
КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
19 грудня 2018 року м. Київ 320/6695/18
Суддя Київського окружного адміністративного суду Журавель В.О., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління Державного казначейства України в Київській області, Державної казначейської служби України про визнання протиправною бездіяльність та зобов'язання вчинити певні дії,
в с т а н о в и в:
17 грудня 2018 р. до Київського окружного адміністративного суду звернулася ОСОБА_1 (далі - ОСОБА_1.) з позовом до Головного управління Державного казначейства України в Київській області, Державної казначейської служби України про визнання протиправною бездіяльність та зобов'язання вчинити певні дії.
Відповідно до ч. 1 ст. 171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує зокрема, чи: - відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; - подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності; - немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Згідно з вимогами ч. 3 ст. 161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" від 8 липня 2011 р. № 3674-VI (далі - Закон № 3674-VI) судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Розміри ставок судового збору визначені ст. 4 Закону № 3674-VI.
Так, за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою, розмір судового збору становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Крім того, за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано фізичною особою, розмір судового збору становить 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму на одну працездатну особу (станом на 1 січня 2018 року встановлено прожитковий мінімум на одну працездатну особу в розрахунку на місяць у розмірі 1762 грн. 00 коп.).
Як убачається з позовної заяви, вона містить 2 вимоги немайнового характеру та 1 вимогу майнового характеру, а саме: " 1) Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Державної казначейської служби України у Київській області та Державної казначейської служби України щодо невиконання постанови Кагарлицького районного суду Київської області від 29 червня 2011 року у справі № 2а-9599/2011 про зобов'язання управління Пенсійного фонду України в Кагарлицькому районі Київської області перерахувати та виплатити мені додаткову пенсію за шкоду, заподіяну здоров'ю та щомісячне підвищення до пенсії за проживання на забрудненій території відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» та зобов'язати Головне управління Державної казначейської служби України у Київській області та Державну казначейську службу України вчинити дії щодо виконання постанови Кагарлицького районного суду Київської області від 29 червня 2011 року у справі № 2а-9599/2011 про зобов'язання управління Пенсійного фонду України в Кагарлицькому районі Київської області перерахувати та виплатити мені додаткову пенсію за шкоду, заподіяну здоров'ю та щомісячне підвищення до пенсії за проживання на забрудненій території відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». 2) Зобов'язати Головне управління Державної казначейської служби України у Київській області та Державну казначейську службу України нарахувати та виплатити мені із Державного бюджету України компенсацію у розмірі трьох відсотків річних від несплаченої за постановою Кагарлицького районного суду Київської області від 29 червня 2011 року у справі № 2а-9599/2011 суми, починаючи з 29 грудня 2014 року (вимоги немайнового характеру) + 1) Стягнути з Державної казначейської служби України на мою користь 94 920 грн. 00 коп. (дев'яносто чотири тисячі дев'ятсот двадцять грн. 00 коп.) в рахунок компенсації заподіяної мені бездіяльністю органу державної влади моральної шкоди".
Згідно з вимогами абз. 2 ч. 3 ст. 6 Закону № 3674-VI у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
На підтвердження сплати судового збору ОСОБА_1 не було долучено до матеріалів справи оригінал квитанції про сплату судового збору.
Отже, ОСОБА_1 за подання адміністративного позову немайнового характеру повиннна була сплатити 2358 грн. 80 коп. ((0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб х 2 вимоги немайнового характеру) + 949 грн. 20 коп. ( 94 920 грн. 00 коп. х 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму на одну працездатну особу) = 2358 грн. 80 коп.).
Суд зазначає, що правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України "Про судовий збір". Так, цим законом у статті 5 визначено перелік осіб, які звільнені від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях.
Відповідно до п. 10 ч. 1 ст. 5 Закону № 3674-VI від сплати судового збору звільняються, позивачі - громадяни, віднесені до 1 та 2 категорії постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи.
Дослідивши позовну заяву та додані до неї документи, суддею встановлено, що ОСОБА_1 до позовної заяви додала посвідчення Серії В-І № 776995 від 9 квітня 1993 р. громадянина (громадянки), який постійно проживає на території зони посиленого радіоекологічного контролю у 1986 р. Згідно з даним посвідченням ОСОБА_1 було встановлено 4 категорію постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи.
У зв'язку з цим, суддя зазначає, що ОСОБА_1 не включена до числа осіб, звільнених від оплати судового збору при подачі позовів, зокрема, до адміністративного суду, що прямо передбачено Законом "Про судовий збір" (в редакції, чинній на момент подання позову), а тому є платником судового збору на загальних підставах.
Зазначена вище обставина вказує на невідповідність позовної заяви вимогам ст. 160-161 КАС України.
Згідно з вимогами ч.ч. 1, 2 ст. 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст.ст. 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
За таких обставин суддя вважає за необхідне залишити без руху позовну заяву з наданням ОСОБА_1 часу для усунення зазначених недоліків.
Указані недоліки повинні бути усунені шляхом подання до суду належним чином завірених копій:
- оригіналу документу про сплату судового збору за звернення до суду у сумі 2 358 грн. 80 коп..
Керуючись ст.ст. 160, 161, 169, 171, 243, 248, 287 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
у х в а л и в:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління Державного казначейства України в Київській області, Державної казначейської служби України про визнання протиправною бездіяльність та зобов'язання вчинити певні дії, - залишити без руху.
Установити позивачеві десятиденний строк для усунення недоліків позовної заяви з дня отримання копії даної ухвали.
Роз'яснити позивачеві, що якщо недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, не будуть усунуті у встановлений судом строк, позовна заява буде повернута відповідно до пункту 1 частини 4 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України.
Копію ухвали надіслати позивачеві.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Журавель В.О.