Ухвала суду № 78746231, 20.12.2018, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
20.12.2018
Номер справи
640/21503/18
Номер документу
78746231
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

1/104

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

20 грудня 2018 року м. Київ № 640/21503/18

Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Клочкова Н.В., ознайомившись з позовною заявою і доданими до неї матеріалами

Міністерства енергетики та вугільної промисловості України

до Відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України

про скасування постанови,

ВСТАНОВИВ:

До Окружного адміністративного суду міста Києва звернулось Міністерство енергетики та вугільної промисловості України (надалі - позивач), адреса: 01001, м. Київ, вул. Хрещатик, 30, із позовною заявою до Відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України (надалі - відповідач), адреса: 01001, м. Київ, вул. Городецького, буд. 13, у якій просить суд скасувати постанову про відкриття виконавчого провадження від 14.12.2018 №ВП 57927668.

Згідно з п. 3 ч. 1, ч. 2 ст. 171 Кодексу адміністративного судочинства України, (далі - КАС України), суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.

Суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі.

Відповідно до ч. 2 ст. 81 Цивільного кодексу України, юридичні особи, залежно від порядку їх створення, поділяються на юридичних осіб приватного права та юридичних осіб публічного права.

Згідно з абз. 3 ч. 2 цієї ж статті передбачено, що юридична особа публічного права створюється розпорядчим актом Президента України, органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування.

Відповідно до абз. 2 ч. 3 ст. 81 Цивільного кодексу України, порядок утворення та правовий статус юридичних осіб публічного права встановлюються Конституцією України та законом.

У свою чергу, частиною першою статті 55 КАС України встановлено, що сторона, в адміністративній справі, а також особа, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи, може брати участь у судовому процесі особисто (самопредставництво) та (або) через представника.

Частиною 3 ст. 55 КАС України передбачено, що юридична особа, суб'єкт владних повноважень, який не є юридичною особою, бере участь у справі через свого керівника або члена виконавчого органу, уповноваженого діяти від її (його) імені відповідно до закону, статуту, положення (самопредставництво юридичної особи), або через представника.

Відповідно до ч. 3 ст. 59 КАС України, довіреність від імені юридичної особи видається за підписом (електронним цифровим підписом) посадової особи, уповноваженої на це законом, установчими документами.

Згідно з ч. 6 ст. 59 КАС України, оригінали документів, зазначених у цій статті, копії з них, засвідчені суддею, або копії з них, засвідчені у визначеному законом порядку, приєднуються до матеріалів справи.

Згідно з ч. 8 ст. 59 КАС України, у разі подання представником до суду заяви, скарги, клопотання він додає довіреність або інший документ, що посвідчує його повноваження, якщо в справі немає підтвердження такого повноваження на момент подання відповідної заяви, скарги, клопотання.

Як вбачається з матеріалів справи, до позовної заяви додано копію довіреності на ім'я ОСОБА_1.

Разом з тим, суд звертає увагу позивача, що надана копія довіреності не завірена у встановленому законом порядку. На копії наявний підпис невстановленої особи, відсутні прізвище, ініціали та посада особи, яка завірила довіреність. Також, вказана довіреність набрана машинописним способом, проте номер та дата довіреності вчинені рукописним способом. Відтак, неможливо встановити чи дійсно така копія відповідає оригіналу та яка особа несе відповідальність за достовірність цієї копії.

Таким чином, на даний момент у матеріалах справи відсутні належні та допустимідокази на підтвердження повноваження особи, яка своїм підписом засвідчила копію довіреності на представника ОСОБА_1

Слід також додати, що позовна заява підписана ОСОБА_1, належних та допустимих доказів наявності у якого повноважень діяти як представник Міністерства енергетики та вугільної промисловості України суду не надано.

Таким чином, суд вважає за необхідне зобов'язати позивача надати належним чином засвідчену копію довіреності (вказати дату її засвідчення, посаду, прізвище та ініціали особи, яка її засвідчує) або надати оригінал, яка посвідчує повноваження представника позивача діяти від його імені.

Відповідно до п. 2 ч. 5 ст. 160 КАС України, в позовній заяві зазначається повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв'язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти.

Зі змісту позовної заяви вбачається, що позивач вважає за необхідне залучити у якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача ОСОБА_2. На виконання вимог чинного КАС України, позивач вказав наступну адресу ОСОБА_2: АДРЕСА_1, для листування: АДРЕСА_2, в той час, як для фізичної особи необхідно вказати саме її місце проживання (перебування), а не листування.

При цьому, суд звертає увагу учасників справи, що у справах з приводу рішень, дій або бездіяльності органу державної виконавчої служби встановлені особливості щодо строків розгляду таких справ. Відповідно до ч. 4 ст. 287 КАС України, адміністративна справа з приводу рішень, дій або бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби, приватного виконавця вирішується судом протягом десяти днів після відкриття провадження у справі.

Відтак, враховуючи вищевикладене, суд пропонує позивачу надати актуальну адресу проживання (перебування) третьої особи, а також інші засоби зв'язку (номер телефону, електронна адреса) з ОСОБА_2 для повідомлення його про відкриття провадження у цій справі та залучення його у якості третьої особи з урахуванням скорочених строків розгляду даної категорії справ.

Подана разом з адміністративним позовом заява про забезпечення позову буде розглянута судом після відкриття провадження у даній справі. Суд позбавлений можливості розглянути вказану заяву позивача, оскільки вона підписана ОСОБА_1, повноваження якого не підтверджені належними доказами. Іншого з матеріалів справи не вбачається.

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку про неможливість відкриття провадження у справі на цій стадії та наявність підстав для залишення позовної заяви без руху.

Для усунення недоліків позовної заяви, позивачу необхідно подати до суду:

- заяву на усунення недоліків позовної заяви із зазначенням номера справи, до якої долучити належним чином засвідчену копію довіреності або оригінал представника Міністерства енергетики та вугільної промисловості України;

- відомості щодо актуальних для розгляду даної справи засобів зв'язку з ОСОБА_2 та адресу місця проживання (перебування), якого вказано, як третю особу, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача.

Згідно ч. 2 ст. 169 КАС України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Вказані недоліки позовної заяви позивачу необхідно усунути протягом п'яти днів з дня отримання ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Керуючись положеннями статей 150-152, 169, 241-243, 248, 256, 287 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

УХВАЛИВ:

1. Залишити позовну заяву та заяву про забезпечення позову Міністерства енергетики та вугільної промисловості України без руху.

2. Встановити позивачу 5-денний строк для усунення недоліків позовної заяви, з дня отримання ухвали.

3. Попередити позивача, що у разі, якщо недоліки, зазначені в ухвалі, не будуть усунуті у встановлений судом строк, позовна заява буде залишена без розгляду на підставі частини 4 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України.

Ухвала, відповідно до змісту ч. 2 ст. 256 та п. 5 ч. 1 ст. 294 КАС України, набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена лише у випадку порушення правил підсудності

Суддя Н.В. Клочкова