищення пенсії, визначеного станом на 01 березня 2018 року.

Згідно з пунктом 1 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Пенсійного фонду України №3-1 від 30.01.2007 р., заяви про призначення пенсії особам звільненим зі служби, які мають право на пенсію згідно із Законом №2262-12 подаються цими особами до головних управлінь Пенсійного фонду України в областях через уповноважені структурні підрозділи Міністерства оборони України.

Міністерства та інші органи, їх територіальні підрозділи в областях, визначають уповноважені структурні підрозділи, на які за їх рішенням покладаються функції щодо підготовки та подання до органів, що призначають пенсії, необхідних для призначення пенсії документів.

Суд зауважує, що Кіровоградською виправною колонією управління Державної пенітенціарної служби України в Кіровоградській області виконано обов'язок щодо направлення до Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області довідку відповідної форми для здійснення відповідного перерахунку пенсійного забезпечення.

З огляду на вказані положення чинного законодавства, встановлені фактичні обставини справи у системному їх зв'язку, суд приходить до висновку про задоволення адміністративного позову.

Також суд зазначає, що однією із вимог даного адміністративного позову, було про стягнення витрат на професійну правничу допомогу, у якому позивач просить суд стягнути з відповідача витрати на професійну правничу допомогу у розмірі 6 375,00 грн.

Відповідно до частини першої статті 132 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи.

Згідно з пунктом 1 частини третьої статті 132 Кодексу адміністративного судочинства України до витрат, пов'язаних з розглядом справи, належать витрати на професійну правничу допомогу.

Частиною першою статті 134 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що витрати, пов'язані з правничою допомогою адвоката, несуть сторони, крім випадків надання правничої допомоги за рахунок держави.

За результатами розгляду справи витрати на правничу допомогу адвоката підлягають розподілу між сторонами разом з іншими судовими витратами, за винятком витрат суб'єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката (частина друга статті 134 Кодексу адміністративного судочинства України).

Згідно з частиною третьою статті 134 Кодексу адміністративного судочинства України для цілей розподілу судових витрат: 1) розмір витрат на правничу допомогу адвоката, в тому числі гонорару адвоката за представництво в суді та іншу правничу допомогу, пов'язану зі справою, включаючи підготовку до її розгляду, збір доказів тощо, а також вартість послуг помічника адвоката визначаються згідно з умовами договору про надання правничої допомоги та на підставі доказів щодо обсягу наданих послуг і виконаних робіт та їх вартості, що сплачена або підлягає сплаті відповідною стороною або третьою особою; 2) розмір суми, що підлягає сплаті в порядку компенсації витрат адвоката, необхідних для надання правничої допомоги, встановлюється згідно з умовами договору про надання правничої допомоги на підставі доказів, які підтверджують здійснення відповідних витрат.

Для визначення розміру витрат на правничу допомогу та з метою розподілу судових витрат учасник справи подає детальний опис робіт (наданих послуг), виконаних адвокатом, та здійснених ним витрат, необхідних для надання правничої допомоги (частина четверта статті 134 Кодексу адміністративного судочинства України).

Згідно з частиною п'ятою статті 134 Кодексу адміністративного судочинства України розмір витрат на оплату послуг адвоката має бути співмірним із: 1) складністю справи та виконаних адвокатом робіт (наданих послуг); 2) часом, витраченим адвокатом на виконання відповідних робіт (надання послуг); 3) обсягом наданих адвокатом послуг та виконаних робіт; 4) ціною позову та (або) значенням справи для сторони, в тому числі впливом вирішення справи на репутацію сторони або публічним інтересом до справи.

У частині шостої статті 134 Кодексу адміністративного судочинства України зазначено, що у разі недотримання вимог частини п'ятої цієї статті суд може, за клопотанням іншої сторони, зменшити розмір витрат на правничу допомогу, які підлягають розподілу між сторонами.

На підтвердження факту понесення витрат на професійну правничу допомогу позивачем надано до суду: копію договору про надання правової допомоги від 01.09.2018 року (а.с.25-26), додатковий договір до договору про надання правової допомоги (а.с.29), копію свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю (а.с.23), ордер (а.с.24), розрахунок до договору про надання правової допомоги (а.с.27-29), прибутковий касовий ордер №2 від 01.09.2018 року (а.с.2).

Відповідно до частини першої статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Таким чином, враховуючи матеріали справи та докази, наданні до суду, суд дійшов висновку, що на користь позивача підлягають стягненню витрати на професійну правничу допомогу в розмірі 6375,00 грн.

Також, з матеріалів справи вбачається, що при зверненні до суду із цим позовом позивачем сплачено судовий збір у розмірі 704,80 грн. (а.с.2).

З огляду на задоволення позову та враховуючи приписи частини першої статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України, суд дійшов висновку щодо наявності підстав для стягнення на користь позивача судового збору, сплаченого за подання позовної заяви.

Поряд з тим, на виконання положень статті 371 КАС України суд вважає за належним допустити до негайного виконання дане рішення в межах стягнення платежу пенсійного забезпечення за один місяць.

Керуючись ст.ст.9, 14, 73-78, 90, 139, 143, 242-246, 250, 255, 260-263, 295 КАС України, суд, -

В И Р І Ш И В:

Адміністративний позов ОСОБА_1 (ІНФОРМАЦІЯ_1, національний паспорт серії НОМЕР_2, виданий Ленінським РВ УМВС України в Кіровоградській області 14.06.2000 року ідентифікаційний код НОМЕР_1, адреса: АДРЕСА_1) до Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області (код ЄДРПОУ - 20632802; адреса: вул. Соборна, 7а, м. Кропивницький, 25009) про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити повністю.

Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області щодо відмови ОСОБА_1 в перерахунку та виплаті пенсії за урахуванням всіх складових грошового забезпечення, на які було нараховано та сплачено єдиний соціальний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області здійснити перерахунок призначеної ОСОБА_1 з урахуванням всіх складових грошового забезпечення, із яких було нараховано та сплачено єдиний соціальний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування з 11.09.2018 року згідно довідки Кропивницької виправної колонії за №6/557 від 04.09.2018 року про додаткові види грошового забезпечення за 2012-2014 роки, з урахуванням сум матеріальної допомоги на оздоровлення, та виплатити різницю між фактично отриманою і належною до сплати суму пенсії до моменту здійснення перерахунку.

Стягнути на користь ОСОБА_1 (ІНФОРМАЦІЯ_1, національний паспорт серії НОМЕР_2, виданий Ленінським РВ УМВС України в Кіровоградській області 14.06.2000 року ідентифікаційний код НОМЕР_1, адреса: АДРЕСА_1) судові витрати з Державного бюджету за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області (код ЄДРПОУ - 20632802) у розмірі 704 (сімсот чотири) грн. 80 коп. та витрати на професійну правничу допомогу у розмірі 6 375,00 грн. (шість тисяч триста сімдесят п'ять гривень, 00 коп.)

Допустити до негайного виконання рішення суду в частині стягнення платежу за один місяць пенсійного забезпечення ОСОБА_1.

Копію рішення надіслати учасникам справи.

Рішення суду набирає законної сили в порядку та строки, визначені ст. ст. 255, 295 КАС України та може бути оскаржене до Третього апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги безпосередньо до суду апеляційної інстанції в 30-денний строк з дня отримання його копії. Згідно до пп.15.5 п.1 Розділу VII "Перехідні положення" КАС України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через Кіровоградський окружний адміністративний суд.

Суддя Кіровоградського

окружного адміністративного суду Л.І. Хилько