Єдиний державний реєстр судових рішень
ХАРКІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Головуючий І інстанції: Подус Г.С.
17 грудня 2018 р. м. ХарківСправа № 638/17728/17
Харківський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
головуючого судді: Курило Л.В.,
суддів: Русанової В.Б. , Присяжнюк О.В. ,
за участю секретаря судового засідання - Патової Д.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Харківського апеляційного адміністративного суду адміністративну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Дзержинського районного суду м. Харкова від 04.10.2018 року (повний текст рішення складено 10.10.2018 року) по справі № 638/17728/17
за позовом ОСОБА_1
до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області
про зобов`язання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИВ:
У листопаді 2017 року ОСОБА_1 (далі позивач, ОСОБА_1 ) звернувся до Дзержинського районного суду м. Харкова з адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області (далі - відповідач), в якому просив:
- зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області зробити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 , з 01.01.2017 р. по 31.05.2017 р. на підставі довідки № 2.2.1-39-319 від 25.09.2017 року з Державного підприємства обслуговування повітряного руху України про розмір грошового забезпечення виходячи з розрахунку 74% від грошового забезпечення без обмеження максимального розміру пенсії;
- зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області зробити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 , з 01.06.2017 року на підставі довідки № 2.2.1-39-302 від 30.08.2017 року з Державного підприємства обслуговування повітряного руху України про розмір грошового забезпечення виходячи з розрахунку 74% від грошового забезпечення без обмеження максимального розміру пенсії.
В обґрунтування позову ОСОБА_1 зазначив, що наказом Міністра оборони України від 19.10.1999 року №600 був відряджений до Державного підприємства обслуговування повітряного руху України, де з 01.12.1999 року проходив військову службу та отримував відповідно до вимог законодавства грошове забезпечення військовослужбовця. Наказом Міністра оборони України №343 від 14.10.2013 року ОСОБА_1 був звільнений у запас та звільнений з посади заступника керівника польотів районного диспетчерського центру Дніпропетровського РСП наказом від 25.10.2013 року №1060/вс. Пенсію отримує як військовослужбовець відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".
Державне підприємство обслуговування повітряного руху направило відповідь на звернення позивача, в якій повідомило, що наказом Украероруху від 20.01.2017 року №20 "Про підвищення посадових окладів військовослужбовців, відрядженим до Украероруху" з 01.01.2017 року були змінені розміри посадових окладів військовослужбовців Збройних Сил України, які відряджені до Украероруху для виконання завдань в інтересах оборони держави та її безпеки із залишенням на військовій службі, крім того відбулась зміна посадових окладів на підставі наказу Украероруху від 30.06.2017 року №228 "Про підвищення окладів за займаними посадами військовослужбовцям, відрядженим до Украероруху". Йому були надані довідки про розмір грошового забезпечення для самостійного подання до органів Пенсійного фонду України для перерахунку пенсії. Після чого позивач звернувся до ГУ ПФУ в Харківській області та 05.10.2017 року отримав відповідь, якою йому було відмовлено в проведенні перерахунку пенсії на підставі наказів Украероруху від 20.01.2017 року №20 та від 30.06.2017 року №228, посилаючись на те, що чинним законодавством не передбачено проведення перерахунків пенсії на підставі наказів Украероруху.
Рішенням Дзержинського районного суду м. Харкова від 04.10.2017 року позов задоволено частково.
Зобов`язано Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області зробити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 , з 01.01.2017 року по 31.05.2017 року на підставі довідки №2.2.1-39-319 від 25.09.2017 року з Державного підприємства обслуговування повітряного руху України про розмір грошового забезпечення виходячи з розрахунку 74% від грошового забезпечення.
Зобов`язано Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області зробити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 , з 01.06.2017 року на підставі довідки №2.2.1-39-302 від 30.08.2017 року з Державного підприємства обслуговування повітряного руху України про розмір грошового забезпечення виходячи з розрахунку 74% від грошового забезпечення.
Не погоджуючись з рішенням суду першої інстанції, посилаючись на неправильне застосування судом норм матеріального права та порушення норм процесуального права позивач подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати рішення суду першої інстанції в частині відмови в задоволенні позовних вимог та прийняти нове рішення, яким позов задовольнити в повному обсязі.
Відповідач не скористався правом на подання відзиву на апеляційну скаргу.
Учасники справи належним чином повідомлялись про дату, час та місце апеляційного розгляду справи, проте у судове засідання не з`явилися, у зв`язку з чим колегія суддів на підставі ч.13 ст.10, ч.4 ст.229, ст.310 КАС України розглядає справу за їх відсутності без фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу.
Відповідно до ч.1 ст. 308 КАС України суд апеляційної інстанції переглядає справу за наявними у ній і додатково поданими доказами та перевіряє законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів та вимог апеляційної скарги.
Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши рішення суду та доводи апеляційної скарги, дослідивши докази по справі, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга позивача підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом першої інстанції встановлено та підтверджено в суді апеляційної інстанції, що ОСОБА_1 з 01.12.1999 року проходив військову службу у Державному підприємстві обслуговування повітряного руху України та отримував відповідно до вимог законодавства грошове забезпечення військовослужбовця.
Наказом Державного підприємства обслуговування повітряного руху України №581/о від 25.10.2013 року позивача виключено зі списків особового складу Дніпропетровського РСП України з посади заступника керівника польотів районного диспетчерського центру Дніпропетровського РСП на підставі Наказу Міністра оборони України від 20 січня 2017 року № 20 про звільнення ОСОБА_1 у запас. (а.с. 7).
Після звільнення з військової служби ОСОБА_1 призначена пенсія відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", виплату якої здійснює Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області.
На звернення позивача Харківський обласний військовий комісаріат листом від 12.10.2017 року № ФХ-121766/2535/ВСЗ направив довідки про розмір грошового забезпечення для обчислення пенсії №2.2.1-39-302 від 30.08.2017 року та №2.2.1-39-319 від 25.09.2017 року, що були складені Державним підприємством обслуговування повітряного руху України (а.с. 8).
Згідно з довідкою Державного підприємства обслуговування повітряного руху України від 30.08.2017 року №2.2.1.39-302 про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, виданою ОСОБА_1 розмір грошового забезпечення за нормами, чинними на 01.06.2017 року за прирівняною посадою: заступник керівника польотів (оперативного чергового) центру організації повітряного руху служби аеронавігаційного обслуговування РСП становить: посадовий оклад - 15440,00 грн.; оклад за військовим званням - 130,00 грн.; надбавка за вислугу років (40 %) 6228,00 грн.; надбавка за роботу в умовах режимних обмежень (10%) - 1544,00 грн., всього 23342,00 грн. (а.с. 11).
Згідно з довідкою Державного підприємства обслуговування повітряного руху України від 25.09.2017 року №2.2.1.39-319 про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, виданою ОСОБА_1 розмір грошового забезпечення за нормами, чинними у період з 01.01.2017 року до 31.05.2017 року за посадою: заступник керівника польотів районного диспетчерського центру РСП становив: посадовий оклад - 12015,00 грн.; оклад за військовим званням - 130,00 грн.; надбавка за вислугу років (40 %) 4858,00 грн.; надбавка за роботу в умовах режимних обмежень (10%) - 1201,50 грн., всього 18204,50 грн. (а.с. 12).
05.10.2017 року ОСОБА_1 звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області із заявами про перерахунок та виплату пенсії виходячи з розрахунку 74% від грошового забезпечення без обмеження максимального розміру пенсії на підставі довідки від 25.09.2017 року №2.2.1-39-319 з 01.01.2017 року до 31.05.2017 року та на підставі довідки від № 2.2.1-39-302 від 30.08.2017 року з 01.06.2017 року на підставі Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (а.с. 13-16).
Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області листом від 17.10.2017 року №2016/11-14 повідомило позивача, що для проведення перерахунку пенсії на підставі наказів Украероруху немає законних підстав, посилаючись на те, що рішень Кабінету Міністрів України та повідомлень відповідних силових міністерств та відомств про проведення перерахунку пенсій, призначених згідно із Законом, до органів Пенсійного фонду України не надходило (а.с. 18).
Позивач, вважаючи протиправною відмову відповідача у перерахунку пенсії, звернувся із зазначеним позовом до суду.
Задовольняючи частково позов, суд першої інстанції виходив з того, що відбулася фактична зміна розміру грошового забезпечення військовослужбовців, відряджених до Державного підприємства обслуговування повітряного руху України, що підтверджується Довідкою про розміри грошового забезпечення, наданої Державним підприємством обслуговування повітряного руху України № 2.2.1-39-302 від 30.08.2017р. та довідкою про розміри грошового забезпечення, наданої Державним підприємством обслуговування повітряного руху України №2.2.1-39-319 від 25.09.2017 року, тому позовні вимоги в цій частині підлягають задоволенню. Разом з тим, відмовляючи в іншій частині позову, суд першої інстанції виходив з того, що Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" № 911-VIII від 24.12.2015 року частину п`яту статті 43 Закону №2262-ХІІ доповнено реченням такого змісту: "Тимчасово, у період з 1 січня 2016 року по 31 грудня 2016 року, максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати 10740 гривень". Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" № 1774-VIII від 06.12.2016 року у частині сьомій статті 43 Закону №2262-ХІІ слова і цифри "у період з 1 січня 2016 року по 31 грудня 2016 року" замінено словами і цифрами "по 31 грудня 2017 року", тому у період з 1 січня 2016 року по 31 грудня 2017 року розмір пенсії позивача обмежується сумою в 10740 гривень.
Враховуючи оскарження позивачем судового рішення першої інстанції фактично лише в частині відмови в задоволенні позовних вимог та межі перегляду, передбачені ст. 308 КАС України, слід зазначити наступне.
Відповідно до частини третьої статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (у редакції, чинній на час виникнення спірних відносин) усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв`язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв`язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені частиною другою статті 51 цього Закону.
Пунктом 4 постанови Кабінету Міністрів України від 19 липня 1999 року № 1281 "Про створення об`єднаної цивільно-військової системи організації повітряного руху України" передбачено, зокрема, що грошове та матеріальне забезпечення військовослужбовців, відряджених до Украероруху, потрібно здійснювати у порядку, визначеному постановою Кабінету Міністрів України від 7 лютого 2001 року №104 "Про порядок і норми грошового та матеріального забезпечення військовослужбовців Збройних Сил, Державної служби спеціального зв`язку та захисту інформації, інших військових формувань, осіб начальницького складу органів внутрішніх справ, Державної кримінально-виконавчої служби, відряджених до державних органів, установ та організацій".
Відповідно до пункту 80 Положення про проходження військової служби відповідними категоріями військовослужбовців, затвердженого Указом Президента України від 7 листопада 2001 року № 1053/2001, пенсійне забезпечення звільнених у запас або у відставку відряджених військовослужбовців здійснюється на загальних підставах, передбачених законодавством для військовослужбовців.
За правилами пункту 1 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 №45 (у редакції, чинній на час виникнення спірних відносин), перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв`язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.
Абзацом сьомим пункту 3 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" встановлено, що особам, що відряджалися для виконання службових обов`язків до органів державної влади, органів місцевого самоврядування, інших установ, організацій і підприємств та були звільнені із служби у зв`язку з виходом на пенсію безпосередньо з посад, на яких вони перебували, перерахунок пенсій провадиться на підставі довідок про розмір грошового забезпечення, виданих зазначеними органами, установами, організаціями і підприємствами.
Пунктом 5 постанови Кабінету Міністрів України від 7 листопада 2007 року № 1294 "Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" передбачено, що керівникам державних органів у межах асигнувань, що виділяються на їх утримання, надано право установлювати посадові оклади військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), особам рядового і начальницького складу, посади яких не передбачені цією постановою, у відповідних випадках.
Аналіз частини 3 статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" дає підстави для висновку про те, що підставою для проведення перерахунку пенсії є фактична зміна хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, проведена на підставі рішення суб`єкта владних повноважень, наділеного правом встановлювати чи змінювати види грошового забезпечення військовослужбовців.
Кабінет Міністрів України делегував керівникам державних органів своє право визначати розміри посадових окладів, тому наказ Державного підприємства обслуговування повітряного руху України від 20 січня 2017 року № 20 "Про підвищення посадових окладів військовослужбовцям, відрядженим до Украероруху", яким підвищено з 1 січня 2017 р. посадові оклади військовослужбовців, відряджених до Украероруху та наказ Державного підприємства обслуговування повітряного руху України від 30 червня 2017 року № 228 "Про підвищення окладів за займаними посадами військовослужбовцям, відрядженим до Украероруху", яким підвищено з 1 червня 2017 року посадові оклади військовослужбовців, відряджених до Украероруху, є підставою для перерахунку пенсії відповідно до частини третьої статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".
Отже, оскільки наказом Державного підприємства "Украерорух" від 20 січня 2017 року № 20 "Про підвищення посадових окладів військовослужбовцям, відрядженим до Украероруху" та наказом Державного підприємства "Украерорух" від 30 червня 2017 року № 228 "Про підвищення окладів за займаними посадами військовослужбовцям, відрядженим до Украероруху" встановлено нові розміри посадових окладів військовослужбовців, відряджених до Украероруху, й позивачу видано довідку для перерахунку пенсії, суд першої інстанції дійшов правильного висновку про те, що пенсія військовослужбовців, зокрема позивача, відряджених до Украероруху, підлягає перерахунку відповідно до частини третьої статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" у зв`язку зі зміною розміру грошового забезпечення на підставі зазначених наказів державного органу (Державного підприємства обслуговування повітряного руху України), якому Кабінет Міністрів України делегував своє право визначати розміри посадових окладів.
Відмова ж відповідача у перерахунку пенсії, мотивована тим, що вказані вище накази не є підставою для перерахунку пенсії, не ґрунтується на законі.
Аналогічна правова позиція щодо застосування зазначених норм права висловлена Верховним Судом України у постанові від 5 липня 2016 року у справі 461/2167/14-а та Верховним Судом у постановах від 24 квітня 2018 року у справі № 461/939/17, від 10 липня 2018 року у справі № 461/6479/16-а, від 16 жовтня 2018 року у справі № 522/16882/17.
Положення статті 43 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" про те що максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність доповнено згідно із Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" від 24 грудня 2015 року № 848-VIII.
Зазначене положення в цілому визнано неконституційним відповідно до рішення Конституційного Суду України № 7-рп/2016 від 20 грудня 2016 року.
Згідно із пунктом другим резолютивної частини рішення Конституційного Суду України № 7-рп/2016 від 20 грудня 2016 року, зокрема, частина 7 статті 43 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" втратила чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України цього Рішення.
Отже, з 20 грудня 2016 року відсутня частина 7 статті 43 в Законі України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".
Відповідно до Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" від 6 грудня 2016 року №1774-VIII, який відповідно до Прикінцевих положень цього Закону, набрав чинності з 1 січня 2017 року, у частині 7 статті 43 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" слова і цифри "у період з 1 січня 2016 року по 31 грудня 2016 року" замінено словами і цифрами "по 31 грудня 2017 року".
Тобто, буквальне розуміння змін внесених Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" від 6 грудня 2016 року №1774-VIII з урахуванням рішення Конституційного Суду України № 7-рп/2016 від 20 грудня 2016 року дозволяє стверджувати, що у Законі України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" відсутня частина 7 статті 43, а внесені до неї зміни, що полягають у зміні слів і цифр є нереалізованими.
Це означає, що протягом 2017 року стаття 43 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" не передбачала положення про те, що максимальний розмір пенсії не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів.
Таким чином, внесені Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" від 6 грудня 2016 року №1774 до частини 7 зазначеної статті, яка визнана неконституційною і втратила чинність, зміни (щодо періоду, протягом якого діють обмеження пенсії), самі по собі не створюють підстав для такого обмеження.
Даний висновок узгоджується із позицією, що викладена в постановах Верховного Суду від 3 жовтня у справі № 127/4267/17, від 16 жовтня 2018 року у справі № 522/16882/17 та від 06.11.2018 р. у справі № 522/3093/17.
За таких обставин, позивач має право на перерахунок та виплату пенсії з 01.01.2017 р. до 31.05.2017 р. - на підставі довідки № 2.2.1-39-319 від 25.09.2017 року з Державного підприємства обслуговування повітряного руху України про розмір грошового забезпечення та з 01.06.2017 року - на підставі довідки № 2.2.1-39-302 від 30.08.2017 року з Державного підприємства обслуговування повітряного руху України про розмір грошового забезпечення, виходячи з розрахунку 74% від грошового забезпечення без обмеження максимального розміру пенсії.
Зі змісту ст. 242 КАС України рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно та всебічно з`ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи.
Згідно з ч. 1 ст. 317 КАС України, підставами для скасування судового рішення суду першої інстанції повністю або частково та ухвалення нового рішення у відповідній частині або зміни рішення є: 1) неповне з`ясування судом обставин, що мають значення для справи; 2) недоведеність обставин, що мають значення для справи, які суд першої інстанції визнав встановленими; 3) невідповідність висновків, викладених у рішенні суду першої інстанції, обставинам справи; 4) неправильне застосування норм матеріального права або порушення норм процесуального права.
Отже, суд першої інстанції дійшов помилкового висновку в частині відмови в задоволенні позовних вимог про зобов`язання відповідача зробити перерахунок та виплату пенсії без обмеження її граничного розміру, у зв`язку з чим рішення суду першої інстанції в цій частині підлягає скасуванню, з прийняттям постанови про задоволення цих позовних вимог.
В іншій частині рішення суду першої інстанції підлягає залишенню без змін.
Враховуючи, що рішення суду першої інстанції учасниками справи не оскаржувалось в частині задоволення позовних вимог, тому в цій частині судове рішення не переглядається судом апеляційної інстанції.
Керуючись ст. 229, 243, 308, 310, 315, 317, 321, 322, 325, 328 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 задовольнити.
Рішення Дзержинського районного суду м. Харкова від 04.10.2018 по справі № 638/17728/17 скасувати в частині відмови в задоволенні позову.
В цій частині прийняти постанову, якою позов задовольнити.
Доповнити абзац другий та третій резолютивної частини рішення Дзержинського районного суду м. Харкова від 04.10.2018р., виклавши їх в наступній редакції:
"Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області зробити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 , з 01.01.2017 р. по 31.05.2017 р. на підставі довідки № 2.2.1-39-319 від 25.09.2017 року з Державного підприємства обслуговування повітряного руху України про розмір грошового забезпечення, виходячи з розрахунку 74% від грошового забезпечення без обмеження максимального розміру пенсії.
Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області зробити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 , з 01.06.2017 року на підставі довідки № 2.2.1-39-302 від 30.08.2017 року з Державного підприємства обслуговування повітряного руху України про розмір грошового забезпечення, виходячи з розрахунку 74% від грошового забезпечення без обмеження максимального розміру пенсії."
В іншій частині рішення Дзержинського районного суду м. Харкова від 04.10.2018р. по справі № 638/17728/17 залишити без змін.
Постанова набирає законної сили з дати її прийняття та не підлягає касаційному оскарженню, крім випадків, передбачених п. 2 ч. 5 ст. 328 Кодексу адміністративного судочинства України.
Головуючий суддя Л.В. КурилоСудді В.Б. Русанова О.В. Присяжнюк Повний текст постанови складено 21.12.2018 року.