Постанова № 7868218, 03.11.2009, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
03.11.2009
Номер справи
2а-3285/09/1370
Номер документу
7868218
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа №2а-3285/09/1370

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 листопада 2009 року м. Львів, вул.Чоловського, 2,

09 год. 38 хв. зал судових засідань № 6

Львівський окружний адміністративний суд в складі:

головуючого-судді Гулика А.Г.,

при секретарі судового засідання Бредіхіній Н.О.,

за участю:

представника позивача: Козія І.Ю. (довіреність від 18.06.2009 р.);

представника відповідача: Томашівського О.Б. (довіреність від 12.02.2009 р. №3928/66/10-017);

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Сервісно-технічна група» до Державної податкової інспекції у Личаківському районі м. Львова про скасування рішення про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість, -

в с т а н о в и в :

Товариство з обмеженою відповідальністю «Сервісно-технічна група» звернулося до суду з позовом до Державної податкової інспекції у Личаківському районі м. Львова, в якому просить: визнати неправомірними дії відповідача з приводу анулювання позивачу реєстрації платника податку на додану вартість; скасувати рішення Державної податкової інспекції у Личаківському районі м. Львова від 27.02.2009 року, що оформлене актом № 344/15-2/14 від 27.02.2009 року про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість Товариства з обмеженою відповідальністю «Сервісно-технічна група»; зобовязати відповідача поновити позивача в реєстрі платників податку на додану вартість з дати виключення позивача з такого реєстру.

Позовні вимоги мотивовані тим, що 27.02.2009 року Державною податковою інспекцією у Личаківському районі м. Львова винесено акт № 344/15-2/14 про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість, на підставі якого анульовано реєстрацію платника податку на додану вартість Товариства з обмеженою відповідальністю «Сервісно-технічна група» (свідоцтво про реєстрацію платника ПДВ № 18078628), проте, як зазначає позивач, Товариство з обмеженою відповідальністю «Сервісно-технічна група» протягом 12-ти місяців, з 20.02.2008 року по 20.01.2009 року мало оподатковувані поставки, внаслідок чого отримало право на податковий кредит, що відображалося у поданих ним податкових деклараціях, а відтак не може бути підставою для анулювання свідоцтва платника податку на додану вартість.

В судовому засіданні представник позивача позов підтримав повністю, просить його задоволити, посилається на підстави, викладені в позовній заяві.

Представник відповідача в судовому засіданні проти позову заперечив. Подав до суду письмове заперечення від 19.06.2009 року, в якому вважає позовні вимоги не обґрунтованими з тих підстав, що та обставина, що позивач є набувачем при виконанні господарського зобовязання свідчить лише про участь в операції поставки в якості набувача (отримувача) товарів, проте не свідчить про наявність у позивача оподатковуваних поставок, а відповідно є підставою для анулювання свідоцтва платника податку на додану вартість у відповідності з п. 9.8 ст. 9 Закону України «Про податок на додану вартість». Просить суд повністю відмовити у задоволенні позовних вимог.

Дослідивши матеріали справи, подані представниками сторін документи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини справи, на яких ґрунтуються позовні вимоги та заперечення сторін, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку, що у задоволенні позову слід відмовити з наступних підстав.

Як вбачається із матеріалів справи, 27.02.2009 року Державною податковою інспекцією у Личаківському районі м. Львова винесено акт № 344/15-2/14 про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість Товариства з обмеженою відповідальністю «Сервісно-технічна група», яким встановлено, що Товариство з обмеженою відповідальністю «Сервісно-технічна група», код ЄДРПОУ 31526761, що зареєстроване на підставі п. 9.3 ст. 9 Закону України «Про податок на додану вартість» від 03.04.1997 року № 168/ВР та «Порядку проведення інвентаризації платників податку на додану вартість» від 30.08.2005 року № 372, як платник податку на додану вартість, протягом дванадцяти послідовних податкових місяців (20.02.2008 р. по 20.01.2009 р.), подає податкові декларації з податку на додану вартість протягом періоду з 20.02.2008 року до 20.01.2009 року з показниками, які свідчать про відсутність оподатковуваних поставок та має за останні дванадцять поточних календарних місяців обсяги оподатковуваних операцій 0,0 грн. Розмір податкової заборгованості з податку на додану вартість, на дату складання акта, становить 0,0 грн. В звязку з чим, Державною податковою інспекцією у Личаківському районі м. Львова прийнято рішення про анулювання реєстрацію платника податку на додану вартість Товариства з обмеженою відповідальністю «Сервісно-технічна група».

Відповідно до поданих позивачем податкових декларацій з податку на додану вартість за 2008 рік, зокрема, декларації за вересень 2008 року та листопад 2008 року, вбачається, що Товариство з обмеженою відповідальністю «Сервісно-технічна група» зазначило в розділі І «Податкові зобовязання» відсутність податкових зобовязань, нульові обсяги поставки (без ПДВ) та нульову суму податку на додану вартість, в рядку 10.1 розділі ІІ «Податковий кредит» - операції з придбання товарів, що підлягають оподаткуванню за ставкою 20 відсотків та нульовою ставкою (колонка А обсяги придбання (без ПДВ) - 100), що також підтверджується розшифровками податкових зобовязань та податкового кредиту в розрізі контрагентів.

Згідно із п.п «г» п.9.8 ст. 9 цього Закону України «Про податок на додану вартість» від 03.04.1997 року № 168/97 ВР, реєстрація діє до дати її анулювання, яка відбувається у випадках, якщо особа, зареєстрована як платник податку, не надає податковому органу декларації з цього податку протягом дванадцяти послідовних податкових місяців або подає таку декларацію (податковий розрахунок), яка (який) свідчить про відсутність оподатковуваних поставок протягом такого періоду, а також у випадках, визначених законодавством стосовно порядку реєстрації суб'єктів господарювання.

Анулювання реєстрації на підстави, визначеної у підпункті "ґ" цього пункту ст. 9 Закону, здійснюється за ініціативою відповідного податкового органу або такої особи. У разі анулювання реєстрації платник податку позбавляється права на нарахування податкового кредиту та отримання бюджетного відшкодування, але у строки, визначені законом, є зобов'язаним погасити суму податкових зобов'язань або податкового боргу з цього податку, що виникли до такого анулювання, за їх наявності, незалежно від того, чи буде така особа залишатися зареєстрованою як платник цього податку на дату сплати такої суми податку, чи ні. Платник податку зобов'язаний повернути податковому органу реєстраційне свідоцтво: якщо анулювання реєстрації здійснюється за ініціативою податкового органу, - протягом двадцяти календарних днів від дня прийняття рішення про анулювання. У цьому випадку затримка у поверненні такого свідоцтва прирівнюється до затримки у наданні податкової звітності з цього податку.

Як вбачається з акту Державної податкової інспекції у Личаківському районі м. Львова від 27.02.2009 року № 344/15-2/14, податковим органом анульовано позивачу реєстрацію платника податку на додану вартість у звязку з відсутністю у Товариства з обмеженою відповідальністю «Сервісно-технічна група» оподатковуваних поставок протягом дванадцяти послідовних податкових місяців із лютого 2008 року по січень 2009 року включно та зобовязано позивача повернути податковому органу свідоцтво про реєстрацію платника податку на додану вартість та всі його засвідченні копії разом із супровідним листом протягом двадцяти календарних днів від дня прийняття рішення про анулювання.

Твердження позивача про те, що зазначення в податкових деклараціях з податку на додану вартість за 2008 рік (зокрема, декларацій за вересень 2008 року та листопад 2008 року) операцій з придбання товарів, на тій підставі, щодо оподатковуваних поставок належить як надання, так і придбання товарів, а тому у відповідача відсутні законні підстави для анулювання свідоцтва платника податку на додану вартість не підлягає до задоволення, виходячи з наступного.

Відповідно до п. 1.4 ст. 1 Закону України «Про податок на додану вартість» від 03.04.1997 року № 168/97 ВР, поставка товарів - будь-які операції, що здійснюються згідно з договорами купівлі-продажу, міни, поставки та іншими цивільно-правовими договорами, які передбачають передачу прав власності на такі товари за компенсацію незалежно від строків її надання, а також операції з безоплатної поставки товарів (результатів робіт) та операції з передачі майна орендодавцем (лізингодавцем) на баланс орендаря (лізингоотримувача) згідно з договорами фінансової оренди (лізингу) або поставки майна згідно з будь-якими іншими договорами, умови яких передбачають відстрочення оплати та передачу права власності на таке майно не пізніше дати останнього платежу.

Як вбачається зі змісту ч. 2 п. 1.4 ст. 1 Закону, не належать до поставки операції з передачі товарів в межах договорів схову (відповідального зберігання), довірчого управління, оперативної оренди (лізингу), інших цивільно-правових договорів, які не передбачають передачу права власності (користування або розпорядження) на такі товари іншій особі.

Відповідно, при реалізації (передачі прав власності) у платника виникає зобовязання по податку на додану вартість. Те, що позивач є набувачем при виконанні господарського зобовязання свідчить лише про участь в операції поставки в якості набувача (отримувача) товарів, проте дана обставина не свідчить про наявність у Товариства з обмеженою відповідальністю «Сервісно-технічна група» оподатковуваних поставок і відповідно дана обставина вважається судом законною підставою для анулювання державним податковим органом свідоцтва платника податку на додану вартість та відповідає вимогам норми, закріпленої п. 9.8 ст. 9 Закону України «Про податок на додану вартість».

Твердження позивача про те, що прийняте Державною податковою інспекцією у Личаківському районі м. Львова рішення у вигляді акту винесене з порушенням порядку щодо повідомлення про його розгляд та про наслідки такого розгляду, тобто у спосіб, що суперечить законодавству, судом до уваги не береться, оскільки, відповідно до п.п. 25.2.2 п. 25 Положення про реєстрацію платника податку на додану вартість, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 01.03.2000 року № 79, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 03.04.2000 року № 208/4429, рішення про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість за ініціативою податкового органу оформляється актом про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість за формою № 6-ПДВ. В акті про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість обов'язково вказується підстава для такого анулювання з посиланням на відповідні норми Закону.

Таким чином, суд прийшов до висновку, про те, що дії Державної податкової інспекції у Личаківському районі м. Львова з приводу анулювання позивачу реєстрації платника податку на додану вартість є правомірними, а рішення від 27.02.2009 року, що оформлене актом № 344/15-2/14 від 27.02.2009 року про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість Товариства з обмеженою відповідальністю «Сервісно-технічна група» відповідає вимогам Закону України «Про податок на додану вартість» від 03.04.1997 року № 168/97 ВР та Положенню про реєстрацію платника податку на додану вартість, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 01.03.2000 року № 79, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 03.04.2000 року № 208/4429, отже є законним.

Позивачем не доведено протиправності дій Державної податкової інспекції у Личаківському районі м. Львова з приводу анулювання реєстрації платника податку на додану вартість, зокрема доказів які свідчать про наявність оподатковуваних поставок у Товариства з обмеженою відповідальністю «Сервісно-технічна група» протягом дванадцяти послідовних податкових місяців, за період з 20.02.2008 року по 20.01.2009 року.

Таким чином, на підставі наявних у справі доказів, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги необґрунтовані та не підлягають задоволенню.

Щодо судових витрат, то у відповідності до вимог ч. 5 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України, судові витрати зі сторін стягненню не підлягають.

Керуючись ст.ст. 7-14, 69-71, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

п о с т а н о в и в :

В задоволенні позову відмовити.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд шляхом подачі в десятиденний строк з дня постановлення постанови заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, або в порядку ч. 5 ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова набирає законної сили в строк та в порядку, передбаченому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Повний текст постанови виготовлений та підписаний 09 листопада 2009 року.

Суддя (підпис) Гулик А.Г.

З оригіналом вірно.

Суддя Гулик А.Г.

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа 2а-3285/09/1370

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

(вступна та резолютивна частини)

03 листопада 2009 року м. Львів, вул.Чоловського, 2,

09 год. 38 хв. зал судових засідань № 6

Львівський окружний адміністративний суд в складі:

головуючого-судді Гулика А.Г.,

при секретарі судового засідання Бредіхіній Н.О.,

за участю:

представника позивача: Козія І.Ю. (довіреність від 18.06.2009 р.);

представника відповідача: Томашівського О.Б. (довіреність від 12.02.2009 р. №3928/66/10-017);

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Сервісно-технічна група» до Державної податкової інспекції у Личаківському районі м. Львова про скасування рішення про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість, -

в с т а н о в и в :

Зважаючи на складність у викладенні повного тексту рішення суду, пов`язаного з потребою в обґрунтуванні доводів сторін, на що може бути витрачений значний час, суд вважає за необхідне проголосити його вступну та резолютивну частини, а з повним текстом постанови особи, які беруть участь у справі зможуть ознайомитись 09 листопада 2009 року.

Керуючись статтями 7-11, 14, 69-71, 86, 87, 94, 159, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

п о с т а н о в и в :

В задоволенні позову відмовити.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд шляхом подачі в десятиденний строк з дня постановлення постанови заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, або в порядку ч. 5 ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова набирає законної сили в строк та в порядку, передбаченому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Гулик А.Г.