Рішення № 78747140, 07.12.2018, Господарський суд Львівської області

Дата ухвалення
07.12.2018
Номер справи
914/1542/18
Номер документу
78747140
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07.12.2018 Справа №914/1542/18

Господарський суд Львівської області в особі судді Пазичева В.М., розглянувши матеріали справи

за позовом:Управління комунальної власності Департаменту економічного розвитку Львівської міської ради, м. Львів;

до відповідача:Товариства з обмеженою відповідальністю “Сезанн”, м. Львів;

третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача: Галицька районна адміністрація Львівської міської ради, м. Львів;

про: стягнення заборгованості

Суддя: Пазичев В.М.

При секретарі: Вашкевич Н.І.

Представники:

від позивача: ОСОБА_1, довіреність № 2302-вих203 від 10.01.18 року.

від відповідача: не з’явився.

третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача: не з’явився.

Суд встановив: 15.08.2018 року за вх. № 1631 в канцелярії Господарського суду Львівської області зареєстровано позовну заяву Управління комунальної власності Департаменту економічного розвитку Львівської міської ради до Товариства з обмеженою відповідальністю “Сезанн”, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача: Галицька районна адміністрація Львівської міської ради про стягнення заборгованості.

Ухвалою Господарського суду Львівської області від 16.08.2018 року відкрито провадження у справі і призначено підготовче засідання на 28.08.2018 року. Ухвалою Господарського суду Львівської області від 28.08.2018 року, підготовче засідання відкладено на 02.10.2018 року, для надання доказів. Ухвалою Господарського суду Львівської області від 02.10.2018 року, підготовче засідання відкладено на 10.10.2018 року, у зв’язку із відсутністю представника третьої особи. Ухвалою Господарського суду Львівської області від 10.10.2018 року, підготовче засідання відкладено на 18.10.2018 року, у зв’язку із відсутністю представника третьої особи. Ухвалою Господарського суду Львівської області від 18.10.2018 року, підготовче засідання відкладено на 29.10.2018 року, у зв’язку із відсутністю представника третьої особи. Ухвалою Господарського суду Львівської області від 29.10.2018 року, підготовче засідання відкладено на 05.11.2018 року, у зв’язку із відсутністю представника позивача та відповідача. Ухвалою Господарського суду Львівської області від 05.11.2018 року, підготовче засідання відкладено на 13.11.2018 року, у зв’язку із відсутністю представника відповідача та третьої особи. Ухвалою Господарського суду Львівської області від 13.11.2018 року, підготовче засідання закрито, справа призначена до судового розгляду по суті на 07.12.2018 року.

Позивач вимог ухвали суду про відкриття провадження у справі від 16.08.2018 року, про відкладення підготовчого засідання від 28.08.2018 року, від 02.10.2018 року, від 10.10.2018 року, від 18.10.2018 року, від 29.10.2018 року, від 05.11.2018 року, від 13.11.2018 року виконав частково, явку повноважного представника в судове засідання забезпечив.

05.09.2018 р. за вх. № 32616/18 представник позивача подав відповідь на відзив.

18.10.2018 р. за вх. № 39278/18 представник позивача подав пояснення.

18.10.2018 р. за вх. № 2754/18 представник позивача подав клопотання про продовження строку підготовчого провадження.

26.10.2018 р. за вх. № 40944/18 представник позивача подав пояснення.

26.10.2018 р. за вх. № 40946/18 представник позивача подав клопотання про відкладення розгляду справи.

12.11.2018 р. за вх. № 43350/18 представник позивача подав клопотання про долучення доказів до матеріалів справи.

Відповідач вимог ухвали суду про відкриття провадження у справі від 16.08.2018 року, про відкладення підготовчого засідання від 28.08.2018 року, від 02.10.2018 року, від 10.10.2018 року, від 18.10.2018 року, від 29.10.2018 року, від 05.11.2018 року, від 13.11.2018 року не виконав, явку повноважного представника в судове засідання не забезпечив, хоча був належним чином повідомлений про час та місце розгляду справи, про що свідчать рекомендовані повідомлення про вручення поштового відправлення, повернуті на адресу суду, що знаходяться у матеріалах справи, а явка якого була визнана судом обов’язковою.

27.08.2018 р. за вх. № 31728/18 представник відповідача подав відзив.

28.08.2018 р. за вх. № 30116/18 представник відповідача подав клопотання про долучення доказів до матеріалів справи.

02.10.2018 р. за вх. № 36449/18 представник відповідача подав клопотання про долучення доказів до матеріалів справи.

02.10.2018 р. за вх. № 36500/18 представник відповідача подав пояснення.

09.10.2018 р. за вх. № 37876/18 представник відповідача подав додаткові обґрунтування правової позиції щодо заперечення позовних вимог.

18.10.2018 р. за вх. № 39232/18 представник відповідача подав додаткові обґрунтування правової позиції щодо заперечення позовних вимог.

Третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача вимог ухвали суду про відкриття провадження у справі від 16.08.2018 року, про відкладення підготовчого засідання від 28.08.2018 року, від 02.10.2018 року, від 10.10.2018 року, від 18.10.2018 року, від 29.10.2018 року, від 05.11.2018 року, від 13.11.2018 року виконав частково, явку повноважного представника в судове засідання забезпечила, хоча була належним чином повідомленна про час та місце розгляду справи, про що свідчать рекомендовані повідомлення про вручення поштового відправлення, повернуті на адресу суду, що знаходяться у матеріалах справи, а явка якого була визнана судом обов’язковою.

11.09.2018 р. за вх. № 33357/18 представник третьої особи подав пояснення.

02.11.2018 р. за вх. № 41932/18 представник третьої особи подав пояснення.

05.11.2018 р. за вх. № 42129/18 представник третьої особи подав клопотання про відкладення розгляду справи, у зв’язку із неможливістю забезпечити явку уповноваженого представника третьої особи.

Відповідно до ст. 222 ГПК України, фіксування судового процесу здійснюється з допомогою звукозаписувального технічного засобу, а саме: програмно-апаратного комплексу “Оберіг”.

Відповідно до ст. 240 ГПК України, вступну та резолютивну частини рішення виготовлено, підписано та оголошено 07.12.2018 року.

Розглянувши матеріали і документи, подані сторонами, заслухавши пояснення представника позивача, з’ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, сукупно оцінивши докази, які мають значення для справи, суд встановив наступне:

У позовній заяві позивач зазначає, що 03.06.2016 р. між Управлінням комунальної власності Департаменту економічної політики Львівської міської ради, правонаступником якого є Управління комунальної власності Департаменту економічного розвитку Львівської міської ради (далі - позивач) та ТОВ «Сезанн» (далі - відповідач) укладено договір № Г-92-2016(П) на право тимчасового користування окремими конструктивними елементами благоустрою комунальної власності на умовах оренди для розміщення відкритого літнього майданчика (далі - Договір),

Відповідно до розділу 7 Договору, термін дії договору встановлюється з 03.06.2016 р. до 31.10.2016 р., з 01.04.2017 р. до 31.10.2017 р., з 01.04.2015 р. до 31.10.2018 року.

Відповідно до п. 2.1.1 Договору, предметом цього договору є надання Орендодавцем Орендареві права на тимчасове користування окремим конструктивним елементом благоустрою комунальної власності площею 32,00 м2 (тротуар, газон, тощо) для розміщення відкритого літнього майданчика.

Згідно з п. 2.3.1 Порядку отримання дозволів на встановлення відкритих літніх майданчиків у м. Львові, біля об'єктів ресторанного господарства для здійснення підприємницької діяльності, затвердженого ухвалою № 2452 Львівської міської ради від 05.03.2009 р., Управління архітектури Департаменту містобудування Львівської міської ради надає архітектурно-художні вимоги щодо естетичного оформлення майданчика для виготовлення проекту літнього майданчика ліцензованою проектною організацією.

Відповідно до ухвали Львівської міської ради від 01.12.2016 р. № 1273, зокрема пункту 1.5., Управління комунальної власності Департаменту економічної при розробці проекту договору вносить до нього інформацію щодо площі та місця розташування окремих конструктивних елементів благоустрою відповідно до інформації, вказаної у дозвільному документі.

Ухвалою Львівської міської ради від 05.03.2009 р. № 2452 «Про затвердження Порядку отримання дозволів на встановлення відкритих літніх майданчиків у м. Львові біля об'єктів ресторанного господарства для здійснення підприємницької діяльності» передбачено, що районні адміністрації здійснюють перевірку літніх майданчиків на відповідність об'єктів погодженим проектам, про що складається відповідний акт з переліком всіх відхилень.

Позивач зазначає, що відповідно до акта проведення обстеження відкритого літнього майданчика на відповідність погодженому проекту від 18.08.2016 р., встановлено невідповідність відкритого літнього майданчика ТОВ «Сезанн» за адресою: м. Львів, ОСОБА_2, 2, а саме: зафіксовано невідповідність погодженому проекту та архітектурно- художнім вимогам в частині встановлення парасолів з надписами «Перше еко пиво України». 22.08.2016 року Галицькою районною адміністрацією Львівської міської ради на адресу Товариства з обмеженою відповідальністю "Сезанн" скеровано лист-припис №3108-вих-622 про необхідність до 30.08.2016 р. усунути вищевказані порушення.

28.09.2016 р., 17.10.2016 року проведено повторне обстеження даного об'єкта. Складені акти, в яких комісія зазначає, що продовжують бути встановленими брендові парасолі з надписами «Перше еко пиво України».

Листом від 26.10.2016 року № 4-3108-214 Галицькою районною адміністрацією Львівської міської ради скеровано на адресу Управління комунальної власності копії актів і інших документів, про що повідомлено ТОВ «Сезанн».

Листом від 27.10.2016 року № 4-3108-220 Галицькою районною адміністрацією Львівської міської ради на адресу Управління архітектури Департаменту містобудування скеровано інформацію щодо відкритого літнього майданчика, розміщуваного ТОВ «Сезанн» за адресою: м. Львів, ОСОБА_2, 2, для скасування паспорту.

Таким чином, на думку позивача, відкритий літній майданчик, розміщуваний ТОВ «Сезанн» за адресою: м. Львів, ОСОБА_2, 2, функціонував з порушеннями, які проявлялись у його невідповідності погодженому проекту, що підтверджується актами обстежень.

Відповідно до п.4.5. Типового договору на право тимчасового користування окремими конструктивними елементами благоустрою комунальної власності на умовах оренди, для розміщення об'єктів соціально-культурного, торговельного та іншого призначення, затвердженого ухвалою Львівської міської ради від 01.12.2016 р. № 1273 «Про затвердження Положення про оренду окремих конструктивних елементів благоустрою комунальної власності для розміщення об'єктів соціально-культурного, торговельного та іншого призначення», а як наслідок і Договору № Г-92-2016(П): при невідповідності встановленого об'єкта соціально-культурного, торговельного та іншого призначення погодженому проекту ставка орендної плати збільшується у десять разів на період до усунення відхилень від проекту до часу його демонтажу або отримання дозвільного документу на його розміщення.

Крім того, зазначає позивач, що основною доказовою базою, передумовою до здійснення нарахувань, стягнення яких разом із недоплаченою орендною платою стали предметом позову, є акти обстежень відкритого літнього майданчика Галицькою районною адміністрацією, тому залучення останньої до участі у справі є важливим та необхідним для повного, всебічного та об'єктивного дослідження обставин справи, винесення правосудного рішення.

Позивач наголошує, що на підставі скерованих адміністрацією актів обстежень відкритого літнього майданчика, розміщеного ТОВ «Сезанн» за адресою: м. Львів, ОСОБА_2, 2 Управлінням комунальної власності департаменту економічного розвитку Львівської міської ради були здійснені відповідні донарахування. Так, згідно з актом № 265 комісії з розгляду нарахувань та заборгованості по оплаті за використання нежитлових приміщень територіальної громади м. Львова від 29.11.2016 р., комісія вирішила: провести донарахування орендної плати по договору оренди ОКЕБ № Г-92-2016(П) за період з 18.08.2016 р. до 28.09.2016 р. у розмірі - 5699, 03 грн. Актом № 51 комісії з розгляду нарахувань та заборгованості по оплаті за використання нежитлових приміщень територіальної громади м. Львова від 28.02.2017 року, комісія вирішила: провести донарахування орендної плати по договору оренди ОКЕБ № Г-92-2016(П) за період з 29.09.2016 р. до 17.10.2016 р. у розмірі - 2530.93 грн.

Таким чином, за твердженням позивача, 8229,96 грн. (донарахованої орендної плати в 10-ти кратному розмірі) разом із 14979,48 грн. недоплаченої орендної плати (в одинарному розмірі) за договором оренди ОКЕБ № Г-92-2016(П) станом на 20.07.2018 р., відповідно до довідки про заборгованість № 4-2302-1503 від 23.07.2018 р., складають заборгованість в сумі 23209.44 грн., стягнення яких є предметом позову.

13.02.2018, 27.03.2018 року Управлінням комунальної власності на адресу ТОВ «Сезанн» скеровано претензії № 2302-вих-1089 та № 2302-36 і повідомлено про заборгованість.

Відповідно до ст. 526 ЦК України, зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства.

Згідно зі ст. 287 ГК України, орендодавцями щодо комунального майна є органи, уповноважені місцевими радами управляти майном яке є у комунальній власності.

Відповідно до Положення про оренду окремих конструктивних елементів благоустрою комунальної власності для розміщення об'єктів соціально-культурного, торговельного та іншого призначення, затвердженого ухвалою Львівської міської ради від 01.12.2016 р. № 1273, укладання договорів оренди для розміщення об'єктів соціально-культурного, торговельного та іншого призначення на окремих конструктивних елементах благоустрою комунальної власності, справляння орендної плати здійснює управління комунальної власності департаменту економічної політики. Зазначеною ухвалою затверджено форму договору на право тимчасового користування окремими конструктивними елементами благоустрою комунальної власності на умовах оренди для розміщення об'єктів соціально-культурного, торгівельного та іншого призначення.

Згідно з п. 1,3. Положення, орендодавцем окремих конструктивних елементів благоустрою комунальної власності для розміщення об'єктів соціально-культурного, торговельного та іншого призначення є управління комунальної власності. Відповідно до п. 1.4. Положення, підставою для укладання договору на право тимчасового користування окремими конструктивними елементами благоустрою комунальної власності на умовах оренди для розміщення об'єктів соціально-культурного, торговельного та іншого призначення (далі - Договір) і набуття права на оренду окремих конструктивних елементів благоустрою комунальної власності для розміщення об'єктів соціально-культурного, торговельного та іншого призначення є дозвільний документ, зокрема:

1.4.1. Паспорт відкритого літнього майданчика, виданий управлінням архітектури департаменту містобудування.

1.4.2. Рішення виконавчого комітету Львівської міської ради.

1.4.3. Рішення комісії з визначення орендаря конструктивних елементів благоустрою для розміщення літніх майданчиків без прив'язки до стаціонарних об'єктів ресторанного господарства у м. Львові, склад якої затверджено рішенням виконавчого комітету від 17.06.2011 р. № 616 (зі змінами).

1.4.4. Ухвала міської ради.

Позивач просить стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Сезанн» (79070, АДРЕСА_1, ЄДРПОУ 38208125) на користь Управління комунальної власності департаменту економічного розвитку Львівської міської ради (ЄДРПОУ 25558625) заборгованість в сумі 23209,44 грн. Судові витрати покласти на відповідача.

У відповіді на відзив позивач зазначає, що згідно п. 3.2 договору № Г-92-2016 (П), Орендар сплачує Орендодавцеві плату плату за користування Об’єктом площею 32.00 м2 щомісячно до 25 числа поточного місяця у розмірі 457,23 грн. за місяць, у тому числі ПДВ 76,21 грн. (сімдесят шість гривень 21 копійка).

Проте, ухвалою Львівської міської ради № 1273 від 01.12.2016 року «Про затвердження Положення про оренду окремих конструктивних елементів благоустрою комунальної власності для розміщення об'єктів соціально-культурного, торговельного та іншого призначення» зобов'язано Управління комунальної власності Департаменту економічної політики провести перерахунок орендної плати за діючими станом на дату прийняття цієї ухвали договорами на право тимчасового користування окремими конструктивними елементами благоустрою комунальної власності на умовах оренди для розміщення об'єктів соціально-культурного, торговельного та іншого призначення (тимчасових споруд, атракціонів, ярмарків, відкритих літніх майданчиків та літніх майданчиків без прив'язки до стаціонарних об'єктів ресторанного господарства у м. Львові) відповідно до Методики розрахунку розміру орендної плати за оренду окремих конструктивних елементів благоустрою комунальної власності м. Львова, затвердженої цією ухвалою.

Крім того, в п. 3.2. Положення передбачено, що внесення змін до договорів на право тимчасового користування окремими конструктивними елементами благоустрою комунальної власності на умовах оренди для розміщення об'єктів соціально-культурного, торговельного та іншого призначення (тимчасових споруд, атракціонів, ярмарків, відкритих літніх майданчиків та літніх майданчиків без прив'язки до стаціонарних об'єктів ресторанного господарства у м. Львові) у частині розрахунку орендної плати згідно з Методикою розрахунку розміру орендної плати за оренду окремих конструктивних елементів благоустрою комунальної власності м. Львова, затвердженої цією ухвалою, не потребує підписання додаткових угод зі сторони орендаря та орендодавця, а проводиться управлінням комунальної власності в односторонньому порядку на підставі цієї ухвали з дати її прийняття.

Крім того, згідно п. 3.3 Договору, у разі зміни розрахункових ставок та розмірів орендованої площі, внесення плати Орендарем здійснюється у розмірі нових ставок з дати набрання ними чинності і Орендар зобов'язаний не пізніше 3-х днів з цієї дати підписати з орендодавцем зміни до цього договору. Відсутність або не підписання змін Орендарем не звільняє його від внесення плати у розмірі і за ставками згідно з цим пунктом, у тому числі за зміненими, як це встановлено цим абзацом.

У своїх поясненнях відповідач зазначає, що Договірні відносини між Управлінням комунальної власності ДЕР Львівської міської ради та ТзОВ «Сезанн» виникли 03.06.2016 року, на підставі підписання договору № Г-92-2016 на право тимчасового користування ОКЕБ комунальної власності на умовах оренди для розміщення об'єктів соціально-культурного, торгівельного та іншого призначення. ТзОВ «Сезанн» на умовах, визначених договором, а саме пунктом 3.2, з моменту укладення договору сплачує Орендодавцеві плату за користуванням Об'єктом площею 32 кв.м. щомісячно до 25 числа поточного місяця у розмірі 457,23 грн. (з коригуванням на рівень інфляції), протягом терміну дії договору, встановленого у пункті 7 Договору.

Відповідач наголошує, що згідно даних бухгалтерського обліку ТзОВ «Сезанн» станом на 23.08.2018 року кредиторська заборгованість перед Управлінням комунальної власності ДЕР ЛМР відсутня. Як випливає з довідки № 4-2302-1503 від 23.07.2018 року, долученої позивачем до позовної заяви, з 01.04.2017 року позивач почав нараховувати орендну плату у збільшеному розмірі. Підстави для збільшення орендної плати відповідачу невідомі. Протягом дії договору ніяких пропозицій про внесення змін у Договір від 03.06.2016 року № Г-92-2016(П) від позивача (Управління комунальної власності ДЕР Львівської міської ради) не надходило.

Відповідач стверджує, що організаційні відносини, пов'язані з передачею в оренду майна державних підприємств та організацій, або майна, що перебуває у комунальній власності, та майнові відносини між орендодавцями та орендарями щодо господарського використання державного майна, а також майна, яке належить Автономній Республіці Крим або перебуває у комунальній власності, регулюються Законом України "Про оренду державного та комунального майна" (далі Закон).

Відповідно до ч. 1 ст. 2 Закону, орендою є засноване на договорі строкове платне користування майном, необхідним орендареві для здійснення підприємницької та іншої діяльності.

Статтею 10 Закону визначено, що однією із істотних умов договору оренди є зокрема, орендна плата з урахуванням її індексації. Крім того, ч. 4 вказаної правової норми визначено, що умови договору оренди є чинними на весь строк дії договору і у випадках, коли після його укладення (приведення у відповідність з цим Законом) законодавством встановлено правила, які погіршують становище орендаря.

За змістом ст. 21 Закону, розмір орендної плати може бути змінено за погодженням сторін. На вимогу однієї з сторін розмір орендної плати може бути змінено у випадку, якщо з незалежних від них обставин істотно змінився стан об'єкта оренди, а також в інших випадках, встановлених законодавчими актами України. Спори з питань зміни орендної плати вирішуються відповідно до чинного законодавства.

Згідно ст. 188 Господарського кодексу України, зміна та розірвання господарських договорів в односторонньому порядку не допускаються, якщо інше не передбачено законом або договором. Сторона договору, яка вважає за необхідне змінити або розірвати договір, повинна надіслати пропозиції про це другій стороні за договором. У разі якщо сторони не досягли згоди щодо зміни (розірвання) договору заінтересована сторона має право передати спір на вирішення суду. Якщо судовим рішенням договір змінено або розірвано, договір вважається зміненим або розірваним з дня набрання чинності даним рішенням, якщо іншого строку набрання чинності не встановлено за рішенням суду.

Відповідно до ст. 651 Цивільного кодексу України зміна або розірвання договору допускається лише за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або законом. Договір може бути змінено або розірвано за рішенням суду на вимогу однієї із сторін у разі істотного порушення договору другою стороною та в інших випадках, встановлених договором або законом.

Отже, за твердженням відповідача, одностороння зміна умов договору шляхом збільшення розміру орендної плати суперечить імперативним вимогам ст. 188 Господарського кодексу України та ч. 3 ст. 26 Закону, згідно яких одностороння відмова від договору оренди чи одностороння зміна умов договору не допускається. Юридичний аналіз наведених правових норм свідчить про те, що вимога однієї сторони договору оренди про зміну умов такого договору повинна бути погоджена з іншою стороною, а у разі відсутності згоди іншої сторони, спір, зокрема з питань зміни орендної плати, вирішується в судовому порядку, як це передбачено ч. 4 ст. 21 Закону.

Відповідач наголошує, що зміни до договору оренди щодо збільшення розміру орендної плати сторонами за взаємною згодою не внесені, і таких пропозицій на адресу відповідача не надходило. В зв'язку з вищенаведеним відповідач вважає вимогу про стягнення орендної плати в розмірі 14979,48 гривень безпідставною.

В грудні 2016 року на адресу ТзОВ «Сезанн» надійшов лист від Управління комунальної власності ДЕР Львівської міської ради № 2302-вих-5360 від 08.12.2016 року про донарахування орендної плати за договором від 03.06.2016 року № Г-92-2016 (П) в сумі 5699,03 грн. в зв'язку з невідповідністю літнього майданчика погодженому проекту. Вказана сума була сплачена ТзОВ «Сезанн» частинами, а саме: 1699,03 грн. - 25.01.2017 року, 2500 грн. - 14.02.2017 року, 1500 грн - 13.03.2017 року (що становить в сумі 5699,03 грн.). В зв'язку з вищенаведеним відповідач вважає заявлення вимоги про стягнення цієї суми безпідставним.

Стосовно вимоги про донарахування 2530.93 грн., відповідач зазначає, що ТзОВ «Сезанн» дізналося про існування актів обстежень та актів про донарахування орендної плати тільки з позовної заяви Управління комунальної власності ДЕР Львівської міської ради по даній справі. Оскільки порушення, про які зазначалось в актах районної адміністрації, а саме наявність на літньому майданчику парасоль з написами «Перше еко пиво України» станом на жовтень 2016 року було ліквідовано (парасолі були замінені), то відповідач заперечує підставність здійснення донарахування на підставі акту обстеження від 17.10.2016 року в зв'язку з відсутністю невідповідності погодженому проекту на цей момент (за період з 29.09.2016 до 17.10.2016 у розмірі - 2530.93 грн.)

Відповідач зазначає, що також позивач зазначає, що згідно п. 3.3 Договору № Г-92-2016(П) у разі зміни розрахункових ставок та розмірів орендованої площі, внесення плати Орендарем здійснюється у розмірі нових ставок з дати набрання ними чинності і Орендар зобов'язаний не пізніше 3-х днів з цієї дати підписати з орендодавцем зміни до цього договору. Відсутність або не підписання змін Орендарем не звільняє його від внесення плати у розмірі і за ставками згідно з цим пунктом, утому числі за зміненими, як це встановлено цим абзацом.

Відповідач наголошує, що слід звернути увагу Суду, що у вкзаному пункті 3.3. зазначений обов'язок Орендаря підписати з Орендодавцем зміни до договору у випадку зміни розрахункових ставок, і у випадку непідписання змін Орендарем Орендар зобов'язаний здійснювати внесення орендної плати за новими ставками. Про існування змінених ставок відповідач дізнався з відповіді на відзив, поданої позивачем в даній справі, ніяких пропозицій та проектів угод про внесення змін у Договір на адресу відповідача не надходило.

Стосовно «відсутністі змін» то, на думку відповідача, ця фраза в п.3.3. Договору № Г-92-201б(П) стосується відсутності підписаних обома сторонами змін до договору, оскільки пунктом 6.1. Договору передбачено, що зміни і доповнення до договору мають однакову з ним юридичну силу, якщо вони оформлені письмово.

Крім того, відповідач звернув увагу Суду на тому, що протягом терміну дії договору відповідач, ТзОВ «Сезанн» у своїх відповідях на претензії, зокрема, від 17.04.2018 року вих., № 17.04.2018 року просив надати розрахунок претензії з метою з'ясування підстав збільшення нарахування, але це прохання залишилося без належного реагування та задоволення з боку позивача, пояснення зміни розміру орендної плати Відповідач не отримав.

Отже, на думку відповідача, одностороння зміна умов договору шляхом збільшення розміру орендної плати суперечить імперативним вимогам ст. 188 Господарського кодексу України та ч. З ст. 26 Закону, згідно яких одностороння відмова від договору оренди чи одностороння зміна умов договору не допускається. Юридичний аналіз наведених правових норм свідчить проте, що вимога однієї сторони договору оренди про зміну умов такого договору повинна бути погоджена з іншою стороною, а у разі відсутності згоди іншої сторони, спір, зокрема з питань зміни орендної плати, вирішується в судовому порядку, як це передбачено ч. 4 ст. 21 Закону.

В зв'язку з вищенаведеним відповідач вважає вимогу про стягнення орендної плати в розмірі 14979,48 гривень безпідставною.

Третя особа у своїх поясненнях зазначає, що Галицька районна адміністрація ЛМР повністю підтримує позовні вимоги. Згідно з пп. 4.1. Порядку, отримання паспортів відкритих літніх майданчиків у м. Львові біля об’єктів ресторанного господарства для здійснення підприємницької діяльності, затвердженого ухвалою Львівської міської ради від05.03.2009 р. № 2452 (зі змінами) (далі Порядок), контроль за дотриманням цього Порядку здійснюють районні адміністрації за місцем знаходження літнього майданчика.

Відповідно до пп. 4.2.1. Порядку районні адміністрації здійснюють контроль відповідності фактично встановлених літніх майданчиків погодженим проектам. У пп. 4.2.2. Порядку визначено, що районні адміністрації звертаються до суб’єктів підприємницької діяльності з вимогою щодо усунення порушень у визначений термін.

Відповідно до пп. 4.2.4. Порядку всі приписи і повідомлення про усунення порушень цього Порядку направляються суб’єктам підприємницької діяльності у письмовій формі поштою або подаються уповноваженим представником особисто і реєструються у відповідному журналі.

Враховуючи зазначене, третя особа зазначає, що 18.08.2016 р. комісією у складі: провідного спеціаліста відділу соціально-економічного розвитку Галицької районної адміністрації ЛМР, головного спеціаліста районного архітектора Галицького району, інженера КП «Адміністративно-технічне управління», на виконання наданих повноважень проведено обстеження на відповідність погодженому проекту літнього майданчика за адресою: м. Львів, вул. Нижанківського, 2, ТзОВ «Сезанн». У результаті веденого заміру зафіксовано, що встановлені парасолі з

надписами: «Перше еко пиво України», що не відповідає погодженим архітектурно-художнім вимогам (копії акта та фотофіксації є у матеріалах справи).

Враховуючи зазначене, на виконання пп. 4.2. Порядку отримання дозволів на встановлення відкритих літніх майданчиків (паспортів відкритих літніх майданчиків) у м. Львові, біля об’єктів ресторанного господарства для здійснення підприємницької діяльності, затвердженого ухвалою Львівської міської ради від05.03.2009 №2452, 22.08.2016 Галицькою районною адміністрацією надіслано ТзОВ «Сезанн» відповідний лист №3108-вих-622 з проханням усунути виявлені невідповідності у термін до 30.08.2016 (копії листа та підтверджень його надсилання є у матеріалах справи).

28.09.2016 комісією повторно проведено обстеження відкритого літнього майданчика на відповідність погодженому проекту та встановлено, що брендовані парасолі з надписом: «Перше еко пиво України», і надалі встановлені (копії акта та фотофіксації є у матеріалах справи).

17.10.2016 комісією повторно проведено обстеження відкритого літнього майданчика на відповідність погодженому проекту та встановлено, що порушення не усунено (копія акта є у матеріалах справи).

26.10.2016 та 27.10.2016 відповідачу надіслано копії листів Галицької районної адміністрації ЛМР М°4-3108-214 та №4-3108-220, адресованих в.о. начальника управління комунальної власності Львівської міської ради, щодо невідповідності відкритого літнього майданчика погодженому проекту (копії листів є у матеріалах справи).

При прийнятті рішення суд виходив з наступного:

Згідно статті 11 Цивільного кодексу України, однією з підстав виникнення цивільних прав та обовязків, зокрема, є договори та інші правочини.

Згідно зі статті 509 Цивільного кодексу України, зобов'язання - це правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку.

Відповідно до статей 525, 526, 530 Цивільного кодексу України, зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог Цивільного кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Одностороння відмова від виконання зобов'язання не допускається. Якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

Аналогічне положення містить стаття 193 Господарського кодексу України, де зазначено, що суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. Кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов'язання, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу.

Згідно статті 174 Господарського кодексу України, однією з підстав виникнення господарського зобов'язання є господарський договір та інші угоди, передбачені законом, а також угоди не передбачені законом, але такі, які йому не суперечать.

Згідно статті 627 Цивільного кодексу України, сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору, з урахуванням вимог цього кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості. За умовами статті 629 Цивільного кодексу України, договір є обовязковим для виконання сторонами.

До відносин оренди застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених Господарським кодексом України.

Відповідно до ч. 1 ст. 283 Господарського кодексу України, за договором оренди одна сторона (орендодавець) передає другій стороні (орендареві) за плату на певний строк у користування майно для здійснення господарської діяльності.

Згідно ст. 610 ЦК України, порушенням зобов’язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов’язання (неналежне виконання).

Відповідно до ст. 612 ЦК України, боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов’язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.

Згідно ст. 629 ЦК України, договір є обов’язковим для виконання сторонами.

Згідно зі ст. 287 ГК України, орендодавцями щодо комунального майна є органи, уповноважені місцевими радами управляти майном яке є у комунальній власності.

Ухвалою Львівської міської ради від 26.05.2016 року "Про затвердження структури виконавчих органів Львівської міської ради, загальної чисельності апарату ради та її виконавчих органів" перейменовано департамент економічної політики на департамент економічного розвитку.

Рішенням № 1125 від 02.12.2016 р. затверджено Положення про управління комунальної власності департаменту економічного розвитку Львівської міської ради та його структуру.

Відповідно до Положення про управління комунальної власності департаменту економічного розвитку Львівської міської ради, затвердженого рішенням виконавчого комітету Львівської міської ради від 02.12.2016 р. № 1125, Управління комунальної власності департаменту економічного розвитку Львівської міської ради (надалі - управління) є виконавчим органом Львівської міської ради відповідно до ухвали міської ради від 26.05.2016 р. № 505 "Про затвердження структури виконавчих органів Львівської міської ради, загальної чисельності апарату ради та її виконавчих органів", утвореним відповідно до Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні".

Відповідно до п.п. 2.1, 2.2 Положення про управління комунальної власності Львівської міської ради, основними завданнями управління є: виконання функцій органу управління майном комунальної власності територіальної громади м. Львова; передача в оренду, відчуження майна комунальної власності територіальної громади м. Львова.

Згідно з п.1.4 Положенн,я управління є юридичною особою, має самостійний баланс, рахунки в органах Державного казначейства України, печатку із зображенням Державного Герба України і своїм найменуванням, кутовий штамп та бланк встановленого зразка.

Відповідно до Положення про оренду окремих конструктивних елементів благоустрою комунальної власності для розміщення об'єктів соціально-культурного, торговельного та іншого призначення, затвердженого ухвалою Львівської міської ради від 01.12.2016 № 1273, укладання договорів оренди для розміщення об'єктів соціально-культурного, торговельного та іншого призначення на окремих конструктивних елементах благоустрою комунальної власності, справляння орендної плати здійснює управління комунальної власності департаменту економічної політики. Зазначеною ухвалою затверджено форму договору на право тимчасового користування окремими конструктивними елементами благоустрою комунальної власності на умовах оренди для розміщення об'єктів соціально-культурного, торгівельного та іншого призначення.

Відповідно до п. 1.2. Положення про оренду окремих конструктивних елементів благоустрою комунальної власності для розміщення об'єктів соціально-культурного, торговельного та іншого призначення, затвердженого ухвалою Львівської міської ради від 01.12.2016 р. № 1273, розроблене з метою визначення порядку розрахунку орендної плати за оренду окремих конструктивних елементів благоустрою комунальної власності, порядку її сплати та встановлення відповідальності за несвоєчасну сплату орендної плати або ухилення від неї, а також основних положень укладення договору на право тимчасового користування окремими конструктивними елементами благоустрою комунальної власності на умовах оренди для розміщення об'єктів соціально-культурного, торговельного та іншого призначення.

Згідно з п. 1,3. Орендодавцем окремих конструктивних елементів благоустрою комунальної власності для розміщення об'єктів соціально-культурного, торговельного та іншого призначення є управління комунальної власності. Відповідно до п. 1.4. Підставою для укладання договору на право тимчасового користування окремими конструктивними елементами благоустрою комунальної власності на умовах оренди для розміщення об'єктів соціально-культурного, торговельного та іншого призначення (далі - договір) і набуття права на оренду окремих конструктивних елементів благоустрою комунальної власності для розміщення об'єктів соціально-культурного, торговельного та іншого призначення є дозвільний документ, зокрема:

1.4.1. Паспорт відкритого літнього майданчика, виданий управлінням архітектури департаменту містобудування.

1.4.2. Рішення виконавчого комітету Львівської міської ради.

1.4.3. Рішення комісії з визначення орендаря конструктивних елементів благоустрою для розміщення літніх майданчиків без прив'язки до стаціонарних об'єктів ресторанного господарства у м. Львові, склад якої затверджено рішенням виконавчого комітету від 17.06.2011 р. № 616 (зі змінами).

1.4.4. Ухвала міської ради.

Як встановлено в ході судового розгляду справи, 03.06.2016 р. між Управлінням комунальної власності Департаменту економічної політики Львівської міської ради, правонаступником якого є Управління комунальної власності Департаменту економічного розвитку Львівської міської ради (далі - позивач) та ТОВ «Сезанн» (далі - відповідач) укладено договір № Г-92-2016(П) на право тимчасового користування окремими конструктивними елементами благоустрою комунальної власності на умовах оренди для розміщення відкритого літнього майданчика (далі - Договір),

Відповідно до розділу 7 Договору, термін дії договору встановлюється з 03.06.2016 р. до 31.10.2016 р., з 01.04.2017 р. до 31.10.2017 р., з 01.04.2015 р. до 31.10.2018 року.

Відповідно до п. 2.1.1 Договору, предметом цього договору є надання Орендодавцем Орендареві права на тимчасове користування окремим конструктивним елементом благоустрою комунальної власності площею 32,00 м2 (тротуар, газон, тощо) для розміщення відкритого літнього майданчика.

Пунктом 2.2.2 Договору визначено обов'язок Орендаря своєчасно та в повному обсязі сплачувати Орендодавцю вартість оренди окремих конструктивних елементів благоустрою комунальної власності за діючими на день сплати розрахунковими ставками, визначеними згідно з Положенням про оренду окремих конструктивних елементів благоустрою комунальної власності для розміщення об'єктів соціально-культурного, торгівельного та іншого призначення.

Згідно ст. 188 Господарського кодексу України, зміна та розірвання господарських договорів в односторонньому порядку не допускаються, якщо інше не передбачено законом або договором.

Однак, відповідно до п. 3.3 Договору № Г-92-2016 (П) у разі зміни розрахункових ставок та розмірів орендованої площі, внесення плати Орендарем здійснюється у розмірі нових ставок з дати набрання ними чинності і Орендар зобов'язаний не пізніше 3-х днів з цієї дати підписати з орендодавцем зміни до цього договору. Відсутність або не підписання змін Орендарем не звільняє його від внесення плати у розмірі і за ставками згідно з цим пунктом, у тому числі за зміненими, як це встановлено цим абзацом.

Згідно постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 29.05.2013 р. № 12 "Про деякі питання практики застосування законодавства про оренду (найм) майна" нормативно-правові акти органів місцевого самоврядування щодо орендних відносин, у тому числі правила оренди комунального майна та методики визначення ставок орендної плати, які затверджуються рішеннями відповідних рад, господарські суди мають застосовувати з урахуванням вимог статті 23 ГК України та статті 4 Господарського процесуального кодексу України .

Частиною 3 ст. 23 Господарського кодексу України (далі - ГК України) передбачено: «Правові акти органів та посадових осіб місцевого самоврядування, прийняті в межах їх повноважень, є обов'язковими для виконання усіма учасниками господарських відносин, які розташовані або здійснюють свою діяльність на відповідній території»

Ухвалою Львівської міської ради № 1273 від 01.12.2016 року «Про затвердження Положення про оренду окремих конструктивних елементів благоустрою комунальної власності для розміщення об'єктів соціально-культурного, торговельного та іншого призначення» зобов'язано Управління комунальної власності Департаменту економічної політики провести перерахунок орендної плати за діючими станом на дату прийняття цієї ухвали договорами на право тимчасового користування окремими конструктивними елементами благоустрою комунальної власності на умовах оренди для розміщення об'єктів соціально-культурного, торговельного та іншого призначення (тимчасових споруд, атракціонів, ярмарків, відкритих літніх майданчиків та літніх майданчиків без прив'язки до стаціонарних об'єктів ресторанного господарства у м. Львові) відповідно до Методики розрахунку розміру орендної плати за оренду окремих конструктивних елементів благоустрою комунальної власності м. Львова, затвердженої цією ухвалою.

Крім того, в п. 3.2. Положення передбачено, що внесення змін до договорів на право тимчасового користування окремими конструктивними елементами благоустрою комунальної власності на умовах оренди для розміщення об'єктів соціально-культурного, торговельного та іншого призначення (тимчасових споруд, атракціонів, ярмарків, відкритих літніх майданчиків та літніх майданчиків без прив'язки до стаціонарних об'єктів ресторанного господарства у м. Львові) у частині розрахунку орендної плати згідно з Методикою розрахунку розміру орендної плати за оренду окремих конструктивних елементів благоустрою комунальної власності м. Львова, затвердженої цією ухвалою, не потребує підписання додаткових угод зі сторони орендаря та орендодавця, а проводиться управлінням комунальної власності в односторонньому порядку на підставі цієї ухвали з дати її прийняття.

Згідно з п. 2.3.1 Порядку, отримання дозволів на встановлення відкритих літніх майданчиків у м. Львові біля об'єктів ресторанного господарства для здійснення підприємницької діяльності, затвердженого ухвалою № 2452 Львівської міської ради від 05.03.2009 р., Управління архітектури департаменту містобудування Львівської міської ради надає архітектурно-художні вимоги щодо естетичного оформлення майданчика для виготовлення проекту літнього майданчика ліцензованою проектною організацією.

Відповідно до п. 1.5 ухвали Львівської міської ради від 01.12.2016 р. № 1273 Управління комунальної власності Департаменту економічної при розробці проекту договору вносить до нього інформацію щодо площі та місця розташування окремих конструктивних елементів благоустрою відповідно до інформації, вказаної у дозвільному документі.

Ухвалою Львівської міської ради від 05.03.2009 р. № 2452 «Про затвердження Порядку отримання дозволів на встановлення відкритих літніх майданчиків у м. Львові біля об'єктів ресторанного господарства для здійснення підприємницької діяльності» передбачено, що районні адміністрації здійснюють перевірку літніх майданчиків на відповідність об'єктів погодженим проектам, про що складається відповідний акт з переліком всіх відхилень.

Відповідно до акта проведення обстеження відкритого літнього майданчика на відповідність погодженому проекту від 18.08.2016 р. встановлено невідповідність відкритого літнього майданчика ТОВ «Сезанн» за адресою: м. Львів, ОСОБА_2, 2, а саме: зафіксовано невідповідність погодженому проекту та архітектурно- художнім вимогам в частині встановлення парасолів з надписами «Перше еко пиво України».

22.08.2016 року Галицькою районною адміністрацією Львівської міської ради на адресу Товариства з обмеженою відповідальністю "Сезанн" скеровано лист-припис №3108-вих-622 про необхідність до 30.08.2016 р. усунути вищевказані порушення.

28.09.2016 р., 17.10.2016 року проведено повторне обстеження даного об'єкта. Складені акти, в яких комісія зазначає, що далі встановлені брендові парасолі з надписами «Перше еко пиво України».

Листом від 26.10.2016 року № 4-3108-214 Галицькою районною адміністрацією Львівської міської ради скеровано на адресу Управління комунальної власності копії актів і інших документів, про що повідомлено ТОВ «Сезанн».

Листом від 27.10.2016 року № 4-3108-220 Галицькою районною адміністрацією Львівської міської ради на адресу Управління архітектури Департаменту містобудування скеровано інформацію щодо відкритого літнього майданчика, розміщуваного ТОВ «Сезанн» за адресою: м. Львів, ОСОБА_2, 2, для скасування паспорту.

Таким чином, відкритий літній майданчик, розміщуваний ТОВ «Сезанн» за адресою: м. Львів, ОСОБА_2, 2, функціонував з порушеннями, які проявлялись у його невідповідності погодженому проекту, що підтверджується актами обстежень.

Відповідно до п.4.5. Типового договору на право тимчасового користування окремими конструктивними елементами благоустрою комунальної власності на умовах оренди для розміщення об'єктів соціально-культурного, торговельного та іншого призначення затвердженого ухвалою Львівської міської ради від 01.12.2016 р. №1273 «Про затвердження Положення про оренду окремих конструктивних елементів благоустрою комунальної власності для розміщення об'єктів соціально-культурного, торговельного та іншого призначення», а як наслідок і Договору № Г-92-2016(П): при невідповідності встановленого об'єкта соціально-культурного, торговельного та іншого призначення погодженому проекту ставка орендної плати збільшується у десять разів на період до усунення відхилень від проекту до часу його демонтажу або отримання дозвільного документу на його розміщення.

Зважаючи на вищевикладене, обов'язку адміністрацій щодо складення та скерування в Управління комунальної власності актів обстежень відкритих літніх майданчиків кореспондує обов'язок Управління комунальної власності щодо здійснення на їх підставі донарахувань та обов'язку щодо контролю за надходженням відповідних коштів до бюджету міста. Тобто, рішення, винесене у справі напряму залежить від рівня виконання адміністрацією та Управлінням комунальної власності обов'язків на них покладених та матиме вплив на подальше виконання ними своїх обов'язків, зокрема адміністрації в частині здійснення ними контролю відповідності фактично встановлених літніх майданчиків погодженим проектам.

На підставі скерованих адміністрацією актів обстежень відкритого літнього майданчика розміщеного ТОВ «Сезанн» за адресою: м. Львів, ОСОБА_2, 2 Управлінням комунальної власності Департаменту економічного розвитку Львівської міської ради були здійснені відповідні донарахування.

Так, згідно з актом № 265 комісії з розгляду нарахувань та заборгованості по оплаті за використання нежитлових приміщень територіальної громади м. Львова від 29.11.2016 р, комісія вирішила: провести донарахування орендної плати по договору оренди ОКЕБ № Г-92-2016(П) за період з 18.08.2016 р. до 28.09.2016 р. у розмірі - 5699, 03 грн.

Актом № 51 комісії з розгляду нарахувань та заборгованості по оплаті за використання нежитлових приміщень територіальної громади м. Львова від 28.02.2017 року, комісія вирішила: провести донарахування орендної плати по договору оренди ОКЕБ № Г-92-2016(П) за період з 29.09.2016 р. до 17.10.2016 р. у розмірі - 2530.93 грн.

Таким чином 8229,96 грн. (донарахованої орендної плати в 10-ти кратному розмірі) разом із 14979,48 грн. недоплаченої орендної плати (в одинарному розмірі) за договором оренди ОКЕБ № Г-92-2016(П) станом на 20.07.2018 р. відповідно до довідки про заборгованість № 4-2302-1503 від 23.07.2018 р. складають заборгованість в сумі 23209.44 грн, стягнення яких є предметом позову.

13.02.2018 р., 27.03.2018 р. Управлінням комунальної власності на адресу ТОВ «Сезанн» скеровано претензії № 2302-вих-1089 та № 2302-36, відповідно, і повідомлено про заборгованість.

Відповідно до ч. 1 ст. 286 ГК України, орендна плата — це фіксований платіж, який орендар сплачує орендодавцю незалежно від наслідків своєї господарської діяльності.

Пунктом 2.2.2 Договору визначено обов'язок Орендаря своєчасно та в повному обсязі сплачувати Орендодавцю вартість оренди окремих конструктивних елементів благоустрою комунальної власності за діючими на день сплати розрахунковими ставками, визначеними згідно з Положенням про оренду окремих конструктивних елементів благоустрою комунальної власності для розміщення об'єктів соціально-культурного, торгівельного та іншого призначення.

Згідно із ст. 629 ЦК України договір є обов'язковим для виконання сторонами.

Відповідно до ч. 1 ст. 193 ГК України, суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.

До виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом

Згідно з ч. 6 ст. 283 ГК України, до відносин оренди застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.

Відповідно до п. 1 ст. 509 ЦК України, зобов'язанням є правовідношення, в якому одна особа (боржник) зобов'язана вчинити на користь іншої особи (кредитора) певну дію, як-от: передати майно, сплатити гроші та інше або утриматись від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку.

Згідно з ч. 1 ст. 625 ЦК України, боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошових зобов'язань.

Відповідно до ст. 526 ЦК України, зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства.

Поняття і види доказів викладені у статті 73 ГПК України, згідно якої доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: письмовими, речовими і електронними доказами; висновками експертів; показаннями свідків.

Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень. У разі посилання учасника справи на невчинення іншим учасником справи певних дій або відсутність певної події, суд може зобов'язати такого іншого учасника справи надати відповідні докази вчинення цих дій або наявності певної події. У разі ненадання таких доказів суд може визнати обставину невчинення відповідних дій або відсутності події встановленою. Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи. Суд не може збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи, крім витребування доказів судом у випадку, коли він має сумніви у добросовісному здійсненні учасниками справи їхніх процесуальних прав або виконанні обов'язків щодо доказів (ст. 74 ГПК України).

Згідно з ст. 76 ГПК України належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування. Предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.

Частиною 1 статті 77 ГПК України передбачено, що обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.

У відповідності до ст. 78 ГПК України, достовірними є докази, на підставі яких можна встановити дійсні обставини справи.

Достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування (ст. 79 ГПК України).

Відповідно до ст. 86 ГПК України, суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об'єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), який міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).

Враховуючи, що позивачем представлено достатньо об’єктивних та переконливих доказів в підтвердження своїх позовних вимог, а відповідачем позовні вимоги не спростовані, суд прийшов до висновку, що позов Управління комунальної власності Департаменту економічного розвитку Львівської міської ради до Товариства з обмеженою відповідальністю “Сезанн”, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача: Галицька районна адміністрація Львівської міської ради про стягнення заборгованості є обґрунтованим та підлягає до задоволення.

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 129 ГПК України судовий збір у справі покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.

Згідно ч. 1 ст. 3 Закону України «Про судовий збір», судовий збір справляється: за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством; за подання до суду апеляційної і касаційної скарг на судові рішення, заяви про перегляд судового рішення у зв'язку з нововиявленими обставинами, заяви про скасування рішення третейського суду, заяви про видачу виконавчого документа на примусове виконання рішення третейського суду та заяви про перегляд судових рішень Верховним Судом України; за видачу судами документів.

Згідно п. 2 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру 1,5 відсотки ціни позову, але не менше 1 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 150 розмірів мінімальних заробітних плат.

Як доказ сплати судових витрат, позивач подав платіжне доручення № 286 від 06.08.2017 року на суму 1762,00 грн. про сплату судового збору.

Судові витрати, відповідно до ст. 129 ГПК України, слід покласти на сторін пропорційно до задоволених вимог.

Враховуючи наведене, керуючись ст.ст. 129, 232, 233, 236-241 ГПК України, суд, -

ВИРІШИВ:

1. Позовні вимоги - задоволити.

2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Сезанн» (79070, АДРЕСА_2, код ЄДРПОУ 38208125) на користь Управління комунальної власності Департаменту економічного розвитку Львівської міської ради (79008, м. Львів, пл. Галицька, 15, код ЄДРПОУ 25558625) заборгованість в розмірі 23209 (двадцять три тисячі двісті девять) грн. 44 коп.

3. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Сезанн» (79070, АДРЕСА_2, код ЄДРПОУ 38208125) на користь Управління комунальної власності Департаменту економічного розвитку Львівської міської ради (79008, м. Львів, пл. Галицька, 15, код ЄДРПОУ 25558625) суму судового збору в розмірі 1762 (одна тисяча сімсот шістдесят дві) грн. 00 коп.

4. Наказ видати, в порядку ст. 327 ГПК України, після набрання рішенням законної сили.

Повний текст рішення виготовлено та підписано 17.12.2018 р.

Рішення набирає законної сили в порядку ст. 241 ГПК України.

Рішення підлягає оскарженню в порядку ст. 256 ГПК України.

Суддя Пазичев В.М.