
8.2.3
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
Іменем України
13 грудня 2018 рокуСєвєродонецькСправа № 360/3410/18
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Шембелян В.С., розглянувши в порядку письмового провадження справу за адміністративним позовом Головного управління ДФС у Луганській області до Дочірнього підприємства "Санаторій" Озерний" Закритого акціонерного товариства Лікувально-оздоровчих закладів профспілок України "Укрпрофоздоровниця" про стягнення податкової заборгованості в сумі 107988,68 грн,-
ВСТАНОВИВ:
25 жовтня 2018 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Головного управління ДФС у Луганській області до Дочірнього підприємства "Санаторій" Озерний" Закритого акціонерного товариства Лікувально-оздоровчих закладів профспілок України "Укрпрофоздоровниця", в якому просить:
- стягнути з Дочірнього підприємства "Санаторій "Озерний" закритого акціонерного товариства лікувально-оздоровчих закладів профспілок України "Укрпрофоздоровниця", код ЄДРПОУ 02649153, на користь Державного бюджету України податковий борг з податку на додану вартість на загальну суму 107988,68 грн. (106476,98 грн. - основного платежу (недоїмки) за період з 30.09.2017 по 30.09.2018 та пені - у сумі 1511,70 грн., яка виникла за період 30.12.2016 по 23.02.2018) з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих цього платника.
В обґрунтуванням позовних вимог позивач зазначає, що ДП "Санаторій "Озерний" є платником податку на додану вартість та несе обов'язки з самостійної сплати податкового зобов'язання з податку на додану вартість згідно самостійно поданих до контролюючого органу податкових декларацій. Податковий борг (недоїмка) відповідача з податку на додану вартість на загальну суму 106476,98 грн. виник за період з 30.09.2017 року по 30.09.2018 року у зв'язку з несплатою узгоджених сум податкового зобов'язання з податку на додану вартість. У зв'язку з несвоєчасною сплатою податкового боргу, контролюючим органом на підставі ст.129 ПК України, враховуючи відомості з Автоматизованої інформаційної системи "Податковий блок", було нараховано пеню на загальну суму - 1511,70 грн. за період з 30.12.2016 по 23.02.2018. Рубіжанською об'єднаною державною податковою інспекцією Головного управління ДФС у Луганській області було здійснено всі визначені законодавством заходи щодо стягнення податкового боргу, а саме у відповідності до вимог ст. 59 ПКУ Відповідачу була вручена податкова вимога форми "Ю" від 10.02.2016 № 121-23, шляхом направлення поштою рекомендованим листом з повідомленням, яка в свою чергу, була отримана 17.02.2016 року. На сьогоднішній день вищезазначена податкова вимога не погашена, податковий борг ДП "Санаторій "Озерний" не сплачений та продовжує збільшуватись. Враховуючи те, що заходи з погашення податкового боргу, які були здійснені податковими органами Головного управління ДФС у Луганській області не дали позитивного результату, узгоджені податкові зобов'язання з податку на додану вартість платником податків добровільно не сплачені, необхідно стягнути податковий борг з ДП "Санаторій "Озерний" за рахунок коштів з розрахункових рахунків у банках, які обслуговують цього платника податків, за рішенням суду.
Ухвалою суду від 30.10.2018 відкрито провадження по справі, призначено до розгляду в спрощеному позовному провадженні у судовому засіданні з викликом сторін (а.с.1-2).
Ухвалою суду від 28.11.2018 відкладено розгляд справи за клопотанням представник відповідача (а.с.47).
Від ДП "Санаторій "Озерний" ЗАТ Лікувально-оздоровчих закладів профспілок України "Укрпрофоздоровниця 13.12.2018 через відділ діловодства, обліку та звернення громадян (канцелярію) суду надійшла заява, в якій зазначив, що позовні вимоги визнає, справу просив розглянути без участі представника (а.с.53).
На підставі ч.9 ст. 205 КАС України судом ухвалено розглянути справу у письмовому провадженні.
Дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих доказів, оцінивши докази відповідно до вимог статті 90 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), судом встановлено таке.
Дочірнє підприємство "Санаторій "Озерний" ЗАТ Лікувально-оздоровчих закладів профспілок України "Укрпрофоздоровниця", ідентифікаційний код 02649153 є юридичною особою, зареєстроване 04.07.2005, №13661050001000185 Кремінською районною державною адміністрацією Луганської області, перебуває на податковому обліку як платник податку за основним місцем обліку в Кремінському відділенні Рубіжанської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Луганській області (далі - Кремінське відділення Рубіжанської ОДПІ) з 27.02.1994 за № 15.
Як вбачається з матеріалів справи, за відповідачем обліковується борг з податку на додану вартість на суму 106476,98 грн., який виник з наступних підстав.
Так, відповідачем було подано до податкового органу податкову звітність з податку на додану вартість:
- від 11.09.2017 № 118658315 на суму 16942,00 грн. (звітна за серпень 2017, по строку сплати 30.09.2017) (а.с.13);
- від 15.10.2017 № 149829055 на суму 14055,00 грн. (звітна за вересень 2017, по строку сплати 30.10.2017) (а.с.14);
- від 16.11.2017 № 174419946 на суму 12432,00 грн. (звітна за жовтень 2017, по строку сплати 30.11.2017) (а.с.15);
- від 17.12.2017 № 199575510 на суму 6188,00 грн. (звітна за листопад 2017, по строку сплати 30.12.2017) (а.с.16);
- від 12.01.2018 № 9504257 на суму 5622, 00 грн. (звітна за грудень 2017, по строку сплати 30.01.2018) (а.с. 17);
- від 14.02.2018 № 25831419 на суму 1318,00 грн. (звітна за січень 2018, по строку сплати 02.03.2018) (а.с.18);
- від 15.03.2018 № 27562295 на суму 10698,00 грн. (звітна за лютий 2018, по строку сплати 30.03.2018) (а.с.19);
- від 17.04.2018 № 30520561 на суму 524,00 грн. (звітна за березень 2018, по строку сплати 30.04.2018) (а.с.20);
- від 16.05.2018 № 33589808 на суму 10339,00 грн. (звітна за квітень 2018, по строку сплати 30.05.2018) (а.с.21);
- від 16.06.2018 № 36149822 на суму 7653,00 грн. (звітна за травень 2018, по строку слати 30.06.2018) (а.с.22);
- від 18.07.2018 № 39514886 на суму 16577,00 грн. (звітна за червень 2018, по строку сплати 30.07.2018) (а.с.23);
- від 16.08.2018 № 42534770 на суму 3406,00 грн. (звітна за липень 2018, по строку сплати 30.08.2018) (а.с.24);
- від 17.09.2018 № 9200156223 на суму 6250,00 грн. (звітна за серпень 2018, по строку сплати 30.09.2018) (а.с.25).
Станом на 02.10.2018 відповідачем не сплачено до бюджету узгоджені суми податкового боргу з ПДВ на загальну суму 107988,68 грн. по вказаним податковим деклараціям.
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначення вичерпного переліку податків та зборів, що справляються в Україні, порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства, регулюються Податковим кодексом України (далі - ПК України).
Відповідно до підп.16.1.4 п.16.1 ст.16 ПК України, платники податків зобов'язані сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
За змістом п.41.2 ст.41 ПК України, органами стягнення є виключно контролюючі органи, уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску у межах повноважень, а також державні виконавці у межах своїх повноважень. Відповідно до п.41.1 цієї статті, контролюючими органами є центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову, державну митну політику, державну політику з адміністрування єдиного внеску, державну політику у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового та митного законодавства, законодавства з питань сплати єдиного внеску та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючий орган (далі - центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику), його територіальні органи.
Згідно з підп.14.1.39 п.14.1 ст.14 ПК України, грошове зобов'язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності.
Відповідно до підп.14.1.156 п.14.1 ст.14 ПК України, податкове зобов'язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк).
Згідно з підп.14.1.175 п.14.1 ст.14 ПК України, податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання, не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному цим Кодексом.
На підставі долучених до позову документів суд встановив, що податкова заборгованість на суму 107988,68 грн.за період з 30.09.2017 по 30.09.2018 виникла у зв'язку із несплатою у встановлений законом строк узгоджених грошових зобов'язань по податку на додану вартість.
У зв'язку з несвоєчасною сплатою ДП «Санаторій «Озерний» податкового боргу, контролюючим органом на підставі ст.129 ПК України, враховуючи відомості з Автоматизованої інформаційної системи «Податковий блок», було нараховано пеню на загальну суму - 1511,70 грн. за період з 30.12.2016 по 23.02.2018 року (а.с.9).
Пунктом 54.1 ст.54 ПК України визначено, що крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.
Згідно п.56.11 ст.56 Податкового кодексу України, не підлягає оскарженню грошове зобов'язання, самостійно визначене платником податків.
Закон України від 06.12.2000 № 2181-ІІІ "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" (надалі - Закон №2181), який діяв до 01.01.2011, є спеціальним законом з питань оподаткування та встановлює порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами.
Цим Законом визначено, що органами, уповноваженими здійснювати заходи з погашення податкового боргу, є виключно податкові органи.
Відповідно до підпункту 6.2.1. пункту 6.2 статті 6 Закону № 2181, у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
З метою погашення боргу позивачем вживалися заходи, передбачені Законом України від 21.12.2000 № 2181-ІІІ "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами", а саме: 17.02.2016 вручено відповідачу податкову вимогу від 10.02.2016 форми "Ю" № 121-23 (а.с.28).
Вищезазначена вимога у встановленому законом порядку не оскаржувалась, податковим органом не скасовувалась та не відкликалась, а тому є узгодженою.
Згідно з п.п.95.1, 95.2 ст.95 ПК України, контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі. Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги.
Відповідно до п.95.3 ст.95 ПК України, стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, та з рахунків платників податків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Відповідач визнав позовні вимоги у повному обсязі (а.с.53).
Відповідно до положень статті 189 КАС України позивач може відмовитися від позову, а відповідач - визнати позов на будь-якій стадії провадження у справі, зазначивши про це в заяві по суті справи або в окремій письмовій заяві. У разі визнання позову відповідачем повністю або частково суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову повністю або у відповідній частині вимог. Суд не приймає відмови від позову, визнання позову і продовжує розгляд адміністративної справи, якщо ці дії позивача або відповідача суперечать закону чи порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси.
Підстав для неприйняття визнання позову судом не встановлено.
Враховуючи, що податкова заборгованість Дочірнього підприємства "Санаторій" Озерний" Закритого акціонерного товариства Лікувально-оздоровчих закладів профспілок України "Укрпрофоздоровниця" у встановлені законом строки не сплачено, наявність у нього вказаної заборгованості підтверджується матеріалами справи, доказів погашення відповідачем зазначеної заборгованості станом на день розгляду справи не надано, суд приходить висновку, що позов слід задовольнити повністю, стягнувши з рахунків відповідача заборгованість у загальному розмірі 107988,68 грн.
Відповідно до вимог ч. 2 ст. 139 КАС України, при задоволенні позову суб'єкта владних повноважень з відповідача стягуються виключно судові витрати суб'єкта владних повноважень, пов'язані із залученням свідків та проведенням експертиз, у зв'язку з чим понесені позивачем судові витрати у вигляді сплати судового збору за подачу адміністративного позову відшкодуванню не підлягають.
Керуючись статтями 139, 194, 205, 242-246, 250, 255, 295, пунктом 15.5 Розділу VII Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
ВИРІШИВ:
Адміністративний позов Головного управління ДФС у Луганській області до Дочірнього підприємства "Санаторій" Озерний" Закритого акціонерного товариства Лікувально-оздоровчих закладів профспілок України "Укрпрофоздоровниця" про стягнення податкової заборгованості в сумі 107988,68 грн задовольнити.
Стягнути кошти з рахунків платника податків Дочірнього підприємства "Санаторій" Озерний" Закритого акціонерного товариства Лікувально-оздоровчих закладів профспілок України "Укрпрофоздоровниця" (код ЄДРПОУ: 02649153, місцезнаходження: 92900, Луганська область, Кремінський район, м.Кремінна, вул.Санаторна, 1) у банках, обслуговуючих його, на користь Державного бюджету (отримувач: УК у Кремінському районі/Кремінський район/14060100, ОКПО:37796309, МФО:899998, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), розрахунковий рахунок: 31119029012151, код платежу: 14060100) суму податкового боргу з податку на додану вартість у розмірі 107988,68 грн (сто сім тисяч дев'ятсот вісімдесят вісім гривень 68 коп.), що виник за період з 30.09.2017 по 30.09.2018.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Апеляційна скарга подається до Першого апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Текст повного судового рішення складено 18 грудня 2018 року.
Суддя В.С. Шембелян