
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"20" грудня 2018 р. справа № 0940/2217/18
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі судді Тимощука О.Л., розглянувши у порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу
за позовною заявою ОСОБА_1
до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області
про визнання неправомірними дій щодо відмови у перерахунку та виплаті пенсії за вислугу років, обчисленої із застосуванням 83% відповідних сум грошового забезпечення та зобовязання провести перерахунок пенсії та її виплату з 01 січня 2018 року із розрахунком підвищення до пенсії відповідно до постанови КМУ від 21.02.2018 №103 на підставі довідки про розмір грошового забезпечення станом на 1 березня 2018 року виходячи із 83% грошового забезпечення, з підстав протиправності рішення субєкта владних повноважень, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 (надалі, також позивач, ОСОБА_1Л.), 19.11.2018, звернувся в суд з позовною заявою до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області про визнання неправомірними дій щодо відмови у перерахунку та виплаті пенсії за вислугу років, обчисленої із застосуванням 83% відповідних сум грошового забезпечення та зобовязання провести перерахунок пенсії та її виплату з 01 січня 2018 року із розрахунком підвищення до пенсії відповідно до постанови КМУ від 21.02.2018 №103 на підставі довідки про розмір грошового забезпечення станом на 1 березня 2018 року виходячи із 83% грошового забезпечення, з підстав протиправності рішення субєкта владних повноважень.
В обгрунтування позовних вимог позивач зазначає, що відповідачем протиправно, із помилковим застосуванням статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб", проведено перерахунок пенсії за вислугу років, зменшивши розмір процентної складової грошового забезпечення із 83% до 70% відповідних сум грошового забезпечення, що призвело до невірного визначення розміру пенсії позивачу, та окрім цього, неправомірно відмовлено у здійсненні такого перерахунку із застосуванням 83-відсоткового розміру відповідного грошового забезпечення. ОСОБА_1 вважає такі дії відповідача неправомірними, вчиненими всупереч нормам чинного законодавства, які грубо порушують його право на пенсійне забезпечення в належному розмірі.
Також, позивач зазначив, що для перерахунку пенсії мають застосовуватися норми закону, що визначають її розмір у відсотках відповідних сум грошового забезпечення, які діяли саме на момент первинного призначення пенсії, а розмір уже призначеної пенсії в процентному співвідношенні не може бути зменшений навіть при зміні діючого законодавства, з огляду на незворотність дії нормативно-правових актів у часі.
Враховуючи вказане, позивач просить суд визнати відмову відповідача у здійсненні перерахунку та виплаті пенсії із врахуванням 83% сум грошового забезпечення та зобовязати відповідача здійснити такий перерахунок відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103 "Про перерахунок пенсій особам, звільненим з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб", починаючи з 01.01.2018 з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим званням, відсоткової надбавки за вислугу років станом на 01 березня 2018 року.
Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 23.11.2018 відкрито провадження в даній адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження, відповідно до статті 263 КАС України (а.с.1-2).
Відповідач скористався правом подання відзиву на позовну заяву, що надійшов на адресу суду 30.08.2018 (а.с.22-25). У відзиві представник Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області зазначив про те, що на час призначення пенсії позивачу максимальний загальний розмір пенсії, обчислений відповідно до статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", становив 75% відповідних сум грошового забезпечення. Враховуючи зміни, внесені до частини 1 статті 13 вказаного Закону від 01.07.1996 та від 01.08.2003, законодавцем встановлено загальний розмір пенсії 85%, та згодом 90%. Аналогічно й відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" та Закону України "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи" від 08.07.2011, Закону України "Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні" від 27.03.2014, на момент проведення перерахунку пенсії позивачу у 2018 році, максимальний розмір пенсії, обчислений відповідно до статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" становив 70% відповідних сум грошового забезпечення. А тому, враховуючи наведені зміни у законі, відповідачем правомірно здійснено перерахування пенсії позивачу в розмірі 70 відсотків сум грошового забезпечення. При цьому, відповідач зауважив, що порівняно із попереднім розміром пенсії позивача 4612,79 грн, та розміром пенсії, після проведеного перерахунку у 2018 році 7440,81 грн, розмір пенсії ОСОБА_1, збільшився на 2828,02 грн, відтак, вимоги позивача заявлені у позовній заяві є необгрунтованими, та такими, що не підлягають задоволенню.
Разом з цим, у відзиві на позов відповідач заявив клопотання про здійснення розгляду справи за правилами загального позовного провадження. Обгрунтовуючи таке прохання відповідач вказав, що з метою ухвалення законного та обґрунтованого судового рішення, а також недопущення порушень норм матеріального і процесуального права, доцільним є здійснення розгляду даної адміністративної справи за правилами загального позовного провадження.
Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 12.12.2018 вищенаведене клопотання відповідача повернено без розгляду. Згідно змісту ухвали, враховуючи незначну складність справи та той факт, що для її розгляду пріоритетним є швидке вирішення, суд вважає таке клопотання безпідставним та необґрунтованим (а.с.36-37).
Розглянувши у відповідності до вимог статті 263 КАС України справу за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні), дослідивши в сукупності позовну заяву, відзив на позов, письмові докази, наявні в матеріалах даної адміністративної справи, судом встановлено такі обставини.
Як підтверджено матеріалами справи, позивач 03.10.1994 подав на ім'я Івано-Франківського міського військового комісара заяву про призначення пенсії за вислугу років, у звязку із звільненням зі служби 12.08.1994 (а.с.27).
Відповідно до розрахунку на пенсію за вислугу років від 10.10.1994 №ХД-14310 генерал-майору ОСОБА_1 як колишньому начальнику управління озброєння корпусу, у звязку зі звільненням зі служби, з 13.08.1994 призначено пенсію з урахуванням вислуги 31-го року служби, у розмірі 75% відповідних сум грошового забезпечення (а.с.26).
В подальшому, відповідно до матеріалів справи, та змін стосовно максимального відсоткового розміру пенсії, що вносились до законодавства, позивачу здійснювався перерахунок пенсії, що підтверджується копіями пенсійних листів №576631 (28, 29, 32). Так, ОСОБА_1 здійснено перерахунок пенсії починаючи з 01 жовтня 1994 року в розмірі 75%, з 01 липня 1996 року в розмірі 83%, з 01 жовтня 2015 року в розмірі 83%.
Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 21 лютого 2018 року за №103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" (надалі, також Постанова №103).
Керуючись Постановою №103, Головним управлінням Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області проведено позивачу відповідний перерахунок пенсії починаючи з 01 січня 2018 року (а.с.17). При цьому, відповідач застосував новий максимальний розмір грошового забезпечення 70%, який визначений частиною 2 статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб", в редакції станом на момент здійснення перерахунку, та відповідно до пункту 23 розділу ІІ Закону України "Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні" від 27.03.2014 №1166-7 (надалі, також Закон №1166-7).
Не погоджуючись із застосованим обмеженням щодо максимального розміру пенсії, в результаті проведеного перерахунку, 23.10.2018 ОСОБА_1 звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області із заявою, у якій висловив прохання здійснити перерахунок пенсії із застосуванням саме 83-відсоткового максимального розміру грошового забезпечення (а.с.13).
У відповідь на таке звернення відповідачем направлено позивачу листа від 29.10.2018 №1435/П-15, у якому зазначено про те, що відповідно до змін внесених Законом України "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи" від 08.07.2011 №3668- VІ (надалі, також Закон №3668-VІ) та Законом №1166-7, при здійсненні перерахунку розмір пенсії за вислугу років не може перевищувати 70% відповідних сум грошового забезпечення, а тому розмір пенсії позивача встановлено саме в розмірі 70% сум грошового забезпечення (а.с.14).
Позивач, вважаючи протиправними такі дії відповідача, звернувся до суду, з метою захисту свого порушеного права.
Надаючи правову оцінку публічно-правовим відносинам, суд виходить із такого.
У відповідності до вимог пункту 3 частини 1 статті 244 КАС України, визначаючи яку правову норму слід застосувати до спірних правовідносин суд зазначає, що при вирішенні даної справи керується нормами Законів та підзаконних нормативно-правових актів в тій редакції, яка чинна на момент виникнення чи дії конкретної події, обставини і врегулювання відповідних відносин.
Відповідно до частини 1 статті 46 Конституції України, громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа військовослужбовців, визначено Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09.04.1992 за №2262-ХІІ (надалі, також Закон №2262-ХІІ).
Цим Законом держава гарантує гідне пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію, шляхом встановлення їм пенсій не нижче прожиткового мінімуму, визначеного законом, перерахунок призначених пенсій у зв'язку зі збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист.
Відповідно до частини 4 статті 63 Закону №2262-XII (в редакції чинній на момент останнього перерахунку пенсії) усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у звязку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.
Таким чином, підставою для проведення перерахунку пенсії є фактична зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців та осіб, які мають право на отримання пенсії відповідно до Закону №2262-XII, проведена на підставі рішення суб'єкта владних повноважень, наділеного правом установлювати чи змінювати види грошового забезпечення військовослужбовців.
Як уже зазначалось вище судом, Кабінет Міністрів України прийняв постанову від 21.02.2018 №103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб", згідно з пунктом 1 якої, слід перерахувати пенсії, призначені згідно із Законом України №2262-XII до 1 березня 2018 року, з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби, що визначені станом на 1 березня 2018 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб".
За змістом пункту 2 Постанови №103 виплату перерахованих відповідно до пункту 1 цієї постанови підвищених пенсій (з урахуванням доплат до попереднього розміру пенсій, підвищень, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством (крім підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, що визначені законом) проводити з 1 січня 2018 р. у таких розмірах: з 1 січня 2018 р. - 50 відсотків; з 1 січня 2019 р. по 31 грудня 2019 р. - 75 відсотків; з 1 січня 2020 р. - 100 відсотків суми підвищення пенсії, визначеного станом на 1 березня 2018 року.
Порядок проведення перерахунку пенсій встановлений постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 №45 "Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року за №393" (надалі, також Порядок №45), яка набрала чинності 20.02.2008.
Відповідно до пунктів 1, 2 та 3 Порядку №45, перерахунок раніше призначених відповідно до Закону №2262-XII пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством.
Як встановлено судом в результаті дослідження матеріалів адміністративної справи, відповідачем на підставі Постанови №103 проведено позивачу перерахунок пенсії з 01.01.2018 (а.с.17)
При проведенні перерахунку пенсії відповідачем застосовано новий максимальний розмір грошового забезпечення 70% відповідних сум грошового забезпечення, при цьому правомірність своїх дій Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області обґрунтовує необхідністю застосування основного розміру пенсії у відсотках від грошового забезпечення, встановленого законодавством на момент проведення чергового перерахунку пенсії, що в даному випадку становить 70% сум грошового забезпечення, як це передбачено частиною 2 статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (в редакції від 11.10.2017).
Суд не погоджується з такими доводами відповідача і відповідно обґрунтуванням правомірності своїх дій, з огляду на такі обставини.
Згідно з пунктом "а" частини 1 статті 13 Закону №2262-ХІІ (в редакції на час призначення позивачу пенсії) пенсія за вислугу строків служби призначається особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, які мають вислугу 20 років і більше (пункт "а" статті 12): за вислугу 20 років - 50 процентів, а звільненим у відставку за віком або за станом здоров'я - 55 процентів відповідних сум грошового забезпечення (стаття 43); за кожний рік вислуги понад 20 років - 3 проценти відповідних сум грошового забезпечення.
Абзацом 5 вказаної статті встановлено, що загальний розмір пенсії, обчислений відповідно до цієї статті, не повинен перевищувати 75 процентів відповідних сум грошового забезпечення, а особам, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи під час проходження служби і віднесені до категорії 1, - 85 процентів, до категорії 2, категорій 2 та 3 - 80 процентів.
В подальшому, Законом України "Про внесення змін і доповнень до Закону України "Про пенсійне забезпечення військовослужбовців та осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ" від 25.03.1996 №103/96-ВР внесено зміни до частини 2 статті 13 Закону №2262-ХІІ, та в результаті яких встановлено, що загальний розмір пенсії, обчислений відповідно до цієї статті, не повинен перевищувати 85 процентів відповідних сум грошового забезпечення (Закон №2262-ХІІ у редакції від 01.01.1996).
Надалі, до частини 2 статті 13 Закону №2262-ХІІ внесено зміни, на підставі Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про пенсійне забезпечення військовослужбовців та осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ" від 04.07.2002 №51-IV, та, зокрема, цифру "85" замінено відповідно цифрою "90" (Закон №2262-ХІІ у редакції від 31.07.2002).
Враховуючи наведене, відповідачем здійснено перерахунок пенсії позивача, із встановленими обмеженнями максимального її розміру, яка підлягала виплаті, зокрема, з 01.08.1996 та з 01.10.2015 у розмірі 83% відповідних сум грошового забезпечення (а.с.29, 32). Так, у 83-відсотковому розмірі позивачу здійснювалась виплата пенсії до моменту здійснення останнього оскаржуваного перерахунку 01.04.2018, відповідно до Постанови №103 із обмеженням максимального розміру 70%.
Проаналізувавши наведені норми матеріального права, суд вважає, що при перерахунку пенсії особам, зокрема, звільненим у запас військовослужбовцям, має застосовуватись норма, що визначає розмір грошового забезпечення у відсотках, яка діяла на момент призначення пенсії. Внесені законами зміни до частини 2 статті 13 Закону №2262-ХІІ щодо встановлення граничного розміру пенсії за вислугу років не стосуються перерахунку вже призначеної пенсії. Процедури призначення та перерахунку пенсії різні за змістом і механізмом їх проведення.
Аналогічна правова позиція викладена Верховним Судом в постановах від 19 червня 2018 року у справі №583/2264/17 (провадження №К/9901/1786/18), від 3 квітня 2018 року у справі №175/1665/17 (2-а/175/41/17; провадження №К/9901/9950/18), від 27 лютого 2018 року у справі №642/3284/17 (провадження №К/9901/2058/17) і від 31 січня 2018 року у справі №523/4930/15-а (провадження №К/9901/1120/18).
Відповідно до частини 5 статті 242 КАС України при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.
Відтак, суд дійшов переконання, що відповідачем при здійсненні перерахунку пенсії за вислугу років ОСОБА_1, відповідно до Постанови №103 протиправно застосовано розмір процентної складової грошового забезпечення 70% відповідних сум грошового забезпечення.
Разом з цим, слід зауважити, що відповідно до змісту позовної заяви, позивач вказує на те, що пенсію йому первинно призначено в розмірі 83% відповідних сум грошового забезпечення, обчисленої відповідно до вимог пункту "а" частини 1 статті 13 Закону №2262-ХІІ, у редакції від 04.07.2002.
Позивач також вказує на те, що процедури призначення та перерахунку пенсії за своїм змістом та механізмом проведення є різними та звертає увагу суду на те, що для перерахунку пенсії мають застосовуватись норми закону, що визначають її розмір у відсотках відповідних сум грошового забезпечення, які діяли на момент первинного призначення пенсії.
Відтак, позивач переконаний, що при здійсненні чергового перерахунку пенсії, застосуванню підлягає саме 83-відсотковий її розмір.
Однак, наявні у матеріалах справи письмові докази, а саме протоколи за пенсійною справою ХД-14310 від 01.12.2017, від 01.01.2018, а також копія заяви позивача про призначення пенсії від 03.10.1994 (а.с.16, 17, 26 та зворотній бік) свідчать про те, що ОСОБА_1 набув права на призначення пенсії за вислугу років з моменту звільнення з військової служби, тобто з 12.08.1994. Відповідно до копії розрахунку на пенсію за вислугу років від 10.10.2018 пенсію ОСОБА_1 призначено з 13.08.1994.
Суд звертає увагу позивача на те, що на момент первинного призначення йому пенсії, відповідно до частини 2 статті 13 Закону №2262-ХІІ у редакції від 02.04.1994, загальний розмір пенсії, обчислений відповідно до цієї статті, не повинен перевищувати саме 75% відповідних сум грошового забезпечення.
Отже, в суду відсутні правові підстави у зобовязанні відповідача здійснити ОСОБА_1 перерахунок пенсії за вислугу років у розмірі 83% сум його грошового забезпечення, оскільки такий відсоток станом на момент призначення позивачу пенсії не визначався Законом №2262-XII. З огляду на вказане, суд також не вбачає підстав для визнання неправомірною відмови відповідача у здійснені перерахунку пенсії позивача із застосуванням саме 83% сум грошового забезпечення.
Підсумовуючи все вищенаведене, суд дійшов переконання про наявність підстав для часткового задоволення позовних вимог ОСОБА_1. Таким чином, у задоволенні вимоги позивача про визнання неправомірними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області щодо відмови у здійсненні перерахунку пенсії із застосуванням 83% відповідних сум грошового забезпечення - слід відмовити. Однак, слід зобовязати Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області здійснити ОСОБА_1 перерахунок пенсії за вислугу років з 01.01.2018, відповідно до Постанови №103, з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим званням, відсоткової надбавки за вислугу років, визначених станом на 01.03.2018, із застосуванням 75% відповідних сум грошового забезпечення.
У відповідності до частини 3 статті 139 КАС України при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.
Сплата позивачем судового збору у розмірі 704,80 грн підтверджується квитанцією №1-4906К від 19.11.2018 (а.с.3).
Учасниками справи не надано суду будь-яких доказів про понесення ними інших витрат, повязаних з розглядом справи, відтак у суду відсутні підстави для вирішення питання щодо їх розподілу.
Враховуючи вимоги частини 3 статті 139 КАС України, підлягають стягненню з відповідача за рахунок бюджетних асигнувань на користь позивача понесені ним судові витрати по оплаті судового збору в розмірі 176 (сто сімдесят шість) гривень 20 копійок, що пропорційно становить 25 відсотків задоволених позовних вимог від загального розміру сплаченого судового збору.
Враховуючи наведене, на підставі статті 129-1 Конституції України, керуючись статтями 139, 241-246, 295, 297, підпункту 15.5 пункту 15 частини 1 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити частково.
Зобовязати Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області (код ЄДРПОУ - 20551088) здійснити перерахунок пенсії за вислугу років ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер - НОМЕР_1), починаючи з 01.01.2018, відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб", з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим званням, відсоткової надбавки за вислугу років, визначених станом на 01.03.2018, із застосуванням 75% відповідних сум грошового забезпечення.
У задоволенні решти позовних вимог відмовити.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області (код ЄДРПОУ - 20551088) на користь ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер - НОМЕР_1) судовий збір в розмірі 176 (сто сімдесят шість) гривень 20 копійок.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, з дня складення повного судового рішення.
Апеляційна скарга подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Учасники справи:
Позивач ОСОБА_1, адреса: АДРЕСА_1, 76018, ідентифікаційний номер НОМЕР_1;
Відповідач Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області, адреса: вул. Січових Стрільців, буд. 15, м. Івано-Франківськ, 76018, код ЄДРПОУ 20551088.
Суддя /підпис/ ОСОБА_2