Рішення № 78659748, 18.12.2018, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
18.12.2018
Номер справи
1340/3781/18
Номер документу
78659748
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

справа №1340/3781/18

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 грудня 2018 року

Львівський окружний адміністративний суд в складі :

головуючого - судді Кухар Н.А.

секретаря судового засідання Шавель М.М.

за участю:

позивача- ОСОБА_3

представника позивачів - ОСОБА_1

представника відповідача - Ратич М.П.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Львові адміністративну справу за позовом ОСОБА_3, ОСОБА_4 до виконавчого комітету Новороздільської міської ради Львівської області про визнання протиправними дій та зобов»язання вчинити дії,

в с т а н о в и в :

ОСОБА_3 та ОСОБА_4 звернулись до суду з позовом до виконавчого комітету Новороздільської міської ради Львівської області та просять визнати протиправними дії виконавчого комітету Новороздільської міської ради Львівської області в частині відмови у наданні дозволу на відключення від мережі центрального опалення та гарячого водопостачання квартири АДРЕСА_1, зобов»завши відповідача видати дозвіл на відключення квартири від мережі центрального опалення та гарячого водопостачання в зв»язку з влаштуванням у вказаному приміщенні індивідуального ( автономного) опалення відповідно до технічних норм та діючого законодавства України.

Позивачі обґрунтовують позовні вимоги тим, що 31.05.2018 року звернулась із заявою до відповідача щодо надання дозволу на відключення від мереж центрального опалення та гарячого водопостачання у їхній квартирі, однак 13.06.2018 року відповідачем було відмовлено, так як законодавством передбачено відключення окремих житлових будинків, а не квартир. Вважають таку відмову протиправною, так як порушую їх право на власність.

Відповідач надав суду заперечення на позов, у якому зазначив, що самовільне відключення від мереж центрального опалення та постачання гарячої води забороняється. Рішення про відключення будинку від системи центрального опалення з влаштуванням індивідуального опалення повинно бути підтримано всіма власниками приміщень у житловому будинку, так як таке відключення дозволяється лише будинку в цілому.

Позивач та представник позивачів в судовому засіданні позов підтримали, просили задоволити.

Представник відповідача заперечив щодо задоволення позову.

07.09.2018 року відкрито провадження у справі та призначено підготовче засідання.29.11.2018 року закрито підготовче засідання та призначено справу до судового розгляду.

Заслухавши пояснення сторін, дослідивши письмові докази, суд встановив наступне.

ОСОБА_3 31.05.2018 звернулась до відповідача із заявою про надання дозволу на відключення від мереж централізованого опалення та гарячого водопостачання квартири. У заяві позивач зазначає, що 23.04.2009 року виконкомом Новороздільської міської ради було прийнято рішення №200 про надання дозволу на збір матеріалів попереднього погодження та виготовлення робочої документації на встановлення додаткового індивідуального опалення в АДРЕСА_1. 25.08.2009 року ВАТ «Львівгаз» були затверджені технічні умови, яких необхідно було дотримуватись при проведенні реконструкції газової мережі будинку. Відповідно до технічних умови встановлений лічильник газу та газовий котел. З січня 2010 року не користуються послугами централізованого опалення.

13.06.2018 року відповідач скерував листа позивачу ОСОБА_3, у якому відмовлено у наданні дозволу на відключення від мереж централізованого опалення та гарячого водопостачання квартири з посиланням на те, що законодавством передбачено відключення окремих житлових будинків, а не квартир.

Позивачі не погодились із такою відмовою та оскаржили її до суду.

Згідно зі статтею 24 Закону України «Про теплопостачання» споживач теплової енергії має право на вибір одного або декілька джерел теплової енергії чи теплопостачання, якщо це можливо за існуючими технічними умовами.

Постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 2005 року № 630 затверджено Правила надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення (далі - Правила).

На виконання присів пункту 25 Правил наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України від 22 листопада 2005 року № 4 затверджено Порядок відключення окремих приміщень житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого теплопостачання (далі - Порядок).

Порядком визначено процедуру відключення від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води житлового будинку (секції, під'їзду) або його окремих приміщень при відмові споживачів від послуг централізованого опалення та постачання гарячої води.

Наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 06 листопада 2007 року № 169 до Порядку були внесені зміни, загальний зміст яких зводиться до можливості відключення від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води лише цілого житлового будинку, а не його окремих приміщень.

Так, відповідно до пункту 2.1 Порядку для вирішення питання відключення житлового будинку (будинків) від мереж централізованого опалення його власник (власники) повинен (повинні) звернутися до Комісії з письмовою заявою про відключення від мереж ЦО і ГВП.

До заяви додається копія протоколу загальних зборів мешканців будинку щодо створення ініціативної групи з вирішення питання відключення від мереж ЦО і ГВП та прийняття рішення про влаштування у будинку системи індивідуального або автономного опалення. Рішення про відключення будинку від системи централізованого опалення з улаштуванням індивідуального опалення повинно бути підтримане всіма власниками (уповноваженими особами власників) приміщень у житловому будинку.

Згідно з пунктом 2.2 Порядку комісія, після вивчення наданих власником (власниками) документів, у місячний строк приймає рішення щодо відключення від мереж ЦО і ГВП, улаштування індивідуальної (автономної) системи теплопостачання та збір вихідних даних і технічних умов для виготовлення проектної документації.

Зі змісту вказаних норм вбачається, що рішення про улаштування індивідуальної (автономної) системи теплопостачання Комісія приймає разом із рішенням щодо відключення від мереж ЦО і ГВП.

Для прийняття такого рішення необхідна наявність, зокрема, рішення про відключення будинку від системи централізованого опалення з улаштуванням індивідуального опалення, яке підтримане всіма власниками (уповноваженими особами власників) приміщень у житловому будинку.

Оскільки підтриманого всіма власниками рішення про відключення будинку від системи централізованого опалення з улаштуванням індивідуального опалення до Комісії не було надано, підстав для задоволення заяви відповідачем не було.

Правова позиція висловлена у постанові Верховного Суду у справі №234/1116/16 від 27.02.2018 року.

Суд вважає необґрунтованими пояснення позивача про те, що у квартирі встановлено автономне опалення, тому є всі підстави на відключення квартири від мережі центрального опалення та гарячого водопостачання, так як дозвіл надавався на встановлення не автономного, а додаткового індивідуального опалення.

Крім того, суд зазначає, що права позивачів як власників квартири, можуть бути реалізовані за певних умов та з дотриманням встановленої процедури, визначеної законодавством.

Відповідно до положень, закріплених частиною 1 статті 9 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Як зазначено частиною 1 статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні (стаття 90 КАС України).

Отже, розглянувши усі подані документи і матеріали справи, з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку про те, у задоволенні позову слід відмовити.

Судові витрати не належить стягувати.

Керуючись ст.ст. 72,77,94, 241 -246 КАС України , суд -

в и р і ш и в :

В задоволенні позову ОСОБА_3, ОСОБА_4 до виконавчого комітету Новороздільської міської ради Львівської області про визнання протиправними дій та зобов»язання вчинити дії відмовити повністю.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного розгляду.

Апеляційна скарга на рішення подається протягом 30 днів з дня складання повного судового рішення до Восьмого апеляційної адміністративного суду.

Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи через Львівський окружний адміністративний суд

Повний текст рішення складено 19 грудня 2018 року.

Суддя Кухар Н.А.