
Справа 350/1784/18
Номер провадження 3/350/607/2018
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
20 грудня 2018 року селище Рожнятів
Суддя Рожнятівського районного суду Івано-Франківської області Бейко А.М. розглянувши матеріали, які надійшли від начальника Рожнятівського відділення поліції ГУНП України в Івано-Франківській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, жителя АДРЕСА_1, громадянина України, за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП та ч. 1 ст. 130 КУпАП, суд -
В С Т А Н О В И В :
згідно протоколу серії БД №394614 складеного 07.09.2018 року та протоколу серії БД №394613 складеного 07.09.2018 року - 07.09.2018 близько 21 год. 00хв. водій автомобіля марки «Nissan Trade» номерний знак НОМЕР_1 ОСОБА_1 керуючи вище вказаним автомобілем з явними ознаками алкогольного сп'яніння та рухаючись проїзною частиною ділянки дороги в с. Креховичі по вул. 22 січня не вибрав безпечної швидкості руху, не врахував дорожньої обстановки, не дотримався безпечної дистанції в наслідок чого допустив зіткнення з транспортним засобом марки "Mercedes-Benz ML" номерний знак НОМЕР_2, який рухався попереду в попутному напрямкута здійснював поворот ліворуч в наслідок чого автомобілі отримали механічні пошкодження. ОСОБА_1 своїми діями порушив вимоги п.п.2.5, 12.1, 13.1 ПДР відповідальність за які передбачена ст. 124 КУпАП та ч. 1 ст. 130 КУпАП.
ОСОБА_1 у судове засідання не з"явився.
Дослідивши письмові матеріали справи суддя прийшов до таких висновків.
ОСОБА_1 дійсно вчинив правопрушення передбачені ст. 124 КУпАП та ч. 1 ст. 130 КУпАП, що підтверджується протоколом серії БД №394614 складеного 07.09.2018 року та протоколу серії БД №394613 складеного 07.09.2018 року, у зв'язку із чим його слід визнати винним.
Відповідно до ст.7 КУАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Згідно ч.2 ст.9 КУпАП адміністративна відповідальність за правопорушення, передбачені цим кодексом, настає, якщо ці порушення за своїм характером не тягнуть за собою відповідно до закону кримінальної відповідальності.
Зі змісту статей 7, 254, 279 КУпАП розгляд справи про адміністративне правопорушення здійснюється лише щодо правопорушника та в межах протоколу про адміністративне правопорушення.
В свою чергу, виходячи з ч.2 ст.38 КУпАП, якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначені у частинах третій і четвертій цієї статті.
Так, провадження у справі про адміністративне правопорушення передбачає низку визначених у законі послідовних дій відповідного органу (посадової особи) (пункт 2.2. мотивувальної частини рішення Конституційного Суду України від 26 травня 2015 року № 5-рп/2015 "У справі за конституційним поданням Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини щодо офіційного тлумачення положення частини першої статті 276 КУпАП".
Тобто, провадження у справі про адміністративне правопорушення складається з різних стадій, які відрізняються одна від одної колом учасників провадження, характером проваджуваних дій та їх юридичною роллю, зокрема це: стадія порушення адміністративного провадження та адміністративне розслідування; розгляд справи про адміністративне правопорушення та винесення в ній постанови; перегляд справи у звязку із оскарженням постанови по справі; виконання постанови про накладення адміністративного стягнення.
Закріплення строків давності слугує кільком важливим цілям, а саме: забезпеченню юридичної визначеності та остаточності, захисту потенційних відповідачів від не заявлених вчасно вимог, яким може бути важко протистояти, та запобігти будь-якій несправедливості, яка могла б виникнути, якби від судів вимагалося виносити рішення щодо подій, що мали місце у віддаленому минулому, на підставі доказів, які через сплив часу стали ненадійними та неповними. Строки давності є загальною рисою національних правових систем договірних держав щодо кримінальних, дисциплінарних та інших порушень (пункт 137 Рішення Європейського Суду з прав людини від 09 січня 2013 року у справі "Олександр Волков проти України", Заява № 21722/11).
Таким чином в даному випадку застосування строку накладення адміністративного стягнення є важливим аспектом права на справедливий судовий розгляд, яке гарантовано статтею 6 Європейської конвенції з прав людини, при цьому роль такого строку має велике значення, під час інтерпретації в світлі преамбули Конвенції, відповідна частина якої, проголошує верховенство закону, що є обов"язковим для країни, які підписали Конвенцію.
Окрім іншого, п.7 ст.247 КУпАП містить імперативне правило, згідно із яким провадження по справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у випадку закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 цього Кодексу.
Адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначені у частинах третій і четвертій цієї статті.
Враховуючи те, що 3-місячний строк, передбачений ч.2 ст.38 КУпАП, з дня виявлення правопорушення, на час вирішення справи минув, провадження у справі підлягає закриттю відповідно до вимог п.7 ст.247 КУпАП, де міститься вимога не розпочинати провадження у справі, а розпочате закрити у зв'язку з закінченням на момент розгляду справи строків накладення адміністративного стягнення.
Виходячи з вимог ст.284 КУпАП, при прийнятті рішення в резолютивній частині постанови необхідно викласти тільки одне з передбачених цією статтею рішень чи про накладення адміністративного стягнення чи про закриття справи, а в даному випадку про закриття справи.
Керуючись ст.ст.7, 9, 38, 221, 245, 247, 280, 283, 284, 294 КУпАП, суд -
П О С Т А Н О В И В :
провадження у справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП та ч. 1 ст. 130 КУпАП у звязку із закінченням на момент розгляду справи строків, передбачених ст. 38 КУпАП - закрити.
Стягнути з ОСОБА_1 в доход держави 352.40 гривень судового збору який сплатити на рахунок отримувача № 31215256700001, отримувач коштів ГУК у м.Києві, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, банк отримувача ГУДКСУ в у м. Києві, код банку отримувача (МФО) 820019, код класифікації доходів бюджету 22030106.
На постанову може бути подано апеляційну скаргу до Івано-Франківського апеляційного суду протягом десяти днів з дня винесення постанови через Рожнятівський районний суд.
Суддя А.М.Бейко