
ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
12 грудня 2018 року (о 17 год. 45 хв.)Справа № 0840/3516/18 м.ЗапоріжжяЗапорізький окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді КалашникЮ.В. за участю секретаря судового засідання Аксьонової С.В., розглянув у письмовому провадженні адміністративну справу за позовом Головного управління ДФС у Запорізькій області (69001, м. Запоріжжя, пр. Соборний, буд.166, код ЄДРПОУ 39396146) до Товариства з обмеженою відповідальністю «Вневідомча охорона» (69063, м. Запоріжжя, вул.Тургенєва/провулок Тихий, буд 42/12, код ЄДРПОУ 31616053) про стягнення податкового боргу,
ВСТАНОВИВ:
27.08.2018 Головне управління ДФС у Запорізькій області (далі - позивач) звернулося до Запорізького окружного адміністративного суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Вневідомча охорона» (далі відповідач або ТОВ «Вневідомча охорона») про стягнення податкового боргу у загальному розмірі 3831169,66 грн.
Позовні вимоги обґрунтовує Податковим кодексом України від 02.12.2010 №2755-VI (далі ПК України) та зазначає, що згідно облікової картки платника у відповідача наявна заборгованість, яка виникла в результаті несплати узгоджених сум податкових зобовязань з податку на додану вартість та з податку на прибуток підприємств, нарахованих податковим органом за результатами перевірки, а також самостійно визначених податкових зобовязань у податкових деклараціях. Позивачем вживалися заходи щодо стягнення податкової заборгованості у встановленому законодавством порядку, проте борг у добровільному порядку повністю відповідачем не сплачений, а тому підлягає примусовому стягненню у судовому порядку. На підставі викладеного, просить позов задовольнити та стягнути з відповідача податковий борг у розмірі 3831169,66 грн.
Ухвалою суду від 17.09.2018 відкрито загальне позовне провадження та призначено підготовче засідання на 16.10.2018.
Ухвалою суду від 16.10.2018 проведення підготовчого засідання відкладено до 13.11.2018.
Ухвалою суду від 13.11.2018 у задоволенні клопотання представника відповідача про зупинення провадження у справі відмовлено.
Ухвалою суду від 13.11.2018 закрито підготовче провадження та призначений судовий розгляд справи по суті на 10.12.2018.
10.12.2018 до суду від представника позивача надійшло клопотання (вх. №40460) про розгляд справи у порядку письмового провадження.
10.12.2018 до суду від представника відповідача надійшло клопотання про відкладення судового засідання, оскільки представник ТОВ «Вневідомча охорона» перебував у м.Донецьку та не зміг 09.12.2018 перетнути лінію зіткнення через раптово форс-мажорні обставини.
Суд не вбачає підстав для відкладення розгляду справи, оскільки відповідач є юридичною особою та відповідно до ч. 3 ст. 55 КАС України бере участь у справі через свого керівника або через представника. Доказів неможливості прибути у судове засідання керівника ТОВ «Вневідомча охорона» суду не надано.
Разом з цим в матеріалах справи міститься відзив не адміністративний позов (вх.№36663 від 14.11.2018), за змістом якого відповідач проти задоволення позовних вимог заперечує та наполягає на задоволенні клопотання представника відповідача про зупинення провадження у справі №0840/3516/18 до прийняття Касаційним адміністративним судом у складі Верховного суду рішення по касаційній скарзі відповідача у справі №808/3769/16, у задоволенні якого відповідачу судом відмовлено, про що постановлено відповідну ухвалу.
Разом з цим, суд зазначає, що відповідних заперечень стосовно суми податкового боргу, що заявлений контролюючим органом до стягнення відповідачем у відзиві не наведено, питання стосується лише узгодженості податкових повідомлень-рішень №0000818291400, №0000828291402 від 26 липня 2016 року, які були предметом розгляду в адміністративній справі №808/3769/16.
Відповідно до ч. 9 ст. 205 КАС України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не зявилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Відповідно до ч.4 ст.229 КАС України, у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
На підставі викладеного, враховуючи неявку всіх учасників справи, суд вважає за можливе розглянути справу в порядку письмового провадження.
Згідно з ч. 4 с. 243 КАС України, судове рішення, постановлене у письмовому провадженні, повинно бути складено у повному обсязі не пізніше закінчення встановлених цим Кодексом строків розгляду відповідної справи, заяви або клопотання.
Відповідно до ч. 2 ст. 193 КАС України, суд розглядає справу по суті протягом тридцяти днів з дня початку розгляду справи по суті.
Суд, оцінивши повідомлені позивачем обставини та наявні у справі докази у їх сукупності, встановив наявність достатніх підстав для прийняття законного та обґрунтованого рішення у справі.
ТОВ«Вневідомча охорона» (код ЄДРПОУ 31616053) є юридичною особою, яка зареєстрована 05.09.2001 за №1266120 0000 000223 (а.с.50-52).
Як вбачається із довідки про заборгованість та облікової картки платника податків, ТОВ«Вневідомча охорона» має податковий борг у загальному розмірі 3831169,66 грн., у т.ч.: з податку на прибутку підприємств у розмірі 1998749,99 грн. та з податку на додану вартість у розмірі 1832419,67 грн., який виник на підставі наступного.
Актом перевірки № 51/08-29-14-0208/31616053 від 07 липня 2016 року «Про результати документальної позапланової виїзної перевірки ТОВ «Вневідомча охорона», код ЄДРПОУ 31616053, з питань своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати податку на прибуток та податку на додану вартість при здійсненні фінансово-господарських операцій з ПП «Хімтехнологія» (ЄДРПОУ 21123480) та ТОВ «Ньюкост Менеджменте» (ЄДРПОУ 38995729) за період з 01 січня 2014 року по 31 грудня 2014 року» встановлено порушення ТОВ «Вневідомча охорона» (а.с.18-28):
1)підпункту 14.1.27, підпункту 14.1.36, підпункту 14.1.231. пункту 14.1 статті 14, пункту 138.2 статті 138 підпункту 139.1.9 пункту 139.1 статті 139 Податкового кодексу України в результаті чого підприємством занижено податок на прибуток на загальну суму 871353 гри., в т.ч. по періодам: 2014 року - у сумі 871353 грн.
2)перевіркою встановлено, що в порушення пункту 14.1.36 пункту 14.1.181 статті 14 пункту 198.3, статті 198, пункту 200.1. статті 200, пункту 201.10 статті 201 Податкового кодексу України, Наказу №966 від 23 вересня 2014 року «Про затвердження форм та Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість» ТОВ«Вневідомча охорона» завищено податковий кредит на суму ПДВ 968 170 грн. сформований від: ПП «Хімтехнологія» (ЄДРПОУ 21123480) в квітні 2014 року на суму 638425 грн., ТОВ«Ньюкост Менеджменте» (ЄДРПОУ 38995729) в червні 2014 року на суму 329745 грн., що призвело до:
-заниження позитивного значення різниці між сумою податкового зобов'язання та сумою податкового кредиту з ПДВ (р.18 ) за квітень 2014 року на суму 638425 грн. за червень 2014 року на суму 329 745 грн.
-заниження суми податку на додану вартість, яка підлягає нарахуванню за підсумками поточного звітного (податкового) періоду з урахуванням залишку від'ємного значення попереднього звітного (податкового) періоду (р.18-р.21) (р.25) за квітень 2014 року на суму 638 425 грн. за червень 2014 року на суму 329 745 грн.
На підставі Акту перевірки № 51/08-29-14-0208/31616053 від 07 липня 2016 року податковим органом прийнято податкові повідомлення-рішення:
-№0000818291400 від 26 липня 2016 року, яким ТОВ«Вневідомча охорона» збільшено суму грошового зобовязання з податку на прибуток у розмірі 871353,00 грн., та застосовані штрафні санкції у сумі 435676,50 грн. (а.с.36);
-№0000828291402 від 26 липня 2016 року, яким ТОВ«Вневідомча охорона» збільшено суму грошового зобовязання з податку на додану вартість у розмірі 968170,00грн., та застосовані штрафні санкції у сумі 484085,00 грн. (а.с.29).
Зазначені рішення, у відповідності п.56.1 ст.56 Податкового кодексу України оскаржено ТОВ«Вневідомча охорона» у судовому порядку.
Так, постановою Запорізького окружного адміністративного суду від 27.02.2017 у справі №808/3769/16, адміністративний позов ТОВ«Вневідомча охорона» задоволено, визнано протиправними та скасовані податкові повідомлення-рішення №0000818291400 та 0000828291402 від 26 липня 2016 року.
Постановою Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 12.07.2017 у справі №808/3769/16 апеляційну скаргу Запорізької обєднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Запорізькій області задоволено. Постанову Запорізького окружного адміністративного суду від 27 лютого 2017 року у справі № 808/3769/16 скасовано та прийнято нову постанову, якою у задоволенні позову ТОВ «Вневідомча охорона» відмовлено.
Відповідно до положень пункту 56.18 статті 56 Податкового кодексу України, при зверненні платника податків до суду з позовом щодо визнання недійсним рішення контролюючого органу грошове зобов'язання вважається неузгодженим до дня набрання судовим рішенням законної сили.
Таким чином, сума грошового зобов'язання з податку на прибуток на загальну суму 1307029,50грн., визначена податковим повідомленням-рішенням №0000818291400 від 26 липня 2016 року та з податку на додану вартість на загальну суму 1452255,00 грн. визначена податковим повідомленням-рішенням №0000828291402 від 26 липня 2016 року є узгодженою з 12.07.2017 дати набрання постановою Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду у справі №808/3769/16 законної сили.
З урахуванням вищезазначеного твердження відповідача щодо не узгодженості грошового зобовязання, визначеного вищезазначеними податковими повідомленням-рішеннями є необґрунтованими.
Разом з цим, 17.11.2017 відповідачем до контролюючого органу самостійно подано податкову декларацію №9243064577 з податку на додану вартість за жовтень 2017року, відповідно до якої підприємством самостійно визначено грошове зобовязання за податку на додану вартість у розмірі 123137,00грн. (а.с.30).
18.12.2017 відповідачем до контролюючого органу самостійно подано податкову декларацію №9270511604 з податку на додану вартість за листопад 2017року, відповідно до якої підприємством самостійно визначено грошове зобовязання за податку на додану вартість у розмірі 134293,00грн. (а.с.31).
18.01.2018 відповідачем до контролюючого органу подано уточнюючий розрахунок податкових зобовязань з податку на додану вартість, у звязку із виправленням самостійно виявлених помилок №НОМЕР_1 за звітний податковий період, що уточнюється листопад 2017 рік, відповідно до якої підприємством самостійно збільшені податкові зобов'язання з податку на додану вартість за звітний період, що уточнюється у розмірі 159,00грн. та самостійно нараховано суму штрафу у звязку із виправленням помилки на суму 5,00грн. (а.с.32).
18.01.2018 відповідачем до контролюючого органу самостійно подано податкову декларацію №9295967805 з податку на додану вартість за грудень 2017року, відповідно до якої підприємством самостійно визначено грошове зобовязання за податку на додану вартість у розмірі 253957,00грн. (а.с.33).
19.02.2018 відповідачем до контролюючого органу самостійно подано податкову декларацію №9024755384 з податку на додану вартість за січень 2018року, відповідно до якої підприємством самостійно визначено грошове зобовязання за податку на додану вартість у розмірі 5917,00грн. (а.с.34).
16.03.2018 відповідачем до контролюючого органу самостійно подано податкову декларацію №9046276174 з податку на додану вартість за січень 2018року, відповідно до якої підприємством самостійно визначено грошове зобовязання за податку на додану вартість у розмірі 26378,00грн. (а.с.35).
Також, на підставі ст. 129 Податкового кодексу України, податковим органом відповідачу нарахована пеня з податку на додану вартість, а саме: за несвоєчасну сплату податкових зобовязань, визначених контролюючим органом у податкову повідомленні-рішенні №0000828291402 від 26 липня 2016 року у розмірі 381098,42 грн.
Таким чином, з урахуванням часткової сплати відповідачем грошового зобовязання, сума податкового зобовязання з податку на додану вартість становить 1832419,67грн.
Разом з цим, 02.11.2017 відповідачем до контролюючого органу самостійно подано податкову декларацію №9228674304 з податку на прибуток підприємства за три квартали 2017року, відповідно до якої підприємством самостійно визначено грошове зобовязання за податку на прибуток у розмірі 7726,00грн. (а.с.37-38).
09.02.2018 відповідачем до контролюючого органу самостійно подано податкову декларацію №9298554378 з податку на прибуток підприємства за 2017рік, відповідно до якої підприємством самостійно визначено грошове зобовязання за податку на прибуток у розмірі 18988,00грн. (а.с.39-40).
Також, на підставі ст. 129 Податкового кодексу України, податковим органом відповідачу нарахована пеня з податку на прибуток підприємств, а саме: за несвоєчасну сплату податкових зобовязань, визначених контролюючим органом у податкову повідомленні-рішенні №0000818291400 від 26 липня 2016 року у розмірі 716753,49 грн.
Таким чином, з урахуванням часткової сплати відповідачем грошового зобовязання, сума податкового зобовязання з податку на прибуток становить 1998749,99грн.
Позивачем вживалися заходи щодо стягнення податкової заборгованості у встановленому законодавством порядку, а саме: 23.11.2017 на адресу відповідача надіслана податкова вимога від 21.11.2017 № 203-50/829 на суму 3797386,47 грн., яка отримана уповноваженою особою відповідача 24.11.2017 (а.с.58).
У звязку з несплатою відповідачем податкової заборгованості у добровільному порядку ГУ ДФС у Запорізькій області звернулось із даним позовом до суду.
Дослідивши матеріали справи, проаналізувавши норми законодавства, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до п. 6.1 ст. 6 ПК України, податком є обов'язковий, безумовний платіж до відповідного бюджету, що справляється з платників податку відповідно до цього Кодексу.
Пунктом 16.1 ст. 16 ПК України передбачено, що платник податків зобовязаний, зокрема, сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Згідно з п. 46.1 ст. 46 ПК України податкова декларація, розрахунок, звіт (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобовязання або відображаються обсяги операції (операцій), доходів (прибутків), щодо яких податковим та митним законодавством передбачено звільнення платника податку від обовязку нарахування і сплати податку і збору, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.
За приписами п. 49.1, 49.2 ст. 49 ПК України, податкова декларація подається за звітний період в установлені цим Кодексом строки контролюючому органу, в якому перебуває на обліку платник податків. Платник податків зобовязаний за кожний встановлений цим Кодексом звітний період, в якому виникають обєкти оподаткування, або у разі наявності показників, які підлягають декларуванню, відповідно до вимог цього Кодексу подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є. Цей абзац застосовується до всіх платників податків, в тому числі платників, які перебувають на спрощеній системі оподаткування обліку та звітності.
Підпунктами 49.18.1, 49.18.3 п. 49.18 ст. 49 ПК України встановлено, що податкові декларації, крім випадків, передбачених цим Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює, зокрема, календарному місяцю (у тому числі в разі сплати місячних авансових внесків) - протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця; календарному року, крім випадків, передбачених підпунктами 49.18.4 та 49.18.5 цього пункту - протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року.
За змістом п. 54.1 ст. 54 ПК України крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.
Не підлягає оскарженню грошове зобов'язання, самостійно визначене платником податків (п. 56.11 ст. 56 ПК України).
За приписами п. 57.1 ст. 57 ПК України, платник податків зобовязаний самостійно сплатити суму податкового зобовязання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Судом встановлено, що ТОВ «Вневідомча охорона» самостійно були визначені податкові зобов'язання у податкових деклараціях з податку на додану вартість у розмірі 543846,00грн. та з податку на прибуток у розмірі 26714,00 грн., проте самостійно визначені податкові зобовязання відповідачем сплачені не були та набули статусу податкового боргу.
Відповідно до пп. 14.1.162 п. 14.1 ст. 14 ПК України, пеня - сума коштів у вигляді відсотків, нарахованих на суми грошових зобов'язань, не сплачених у встановлені законодавством строки.
Відповідно до пп. 129.1 п. 129.1 ст. 129 Податкового кодексу України, нарахування пені розпочинається:
129.1.1. при нарахуванні суми грошового зобовязання, визначеного контролюючим органом за результатами податкової перевірки, - починаючи з першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати платником податків податкового зобовязання, визначеного цим Кодексом (у тому числі за період адміністративного та/або судового оскарження);
129.1.2. при нарахуванні суми податкового зобовязання, визначеного контролюючим органом у випадках, не повязаних з проведенням податкових перевірок, - починаючи з першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати податкового зобовязання (в тому числі за період адміністративного та/або судового оскарження);
129.1.3. при нарахуванні суми податкового зобовязання, визначеного платником податків або податковим агентом, - після спливу 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати податкового зобовязання.
Крім того, пп. 129.3 ст. 129 Податкового кодексу України визначено, що нарахування пені закінчується:
129.3.1. у день зарахування коштів на відповідний рахунок органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів та/або в інших випадках погашення податкового боргу та/або грошових зобов'язань;
129.3.2. у день проведення взаєморозрахунків непогашених зустрічних грошових зобов'язань відповідного бюджету перед таким платником податків;
129.3.3. у день запровадження мораторію на задоволення вимог кредиторів (при винесенні відповідної ухвали суду у справі про банкрутство або прийнятті відповідного рішення Національним банком України);
129.3.4. при прийнятті рішення щодо скасування або списання суми податкового боргу (його частини).
У разі часткового погашення податкового боргу сума такої частки визначається з урахуванням пені, нарахованої на таку частку.
Контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму грошових зобов'язань, зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування та/або зменшення (збільшення) від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, передбачених цим Кодексом або іншим законодавством, платник податків не подає в установлені строки податкову (митну) декларацію; згідно з податковим та іншим законодавством особою, відповідальною за нарахування сум податкових зобов'язань з окремого податку або збору, застосування штрафних (фінансових) санкцій та пені, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, є контролюючий орган (пп.54.3.1, 54.3.3 п. 54.3 ст.54 ПК України).
При цьому, згідно з п.56.1 ст.56 ПК України рішення, прийняті контролюючим органом, можуть бути оскаржені в адміністративному або судовому порядку.
У разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу (п.57.3 ст.57 ПК України).
Згідно із п. 58.3 ст. 58 ПК України, податкове повідомлення-рішення вважається надісланим (врученим) платнику податків, якщо його передано посадовій особі такого платника податків під розписку або надіслано листом з повідомленням про вручення. У такому самому порядку надсилаються податкові вимоги та рішення про результати розгляду скарг.
У разі коли пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення-рішення або податкові вимоги, або рішення про результати розгляду скарги через відсутність за місцезнаходженням посадових осіб, їх відмову прийняти податкове повідомлення-рішення або податкову вимогу, або рішення про результати розгляду скарги, незнаходження фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків або з інших причин, податкове повідомлення-рішення або податкова вимога, або рішення про результати розгляду скарги вважаються врученими платнику податків у день, зазначений поштовою службою в повідомленні про вручення із зазначенням причин невручення.
Із матеріалів справи вбачається, що податкові повідомлення-рішення №0000818291400 від 26 липня 2016 року, яким визначена сума грошового зобовязання з податку на прибуток на загальну суму 1307029,50грн. та №0000818291400 від 26 липня 2016 року, яким визначена сума грошового зобовязання з податку на додану вартість на загальну суму 1452255,00 грн. є узгодженою з 12.07.2017 дати набрання постановою Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду у справі №808/3769/16 законної сили.
Згідно з п. 59.1 ст. 59 ПК України, у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку , визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати суми грошового зобов'язання. (п. 59.3 ст. 59 ПК України).
Податкова вимога надсилається (вручається) також платникам податків, які самостійно подали податкові декларації, але не погасили суми податкових зобов'язань у встановлені цим Кодексом строки, без попереднього надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення (п. 59.4 ст. 59 ПК України).
Із матеріалів справи вбачається, що на адресу відповідача надіслана податкова вимога від 21.11.2017 № 203-50/829 на загальну суму 3797386,47 грн., яка отримана уповноваженою особою відповідача 24.11.2017 (а.с.58).
Враховуючи положення п. 58.3 ст. 58 ПК України, податкова вимога від 21.11.2017 № 203-50/829 вважається врученою відповідачу належним чином.
Відповідно до п. 59.5 ст. 59 ПК України, у разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення. У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).
Суму податкового боргу відповідачем погашено не було, у звязку із чим податкова вимога повторно не надсилалась.
За змістом пп. 14.1.39 п. 14.1 ст. 14 ПК України, грошове зобов'язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності.
Податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання (пп.14.1.175 п. 14.1 ст. 14 ПК України).
Отже, виникнення податкового боргу є юридичним фактом, який пов'язаний із несплатою узгодженої суми податкового зобов'язання протягом установленого строку.
Відповідно до пп. 20.1.34 п. 20.1 ст. 20 ПК України, контролюючі органи мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини.
Відповідно до п. 95.1 95.4 ст. 95 ПК України, контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі. Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги. Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, та з рахунків платників податків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини. Контролюючий орган на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків. Стягнення готівкових коштів здійснюється у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
На момент розгляду справи в суді сума податкового боргу у загальному розмірі 3831169,66 грн., у т.ч.: з податку на прибутку підприємств у розмірі 1998749,99 грн. та з податку на додану вартість у розмірі 1832419,67 грн. відповідачем не сплачена, заборгованість перед бюджетом не погашена, доказів протилежного відповідач суду не надав. Відзив на позовну заяву не надав, доводи позивача не спростував.
Відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Як встановлено ч. 1 ст. 9 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Відповідно до ч. 1 ст. 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
На підставі викладеного, суд дійшов висновку, що заявлені позивачем вимоги є доведеними, обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.
Оскільки, відповідно до приписів ст. 139 КАС України, при задоволенні позову субєкта владних повноважень з відповідача стягуються виключно судові витрати субєкта владних повноважень, повязані із залученням свідків та проведенням експертиз, судові витрати у даному випадку з відповідача стягненню не підлягають.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 139, 143, 243-246 КАС України, суд,
ВИРІШИВ:
Адміністративний позов Головного управління ДФС у Запорізькій області (69001, м.Запоріжжя, пр. Соборний, буд.166, код ЄДРПОУ 39396146) до Товариства з обмеженою відповідальністю «Вневідомча охорона» (69063, м. Запоріжжя, вул.Тургенєва/провулок Тихий, буд 42/12, код ЄДРПОУ 31616053) про стягнення податкового боргу, - задовольнити.
Стягнути з рахунків платника податків у всіх банках Товариства з обмеженою відповідальністю «Вневідомча охорона» (69063, м. Запоріжжя, вул.Тургенєва/провулок Тихий, буд 42/12, код ЄДРПОУ 31616053), а також за рахунок готівки, що належить такому платнику податків на користь УК у Олександрівському районі м.Запоріжжя (код одержувача 38025440 в ГУДКС України у Запорізькій області, МФО 813015) податковий борг у загальному розмірі 3831169,66 грн. (три мільйони вісімсот тридцять одна тисяча сто шістдесят девять гривень 66 копійок), у точу числі:
з податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів 1832419,67 грн. (один мільйон вісімсот тридцять дві тисячі чотириста девятнадцять гривень 67 копійок) на р/р31112029700003, код платежу 14060100;
з податку на прибуток приватних підприємств у розмірі 1998749,99 грн. (один мільйон девятсот девяносто вісім тисяч сімсот сорок девять гривень 99 копійок) на р/р33111318700003, код платежу 11021000.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Відповідно до п.п. 15.5 п. 15 ч. 1 Перехідних положень КАС України рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Третього апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі протягом тридцяти днів, з дня його проголошення апеляційної скарги. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або справа розглянута в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Рішення у повному обсязі складено та підписано 12.12.2018.
Суддя Ю.В. Калашник