
154/3426/18
3/154/1243/18
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 грудня 2018 року. Володимир-Волинський міський суд Волинської області в складі :
головуючої - судді Пікули Н.В
за участю секретаря - Мазій І.В.
за участю прокурора Калиновської Л.О.,
особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1,
розглянувши матеріали які надійшли з Управління захисту економіки у Волинській області ДЗЕ НП України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця с. Ворчин Володимир-Волинського району Волинської області, проживачого за адресою: АДРЕСА_1, працює ДП «Володимир-Волинське ЛМГ», депутата Володимир-Волинської міської ради Волинської області, за ч.1 ст. 172-6 КУпАП, -
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1, будучи депутатом Устилузької міської ради та відповідно до п.п. «б», п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» являючись суб'єктом на якого поширюється дія зазначеного Закону, будучи суб'єктом декларування несвоєчасно подав без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік, вчинивши тим самим адміністративне корупційне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1, свою вину у вчинені адміністративного правопорушення визнав та пояснив, що забув про необхідність її подання і лише 09.11.2018 року заповнив і подав електронну декларацію за 2017 рік.
Прокурор в судовому засіданні зауважила, що протокол складений підставно з дотриманням вимог КУпАП. В діях ОСОБА_1, вбачаються ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, у зв`язку з чим останній підлягає притягненню до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією. Просила визнати ОСОБА_1, винним за вказаною статтею та призначити адміністративне стягнення.
Заслухавши пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, позицію прокурора, дослідивши письмові матеріали справи, суддя прийшов до таких висновків.
Згідно рішення Устилузької міської ради № 1-1/1 від 03.11.2015 року ОСОБА_1, обрано депутатом Устилузької міської ради сьомого скликання.
ОСОБА_1, належним чином був ознайомлений із вимогами Закону України «Про запобігання корупції».
Відповідно до вимог ч.1 ст.45 цього ж Закону, зазначені у пункті 1, підпункті «а» пункту 2 частини 1 статті 3 цього Закону особи, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Відповідно до вимог ст. 47 Закону, подані декларації включаються до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що формується та ведеться Національним агентством.
Національне агентство забезпечує відкритий цілодобовий доступ до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, на офіційному веб-сайті Національного агентства.
Доступ до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, на офіційному веб-сайті Національного агентства надається шляхом можливості перегляду, копіювання та роздрукування інформації, а також у вигляді набору даних (електронного документа), організованого у форматі, що дозволяє його автоматизоване оброблення електронними засобами (машинозчитування) з метою повторного використання.
Відповідно до ч. 2 ст. 47 Закону, інформація про особу в Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, зберігається упродовж всього часу виконання цією особою функцій держави або місцевого самоврядування, а також упродовж п'яти років після припинення виконання нею зазначених функцій, крім останньої декларації, поданої особою, яка зберігається безстроково.
За таких обставин, депутат Устилузької міської ради ОСОБА_1, був зобов'язаний до 00 годин 00 хвилин 01.04.2018 року подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік.
Моніторингом Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування встановлено, що ОСОБА_1, декларація за 2017 рік подана несвоєчасно, а саме 09 листопада 2018 року в 12 год. 23 хв.
Подальшою перевіркою встановлено, що ОСОБА_1, мав реальну можливість своєчасно подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування у зв'язку з відсутністю будь-яких поважних причин несвоєчасності подання декларації.
Таким чином, ОСОБА_1 будучи суб'єктом декларування, несвоєчасно подав без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік, чим порушив вимоги ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» та вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.172-6 КУпАП.
В діях ОСОБА_1, вбачаються ознаки складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, оскільки факт відсутності його електронної декларації за 2017 рік в Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, є доведеним належними та допустимими доказами, дослідженими в ході судового розгляду даної справи.
При накладенні адміністративного стягнення, суд враховує відсутність обставин, які обтяжують відповідальність, характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, та приходить до висновку, що ОСОБА_1, слід призначити стягнення за ч.1 ст.1726 КУпАП у виді штрафу.
Керуючись ст.ст. 283-285 КУпАП, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Визнати ОСОБА_1 винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 352 (триста п'ятдесят дві) гривні, 40 копійок на користь Державної судової адміністрації України, який необхідно сплатити на наступні реквізити: отримувач коштів ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, банк отримувача Головне управління Державної казначейської служби України у м. Києві, код банку отримувача (МФО) 899998, рахунок отримувача 31211256026001, код класифікації доходів бюджету 22030106, призначення платежу: судовий збір, Володимир-Волинський міський суд Волинської області
Постанова може бути оскаржена шляхом подачі апеляційної скарги до Волинського апеляційного суду через місцевий суд, який виніс постанову, протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя /-/ підпис
Згідно з оригіналом
Суддя Н.В. Пікула