
Справа № 521/16298/18
УХВАЛА
18 грудня 2018 року о 14 год. 35 хв. м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого судді -Юхтенко Л.Р.,
за участю секретаря судового засідання -Закуріної А.М.,
від позивача: ОСОБА_1 . - за ордером
від відповідача: Чабан О.О. - за довіреністю
розглянувши у підготовчому судовому засіданні в приміщенні Одеського окружного адміністративного суду питання про роз'єднання позовних вимог у справі за позовною заявою ОСОБА_3 (ІН НОМЕР_1, місце проживання: АДРЕСА_1) до Управління державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради (код ЄДРПОУ 40199728, місцезнаходження м. Одеса, вул. Черняховського,6) про визнання нечинною перевірку; скасування акту за результатами проведення планового (позапланового) заходу державного нагляду (контролю) щодо дотримання суб'єктами містобудування вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил під час виконання підготовчих та будівельних робіт №000908 від 14.08.2018 року; припису про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил від 14.08.2018 року; протоколів про адміністративне правопорушення від 14.08.2018 року відповідно ч. 5 ст.96 КУпАП; постанови №555/18 від 28 серпня 2018 року та наказів №01-13/230ДАБК від 21.08.2018 року «Про скасування права на виконання будівельних робіт, набутого на підставі поданого повідомлення про початок виконання будівельних робіт щодо об'єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об'єктів з незначними наслідками (СС1) №ОД061181720584», №01-13/231 ДАБК від 21.08.2018 року «Про скасування реєстрації декларації про готовність об'єкта до експлуатації №ОД 141182141795 від 02.08.2018 року», стягнення сплаченого штрафу,-
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Одеського окружного адміністративного суду знаходиться ця справа.
На відкритому підготовчому засіданні 18 грудня 2018 року судом поставлено на обговорення питання про роз'єднання позовних вимог, а саме: виділити у самостійне провадження позовні вимоги про визнання нечинною перевірку; скасування акту за результатами проведення планового (позапланового) заходу державного нагляду (контролю) щодо дотримання суб'єктами містобудування вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил під час виконання підготовчих та будівельних робіт №000908 від 14.08.2018 року; припису про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил від 14.08.2018 року наказів №01-13/230ДАБК від 21.08.2018 року «Про скасування права на виконання будівельних робіт, набутого на підставі поданого повідомлення про початок виконання будівельних робіт щодо об'єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об'єктів з незначними наслідками (СС1) №ОД061181720584», №01-13/231 ДАБК від 21.08.2018 року «Про скасування реєстрації декларації про готовність об'єкта до експлуатації №ОД 141182141795 від 02.08.2018 року» та позовні вимоги про скасування протоколів про адміністративне правопорушення від 14.08.2018 року відповідно ч. 5 ст.96 КУпАП та постанови №555/18 від 28 серпня 2018 року, стягнення сплаченого штрафу, зазначивши, що спільний розгляд зазначених позовних вимог ускладнює розгляд справи, оскільки зазначені справи підлягають розгляду в порядку різного судочинства.
Представник позивача на відкритому підготовчому засіданні не заперечував проти роз'єднання позовних вимог.
Представник відповідача на відкритому підготовчому засіданні не заперечував проти роз'єднання позовних вимог.
Вивчивши матеріали справи, заслухавши пояснення представників учасників справи, суд вважає, що позовні вимоги підлягають роз'єднанню, з огляду на таке.
Як вбачається з матеріалів справи, позовні вимоги позивача про визнання нечинною перевірку; скасування акту за результатами проведення планового (позапланового) заходу державного нагляду (контролю) щодо дотримання суб'єктами містобудування вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил під час виконання підготовчих та будівельних робіт №000908 від 14.08.2018 року; припису про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил від 14.08.2018 року наказів №01-13/230ДАБК від 21.08.2018 року «Про скасування права на виконання будівельних робіт, набутого на підставі поданого повідомлення про початок виконання будівельних робіт щодо об'єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об'єктів з незначними наслідками (СС1) №ОД061181720584», №01-13/231 ДАБК від 21.08.2018 року «Про скасування реєстрації декларації про готовність об'єкта до експлуатації №ОД 141182141795 від 02.08.2018 року»., відповідно до ч. 2 ст. 20 КАС України підлягають розгляду в порядку адміністративного судочинства окружними адміністративними судами.
Що стосується позовних вимог про скасування протоколів про адміністративне правопорушення від 14.08.2018 року відповідно до ч. 5 ст.96 КУпАП та постанови №555/18 від 28 серпня 2018 року, та стягнення сплаченого штрафу за цією постановою, суд зазначає, що відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 20 КАС України, такі справи підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.
Так, відповідно до п. 3. ч. 1 ст. 288 КУпАП, постанову іншого органу (посадової особи) про накладення адміністративного стягнення, постанову по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване в автоматичному режимі - може бути оскаржено у вищестоящий орган (вищестоящій посадовій особі) або в районний, районний у місті, міський чи міськрайонний суд, у порядку, визначеному Кодексом адміністративного судочинства України, з особливостями, встановленими цим Кодексом, що узгоджується з процесуальними вимогами КАС України, викладеними в ст. 286 КАС України.
Відповідно до ч. 1 ст. 286 КАС України, адміністративна справа з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності вирішується місцевими загальними судами як адміністративними судами протягом десяти днів з дня відкриття провадження у справі.
Таким чином, суд вважає, що позовні вимоги про визнання протоколів про адміністративне правопорушення від 14.08.2018 року відповідно до ч. 5 ст.96 КУпАП та постанови №555/18 від 28 серпня 2018 року, стягнення сплаченого штрафу підлягають розгляду місцевим загальним судом як адміністративним судом за предметною підсудністю.
Згідно з ч.ч. 4-5 ст. 172 КАС України, не допускається об'єднання в одне провадження кількох вимог, які належить розглядати в порядку різного судочинства, якщо інше не встановлено законом. Не допускається об'єднання в одне провадження кількох вимог, щодо яких законом визначена виключна підсудність різним судам.
Відповідно до частини 6 статті 172 КАС України суд, за клопотанням учасника справи або з власної ініціативи вправі до початку розгляду справи по суті роз'єднати позовні вимоги, виділивши одну або декілька об'єднаних вимог в самостійне провадження, якщо це сприятиме виконанню завдання адміністративного судочинства.
Розгляд позовних вимог, виділених у самостійне провадження, здійснює суддя, який прийняв рішення про роз'єднання позовних вимог.
З урахуванням викладеного, суд дійшов висновку про доцільність роз'єднання позовів у самостійні провадження, оскільки їхній спільний розгляд не є можливим.
Керуючись ст.ст.172,241,243,256, 294 КАС України, суд, -
У Х В А Л И В :
Роз'єднати позовні вимоги у справі №521/16298/18.
Виділити у самостійне провадження позовні вимоги ОСОБА_3 (ІН НОМЕР_1, місце проживання: АДРЕСА_1) до Управління державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради (код ЄДРПОУ 40199728, місцезнаходження м. Одеса, вул. Черняховського,6) про визнання нечинною перевірку; скасування акту за результатами проведення планового (позапланового) заходу державного нагляду (контролю) щодо дотримання суб'єктами містобудування вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил під час виконання підготовчих та будівельних робіт №000908 від 14.08.2018 року; припису про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил від 14.08.2018 року наказів №01-13/230ДАБК від 21.08.2018 року «Про скасування права на виконання будівельних робіт, набутого на підставі поданого повідомлення про початок виконання будівельних робіт щодо об'єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об'єктів з незначними наслідками (СС1) №ОД061181720584», №01-13/231 ДАБК від 21.08.2018 року «Про скасування реєстрації декларації про готовність об'єкта до експлуатації №ОД 141182141795 від 02.08.2018 року» та присвоїти номер справи №521/16298/18.
Виділити у самостійне провадження позовні вимоги ОСОБА_3 (ІН НОМЕР_1, місце проживання: АДРЕСА_1) до Управління державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради (код ЄДРПОУ 40199728, місцезнаходження м. Одеса, вул. Черняховського,6) про скасування протоколів про адміністративне правопорушення від 14.08.2018 року відповідно ч. 5 ст.96 КУпАП та постанови №555/18 від 28 серпня 2018 року про притягнення до адміністративної відповідальності, стягнення сплаченого штрафу та передати до відділу надання судово-адміністративних послуг та аналітичної роботи (канцелярія) Одеського окружного адміністративного суду для присвоєння номеру справи.
Ухвала суду набирає законної сили в строк та в порядку, передбаченому ст.256 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала окремо оскарженню не підлягає.
Повний текст ухвали виготовлений та підписаний « 19» грудня 2018 року.
Суддя Л.Р.Юхтенко
роз'єднання однієї чи декількох поєднаних в одне провадження позовних вимог у самостійні провадження