
Справа № 610/3490/18
2/610/1394/2018
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20.12.2018 року Балаклійський районний суд Харківської області в складі:
головуючого судді Усенко С.І.,
за участі: секретаря Бартєнєвої Ю.І.,
за відсутності сторін,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Балаклія Харківської області цивільну справу № 610/3490/18 (пр. № 2/610/1394/2018) за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 акціонерного товариства «ЄВРОЦЕМЕНТ-УКРАЇНА», про перерахунок заробітної плати та видачу довідки про заробітну плату за період ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС,-
ВСТАНОВИВ:
26.11.2018 року позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з позовною заявою до ОСОБА_2 акціонерного товариства «ЄВРОЦЕМЕНТ-УКРАЇНА» (правонаступник Публічного акціонерного товариства «ЄВРОЦЕМЕНТ-УКРАЇНА») про перерахунок заробітної плати та видачу довідки про заробітну плату за період ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.
В обґрунтування позовних вимог зазначив, що при проведенні йому нарахування заробітної плати за роботу в зоні відчуження відповідач не виконав вимог законодавства, яке діяло під час його перебування в зоні аварії на ЧАЕС, тому нарахована ним фактична заробітна плата значно знижена від тієї, яка мала бути нарахована відповідно до чинного законодавства. Крім того, Рішенням Балаклійського районного суду Харківської області від 15.05.2017 року по справі № 610/1007/17 встановлено факт виконання робіт по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС позивачем в 3 зоні небезпеки 02, 03, 04, 05, 06, 07, 08, 09, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 травня 1986 року.
В жовтні 2018 року позивач звернувся до відповідача з письмовою заявою з проханням провести перерахунок фактичної заробітної плати за роботу в зоні відчуження в 1986 році, однак в його проханні було відмовлено.
Всі вищевикладені обставини вимусили позивача звернутися до суду з даним позовом.
В судове засідання позивач не з’явився, подав клопотання про розгляд справи у його відсутності та підтримку позовних вимог. Також вказав на тому, що проти відзивів та доводів відповідача заперечує з підстав, викладених у позовній заяві. Повідомив, що додаткових строків для надання пояснень чи заперечень не потребує.
Представник відповідача ОСОБА_2 акціонерного товариства «ЄВРОЦЕМЕНТ-УКРАЇНА» (правонаступник Публічного акціонерного товариства «ЄВРОЦЕМЕНТ-УКРАЇНА») в судове засідання не з’явився, подав відзив на позовну заяву, в якому наполягав на відмові в задоволенні позовних вимог, оскільки підвищення на 100 % тарифної ставки (посадового окладу) та вказанням премії в розмірі 60 % не є обов’язком підприємства, а лише правом, яке в той час реалізовано не було, а на даному етапі підстав для підвищення немає. Також відповідачем підтверджено, що позивачу довідка про заробітну плату видавалася без зазначення в ній підвищеної на 100 % тарифної ставки (посадового окладу) та без вказання премії в розмірі 60 %, ця довідка є дійсною. Підтверджено і період виконання робіт. А також подано клопотання про розгляд справи за відсутності уповноваженого представника відповідача.
Дослідивши матеріали справи та надані докази, суд прийшов до висновку про задоволення позовних вимог, виходячи з наступних підстав.
За ст.13 ЦПК України суд розглядає цивільну справу в межах заявлених вимог та на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
Відповідно до ч. 1 ст. 81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Так, судом достовірно встановлено, що у 1986 році позивач працював на Балаклійському цементно-шиферному комбінаті, після численних перейменувань та реорганізацій (остання відбулася 26.04.2017 року) теперішнє найменування: Приватне акціонерне товариство «ЄВРОЦЕМЕНТ-УКРАЇНА».
В зв’язку з аварією на Чорнобильській АЕС позивача було направлено на військові збори з підприємства для ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.
В період з 01.05.1986 року по 26.05.1986 року позивач приймав участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС без вихідних та святкових днів. Безпосередні виїзда в зону з 02.05.1986 року по 23.05.1986 року.
Вказані обставини підтверджуються довідками Рішенням Балаклійського районного суду Харківської області від 15.05.2017 року по справі № 610/1007/17, військовим квитком серії УН № 0298620, довідкою довідки ПрАТ «Євроцемент-Україна» № 238.
З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_1 має статус особи, яка постраждала внаслідок аварії на ЧАЕС І категорії та є інвалідом ІІ групи, внаслідок аварії на ЧАЕС, що підтверджується посвідченням особи, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи серії А № 154528 с, вкладкою № 656962 с із зазначення статусу: учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, довідкою до акта огляду медико-соціальної експертної комісії серії 12 ААА № 466269, згідно якої вказано, що захворювання ОСОБА_1 з 23.02.2017 року встановлено другу групу інвалідності, захворювання пов’язане з виконанням обов’язків військової служби по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.
Згідно Рішення Балаклійського районного суду Харківської області від 15.05.2017 року по справі № 610/1007/17 встановлено факт виконання робіт по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, податковий номер: НОМЕР_1, в 3 зоні небезпеки 02, 03, 04, 05, 06, 07, 08, 09, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 травня 1986 року. Вказане рішення набрало законної сили 24.06.2017 року та є обов’язковим до виконання на всій території України в силу положень ч.5 ст.124 Конституції України.
08.10.2018 року позивач звернувся до відповідача з заявою про видачу довідки про заробітну плату за період роботи по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС з урахуванням кратності роботи в зоні № 3 (кратність 5), положень законодавства, зазначивши, що роботи виконувалися з підвищеною подвійною оплатою у вихідні та святкові дні, доплатою за роботу в надурочний час в підвищених розмірах, оплатою роботи в нічний час в подвійному розмірі, підвищеною на 100 % тарифною ставкою (посадовим окладом) та вказанням премії в розмірі 60 %
Відповідач листом № 1101/ЄЦУ-1086/18 від 17.10.2018 року відмовив позивачу у видачі довідки, в якій було вказано всі складові заробітної плати за період участі в ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС з посиланням на те, , що відповідачем проведено перерахунок заробітної плати за період роботи по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та була надана довідка, яка відповідає чинному законодавству. Підстав для видачі іншої довідки не вбачається.
Ч. 1, 4 ст. 15 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» встановлено, що підставами для визначення статусу учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС є період роботи (служби) у зоні відчуження, що підтверджено відповідними документами; видача довідок про період роботи (служби) по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, а також на територіях радіоактивного забруднення, про заробітну плату за цей період здійснюється підприємствами, установами та організаціями (військкоматами), а про період проживання на територіях радіоактивного забруднення, евакуацію, відселення, самостійне переселення - органами місцевого самоврядування.
Відповідно до ч. 1 ст. 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» пенсії по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсії у зв'язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи можуть призначатися за бажанням громадянина із заробітку, одержаного за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках, у розмірі відшкодування фактичних збитків, який визначається згідно з законодавством (аналогічна норма міститься в п. 1 Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого ОСОБА_3 Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2011 р. N 1210 «Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (далі – Порядок).
П.7 Порядку регламентовано, що пенсії призваних на військові збори військово-зобов'язаних, які брали участь в ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та працювали у зоні відчуження в 1986 - 1990 роках, призначаються виходячи із заробітної плати, яку вони одержували за основним місцем роботи, з урахуванням фактично відпрацьованого часу у зоні відчуження, характеру виконуваної роботи, місця і тривалості робочого дня (незалежно від періоду проведення розрахунку оплати праці за умови, якщо такий розрахунок проведено на підставі первинних документів про місце роботи і тривалість робочого дня згідно із сумарною кратністю оплати праці, встановленою у відповідні періоди за зонами небезпеки: у III зоні - 5, II - 4, І - 3). При цьому в усіх випадках заробітна плата для розрахунку пенсії не повинна бути нижчою від фактично одержаної суми у зазначений період.
Відповідно до п. 4 Інструкції про порядок матеріального забезпечення громадян СРСР при призові на дійсну військову службу і проходженні служби в запасі, затвердженої постановою Держкомпраці СРСР і Секретаріату ВЦРПС від 22.04.1982 року, № 95/4-132, за працівниками, яких було призвано на збори, зберігалися посада (робота) і середній заробіток за весь час зборів, включаючи час у дорозі до військової частини і назад.
На час знаходження позивача у зоні відчуження діяло розпорядження ОСОБА_3 Міністрів СРСР від 17.05.1986 року № 964 щодо оплати праці робітників, зайнятих на роботах в третій, другій та першій зонах небезпеки, відповідно у двух-, трьох- та чотирьохкратному розмірі, понад середньомісячної заробітної плати, виходячи з тарифної ставки (окладу), встановленої за основним місцем роботи.
Тобто, робота працівників у зонах небезпеки, з прийняттям цього розпорядження, оплачувалася у кратному розмірі, виходячи з тарифної ставки за місцем роботи за підвищеними тарифами згідно Постанови ЦК КПРС, Презиції Верховної ОСОБА_3 СРСР, ОСОБА_3 Міністрів та ВЦСПС від 07.05.1986р. №524-156 (ОСОБА_3 Міністрів УРСР від 08.05.1986р. №168-5).
У Листі від 13.04.2001 N 03-3/1652-018-2 Міністерства праці та соціальної політики України вказано, що відповідно до абзацу четвертого підпункту 1 пункту 1 постанови ОСОБА_3 Міністрів УРСР і Укрпрофради від 10 червня 1986 р. N 207-7 оплата праці працівників підприємств, організацій і установ, відряджених у зону відчуження для виконання робіт, пов'язаних з ліквідацією наслідків аварії на ЧАЕС в зоні відчуження і запобіганням забрудненню навколишнього середовища, провадилась у III, II, I зонах небезпеки у 4-, 3-, 2-кратному розмірах тарифної ставки понад середньомісячну заробітну плату, яка відповідно до чинного законодавства зберігалась за основним місцем роботи.
Тобто, на час роботи на Чорнобильській АЕС робота позивача оплачувалась у кратному розмірі, виходячи з тарифної ставки за місцем роботи.
Рішення Балаклійського районного суду Харківської області від 15.05.2017 року по справі № 610/1007/17 встановлено факт виконання робіт по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС позивачем саме в 3 зоні небезпеки 02, 03, 04, 05, 06, 07, 08, 09, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 травня 1986 року, тобто кратність оплати праці повинна бути саме 5.
Абзацом 1 п.1 постанови ЦК КПРС, Президії Верховної ОСОБА_3 СРСР, ОСОБА_3 Міністрів та ВЦСПС від 07.05.1986р. №524-156 «Про умови оплати праці та метеріальне забезпечення працівників підприємств і організацій зони Чорнобильської атомної електростанції» керівників підприємств і організацій зобов’язано оплачувати працю працівників, що безпосередньо були зайняті на роботах з ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, за підвищеними до 100% тарифними ставками.
На військовозобов’язаних, яких було призвано на збори і які безпосередньо були зайняті на роботах з ліквідації аварії на ЧАЕС, відповідно до розпорядження ОСОБА_3 Міністрів СРСР від 23.05.1986р. №1031-рс «Про оплату праці військовослужбовців – учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС», було поширено порядок оплати праці та виплати одноразової грошової винагороди за місцем постійної роботи, встановлений для робітників та службовців, які виконували такі роботи.
Тобто, суд приходить до висновку, що підвищення тарифної ставки (посадового окладу) на 100% було обов’язком керівника підприємства, з якого позивача відправлено у відрядження для виконання робіт по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, яке зараз повинен реалізувати відповідача шляхом проведення перерахунку заробітної плати за період ліквідації позивачем наслідків аварії на ЧАЕС з підвищення тарифної ставки (посадового окладу) на 100%.
Тимчасовим порядком оплати праці працівників підприємств, установ і організацій, які приймали участь в роботах з ліквідації аварії на ЧАЕС, було зобов’язано керівників підприємств, розташованих в зоні відчуження, затвердити інструкції по табельному обліку, положення про порядок оплати праці та преміювання робітників, інженерно – технічних працівників і службовців, графіки проведення робіт (змінності) та довести зазначені документи до відома всіх працівників.
Оплата праці за зонами небезпеки проводилася за фактично відпрацьований час у відповідності з даними табеля обліку робочого часу (в оригіналі) за період роботи в зоні відчуження, завіреного підприємством, установою чи організацією, які відповідали за виконання конкретних робіт в зоні відчуження, або іншого документу первинного бухгалтерського обліку, складеного в рік виконання робіт, пов’язаних з ліквідацією наслідків аварії на ЧАЕС. Для обчислення в табелі чи іншому документі обов’язково повинна бути відображена тривалість робочого дня.
ОСОБА_3 Міністрів СРСР та ВЦСПС від 05.06.1986р. №665-195 (ОСОБА_3 Міністрів УРСР та УКППРОФСОФА від 10.06.1986р. №207-7) передбачає: «Встановити, що за робітниками, направленими для виконання робіт, пов'язаних з ліквідацією наслідків аварії на ЧАЕС та запобіганню забруднення навколишнього середовища, зберігається середня заробітна плата (за винятком пільг для робітників в районах Крайньої Півночі та прирівняних до них місцевостей).
Розповсюдити на працівників підприємств, організацій та установ, незалежно від відомчої підлеглості (включаючи осіб, що тимчасово переведені та відряджені), а також на військовослужбовців, військових будівельників, що зайняті на вказаних роботах, дію пунктів 1 (на період проведення цих робіт) та 10 Постанови ЦК КПРС, Президії Верховної ОСОБА_3 СРСР, ОСОБА_3 Міністрів СРСР та ВЦСПС від 07.05.1986р. №524- 156.
Надати право керівникам Міністерств і відомств та їх заступникам проводити оплату праці працівникам, що зайняті на роботах по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС у відповідних зонах небезпеки у розмірах, передбачених ОСОБА_4 Міністрів СРСР від 17.05.1986р. №964.
Оплата праці робітників, що зайняті на роботах у третій, другій та першій зонах небезпеки, провадиться відповідно у чотирьох, трьох, та двох кратному розмірах, понад середньомісячну заробітну плату, виходячи із тарифної ставки (посадового окладу), встановленої по основному місцю роботи.
Встановити робітникам підприємств, організацій та установ, що виконують роботи, пов'язані з ліквідацією наслідків аварії на ЧАЕС та запобіганню забруднення середовища, додаткову оплату праці у нічний час у розмірі 35% годинної тарифної ставки (окладу) за кожний час роботи у нічний час та максимальний розмір премії - 60% тарифної ставки (окладу) на місяць.
Дозволити підприємствам, організаціям та установам залучати робітників на роботи, що пов'язані з ліквідацією наслідків аварії на ЧАЕС, у вихідні та святкові дні з оплатою праці у подвійному розмірі.
Пільги, що передбачені цією ОСОБА_3, встановлюються з моменту аварії на ЧАЕС».
Крім того, ОСОБА_3 Держкомпраці СРСР та Секретаріату ВЦСПС від 07.05.1986р. №153/10-43 передбачено, що для робітників, безпосередньо зайнятих на роботах по усуненню наслідків аварії, в зоні іонізуючого випромінювання встановлюється: шестигодинний робочий день.
ОСОБА_3 Міністрів СРСР та ВЦСПС від 05.06.1986р. №665-195 (ОСОБА_3 Міністрів УРСР та УКРСОВПРОФА від 10.06.1986р. №207-7) передбачено, що підвищена оплата праці у зоні відчуження застосовується від дня аварії, граничний розмір премії встановлено - 60% тарифної ставки (посадового окладу).
Тобто, суд приходить до висновку, що встановлення премії на рівні 60 % тарифної ставки (посадового окладу) також було обов’язком керівника підприємства, з якого позивача відправлено у відрядження для виконання робіт по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, яке зараз повинен реалізувати відповідача шляхом проведення перерахунку заробітної плати за період ліквідації позивачем наслідків аварії на ЧАЕС із вказанням премії на рівні 60 % тарифної ставки (посадового окладу).
Згідно ст. 36 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, постраждалих в наслідок Чорнобильської катастрофи» в редакції від 28.02.1991р. №796-ХП, оплата праці громадян, які працюють на територіях радіоактивного забруднення, проводиться по підвищеним тарифним ставкам (відрядним розцінкам) і посадовим окладам з урахуванням радіоактивного забруднення ізотопами цезію, складності виконуваних робіт та умов праці у таких розмірах: від 1 до 5 Ки/на квадратний км - на 20-30%; від 5 до 10 Ки/ на квадратний км - на 30-40%; від 10 до 15 Ки/на квадратний км - на 40-60%; від 15 до ЗО Ки/на квадратний км - на 60-80%; понад 30 Ки/на квадратний км - на 80-100%.
Із наказу ВАТ «Балцем» №П/630-7 від 31.05.2007 р. вбачається, що на підприємстві рахується дві категорії учасників ліквідації на ЧАЕС, ті, що були на військових зборах, та відряджені за наказом з підприємства.
Працівникам підприємств, організацій і установ, які були відряджені для виконання робіт, пов'язаних з ліквідацією наслідків аварії на ЧАЕС і запобіганню забруднення навколишнього середовища, а також переведеним у штат ЧАЕС і інших підприємств, нарахування заробітної плати провадилося за місцем відрядження. Таким працівникам надавалась довідка в розрізі видів нарахувань у двох екземплярах, один із яких направлявся в бухгалтерію підприємства, яке відряджало працівника, для відображення по обліку заробітної плати. Відповідно до пункту 18 Тимчасового порядку оплати праці працівників підприємств, організацій і установ Міненерго СРСР, які приймали участь в ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і запобіганні забрудненню навколишнього середовища, відрядженому працівнику надавалась (в руки) також довідок установленого зразка про участь в роботах по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС для надання йому пільг по пенсійному забезпеченню і додатковій відпустці. Сума нарахованої заробітної плати перераховувалась на розрахунковий рахунок підприємств, які командирували зазначених працівників.
Середньомісячна заробітна плата, що зберігалась за працівником за період службового відрядження за його основним місцем роботи, нараховувалась і виплачувалась, відповідно до чинного законодавства, за рахунок коштів підприємства.
Відповідачем не заперечується, що позивач під час виконання робіт по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС залишався працівником БЦШК і оплату роботи за підвищеними ставками отримував у БЦШК, правонаступником якого виступає Приватне акціонерне товариство «ЄВРОЦЕМЕНТ-УКРАЇНА», а тому саме це підприємство повинно провести перерахунок позивачу заробітної плати за період його находження у зоні відчуження.
У досліджених нормативних актах знайшли своє відображення інші доводи та вимоги позивача, які також підлягають задоволення.
Також суд зазначає, що правосуддя в Україні здійснюється виключно судами. Делегування функцій судів, а також привласнення цих функцій іншими органами чи посадовими особами не допускаються (ч.1 ст.124 Конституції). Юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі (ч.2 ст.124 Конституції). Судові рішення ухвалюються судами іменем України і є обов'язковими до виконання на всій території України (ч.5 ст.124 Конституції).
Ч. 1 ст. 18 Цивільного процесуального кодексу України встановлено, що судові рішення, що набрали законної сили, обов’язкові для всіх органів державної влади і органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, посадових чи службових осіб та громадян і підлягають виконанню на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов’язковість яких надана Верховною ОСОБА_3 України, - і за її межами.
Тому, судове рішення є обов'язковим до виконання на всій території України та всіма фізичними особами та юридичними особами незалежно від форми власності та підпорядкування.
Оскільки довідка видається з метою пред’явлення для перерахунку пенсії до пенсійного органу, тому підстав для проведення доплати заробітної плати немає, є лише підстави для перерахунку пенсії на підставі виданої довідки.
Таким чином, суд прийшов до висновку про задоволення позовних вимог та зобов’язати посадових осіб ОСОБА_2 акціонерного товариства «ЄВРОЦЕМЕНТ-УКРАЇНА», код ЄДРПОУ 00293060, місцезнаходження: 64200, Харківська область, м. Балаклія, вул. Цемзаводське шосе, 3, провести перерахунок заробітної плати за період виконання робіт по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та видати ОСОБА_1 довідку про заробітну плату встановленого зразка за період виконання робіт по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС з 02 травня 1986 року по 23 травня 1986 року з урахуванням кратності оплати праці за роботу в зоні № 3 (кратність 5), в якій ним виконувалися роботи, та вищевказаних положень законодавства, провівши розрахунок робіт у відповідній довідці з підвищеною подвійною оплатою у вихідні та святкові дні, підвищеною на 100 % тарифною ставкою (посадовим окладом) та вказанням премії в розмірі 60 % з метою пред’явлення для перерахунку пенсії.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 12,13, 81,82, 258,259,263-265 ЦПК України, суд-
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 акціонерного товариства «ЄВРОЦЕМЕНТ-УКРАЇНА» про перерахунок заробітної плати та видачу довідки про заробітну плату за період ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС - задовольнити.
Зобов'язати посадових осіб ОСОБА_2 акціонерного товариства «ЄВРОЦЕМЕНТ-УКРАЇНА», код ЄДРПОУ 00293060, місцезнаходження: 64200, Харківська область, м. Балаклія, вул. Цемзаводське шосе, 3, провести перерахунок заробітної плати за період виконання робіт по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та видати ОСОБА_1 нову довідку про заробітну плату встановленого зразка за період виконання робіт по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС з 02 травня 1986 року по 23 травня 1986 року з урахуванням кратності оплати праці за роботу в зоні № 3 (кратність 5), в якій ним виконувалися роботи, та вищевказаних положень законодавства, провівши розрахунок робіт у відповідній довідці з підвищеною подвійною оплатою у вихідні та святкові дні, підвищеною на 100 % тарифною ставкою (посадовим окладом) та вказанням премії в розмірі 60 % з метою пред’явлення для перерахунку пенсії.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Харківського апеляційного суду через Балаклійський районний суд Харківської області шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення.
Позивач: ОСОБА_1, місце проживання: 64200, Харківська область, Балаклійський район, м. Балаклія, вул. Північна, б. 43, РНОКПП НОМЕР_1.
Відповідач: Приватне акціонерне товариство «ЄВРОЦЕМЕНТ-УКРАЇНА», місцезнаходження: 64200, Харківська область, м. Балаклія, вул. Цемзаводське шосе, 3, код ЄДРПОУ 00293060.
Суддя С.І.Усенко