
г Інгулецький районний суд міста ОСОБА_1 Дніпропетровської області
Справа № 213/3897/18
Номер провадження 3/213/1128/18
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 грудня 2018 року м. Кривий Ріг
Суддя Інгулецького районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області ОСОБА_2, розглянувши матеріал, що надійшов з Полку патрульної поліції в місті ОСОБА_1 Ріг Управління патрульної поліції в Дніпропетровській області Департаменту патрульної поліції, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, працює: ПРАТ «ІНГЗК», РЗФ-2, учень машиніста млинів, проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2,
за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 130 КУпАП,
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_3, будучи особою, яка 29 січня 2018 року та 13 серпня 2018 року піддавалася адміністративному стягненню за відмову від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан наркотичного спяніння, 19 листопада 2018 року приблизно о 19 годині 40 хвилин керував автомобілем Skoda Octavia, номерний знак LWN 6825, по Широківському шосе в м. Кривий Ріг з ознаками наркотичного сп'яніння (звужені зіниці, які не реагують на світло, неприродна блідість, поведінка, що не відповідає обстановці), від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан наркотичного спяніння відмовився в присутності двох свідків, чим порушив вимоги п. 2.5 ПДР України.
У судове засідання ОСОБА_3 28 листопада 2018 року, 06 грудня 2018 року, 22 грудня 2018 року не зявився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином та своєчасно. Причину неявки не повідомив, клопотань про відкладення розгляду справи не надходило.
Отже, суд вважає можливим розглянути справу за відсутності ОСОБА_3 на підставі ч. 1 ст. 268 КпАП України.
Пункт 1.3Правил дорожньогоруху передбачає, що учасники дорожнього руху зобов'язані знати й неухильно виконувати вимоги цих Правил.
Відповідно до пункту 1.9ПДРУкраїни особи, які порушують ці Правила, несуть відповідальність згідно із законодавством.
Згідно з вимогами пункту 2.5ПДРУкраїни водій повинен на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого спяніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Відповідальність за порушення зазначених вимогПДРУкраїни передбачена статтею130КУпАП.
Порядок оформлення та вимоги до оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення заст.130 КУпАПврегульовано Інструкцією з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі, затвердженоїНаказом МВС України 07.11.2015 № 1395; Інструкцією про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженоюНаказом МВС України, МОЗ України №1452/735 від 09.11.2015.
Відповідно до пункту 2 розділу І «Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого спяніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції» огляду на стан спяніння підлягають водії транспортних засобів, щодо яких у поліцейського уповноваженого підрозділу Національної поліції України є підстави вважати, що вони перебувають у стані спяніння згідно з ознаками такого стану.
Пунктом 6 розділу ІХ Інструкції зоформлення поліцейськимиматеріалів проадміністративні правопорушенняу сферізабезпечення безпекидорожнього руху,зафіксовані нев автоматичномурежимі,передбачено,що у разі відмови водія транспортного засобу від проведення огляду в закладі охорони здоровя поліцейський в присутності двох свідків складає протокол про адміністративне правопорушення, у якому зазначає ознаки спяніння і дії водія щодо ухилення від огляду.
У рішенні Європейського суду з прав людини по справі «ОГаллоран та Франціс проти Сполученого Королівства» від 29.06.2007 Суд зазначив, що будь-яка особа, яка володіє чи керує автомобілем, підпадає під дію спеціальних правил, оскільки володіння та використання автомобілів є таким, що потенційно може завдати серйозної шкоди. Ті, хто реалізували своє право володіти автомобілями та їздити на них, тим самим погодились нести певну відповідальність та виконувати додаткові обовязки у правовому полі держави.
Європейський суд з прав людини у своїх рішеннях, зокрема, у справах «Кобець проти України» від 14.02.2008, «Берктай проти Туреччини» від 08.02.2001, «Леванте проти Латвії» від 07.11.2002 неодноразово зазначав, що оцінюючи докази, суд застосовує принцип доведення «за відсутності розумних підстав для сумніву», що може бути результатом цілої низки ознак або достатньо вагомих, чітких і узгоджених між собою неспростовних презумпцій.
Доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справ (ст. 251 КУпАП).
Ці дані встановлюються, зокрема, протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, поясненнями потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, а також іншими документами.
Протокол про адміністративне правопорушення, письмові пояснення свідків, направлення на огляд водія з метою виявлення стану наркотичного спяніння, відеозаписи з нагрудних камер поліцейських, довідки з підтвердженням накладення на ОСОБА_3 адміністративного стягнення 29 січня 2018 року за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 130 КУпАП, та 13 серпня 2018 року за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 130 КУпАП, копії постанов Інгулецького районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області від 29 січня 2018 року та 13 серпня 2018 року про накладення вищезазначених адміністративних стягнень не містять розбіжностей та в сукупності підтверджують фактичні обставини вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 130 КУпАП.
Доказів про порушення законодавства працівниками поліції (висновок службового розслідування, оскарження дій, рішення суду тощо) щодо ОСОБА_3 відсутні.
Протокол про адміністративне правопорушення складений уповноваженою особою з дотриманням вимогст. 256 КУпАПіз зазначенням в ньому прізвищ, адрес та підписів понятих. Крім того, ОСОБА_3 особисто підписав протокол про адміністративне правопорушення, будь-яких зауважень з приводу обставин, зазначених у протоколі, ним в протоколі зазначено не було.
Відповідно до вимогст. 40-1 КУпАПсудовий збір у провадженні про адміністративне правопорушення у разі винесення судом постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення, в розмірі, передбаченому ч. 5ст. 4 Закону України «Про судовий збір», а саме 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Керуючись ст.ст. 27, 30, 40-1, 130 ч. 3, ст. 268 КУпАП,
П О С Т А Н О В И В:
Накласти на ОСОБА_3 адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 130 КУпАП, у вигляді штрафу в розмірі 40800 (сорок тисяч вісімсот) гривень з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 10 (десять) років.
Стягнути з ОСОБА_3 судовий збір в дохід держави в особі Державної судової адміністрації, місце знаходження: вул. Липська, 18/5, м. Київ, 01601, ЄДРПОУ 26255795, код класифікації доходів бюджету 22030106, отримувач коштів ГУК в м. Києві/м. Київ/22030106, Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), Код банку отримувача (МФО): 899998, Рахунок отримувача: 31211256026001, Код класифікації доходів бюджету: 22030106 в розмірі 352 (триста пятдесят дві) гривні 40 копійок.
Постанова може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду через Інгулецький районний суд міста Кривого Рогу Дніпропетровської області протягом 10 днів з дня її винесення.
Суддя Н. В. Князєва