
Справа № 324/2285/18
Провадження № 3/324/695/2018
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17.12.2018 м. Пологи
Суддя Пологівського районного суду Запорізької області Іванченко М.В., розглянувши матеріали, які надійшли з Головного управління ДФС у Запорізькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, працюючого керівником ТОВ «Газсервіс», проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, РНОКПП НОМЕР_1, за ст.163-2 ч.1 КУпАП,
В С Т А Н О В И В :
До Пологівського районного суду Запорізької області надійшов протокол №0089/40/31329486 про адміністративне правопорушення від 10.12.2018, складений заступником начальника відділу адміністрування акцизного податку управління контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів Головного управління ДФС у Запорізькій області ОСОБА_2 відносно ОСОБА_1 за ст.163-2 ч.1 КУпАП в якому зазначено: «за результатами камеральної перевірки своєчасності сплати узгоджених сум податкових зобов’язань з акцизного податку роздрібного продажу підакцизних товарів за період з 19.10.2018 по 30.10.2018 ТОВ «Газсервіс» (код ЄДРПОУ 31329486), податкова адреса – 70600, Запорізька область, Пологівський район, м.Пологи, вул.Східна, буд.15, ОСОБА_1 вчинив правопорушення – несвоєчасне подання керівником ТОВ «Газсервіс» платіжного доручення до банківської установи на перерахування акцизного податку, визначеного податковим повідомленням – рішенням (форма «ПС») головного управління ДФС у Запорізькій області від 03.10.2018 №0009724004, термін сплати – 19.10.2018, платіжне доручення №60515856 від 30.10.2018 на суму 3560грн. фактично надано 30.10.2018, що призвело до несвоєчасної сплати акцизного податку з реалізації пального, що є порушенням вимог ч.1 ст.163-2 КУпАП».
Відповідно до ст.2 КУпАП законодавство України про адміністративні правопорушення складається з цього Кодексу та інших законів України. Закони України про адміністративні правопорушення до включення їх у встановленому порядку до цього Кодексу застосовуються безпосередньо. Положення цього Кодексу поширюються і на адміністративні правопорушення, відповідальність за вчинення яких передбачена законами, ще не включеними до Кодексу.
Відповідно до ст.7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.
Відповідно до ст.19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Таким чином, законодавство України про адміністративні правопорушення складається з Кодексу України про адміністративні правопорушення та інших законів України, а провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Відповідно до ст.278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення з’ясовує, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Відповідно до ст.256 ч.1 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім’я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності; місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвище, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
В порушення зазначених вимог ст.256 ч.1 КУпАП в протоколі №0089/40/31329486 про адміністративне правопорушення від 10.12.2018, складеному заступником начальника відділу адміністрування акцизного податку управління контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів Головного управління ДФС у Запорізькій області ОСОБА_2, відносно ОСОБА_1 за ст.163-2 ч.1 КУпАП, не вказано громадянство особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, а також відсутні її пояснення.
Відповідно до ст.256 ч.2, ч.3 КУпАП протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами. У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання.
Протокол №0089/40/31329486 про адміністративне правопорушення від 10.12.2018, складений заступником начальника відділу адміністрування акцизного податку управління контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів Головного управління ДФС у Запорізькій області ОСОБА_2, відносно ОСОБА_1 за ст.163-2 ч.1 КУпАП, в порушення зазначених вимог ст.256 КУпАП, не підписаний особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, у ньому відсутній запис про відмову особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, а також особою, відносно якої складено протокол про адміністративне правопорушення, не викладені мотиви свого відмовлення від його підписання.
У зв’язку із цим, протокол №0089/40/31329486 про адміністративне правопорушення від 10.12.2018, складений заступником начальника відділу адміністрування акцизного податку управління контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів Головного управління ДФС у Запорізькій області ОСОБА_2, відносно ОСОБА_1 за ст.163-2 ч.1 КУпАП, у зв’язку із порушенням вимог ст.256 КУпАП, разом із доданими матеріалами підлягає поверненню до Головного управління ДФС у Запорізькій області для належного оформлення.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 256, 278 КУпАП України, суд,
П О С Т А Н О В И В :
Повернути до Головного управління ДФС у Запорізькій області протокол №0089/40/31329486 про адміністративне правопорушення від 10.12.2018, складений заступником начальника відділу адміністрування акцизного податку управління контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів Головного управління ДФС у Запорізькій області ОСОБА_2, відносно ОСОБА_1 за ст.163-2 ч.1 КУпАП, разом із доданими матеріалами для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: