
Святошинський районний суд міста Києва
ун. № 759/19306/18
пр. № 3/759/8030/18
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 грудня 2018 року суддя Святошинського районного суду міста Києва Жмудь Вікторія Олексіївна, розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов з Головного управління ДФС у м. Києві, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця с. Турятка Глибоцького р-ну Чернівецької обл., українця, громадянина України, номер облікової картки - платника податків НОМЕР_1, який працює на посаді директора у ТОВ «Ореанда», одружений, має на утриманні одну неповнолітню дитину, зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 1551 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_2, обіймаючи посаду директора ТОВ «Ореанда», 22.10.2018 о 16 год. 43 хв., перебуваючи за адресою м. Київ, вул. Святошинська, 3-А (ресторан «Спеццо»), порушив встановлений законом порядок проведення розрахунків у сфері торгівлі, а саме: невідповідність готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена у денному звіті РР, чим порушив п. 13 ст. 3 Закону України № 265/95-ВР від 06.07.1995 «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг». Вказане порушення було виявлено під час проведення фактичної перевірки ТОВ «Ореанда» (код ЄДРПОУ 41732534) щодо дотримання норм законодавства з питань регулювання обігу готівки, порядку здійснення платниками податків розрахункових операцій, ведення касових операцій, наявності ліцензій, свідоцтв, у тому числі про виробництво та облік підакцизних товарів, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладання трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами), про що було складено Акт від 01.11.2018 № 0212/26/15/42/41732534. Своїми діями ОСОБА_2 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 1551 КУпАП.
У судове засідання ОСОБА_2 не з'явився, про дату та час розгляду справи повідомлений належним чином.
За таких обставин, приходжу до висновку про можливість розгляду справи за відсутності ОСОБА_2
Ретельно дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, а саме: протокол № 224 про адміністративне правопорушення від 22.11.2018, складений стосовно ОСОБА_2; копію акта про результати фактичної перевірки ТОВ «Ореанда» (код ЄДРПОУ 41732534) № 0212/26/15/42/41732534 від 01.11.2018; копію наказу № 01-к від 13.11.2017 про прийняття ОСОБА_2 на роботу та призначення на посаду заступника директора ТОВ «Ореанда», копію довідки № 1 від 14.11.2018 про дохід ОСОБА_2 на посаді директора ТОВ «Ореанда» за період з 01.08.2018 по 31.10.2018, приходжу до наступного висновку.
Згідно з ч. 1 ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Положеннями ч. 1 ст. 1551 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за порушення встановленого законом порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.
Таким чином, враховуючи, що по справі зібрано достатньо доказів, які не викликають сумнівів у своїй достовірності і допустимості, та які підтверджують вчинення ОСОБА_2 адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 1551 КУпАП, є всі підстави для притягнення його до адміністративної відповідальності та накладення на нього адміністративного стягнення в межах санкції, установленої у ч. 1 ст. 1551 КУпАП.
При накладенні адміністративного стягнення на ОСОБА_2, з урахуванням характеру вчиненого правопорушення, особи правопорушника, ступеню його вини та ставлення до вчиненого правопорушення, обставини, що пом'якшує його відповідальність, та відсутності обставин, що обтяжують його відповідальність, вважаю, що стягнення у виді штрафу, відповідає вимогам ст. 23, 33 КУпАП і є домірним скоєному.
Положеннями ст. 401 КУпАП передбачено, що у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується судовий збір особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення ставка судового збору встановлюється у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Вичерпний перелік осіб, які звільняються від сплати судового збору, міститься у ст. 5 вказаного Закону.
У розпорядженні суду відсутні документи, які б свідчили про те, що ОСОБА_2 відноситься до осіб, які підлягають звільненню від сплати судового збору, а відтак, з нього слід стягнути судовий збір за винесення постанови про накладення адміністративного стягнення.
З огляду на вище викладене та керуючись ст. 9, 23, 33, 401, ч. 1 ст. 1551, ст. 252, 283-285, 294 КУпАП, п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір»,
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_2 визнати винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 1551 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 5 (п'яти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 85 (вісімдесят) грн 00 к.
Стягнути з ОСОБА_2 судовий збір за винесення постанови про накладення адміністративного стягнення у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 352 (триста п'ятдесят дві) грн 40 к.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення. Апеляційна скарга подається до Київського апеляційного суду через Святошинський районний суд міста Києва.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути пред`явлена до виконання протягом трьох місяців з наступного дня після набрання нею законної сили.
Суддя Святошинського
районного суду міста Києва В.О. Жмудь