
№566/114/18
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 грудня 2018 року смт. Млинів, Рівненська обл.
Млинівський районний суд Рівненської області
в складі головуючої судді Бандури А.П.
при секретарі Антонович М.Я.
про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1,
ІНФОРМАЦІЯ_1, українця, громадянина України,
жителя: АДРЕСА_1
місце роботи, посада: директор ТОВ «БІо Еко Трейд»
документ, що посвідчує особу: РНКОКПП - НОМЕР_1
за ч. 1 ст. 162-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
ВСТАНОВИВ:
З протоколу про адміністративне правопорушення серії АА№425631 від 22 січня 2018 року вбачається, що ОСОБА_1, як посадова особа, в порушення вимог п.2.1, 2.6 ст.1 Закону України від 23 вересня 1994 року №185/94-ВР «Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті» (із змінами та доповненнями), п.1, п.4 Постанови Правління НБУ від 13 грудня 2016 року №410 «Про врегулювання ситуації на грошово-кредитному та валютному ринках України» ухилився від повернення виручки в іноземній валюті, не відправив валютну виручку у законодавчо встановлені строки при виконанні експертного договору №01/01.2017 PL від 10 січня 2017 року, укладеного з нерезидентом BIOMAKO Malgorzata Kozlowska (Польща) в сумі 47700,00 PLN.
В судове засідання, 21 грудня 2018 року, ОСОБА_1 не з'явився, звернувся до суду з заявою, в якій вказав, що на підставі акта перевірки від 21 листопада 2017 року №1311/17-00-14-02-10/40469222, що слугував для складення протоколу винесено податкові повідомлення-рішення №0000031402 від 03 січня 2018 року та №0000021402 від 03 січня 2018 року, які були оскаржені у Рівненському окружному адміністративному суді.
Згідно рішення Рівненського окружного адміністративного суду від 23 травня 2018 року податкові повідомлення-рішення №0000031402 від 03 січня 2018 року та №0000021402 від 03 січня 2018 року визнані протиправними та скасовані.
(а.с.90)
Суд, дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 162-1 КУпАП, вважає, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 162-1 КУпАП, не знайшла свого підтвердження в ході судового засідання.
У відповідності з ст. 245 КУпАП завданнями провадження у справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
В розумінні ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративні правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку суд встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення даної справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Відповідно до ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
У рішенні ЄСПЛ від 21 липня 2011 року по справі «Коробов проти України» Європейський суд з прав людини вказав, що при оцінці доказів, суд, як правило, застосовує критерій доведення «поза розумним сумнівом». Проте, така доведеність може випливати зі співіснування достатньо переконливих, чітких і узгоджених між собою висновків чи схожих неспростосованих презумпцій факту.
Даючи оцінку фактичним даним, наявним в матеріалах справи, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, вважаю, що за таких обставин у діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 162-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а тому, відповідно до п.1 ст.247 КУпАП провадження в даній справі необхідно закрити у зв'язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
На підставі наведеного,
керуючись ст.ст. 33-35, 40-1, 283-284 КУпАП,
суд, -
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.162-1 КУпАП звільнити.
Матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.162-1 КУпАП провадженням закрити за відсутністю в її діях складу адміністративного правопорушення.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Апеляційна скарга подається до Рівненського апеляційного суду через Млинівський районний суд Рівненської області, який виніс постанову.
Суддя Млинівського райсуду А.П. Бандура